» »

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji

1 2 3
4
5

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Lej poznam tudi take, ki so naredili FRI, pa so bedaki, recimo tebe...

Sam jaz sem pameten. Za razliko do tebe...

Smrekar1 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem delal z diplomantko teologije in diplomantom filozofije, oboje v računalniški firmi.


"Izobrazba brezveze, fuj" večinoma vreščijo tisti, ki sami niso prišli dlje kot do srednje šole.

PTTM je izjema, uspel je narediti "obramboslovje". V "diplomi" je citiral celih pet virov (jaz sem jih imel 49).

Obramboslovje sploh ni mednarodno priznan študij. Zato JJ ni dobil dela v NATU, čeprav si je to vedno želel...

BTW. ministrica za šolstvo je tudi obramboslovka... Sicer z doktoratom, ki ni vreden papirja na katerem je natisnjen, ali placa na disku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

A110 ::

zztop 2. Od tega je eden doktoriral iz filozofije. Tezek kreten. Seveda to ne pomeni da so vsi taki, niti približno ne. Študentov pa recimo 5 od tega velika vecina zadetkotov. Filozofije priznam, da ne poznam dosti. Poznam je toliko kot so mi je predstavili v srednji šoli (in par bluzenj znancev ki to študirajo). Ampak sem hitro "spoznal" da ni kaj prida uporabnosti in predvsem znanosti v filozofiji. O Pa tudi vsi ti zadetkoti študenti trdijo da itak od tega nebodo imeli nikoli sluzbe. Teh protislovij se najbolj spomnim iz srednje šole ko je ena teorija bila da je vse enako in potem dokaz tega. Potem pa naslednja teorija da je vse različno in spet dokaz. Se spomnim ker sem se skregal s profesorjem ker sem mu trdil da je to protislovje in naj neha trditi da je to dokaz ker duga drugo kontrirata in naj izbere katera je pravilna ker obe nemoreta biti. In takim nepreverjenim stvarem ki same sebe kontrirajo tezko reces znanost. Sploh pa jo tezko primerjas z necem ki temelji na preverljivih stvareh in ne protislovjih.

Phantomeye ::

Eni se ne zavedate, da je filozofija je proto-znanost.

zztop ::

A110 je izjavil:

zztop 2. Od tega je eden doktoriral iz filozofije. Tezek kreten. Seveda to ne pomeni da so vsi taki, niti približno ne. Študentov pa recimo 5 od tega velika vecina zadetkotov. Filozofije priznam, da ne poznam dosti. Poznam je toliko kot so mi je predstavili v srednji šoli (in par bluzenj znancev ki to študirajo). Ampak sem hitro "spoznal" da ni kaj prida uporabnosti in predvsem znanosti v filozofiji. O Pa tudi vsi ti zadetkoti študenti trdijo da itak od tega nebodo imeli nikoli sluzbe. Teh protislovij se najbolj spomnim iz srednje šole ko je ena teorija bila da je vse enako in potem dokaz tega. Potem pa naslednja teorija da je vse različno in spet dokaz. Se spomnim ker sem se skregal s profesorjem ker sem mu trdil da je to protislovje in naj neha trditi da je to dokaz ker duga drugo kontrirata in naj izbere katera je pravilna ker obe nemoreta biti. In takim nepreverjenim stvarem ki same sebe kontrirajo tezko reces znanost. Sploh pa jo tezko primerjas z necem ki temelji na preverljivih stvareh in ne protislovjih.
Filozofija ni znanost, je pa nekaj področij, ki delujejo znanstveno. Logika, epistemiologija, analitična filozofija... Če študiraš matematiko in te recimo zanima logika, teorija množic ipd. boš prisiljen obiskati oddelek za filozofijo. Enako velja za filozofe, ki jih zanima logika.

Protislovja se hitro pojavijo, čim dodajaš globoka vprašanja na kup, kar filozofi počnejo, zanalašč seveda.

Kar se tiče študentov imam podobne izkušnje. Diplomira jih majhen %. Govoril sem z nekaj diplomanti in so bili zelo zanimivi, racionalni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

zztop je izjavil:

Vsak faks ti da določene veščine. Na tebi je, da jih veš izkoristiti in prodati delodajalcu, stranki. Veščine so več vredne od nekega golega znanja.


Eja, točno tako. Veščine, pristop k težavam, voljnost učenja, načini učenja in še marsikaj so vredni 10x več od golega znanja, ki ga dobiš z izobrazbo.

Kdor tega ne razume nikakor ni vreden, da bi komentiral strateški pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji, kaj šele da bi o tem odločal.



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

A110 je izjavil:

Faaak kaj vse ne prebereš. Filozofija da je sorodna matematika ker "logično sklepajo"?


Konkretno mnenje matematikov o sebi je, da gre za obliko filozofije, ne za znanost.

Pa ti veš da imaš ravno v filozofiji polno nekih protislovij? Imaš teorije ki trdijo da je vse eno z "dokazi" in imaš prav tako teorije da je vse različne spet z "dokazi". V matematiki je vse preverljivo in bazira na dokazih ki ne smejo biti protislovni. Je res da je tudi nekaj paradoksov ampak v splošnem je matematika sistem brez napak. Že če pogledaš povprečnega študenta/diplomanta filozofije in matematike/fizike vidiš da je razlika v iqju vsaj 20. O uporabnosti filozofije pa raje sploh nebi.


