» »

Nakup novega karavana

Nakup novega karavana

««
4 / 17
»»

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

hojnikb je izjavil:

čeprav jdm fanboji sanjajo da jih izdeluje japonc na japonskem v rokavicah.


Pogledaš v prometno pa vidiš kje je narjen.

In glede na njihovo kulturo imam bistveno več šans da je moj avto sestavljala dejanska devica (alpa vsaj devičnik) v belih rokavicah kot pa kerkoli "nemški" avto.

potem se pa zbudis in ugotovis, da je vecina japonskih al pa azijskih znamk dejansko narejena na evropskih tleh.
#brezpodpisa

dexterboy ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - Res si hud poznavalec interesa potrošnikov. Osebno poznam kakšnih 10 lastnikov Tojot in čisto vsi so si prej lastili evropske avtomobile, največ reno in fiat, alfa pa so se enostavno naveličali stalnih obiskov ne ravno poceni servisov in se odločili za po mnenju večine uporabnikov, najzaneslivejšo znamko. Golfov se bojijo, ker jih na veliko kradejo, BMW-ji in MB-ji pa jih ne zanimajo.

nemški avto - ostale znamke
intel - amd
iphone - android
cepljeni - necepljeni
wd - seagate
črnolaske - bjonde
...
trenutno se ne spomnim ostalih primerjav.
konkurenca je zdrava. ampak dupol pa poneumlja ljudi....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

matobeli je izjavil:

molnar pa hojnik nimata frocev ;)

Sej niti normalna baba se noče stalno vozit na meji. V bistvu niti normalen tip ne, razen če sam vozi. Z drugim da se bi tako vozu, ne hvala.
Na meji do 55?

solatko je izjavil:

m0LN4r - Res si hud poznavalec interesa potrošnikov. Osebno poznam kakšnih 10 lastnikov Tojot in čisto vsi so si prej lastili evropske avtomobile, največ reno in fiat, alfa pa so se enostavno naveličali stalnih obiskov ne ravno poceni servisov in se odločili za po mnenju večine uporabnikov, najzaneslivejšo znamko. Golfov se bojijo, ker jih na veliko kradejo, BMW-ji in MB-ji pa jih ne zanimajo.

Ja sej tocno 10 jih je na avto.net reg. do 1997

Utk je izjavil:

matobeli je izjavil:

molnar pa hojnik nimata frocev ;)

Sej niti normalna baba se noče stalno vozit na meji. V bistvu niti normalen tip ne, razen če sam vozi. Z drugim da se bi tako vozu, ne hvala.
Ja sej, besede corolla soferja, predvidljivo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Utk je izjavil:

matobeli je izjavil:

molnar pa hojnik nimata frocev ;)

Sej niti normalna baba se noče stalno vozit na meji. V bistvu niti normalen tip ne, razen če sam vozi. Z drugim da se bi tako vozu, ne hvala.

Kdo je pa reku da se mors vozit na meji ? Oz. da se sploh vozimo?
Aja ne, toyotasi ste taksni, da k vidte crn bmw si mislte v 10/10 primerov je notr tip, k ti bo uzel prednost in te prehitel v vsakem danem trenutku. Ceprav mogoce samo pescica taksnih, ki to dejansko pocnejo in kvarijo ugled znamke. Tako kot je sloves toyote old mans car oz. avto nekoga, ki je obupal nad zivljenjem in gre v salon po najbolj bland avto k obstaja.Zato pa je v US to tako popularen avto.
Ja sej, besede corolla soferja, predvidljivo

Verjetno mu je ze star ata reku "dec kupi toyoto, k jo mam js ze 40 let" in seveda sedaj potrujeje svoj nakup ze leta na forumu :)
Je ratu old man se predn je old man :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

V dobrem, udobnem in modernem avtu se hitrost ne cuti, kot se v kaksnem starem avtu.

Pac slabi argumenti, ki jih vidijo samo lastniki toyot. Poleg že očitnih argumentov, kot da bo kdo zaradi boljših materialov na nekritičnih mestih, vozil avto 10 let dlje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

Argument zanesljivosti je kul, ce kupujes 20+ let star shitbox, kjer si ne zelis da se pokvari karkol. Ce kupis nov ali pa skoraj nov avto, je pa to manj bistvenega pomena, ker je ali avto se v garanciji ali je pa enostavno premalo vozen, da bi se kazale napake. Seveda, ce si old man in kupujes avto do smrti, torej more drzat 20-30 let, potem je druga zgodba, tam pac hoces toyoto, kjer bos menju olje pa filtre in vozu.
#brezpodpisa

Utk ::

hojnikb je izjavil:

Utk je izjavil:

matobeli je izjavil:

molnar pa hojnik nimata frocev ;)

Sej niti normalna baba se noče stalno vozit na meji. V bistvu niti normalen tip ne, razen če sam vozi. Z drugim da se bi tako vozu, ne hvala.

