» »

išče se nov "družinski" avto

išče se nov "družinski" avto

1 2
3
»

Sparkxl ::

D3m je izjavil:

MadIggy je izjavil:

Taip4n je izjavil:

Kakšne so kaj izkušnje z 1.5 TSI motorji? Nekje sem bral, da naj bi cukali pri nizkih obratih in so potem naredili software update?

Kolega je mehanik na poblaščenem servisu, pravi da so z 1.5 TSI težave in ga zase ne bi vzel. Nasprotno pa zelo pohvalijo 1.0 TSI. Jaz bi vzel Corollo hibrid, samo je za 20k verjetno ne boš dobil. Druga izbira pa Octavia.


Aja. Čudno na uradnem pa, da ni problema z 1.5 TSI.


Če bereš forume, so z vsemi tsi problemi. Brez izjem. In to strahotni. Vsi ki imajo te probleme, si tsija ne lastijo. Ampak so slišali od kolegov in bratrancov.
V familiji imamo zdaj že četrtega tsi. Vsi delajo kot urca. In vsi so zamenjali traktorje od vw in bmw. Ti so tudi delali kot urca, če pač odšteješ astronomske stroške potrošnega materiala: lmm, turbine, šobe, egr,...
Ko smo nehali "šparat" s traktorji, smo z tsiji dejansko privarčevali

WizzardOfOZ ::

Benny123 je izjavil:

To gledaš najdražjo corollo z lexus pogonom stari..

Lexus ima Toyotin pogon. :))

Benny123 je izjavil:

To je proti Vagu 1.5 tsi sigurno boljši avto, pa čeprav ti lahk fanatiki od vaga se na glavo postavijo.

Skoraj karkoli japonskega je boljši avto, kot karkoli od vaga. Zeljarji že kakih 20 let ne znajo več avta narest (oziroma jim jih kitajci delajo), pa se na kvaliteti izdelave že dobro pozna kitajska kvaliteta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Lexus ima Toyotin pogon.

Toyote so imele do zdaj samo do 1,8 hibride, lexus pa 2,0, 2,5 in gor. Zdaj so ti 2,0 in 2,5 prišli tudi v toyote.

WizzardOfOZ ::

Lexus je Toyota. Včasih so bili za malo bogatejše z malo več opreme, danes so pa tam tam z consumer produkcijo, zato dajejo konponente od toyote notri, da pridejo ceneje skozi. Pogone so pa začeli pri lexusu jemat od toyote. Sploh za tavelke zadeve (Lexus 570 je samo še rebrandana toyota landcruiser 200 s par dodatki, pa še to samo lepotnimi).
Pogone namreč razvijajo v isti tovarni, potem pa samo oznake dajo gor ali lexus ali toyota.

LČe je kdo gledal dokumentarec o gradnji Lexusa LFA, je tam lepo povedal, da je samo ena fabrika za podvozja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sparkxl je izjavil:

D3m je izjavil:

MadIggy je izjavil:

Taip4n je izjavil:

Kakšne so kaj izkušnje z 1.5 TSI motorji? Nekje sem bral, da naj bi cukali pri nizkih obratih in so potem naredili software update?

Kolega je mehanik na poblaščenem servisu, pravi da so z 1.5 TSI težave in ga zase ne bi vzel. Nasprotno pa zelo pohvalijo 1.0 TSI. Jaz bi vzel Corollo hibrid, samo je za 20k verjetno ne boš dobil. Druga izbira pa Octavia.


Aja. Čudno na uradnem pa, da ni problema z 1.5 TSI.


Če bereš forume, so z vsemi tsi problemi. Brez izjem. In to strahotni. Vsi ki imajo te probleme, si tsija ne lastijo. Ampak so slišali od kolegov in bratrancov.
V familiji imamo zdaj že četrtega tsi. Vsi delajo kot urca. In vsi so zamenjali traktorje od vw in bmw. Ti so tudi delali kot urca, če pač odšteješ astronomske stroške potrošnega materiala: lmm, turbine, šobe, egr,...
Ko smo nehali "šparat" s traktorji, smo z tsiji dejansko privarčevali
Enako prinas za traktorje, delajo kot urca, turbine, sobe, egr, nikol problemi, pa mamo ze sestega traktorja v druzini. To si slisal samo od kolegov in bratrancev.