Veš, filozofija ima tudi knjige, ki jih lahko odpreš in prebereš. Ni treba nabijati nekaj na pamet.

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Poleg tega pa eni sanjate, da bi moral diplomant dobivat neke ogromne plače etc. Ampak v resnici je na top zgolj manjhen odstotek ljudi, ki imajo nadpovprečne plače.

ne sanjamo, ampak dejansko so samo tisti upravičeni do visokega šolstva. zgolj majhen odstotek, ki imajo nadpovprečno plačo.


Sori, kdo da fak si ti, da lahko trdiš do česa si opravičen ti, drugi pa ne. Problem je v trgu, ki ni pripravljen plačevati zaposlenemu glede na izobrazbo. No ja razen, če je ta zaposleni v JS. Potem je pa spet narobe če mu.

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

zztop je izjavil:

Tukaj definitivno manjka več podatkov. Čisto možno, da to gredo študirat ljudje iz premožnih družin, ker si lahko privoščijo in potem preko vez doživijo velik uspeh.


No, res je zadeva bolj (a ne izključno) za premožne družine, ampak tudi premožni pošiljajo svoje otroke tja, kjer jim faks da najvišjo lestev za preseganje ostalih. Vsekakor vedo kam naj gredo, da bodo to dosegli. Študij klasicizma jim to na nek čuden način da. Kako to točno deluje ne vem iz prve roke ker žal nisem hodil tja, zdaj se mi pa tudi ne ljubi več.

V Ameriki so recimo diplomanti filozofije finančno na precej dobrem, ampak spet manjkajo dodatni podatki.


Tako imenovane mehke veščine, ki jih diplomanti filozofije več kot očitno dobijo, so vredne več kot poklicne veščine pridobljene na faksu. Samo težki intelektualci kalibra PTTM tega niti pod razno niso sposobni dojeti.

Večina ljudi se mogoče malo zamisli, ko izve da so Kulturologija, Komunikolovija in podobne smeri na FDV sicer res čudne in več kot očitno nepotrebne, ampak praktično vsi diplomanti FDV kmalu po diplomi dobijo kakovostne službe.

Očitno FDV svoje poslanstvo - pridobiti službe za svoje diplomante - več kot odlično opravlja.


Poglejmo mehke veščine Kordiša!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Ena izmed njih je, da veš kaj znaš in česa ne znaš in če k nečemu ne znaš pristopiti poiščeš pomoč nekoga, ki to zna, da po nepotrebnem ne odkrivaš tople vode.

Najbrž bo pretežko.

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

zztop je izjavil:

Vsak faks ti da določene veščine. Na tebi je, da jih veš izkoristiti in prodati delodajalcu, stranki. Veščine so več vredne od nekega golega znanja.


Eja, točno tako. Veščine, pristop k težavam, voljnost učenja, načini učenja in še marsikaj so vredni 10x več od golega znanja, ki ga dobiš z izobrazbo.

Kdor tega ne razume nikakor ni vreden, da bi komentiral strateški pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji, kaj šele da bi o tem odločal.



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Mogoče, ker FRI ne proizvaja serviserjev? Sej na elektrofaksu tudi v sklopu študija ne delajo elektro-inštalacij po hišah. Jih pa v poklicnih šolah. So your point is?

Mato989 ::

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:


Obramboslovje sploh ni mednarodno priznan študij. Zato PTTM ni dobil dela v NATU, čeprav si je to vedno želel...

BTW. ministrica za šolstvo je tudi obramboslovka... Sicer z doktoratom, ki ni vreden papirja na katerem je natisnjen, ali placa na disku.


Vsekakor tudi pri nas obstajajo tretjerazredne "fakultete", ki bi svoje delo bolje opravljale kot npr. hlevi.

Povsod je tako, samo pri nas okoli tega delamo velik halo.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

zztop je izjavil:

Vsak faks ti da določene veščine. Na tebi je, da jih veš izkoristiti in prodati delodajalcu, stranki. Veščine so več vredne od nekega golega znanja.


Eja, točno tako. Veščine, pristop k težavam, voljnost učenja, načini učenja in še marsikaj so vredni 10x več od golega znanja, ki ga dobiš z izobrazbo.

Kdor tega ne razume nikakor ni vreden, da bi komentiral strateški pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji, kaj šele da bi o tem odločal.



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Mogoče, ker FRI ne proizvaja serviserjev? Sej na elektrofaksu tudi v sklopu študija ne delajo elektro-inštalacij po hišah. Jih pa v poklicnih šolah. So your point is?


Moj point je, da bi NAČELOMA nekdo ki je izobražen visoko moral s pristopom to težavo vseeno znat efektivno in hitro rešit... Tudi mi nismo v Višji šoli informatike nikoli menjavali diska pa ga jaz znam menjat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...


Ne.

Finance damo zato, da je nekje odprt študij. Če to kdo izkoristi vsaj ni bilo za brezveze.

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.


Ne.