Kdo je pa reku da se mors vozit na meji ? Oz. da se sploh vozimo?
Aja ne, toyotasi ste taksni, da k vidte crn bmw si mislte v 10/10 primerov je notr tip, k ti bo uzel prednost in te prehitel v vsakem danem trenutku. Ceprav mogoce samo pescica taksnih, ki to dejansko pocnejo in kvarijo ugled znamke. Tako kot je sloves toyote old mans car oz. avto nekoga, ki je obupal nad zivljenjem in gre v salon po najbolj bland avto k obstaja.Zato pa je v US to tako popularen avto.
Ja sej, besede corolla soferja, predvidljivo

Verjetno mu je ze star ata reku "dec kupi toyoto, k jo mam js ze 40 let" in seveda sedaj potrujeje svoj nakup ze leta na forumu :)
Je ratu old man se predn je old man :)

Od kod potem fantaziranje, da je hibridna toyota z 8s do 100 prepočasna? Za nekoga sigurno je res, ampak za nekoga, ki bi drugače kupil 130 konjsko octavio, pač ne.

hojnikb je izjavil:

Argument zanesljivosti je kul, ce kupujes 20+ let star shitbox, kjer si ne zelis da se pokvari karkol. Ce kupis nov ali pa skoraj nov avto, je pa to manj bistvenega pomena, ker je ali avto se v garanciji ali je pa enostavno premalo vozen, da bi se kazale napake. Seveda, ce si old man in kupujes avto do smrti, torej more drzat 20-30 let, potem je druga zgodba, tam pac hoces toyoto, kjer bos menju olje pa filtre in vozu.

Jaz kupim avto za vsaj 10 do 12 let. Lahko se situacija obrne in prodam čez 5, čeprav se to še ni zgodilo, lahko se pa situacija čez 12 let obrne in glih takrat ne morem kupit novega avta, ker bi ravno dal 100 jurjev v sedmo nepremičnino. Kot so rekli že stari grki, živi kot da boš živel še en dan in razmišljaj kot da boš živel 100 let...
Tudi moj polnoletni clio ni bil nikoli popravljen samo do naslednjega tehničnega, ampak zmeraj kot da bo še 10 let moj in vozen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

A sn kje trdil, da je 8sec pocasno?
#brezpodpisa

Utk ::

hojnikb je izjavil:

A sn kje trdil, da je 8sec pocasno?

Pravite da so hibridi počasni. Ali karkoli že, sej ne vem.

hojnikb ::

No, ko ze omenjas americane; je tam 8sec prakticno deathtrap pocasno (v njihovih oceh anyway) zato taksne avte izven vecjih mest, kjer so brzine vecje od 35mph, skor ne vidis vec.
#brezpodpisa

solatko ::

IL_DIAVOLO - Iz golfa II sem se vsedel v Toyota Carina 2.0 se peljem in mislil da grem 80-90, pogledam na števec 160.

hojnikb - Nove avte kupujejo tisti, ki veliko denarja lahko zaslužijo na lahek način ali tisti, ki kupujejo na obroke in ne znajo izračunat, koliko, dejansko jih ta navada košta.
Pametni kupujemo avte po potrebi, 3-4 ali do 6 let stare avte višjega razreda z realnimi km in znano servisno zgodovino, za ceno novih nizkocenovnikov do 20k€.
Američani imajo v povprečju najstarejši vozni park. Tiste svoje kante vozijo po 20+let. Najvišja hitrost, ki jo vidijo je 65Mph/h, kar je več, zna biti izredno drago, imajo dobro infrastrukturo, tako, da se avti ne uničujejo tako hitro, kot v Europi.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Toyota 8s? Haha, prej 12s
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

solatko ::

IL_DIAVOLO - In to je pri odločitvi za nakup avta, najvažneje, da rabi 8s do 100, bogi. Čisto lepo sem se vozil v MB, ki je do 100 rabil 15s in več, ter končno 190km/h pa veliko manj udobno in prijetno v Alfi s 6,5s in končno 270km/h.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Joj, koga brigajo tvoje nicvredne kolarnice.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Jaz nevem kaka toyota se to pelje 160, ker nad 120 zacne skozi vrata pihat, pr 160 pa odpirat.

Problem je, da je dolgocasn. Psihologija avta je pac taka, da tudi ce ima tistih 8s do 100 jo vozis, kot da imas jajca v prtljazniku, pac 99% tisti 1% je UTK, ko dirka z corollo.
Sej pa poglej zgoraj un youtube video, ko pohodi gas pri 50, lepo pove, da polek pospeska je se en kup zamika.