Skoraj karkoli japonskega je boljši avto, kot karkoli od vaga. Zeljarji že kakih 20 let ne znajo več avta narest (oziroma jim jih kitajci delajo), pa se na kvaliteti izdelave že dobro pozna kitajska kvaliteta.
To napises tocno tako na vsake 3 mesce, ampak ze 20 let nisi vozil novega vaga, razen kak comfortline brez opreme in najslabsim motorjem. Pol pa take pisete :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

To napises tocno tako na vsake 3 mesce, ampak ze 20 let nisi vozil novega vaga, razen kak comfortline brez opreme in najslabsim motorjem. Pol pa take pisete :)


Tvoja napaka je da si nekaj domišljaš, pa nimaš prav. Lastil si nisem nobenega, ne da jih nisem vozil. Lastil si jih pa tudi ne bom, tudi subaruja novega si ne bom lastil, ker se mi zdi bedasto karkoli nad 10.000 evrov dat za kos pleha, katerekoli znamke. Raje tisto razliko prestavim v nepremičnine, če ne drugega raje za to razliko kupim otroku pol tregovine igrač. Imam ali pa ima otrok veliko več od tega. V nepremičninah vrednost narašča ali pa vsaj ostaja enaka, pri plehu pa samo izgubljaš. (zato pa pravim, čimveč novih kupte, bom jaz imel večjo izbiro rabljenih :)) ).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Lexus je Toyota. Včasih so bili za malo bogatejše z malo več opreme, danes so pa tam tam z consumer produkcijo, zato dajejo konponente od toyote notri, da pridejo ceneje skozi. Pogone so pa začeli pri lexusu jemat od toyote. Sploh za tavelke zadeve (Lexus 570 je samo še rebrandana toyota landcruiser 200 s par dodatki, pa še to samo lepotnimi).
Pogone namreč razvijajo v isti tovarni, potem pa samo oznake dajo gor ali lexus ali toyota.

LČe je kdo gledal dokumentarec o gradnji Lexusa LFA, je tam lepo povedal, da je samo ena fabrika za podvozja.

To je vse jasno. Tudi mercedes dela motorje za a in s klaso. Pa bi vsak raje imel motor v A iz S. Pri toyoti zdaj imaš pogon, ki spada rang višje. Zato noben drug hibrid ni niti blizu. Renault recimo, se že piše kako stvar cuka in poskakuje. Pa je v principu podoben pogon. Samo 3x slabši.

Raptor F16 ::

In kot vsako temo o avtih, so tudi to spet pokozlal ljudje ki si iz dolgčasa izmišljujejo zgodbice da izpadejo pomembni.

Nabijem vas na kurac
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Pa si se že peljal recimo s 180 konjskim RAV4 hibridom?
Meni se zdi ta avto totalno neodziven, počasen in nikakor ne zgleda kot da bi imel 180 konjev. Recimo corolla je veliko bolj odzivna, pa ima manj konjenice.


Mi je pa ta sistem všeč, kjer vse funkcionalnosti avtomobila ostanejo, le dodali so elektromotor v menjalnik.
https://www.subaru.ca/WebPage.aspx?WebP...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

MadIggy ::

Verjetno si peljab bencinskega atmosferca, ki ima 175km, hibrid jih ima 218.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadIggy ()

WizzardOfOZ ::

Raptor F16 je izjavil:

In kot vsako temo o avtih, so tudi to spet pokozlal ljudje ki si iz dolgčasa izmišljujejo zgodbice da izpadejo pomembni.

Nabijem vas na kurac


V bistvu vi vsako temo o avtih zaserjete z zeljarskimi produkti kot so jajca od golfov in oktavij. Za tako ceno kot jo za golfa, ki ima samo obe zunanji ogledali, plačaš, že avto dobiš in to z ogromno opreme.