Če večji delež diplomantov nekega faksa ne dela nekaj višje profitabilnega je potrebno res dobro premisliti, ali smer potrebujemo, so potrebne velike spremembe v načinu dela in podobno. Če je določen delež diplomantov luzerjev je to pač normalno.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Država z njim ni imela nobene izgube. Morda je imela izgubo, če je program ekologija na splošno tak, da proizvaja nezaposljiv kader.

Verjetno ti sicer ni jasno kaj študij ekologije sploh je. Marsikdo namreč misli, da gre za vedo o varovanju okolja :D

zztop ::

Mato989 je izjavil:

Moj point je, da bi NAČELOMA nekdo ki je izobražen visoko moral s pristopom to težavo vseeno znat efektivno in hitro rešit... Tudi mi nismo v Višji šoli informatike nikoli menjavali diska pa ga jaz znam menjat...
Saj je hitro in efektivno rešil. Šel je do sodelavca, ki je pooblaščen za takšne zadeve. :))

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Ma ne vem zakaj te zadeve razlagaš, kot da ti karkoli odločaš ali šteješ. Sem ti že rekel, ti s svojimi davki še svoje osnovne šole nisi odplačal, pa tukaj razlagaš, kako financiraš od nekoga študij. Ki ga ne. Mečeš denar v isto posodo kot vsi zaposleni. In se futraš iz nje kot vsi zaposleni in drugi, ki (še) ne morejo plačevati v to posodo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Ma ne vem zakaj te zadeve razlagaš, kot da ti karkoli odločaš ali šteješ. Sem ti že rekel, ti s svojimi davki še svoje osnovne šole nisi odplačal, pa tukaj razlagaš, kako financiraš od nekoga študij. Ki ga ne. Mečeš denar v isto posodo kot vsi zaposleni. In se futraš iz nje kot vsi zaposleni in drugi, ki (še) ne morejo plačevati v to posodo.


Kako ti veš koliko sem jaz pokril in koliko ne... dokaži potem pa nabijaj te nebuloze, do takrat pa se prosim vzdži komentarjev glede osebnih zadev, debata je o tem ali je SMISELNODA KOT DRŽAVA ZAPRAVLJAMO DENAR ZA ŠTUDIJ KJER POTEM DIPLOMANTI DELAJO manj vredna dela ki bi jih lahko tudi brez študija

Ravno zaradi tvoje logike je vse narobe, ker ti misliš da navadni ljudje ne bi smeli nič rečt, samo kimat... jebena ovca, ti si edini primer tukaj ki si skoz od države dobival keš, tudi za plačo, za razliko od tebe imam jaz 0 ur dela v JU/JS
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

A110 ::

Smrekar1 je izjavil:

A110 je izjavil:

Faaak kaj vse ne prebereš. Filozofija da je sorodna matematika ker "logično sklepajo"?


Konkretno mnenje matematikov o sebi je, da gre za obliko filozofije, ne za znanost.

Pa ti veš da imaš ravno v filozofiji polno nekih protislovij? Imaš teorije ki trdijo da je vse eno z "dokazi" in imaš prav tako teorije da je vse različne spet z "dokazi". V matematiki je vse preverljivo in bazira na dokazih ki ne smejo biti protislovni. Je res da je tudi nekaj paradoksov ampak v splošnem je matematika sistem brez napak. Že če pogledaš povprečnega študenta/diplomanta filozofije in matematike/fizike vidiš da je razlika v iqju vsaj 20. O uporabnosti filozofije pa raje sploh nebi.


Veš, filozofija ima tudi knjige, ki jih lahko odpreš in prebereš. Ni treba nabijati nekaj na pamet.


Sam sem matematik po izobrazbi in niti približno nimam matematike za filozofijo. Jo imam kmečjemu za nekaj več od ostalih področjih in za osnovo vseh znanosti :D

Mato989 ::

Ne.

Finance damo zato, da je nekje odprt študij. Če to kdo izkoristi vsaj ni bilo za brezveze.


Če finance damo zato da je nek študij odprt, potem je glavarino potrebno ukinit in presojat drugače, ampak mi damo finance NEPOSREDNO na število študentov aktivnih, v vsakem letniku... tako da je tako razmišljanje ON POINT!

Ne.

Če večji delež diplomantov nekega faksa ne dela nekaj višje profitabilnega je potrebno res dobro premisliti, ali smer potrebujemo, so potrebne velike spremembe v načinu dela in podobno. Če je določen delež diplomantov luzerjev je to pač normalno.


In glede na BDP Slovenije in povprečne plače lahko mirne duše smatramo da bi vsak diplomant moral imet v roku 2 let plačo ki vsaj dosega povprečno plačo, če tega ne zmore, je nekaj narobe.

Država z njim ni imela nobene izgube. Morda je imela izgubo, če je program ekologija na splošno tak, da proizvaja nezaposljiv kader.

Verjetno ti sicer ni jasno kaj študij ekologije sploh je. Marsikdo namreč misli, da gre za vedo o varovanju okolja


Kako ni imela izgube? Če bi 6 let delal v vrtnariji brez študija bi država dala manj denarja za glavarine in bi prej dobivala vplačila v ZZZS in ZPIZ itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

zztop je izjavil:

Vsak faks ti da določene veščine. Na tebi je, da jih veš izkoristiti in prodati delodajalcu, stranki. Veščine so več vredne od nekega golega znanja.