Pa to clovek popizdi, kak to pospesuje.

Zka pa se pri 175 stevec ustav? Ni dovolj obratov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

pa veliko manj udobno in prijetno v Alfi s 6,5s in končno 270km/h.


Katera Alfa pa je to?

m0LN4r ::

Tista toyota se neki dere cel cajt, pa od 150 naprej trese.

To pa niti neves, da se peles 200 eh
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Vidiš, primerjaš 150 konjskega dizla s 100 konjskim bencinarjem in pri resni faci trdiš da nisi bedak. Trese se kamera, ne pa avto.
Toyota ima sicer blokado na 180.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Po videu sodec meni ne pospešuje slabo oz. za povprečnega voznika čisto civilno :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Vidiš, primerjaš 150 konjskega dizla s 100 konjskim bencinarjem in pri resni faci trdiš da nisi bedak. Trese se kamera, ne pa avto.
Toyota ima sicer blokado na 180.


Avto, da je pr 160 tako glasen da ti bobniči trpijo, to men ni normalno.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Po videu sodec meni ne pospešuje slabo oz. za povprečnega voznika čisto civilno :)


Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ok vzamem nazaj :))

Cista milina lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Taip4n ::

OP, kupi že sveto trojico da bo mir na forumu.

Ben Dover ::

Če med vožnjo pri 250km/h ne morem zadet ušesa šivanke s cvernom, potem tak avto ni za nikamor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

IL_DIAVOLO ::

Dovolj je ze pokazatelj, da ni treba povečevati glasnosti radia, ko prides na avtocesto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dovolj je ze pokazatelj, da ni treba povečevati glasnosti radia, ko prides na avtocesto.


To je od izolacije kabine odvisno, jaz pri 250+km/h ne slišim nič, je pa avto koštal ohohoho denarja!
Tempomat pa lepo še kaj zašijem vmes med vožnjo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

bobby ::

Debata je cenovni razred 25k ne ohoho območje valute,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ben Dover ::

O ti šment, sem spregledal! O takšnih pa ne vem nič, oprostite.

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Vidiš, primerjaš 150 konjskega dizla s 100 konjskim bencinarjem in pri resni faci trdiš da nisi bedak. Trese se kamera, ne pa avto.
Toyota ima sicer blokado na 180.


Avto, da je pr 160 tako glasen da ti bobniči trpijo, to men ni normalno.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Po videu sodec meni ne pospešuje slabo oz. za povprečnega voznika čisto civilno :)



Sem ti dal meritev, ki pravi da lažeš. Če imaš boljšo, izvoli, dokler nimaš, bluziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mike_Rotch ::

Dovolj je ze pokazatelj, da ni treba povečevati glasnosti radia, ko prides na avtocesto.


Kater avto pa nima avtomatskega prilagajanja glasnosti?

IL_DIAVOLO ::

Gospod arogantnež, marsikateri.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mike_Rotch ::

Naprimer?

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:


Sem ti dal meritev, ki pravi da lažeš. Če imaš boljšo, izvoli, dokler nimaš, bluziš.


Tisto niso nikakršne meritve ampak številke brez enot, reference in vira, ki bi jih podprl.

To lahko potem vsak kurac napiše kakor se mu zazdi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Wingman ::

Sicer so hatchbacki, prvi test je tudi vse, ki jim je v življenju najbolj pomemben pospešek.
Primerjava Mazda 3 2.0, Leon 1.5 etsi in Corolla 2.0
https://www.vox.de/videos/auf-der-suche...
Spoiler: skupna zmaga gre Corolli

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:


Sem ti dal meritev, ki pravi da lažeš. Če imaš boljšo, izvoli, dokler nimaš, bluziš.


Tisto niso nikakršne meritve ampak številke brez enot, reference in vira, ki bi jih podprl.

To lahko potem vsak kurac napiše kakor se mu zazdi.

Da, vseh 1000 in več avtov je zarota toyota, da se zlaže, da je prius enako glasen kot golf.
Če je tist kurac, kaj je potem tvoje bluzenje? Lulček?

Ben Dover ::

Hyundai Veloster N uber alles.

Utk ::

Wingman je izjavil:

Sicer so hatchbacki, prvi test je tudi vse, ki jim je v življenju najbolj pomemben pospešek.
Primerjava Mazda 3 2.0, Leon 1.5 etsi in Corolla 2.0
https://www.vox.de/videos/auf-der-suche...
Spoiler: skupna zmaga gre Corolli

Ta primerjava ni poštena. Zmeraj je treba primerjat pospeške 2,0 tdi z 1,8 toyoto in porabo 90 konjskega dizla s porabo 180 konjske toyote. Drugače ne gre.
Če še zmeraj toyota zmaga, se je treba izmislit, da je ful glasna. Seveda spet 1,8 proti 2,0 tdi pri 180 na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:


Sem ti dal meritev, ki pravi da lažeš. Če imaš boljšo, izvoli, dokler nimaš, bluziš.