Nabijem vas na kurac.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Sparkxl ::

No če smo natančni avtor sprašuje o octaviji. Ampak toyotari ste hujši od klopov, zažerete se v vsako temo in ne spustite

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To napises tocno tako na vsake 3 mesce, ampak ze 20 let nisi vozil novega vaga, razen kak comfortline brez opreme in najslabsim motorjem. Pol pa take pisete :)


Tvoja napaka je da si nekaj domišljaš, pa nimaš prav. Lastil si nisem nobenega, ne da jih nisem vozil. Lastil si jih pa tudi ne bom, tudi subaruja novega si ne bom lastil, ker se mi zdi bedasto karkoli nad 10.000 evrov dat za kos pleha, katerekoli znamke. Raje tisto razliko prestavim v nepremičnine, če ne drugega raje za to razliko kupim otroku pol tregovine igrač. Imam ali pa ima otrok veliko več od tega. V nepremičninah vrednost narašča ali pa vsaj ostaja enaka, pri plehu pa samo izgubljaš. (zato pa pravim, čimveč novih kupte, bom jaz imel večjo izbiro rabljenih :)) ).
Kako si iz tega razbral, da govorim o novo vs. rabljeno to samo ti ves. Jaz sem samo rekel, da tvoj antivag komentar ponavljas na vsake 3 mesce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Pa si se že peljal recimo s 180 konjskim RAV4 hibridom?
Jaz priznam, da zadnja omara s katero sem se vozil je bila Opel Frontera, pac ne palim na omare in ne orjem po njivah in jarkih, tam hodim pes ali z traktorjem. V sluzbo pa grem po asfaltirani cesti.

Noben OP v tej temi ne isce 10 let stare omare, tako da brezveze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

MadIggy je izjavil:

Verjetno si peljab bencinskega atmosferca, ki ima 178km, hibrid jih ima 218.


Hibrid jih ima 180 od mašine.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Kok pa ma ker kilaze? Ker konji/kg naceloma niso izmisljeni, odzivnost se pa meri v sekundah, ne v glasnosti in kolko se avto nagne nazaj na mehkih fedrih po domace po obcutku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WizzardOfOZ ::

Po moje je kr težka zadeva, že zarad baterij. Ampak vseeno bi se moral avto z 2.5 motorjem vsaj malo bolj premaknit, kot se je ta testni. Avto je imel šele okol 2500km prevoženih vse skupaj, tako da se tudi to nebi smelo tako poznati.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Sparkxl je izjavil:

No če smo natančni avtor sprašuje o octaviji. Ampak toyotari ste hujši od klopov, zažerete se v vsako temo in ne spustite

Ne sprašuje samo o octaviji, ampak tudi drugih. Če imate tolk za povedat o tedeijih, pa pomagajte tistemu, ki je že dve temi o problemih odprl, pa nič koristnega zvedu.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz priznam, da zadnja omara s katero sem se vozil je bila Opel Frontera, pac ne palim na omare in ne orjem po njivah in jarkih, tam hodim pes ali z traktorjem. V sluzbo pa grem po asfaltirani cesti.


Ta omara je samo za po cestah. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

APPluk ::

Novi Suzuki Swace (preoblečane cenejša Corolla) z opremo PREMIUM za 23.500 € pa dobiš vse kar rabiš.
https://www.suzuki.si/f/docs/Katalogi_i...

clix ::

@APPluk

Tale swace zgleda kar ok, paket premium ima res veliko opreme. Samo nima pa park senzorjev. Niti zadaj, avto za 23.4k€. Ima jih pa ELEGANCE za skoraj 27k...

Malo glupa poteza.

WizzardOfOZ ::

Ima pa kamero. Meni recimo je kamera dovolj za vzvratno vožnjo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

clix ::

Aha, to sem spregledal. Potem zna biti ok.

WizzardOfOZ ::

Za to ceno je to zmaga.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vw motorji in zanesljivost vw/škoda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6314061 (4317) c23po
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119274 (4673) jest10
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359378 (31943) urkoman
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28439975 (29414) Sparkxl
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40991530 (63935) jero_no1

Več podobnih tem