Eja, točno tako. Veščine, pristop k težavam, voljnost učenja, načini učenja in še marsikaj so vredni 10x več od golega znanja, ki ga dobiš z izobrazbo.

Kdor tega ne razume nikakor ni vreden, da bi komentiral strateški pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji, kaj šele da bi o tem odločal.



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Ko bo zamenjal 3 diske, jih bo pa znal. So what.

c3p0 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kdo pa pravi da ne mors it 2 leti delat prihranit 2k in potem studirat... Naberes malo delovne dobe vidis kako je delat usrana dela in pol nardis faks z odlicno oceno in dobis za nagrado 4.000€ po 3 letih nazaj...

Ker je popolnoma nesmiselno in neučinkovito, da mora nekdo, ki je sicer zelo sposoben, najprej dve leti peči hamburgerje, da lahko gre potem na faks, ga zaključi in začne dve leti kasneje ustvarjati visoko dodano vrednost.


Naj bodo študiji za kadre, ki se bodo čez par let potrebovali, subvencionirani v celoti. Za ostale manj ali celo nič. Ni tako težko napovedat. Pravnikov in ekonomistov ne bomo potrebovali, pa če za 10 let ukinemo programe.

Iskal sem tudi izredne študije na FERI in FRI, a jih nisem našel. Očitno se med in mleko na fakultetah le še cedita.

c3p0 ::

Smrekar1 je izjavil:


Ampak neuporabni so pa FDV-jevci.


Kje se bi pa drugače šolal podmladek strank, da nato lahko sveži magistri zasedejo vse pozicije po mestnih in državnih uradih? Daj no, imej malo logike.

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Ma ne vem zakaj te zadeve razlagaš, kot da ti karkoli odločaš ali šteješ. Sem ti že rekel, ti s svojimi davki še svoje osnovne šole nisi odplačal, pa tukaj razlagaš, kako financiraš od nekoga študij. Ki ga ne. Mečeš denar v isto posodo kot vsi zaposleni. In se futraš iz nje kot vsi zaposleni in drugi, ki (še) ne morejo plačevati v to posodo.


Kako ti veš koliko sem jaz pokril in koliko ne... dokaži potem pa nabijaj te nebuloze, do takrat pa se prosim vzdži komentarjev glede osebnih zadev, debata je o tem ali je SMISELNODA KOT DRŽAVA ZAPRAVLJAMO DENAR ZA ŠTUDIJ KJER POTEM DIPLOMANTI DELAJO manj vredna dela ki bi jih lahko tudi brez študija

Ravno zaradi tvoje logike je vse narobe, ker ti misliš da navadni ljudje ne bi smeli nič rečt, samo kimat... jebena ovca, ti si edini primer tukaj ki si skoz od države dobival keš, tudi za plačo, za razliko od tebe imam jaz 0 ur dela v JU/JS



To niso nobene osebne zadeve. Obnašaš se kot da ti osebno sponzoriraš posameznega študenta. Guess what. You don't. Nobeno delo ni "manj vredno". Vsako delo prinaša denar v državno blagajno. Tako ali drugače. Z davkom na plačo ali z davkom, ko trošiš denar (ddv).

Sej delo, ki ga ti opravljaš, ga opravljajo tudi ljudje s srednjo šolo. Zakaj si delal višjo šolo in srednjo šolo, če bi lahko servisiral telefone (in računalnike) tudi z osnovno šolo? Jaz sem v srednji šoli to počel, ko o faksu niti razmišljal še nisem.

Nihče ni rekel, da ne smeš imet svojega mnenja, samo ne se obnašat kot si holier than thou.

Jaz delam delo, ki zahteva mojo izobrazbo in znanje. Pa ne govorim o stopnji izobrazbe, ki je pogoj za JU. Ampak govorim o konkretnem znanju, ki sem ga dobil na faksu in v svojem prostem času. Meni ni pomembno, kdo mi daje plačo, meni je važno, da za svoje delo dobim plačano. Da lahko plačam svoje stroške.

Smrekar1 ::

A110 je izjavil:


Sam sem matematik po izobrazbi in niti približno nimam matematike za filozofijo.


Si diplomiral na PEF, kajne?

Jo imam kmečjemu za nekaj več od ostalih področjih in za osnovo vseh znanosti :D


Matematika je orodje in nič več (ali manj) kot to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

A110 ::

Smrekar1 je izjavil:

A110 je izjavil:


Sam sem matematik po izobrazbi in niti približno nimam matematike za filozofijo.


Si diplomiral na PEF, kajne?

Jo imam kmečjemu za nekaj več od ostalih področjih in za osnovo vseh znanosti :D


Matematika je orodje in nič več (ali manj) kot to.


Ne. FMF uni. Lahko jo imaš za neko orodje ampak brez tega orodja vse druge znanosti razpadejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Ma ne vem zakaj te zadeve razlagaš, kot da ti karkoli odločaš ali šteješ. Sem ti že rekel, ti s svojimi davki še svoje osnovne šole nisi odplačal, pa tukaj razlagaš, kako financiraš od nekoga študij. Ki ga ne. Mečeš denar v isto posodo kot vsi zaposleni. In se futraš iz nje kot vsi zaposleni in drugi, ki (še) ne morejo plačevati v to posodo.