Tisto niso nikakršne meritve ampak številke brez enot, reference in vira, ki bi jih podprl.

To lahko potem vsak kurac napiše kakor se mu zazdi.

Da, vseh 1000 in več avtov je zarota toyota, da se zlaže, da je prius enako glasen kot golf.
Če je tist kurac, kaj je potem tvoje bluzenje? Lulček?


S kod si potegnil podatke iz riti ?

Viri! Viri! Tintara butava. As pozabu, da mam šolo in se ne pustim prepričat brez referenc ?

Tko se ti o lulčkih pogovarjaj za šankom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

Če tisto vrstico daš v google, dobiš nekaj.
Če tvoje bluzenje dam v google, dobim...lulčka.

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Če tisto vrstico daš v google, dobiš nekaj.
Če tvoje bluzenje dam v google, dobim...lulčka.


Bolnik, tebi res ni pomoči.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če tisto vrstico daš v google, dobiš nekaj.
Če tvoje bluzenje dam v google, dobim...lulčka.


Bolnik, tebi res ni pomoči.

Res je. Ne rabim pomoči.
Bedaku, ki se nekaj izmisli, pač nisem dolžan na pladnju prinest vir, ki si ga lahko vsak poišče. Tudi boljšega, zarad mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če tisto vrstico daš v google, dobiš nekaj.
Če tvoje bluzenje dam v google, dobim...lulčka.


Bolnik, tebi res ni pomoči.

Res je. Ne rabim pomoči.
Bedaku, ki se nekaj izmisli, pač nisem dolžan na pladnju prinest vir, ki si ga lahko vsak poišče. Tudi boljšega, zarad mene.


Bebo, ti trdiš o nekih številkah brez enot, ti jih podpri z viri. Ne bom se za teboj metal, zakaj že ? Nisi tok pomemben.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ben Dover ::



Agaen.

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Vidiš, primerjaš 150 konjskega dizla s 100 konjskim bencinarjem in pri resni faci trdiš da nisi bedak. Trese se kamera, ne pa avto.
Toyota ima sicer blokado na 180.


Avto, da je pr 160 tako glasen da ti bobniči trpijo, to men ni normalno.


Katera enota je pa to?

Ben Dover ::

Šnite se mi zdi.

IL_DIAVOLO ::

Razumemo iz konteksta, pri tvojih klobasah bolj težko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Utk je izjavil:

Vidiš, primerjaš 150 konjskega dizla s 100 konjskim bencinarjem in pri resni faci trdiš da nisi bedak. Trese se kamera, ne pa avto.
Toyota ima sicer blokado na 180.


Avto, da je pr 160 tako glasen da ti bobniči trpijo, to men ni normalno.


Katera enota je pa to?


Subjektivna izkušnja. A to sem ti razlagal kako sem sploh do golfa prišel ?

Dejansko sem predhodno šel probat več različnih znamk, pa tudi tisto karjolo neudobno. Ko sem primerjal še cene je bil golf na koncu edino s čimer sem bil zadovoljen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Še dobro, da so SAAB-e nehali izdelovati.
Ker potem ta debata sploh ne bi bila potrebna :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

rosomah ::

cordoba je izjavil:

Še kakšno mnenje o hyundai i30 in škoda octavia karavan??


opusti upanje na odgovor.... pozabili so te.....

cordoba ::

Evo danes bil na Primorskem s Toyoto corollo karavan 2.0. S testnim vozilom.
Lastim si trenutno Kio Ceed 1.4 90 km, prej sem imel Seat Leon 1.9 110 km.
Meni je tole zmaga, vožnja je umirjena, prestave delajo super, moči ima dovolj, pospeški so dobri. Glasna je mogoče pri 150, ko sem imel v šport mode in dal gas na full, drugače meni se ne zdi glasna.
Moti me npr notranjost, mogoče premalo predalov Oz premajhni, zaslon 7 inch bi lahko bil malo bolj modern.
Zunaj mi je avto lep, pač stvar okusa. Poraba na AC cca 7 l, ampak vozil od 130 do 150. V zastojih pa lepo na baterijo. Nevem, meni je kul, probam pa ta teden še škodo octavio In hyundai i30.

cordoba ::

Aja, moti me tudi, da ima precej majhen tank, 42 litrov. Škoda mislim da ima 50l...
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45369087 (20511) WizzardOfOZ
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12317896 (14431) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143715 (33786) -valvoline-
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324757 (16007) Superboyy

Več podobnih tem