Kako ti veš koliko sem jaz pokril in koliko ne... dokaži potem pa nabijaj te nebuloze, do takrat pa se prosim vzdži komentarjev glede osebnih zadev, debata je o tem ali je SMISELNODA KOT DRŽAVA ZAPRAVLJAMO DENAR ZA ŠTUDIJ KJER POTEM DIPLOMANTI DELAJO manj vredna dela ki bi jih lahko tudi brez študija

Ravno zaradi tvoje logike je vse narobe, ker ti misliš da navadni ljudje ne bi smeli nič rečt, samo kimat... jebena ovca, ti si edini primer tukaj ki si skoz od države dobival keš, tudi za plačo, za razliko od tebe imam jaz 0 ur dela v JU/JS



To niso nobene osebne zadeve. Obnašaš se kot da ti osebno sponzoriraš posameznega študenta. Guess what. You don't. Nobeno delo ni "manj vredno". Vsako delo prinaša denar v državno blagajno. Tako ali drugače. Z davkom na plačo ali z davkom, ko trošiš denar (ddv).

Sej delo, ki ga ti opravljaš, ga opravljajo tudi ljudje s srednjo šolo. Zakaj si delal višjo šolo in srednjo šolo, če bi lahko servisiral telefone (in računalnike) tudi z osnovno šolo? Jaz sem v srednji šoli to počel, ko o faksu niti razmišljal še nisem.

Nihče ni rekel, da ne smeš imet svojega mnenja, samo ne se obnašat kot si holier than thou.

Jaz delam delo, ki zahteva mojo izobrazbo in znanje. Pa ne govorim o stopnji izobrazbe, ki je pogoj za JU. Ampak govorim o konkretnem znanju, ki sem ga dobil na faksu in v svojem prostem času. Meni ni pomembno, kdo mi daje plačo, meni je važno, da za svoje delo dobim plačano. Da lahko plačam svoje stroške.


Vidiš otresaš po tipkovnici pa govoriš podatke ki so zavajujoči... sploh ne delam na serviserskem delovnem mestu ampak kot informatik tako da ti ravno to pravim da nehaj trosit laži in neumnosti in pametovat o osebnih zadevah

Če pa hočeš vedet sem si višjo šolo plačal SAM iz lastne denarnice, nisem ponucal vpisa :) Tako da sem naredil točno to kar zagovarjam!

To niso nobene osebne zadeve. Obnašaš se kot da ti osebno sponzoriraš posameznega študenta. Guess what. You don't. Nobeno delo ni "manj vredno". Vsako delo prinaša denar v državno blagajno. Tako ali drugače. Z davkom na plačo ali z davkom, ko trošiš denar (ddv).


Seveda so osebne zadeve, poglej samo kakšne neumnosti si natrosil naprej da delam kot serviser kar je kratkomalo laž zato pa ti pravim fokusiraj se na debato ne na osebne okoliščine tistega ki sodeluje.

Kar se pa tiče drugega dela, se pa strinjam AMPAK če bi lahko to isto delo se opravljalo brez DIPLOME potem je diploma samo zguba z državnega vidika, ker boš zaradi diplome 4 leta kasneje prinašal ta isti denar itd... pa še tista 4 leta boš državo več stal kot če takoj začneš delat in o tem teče debata, če je to smiselno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Point celotne zadeve je v tem da če pošljemo nekoga ŠTUDIRAT damo vsi državljani za to finance overall...

Če ta oseba po študiju ne dela nekaj višje profitabilnega da upraviči porabo 3-5 let za študij na tem področju kjer je študiral to meni pove da je študij bil overall izguba časa in denarja vseh nas.

Kot primer ti dajem mojega odličnega prijatelja. Tip je MAGISTRIRAL iz ekologije, porabil za to emmm skoraj 6 let in danes dela kot VRTNAR in ureja rastline, ter prevaža kombi z rastlinami... Se ti zdi SMISELNO da smo mu 5 ali 6 let plačevali status študenta, čeprav počne zdaj že 5 let to kar bi lahko počel že 10 let če ne bi šel študirat in bi bilo na državi manj "izgube" z njim?


Ma ne vem zakaj te zadeve razlagaš, kot da ti karkoli odločaš ali šteješ. Sem ti že rekel, ti s svojimi davki še svoje osnovne šole nisi odplačal, pa tukaj razlagaš, kako financiraš od nekoga študij. Ki ga ne. Mečeš denar v isto posodo kot vsi zaposleni. In se futraš iz nje kot vsi zaposleni in drugi, ki (še) ne morejo plačevati v to posodo.


Kako ti veš koliko sem jaz pokril in koliko ne... dokaži potem pa nabijaj te nebuloze, do takrat pa se prosim vzdži komentarjev glede osebnih zadev, debata je o tem ali je SMISELNODA KOT DRŽAVA ZAPRAVLJAMO DENAR ZA ŠTUDIJ KJER POTEM DIPLOMANTI DELAJO manj vredna dela ki bi jih lahko tudi brez študija

Ravno zaradi tvoje logike je vse narobe, ker ti misliš da navadni ljudje ne bi smeli nič rečt, samo kimat... jebena ovca, ti si edini primer tukaj ki si skoz od države dobival keš, tudi za plačo, za razliko od tebe imam jaz 0 ur dela v JU/JS



To niso nobene osebne zadeve. Obnašaš se kot da ti osebno sponzoriraš posameznega študenta. Guess what. You don't. Nobeno delo ni "manj vredno". Vsako delo prinaša denar v državno blagajno. Tako ali drugače. Z davkom na plačo ali z davkom, ko trošiš denar (ddv).

Sej delo, ki ga ti opravljaš, ga opravljajo tudi ljudje s srednjo šolo. Zakaj si delal višjo šolo in srednjo šolo, če bi lahko servisiral telefone (in računalnike) tudi z osnovno šolo? Jaz sem v srednji šoli to počel, ko o faksu niti razmišljal še nisem.

Nihče ni rekel, da ne smeš imet svojega mnenja, samo ne se obnašat kot si holier than thou.

Jaz delam delo, ki zahteva mojo izobrazbo in znanje. Pa ne govorim o stopnji izobrazbe, ki je pogoj za JU. Ampak govorim o konkretnem znanju, ki sem ga dobil na faksu in v svojem prostem času. Meni ni pomembno, kdo mi daje plačo, meni je važno, da za svoje delo dobim plačano. Da lahko plačam svoje stroške.


Vidiš otresaš po tipkovnici pa govoriš podatke ki so zavajujoči... sploh ne delam na serviserskem delovnem mestu ampak kot informatik tako da ti ravno to pravim da nehaj trosit laži in neumnosti in pametovat o osebnih zadevah

Če pa hočeš vedet sem si višjo šolo plačal SAM iz lastne denarnice, nisem ponucal vpisa :) Tako da sem naredil točno to kar zagovarjam!

To niso nobene osebne zadeve. Obnašaš se kot da ti osebno sponzoriraš posameznega študenta. Guess what. You don't. Nobeno delo ni "manj vredno". Vsako delo prinaša denar v državno blagajno. Tako ali drugače. Z davkom na plačo ali z davkom, ko trošiš denar (ddv).


Seveda so osebne zadeve, poglej samo kakšne neumnosti si natrosil naprej da delam kot serviser kar je kratkomalo laž zato pa ti pravim fokusiraj se na debato ne na osebne okoliščine tistega ki sodeluje.

Kar se pa tiče drugega dela, se pa strinjam AMPAK če bi lahko to isto delo se opravljalo brez DIPLOME potem je diploma samo zguba z državnega vidika, ker boš zaradi diplome 4 leta kasneje prinašal ta isti denar itd... pa še tista 4 leta boš državo več stal kot če takoj začneš delat in o tem teče debata, če je to smiselno



Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.

Mato989 ::

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.



Znanstveni magisterij ne obstaja več. Navadno diplomo (7 stopnja) so razbili na dva dela, na diplomo 6/2 in "magisterij". Tko, da kdor magistrira, v bistvu zgolj diplomira v stopnjo enakovredno staremu programu.

Smrekar1 ::

A110 je izjavil:


Ne. FMF uni.


Pics, or it didn't happen.

Lahko jo imaš za neko orodje ampak brez tega orodja vse druge znanosti razpadejo.


Vse znanosti razpadejo brez številnih orodij. Tudi matematika ima svoje mesto, jasno.

Matematika kot taka sicer ni znanost. Značilnost znanosti je, da sistematično opazuješ fenomen in ga poskusiš razložiti in to dokazati z eksperimentom. Matematika deluje izključno iz logike, imaš nekaj osnovnih predpostavk na katerih gradiš izključno s sklepanjem. V matematiki ni opazovanja in ni eksperimenta, je samo uporaba logičnih pravil s katerimi iz osnovnih predpostavk pokažeš, da nekaj novega logično sledi iz prej znanega.

To je definicija in pristop filozofije. Če bi bila matematika znanost bi moral vzeti reprezentativen vzorec trikotnikov in pokazati, da vsakega definirajo točno tri nekolinearne točke. Na osnovi tega bi sklepal, da so tri nekolinearne točke v nekem intervalu zaupanja dovolj za definicijo enega trikotnika s pridržkom, da mogoče obstaja tudi kak trikotnik, ki potrebuje več ali manj oglišč.

Kaj o tem že reče Evklid? Kar reče, da tri točke dajo natanko en trikotnik kajne? No, vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zztop ::

Ja, matematika je najbolj čista, deduktivna veda.

A110 ::

Smrekar ja seveda sliko diplome ti bom posiljal haha. Lahko pa vprasas kaj ce te zanima. Rade volje delim svoje znanje. In boš hitro videl da znam marsikaj več kot se učijo na pf.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.



Znanstveni magisterij ne obstaja več. Navadno diplomo (7 stopnja) so razbili na dva dela, na diplomo 6/2 in "magisterij". Tko, da kdor magistrira, v bistvu zgolj diplomira v stopnjo enakovredno staremu programu.


Dokler mu piše magister je magistriral, če pa ti meniš da je to napačno se pritoži komu drugemu ne tu jamrat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.



Znanstveni magisterij ne obstaja več. Navadno diplomo (7 stopnja) so razbili na dva dela, na diplomo 6/2 in "magisterij". Tko, da kdor magistrira, v bistvu zgolj diplomira v stopnjo enakovredno staremu programu.


Dokler mu piše magister je magistriral, če pa ti meniš da je to napačno se pritoži komu drugemu ne tu jamrat.


Magister znanosti je znanstveni naziv in gre za 8. stopnjo izobrazbe.

Magister stroke je pa strokovni naziv in gre za 7. stopnjo. Strokovni naziv je enakovreden diplomi pred najkasneje letom 2009.

Ni vse v imenu, kar ti hočem povedat. Magisterij znanosti je praktično prestižni naziv. Magisterij stroke je pa nuja za neko normalno univerzitetno izobrazbo.

Da ti dam primer, moja bolonjska diploma je imela 30 strani (25 je bil minimum), zato, ker je mišljeno, da greš na 2. stopnjo, je diploma zgolj seminarska naloga. Ker moja magistrska je imela pa 140 strani (80 je bil minimum).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.



Znanstveni magisterij ne obstaja več. Navadno diplomo (7 stopnja) so razbili na dva dela, na diplomo 6/2 in "magisterij". Tko, da kdor magistrira, v bistvu zgolj diplomira v stopnjo enakovredno staremu programu.


Dokler mu piše magister je magistriral, če pa ti meniš da je to napačno se pritoži komu drugemu ne tu jamrat.


Magister znanosti je znanstveni naziv in gre za 8. stopnjo izobrazbe.

Magister stroke je pa strokovni naziv in gre za 7. stopnjo. Strokovni naziv je enakovreden diplomi pred najkasneje letom 2009.

Ni vse v imenu, kar ti hočem povedat. Magisterij znanosti je praktično prestižni naziv. Magisterij stroke je pa nuja za neko normalno univerzitetno izobrazbo.


Pa kje sem jaz tu kaj pisal... a sem kje kaj narobe napisal? Tudi če je magistriral iz stroke je magistriral. To je 5 let namesto 3 leta študija, se pravi 5 let po 3k+ od države namesto samo 3 leta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Phantomeye je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Poleg tega pa eni sanjate, da bi moral diplomant dobivat neke ogromne plače etc. Ampak v resnici je na top zgolj manjhen odstotek ljudi, ki imajo nadpovprečne plače.

ne sanjamo, ampak dejansko so samo tisti upravičeni do visokega šolstva. zgolj majhen odstotek, ki imajo nadpovprečno plačo.


Sori, kdo da fak si ti, da lahko trdiš do česa si opravičen ti, drugi pa ne. Problem je v trgu, ki ni pripravljen plačevati zaposlenemu glede na izobrazbo. No ja razen, če je ta zaposleni v JS. Potem je pa spet narobe če mu.

a zdaj pa je problem v trgu da imamo retardirane diplomante? 50% populacije le-teh?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Poleg tega pa eni sanjate, da bi moral diplomant dobivat neke ogromne plače etc. Ampak v resnici je na top zgolj manjhen odstotek ljudi, ki imajo nadpovprečne plače.

ne sanjamo, ampak dejansko so samo tisti upravičeni do visokega šolstva. zgolj majhen odstotek, ki imajo nadpovprečno plačo.


Sori, kdo da fak si ti, da lahko trdiš do česa si opravičen ti, drugi pa ne. Problem je v trgu, ki ni pripravljen plačevati zaposlenemu glede na izobrazbo. No ja razen, če je ta zaposleni v JS. Potem je pa spet narobe če mu.

a zdaj pa je problem v trgu da imamo retardirane diplomante? 50% populacije le-teh?


Če trg določa koliko je nekdo vreden, so pa diplomanti retardirani? sure.

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsa dela, kjer ne potrebuješ posebne licence, lahko v teoriji opravljaš brez faksa (npr. medicina, pravo etc.). Sploh v dobi interneta. Ne rabiš FRI-ja, da lahko programiraš, npr.


V teoriji res, v praksi pa je vseeno večini lažje če gre na neko ciljno izobraževanje, zato to ni sporno, sporno je če taka oseba nekaj doštudira dela pa nekaj enostavnejšega za kar pa res ni potrebno diplomirat ali celo MAGISTRIRAT.



Znanstveni magisterij ne obstaja več. Navadno diplomo (7 stopnja) so razbili na dva dela, na diplomo 6/2 in "magisterij". Tko, da kdor magistrira, v bistvu zgolj diplomira v stopnjo enakovredno staremu programu.


Dokler mu piše magister je magistriral, če pa ti meniš da je to napačno se pritoži komu drugemu ne tu jamrat.


Magister znanosti je znanstveni naziv in gre za 8. stopnjo izobrazbe.

Magister stroke je pa strokovni naziv in gre za 7. stopnjo. Strokovni naziv je enakovreden diplomi pred najkasneje letom 2009.

Ni vse v imenu, kar ti hočem povedat. Magisterij znanosti je praktično prestižni naziv. Magisterij stroke je pa nuja za neko normalno univerzitetno izobrazbo.


Pa kje sem jaz tu kaj pisal... a sem kje kaj narobe napisal? Tudi če je magistriral iz stroke je magistriral. To je 5 let namesto 3 leta študija, se pravi 5 let po 3k+ od države namesto samo 3 leta...



Ne, poudaril si "MAGISTRIRAL". Kar sem jaz razumel, da holeš povedat, kako je to oh in sploh nekaj ekstra. V bistvu so pa z bolonjskim sistemom nategnili vse študente, ker rabijo 5 let za študij (če ne štejem absolventov). To ni krivda študentov. Če greš na faks, valda hočeš bit konkurenčen starim programom.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Z bolonjskim sistemom so slovenske fakultete nategnile študente in državo. So pač izbrali sistem, ki je za državo in študente dražji, za profesorsko srenjo pa ugodnejši.>:D

Mato989 ::

Ne, poudaril si "MAGISTRIRAL". Kar sem jaz razumel, da holeš povedat, kako je to oh in sploh nekaj ekstra. V bistvu so pa z bolonjskim sistemom nategnili vse študente, ker rabijo 5 let za študij (če ne štejem absolventov). To ni krivda študentov. Če greš na faks, valda hočeš bit konkurenčen starim programom.


Poudaril sem "MAGISTRIRAL" zato ker to vzame celo 5 let običajno... morda celo 6, kar poviša STROŠEK države na magistra stroke na 6x 3.000€+ ne več samo 3x 3.000€+ ali po domače, vsakmagister nas stane lahko mirne duše rečeva 20.000€ MINIMUM (boni + 1 leto pavziranja)

Zdaj pa zračunaj, če maš plačo 1.500 bruto (pa je več kot 70% nima!) in si magister stroke ki si 6 let bil študent in pojedel nekaj na bone, pomeni da vsak MESEC, državi plačaš 157€ dohodnine... to je 1884€ na leto ali po domače dobrih 10 let moraš plačevat pri 1.500 bruto plači samo zato da z DOHODNINO (ki je edini nenamenski davek v plači), da odplačaš 6 let bluzenja po faksu... Kje je še srednja šola in osnovna ki sta verjetno spet vsaka vsaj 2.500 na leto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

več jih magistrira oz konča 2 bol stopnjo v 7 letih ali morda se kako zraven kot pa v 5. sam sem do diplome rabil 6 let. najlepših 6 let uživanja 8-)

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Aha, torej ti trdiš da jaz ki delam na razvoju sestavnih delov nisem pravi strojnik, če svojega avta ne popravim z WD-jem, vezico, Duct-tape trakom in švicarskim nožkom ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Aha, torej ti trdiš da jaz ki delam na razvoju sestavnih delov nisem pravi strojnik, če svojega avta ne popravim z WD-jem, vezico, Duct-tape trakom in švicarskim nožkom ?


Strojnik =/= avtomehanik

Bi pa pričakoval od PRAVEGA STROJNIKA da bi znal ob popolnem načrtu vsakega stroja vedet prebrat kako in kaj in to razložit kaj je kateri del, ker je pač pameten človek... seveda to ni smiselno da počnemo, govorim v teoriji. Enako bi od električarja na vseh nivojih pričakoval da VE katero je nula, kaj je faza in kaj zemlja in kako se zveže štekar in kako brickat... pa najsi bo navaden elektrčar, ali magister elektro whatever... enako kot od nekoga ki konča FERI pričakujem da če mu rečem če lahko zamenja SSD, da to zmore kot zmore bootat iz USBja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Ne, poudaril si "MAGISTRIRAL". Kar sem jaz razumel, da holeš povedat, kako je to oh in sploh nekaj ekstra. V bistvu so pa z bolonjskim sistemom nategnili vse študente, ker rabijo 5 let za študij (če ne štejem absolventov). To ni krivda študentov. Če greš na faks, valda hočeš bit konkurenčen starim programom.


Poudaril sem "MAGISTRIRAL" zato ker to vzame celo 5 let običajno... morda celo 6, kar poviša STROŠEK države na magistra stroke na 6x 3.000€+ ne več samo 3x 3.000€+ ali po domače, vsakmagister nas stane lahko mirne duše rečeva 20.000€ MINIMUM (boni + 1 leto pavziranja)

Zdaj pa zračunaj, če maš plačo 1.500 bruto (pa je več kot 70% nima!) in si magister stroke ki si 6 let bil študent in pojedel nekaj na bone, pomeni da vsak MESEC, državi plačaš 157€ dohodnine... to je 1884€ na leto ali po domače dobrih 10 let moraš plačevat pri 1.500 bruto plači samo zato da z DOHODNINO (ki je edini nenamenski davek v plači), da odplačaš 6 let bluzenja po faksu... Kje je še srednja šola in osnovna ki sta verjetno spet vsaka vsaj 2.500 na leto...


Sploh ne vem, kaj bi ti sploh rad?

Nič od tega dejansko ne čutiš. Kot da bi jaz zdaj trdil, da so moj študij z davki plačevali moji starši. Kar pomeni, da če jaz ne bi študiral, jim ta denar pripada nazaj.

Mato989 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Seveda, zato sem se pa zadnjič smejal, ko kolega ni znal pristopit k težavi menjave trdega diska kot diplomant FERIja, jaz kot luzerski Informatik pa sem uredil v 15 sekundah...

Kakšni so ti pristopi če ne znajo osnovnih pristopov uredit?


Aha, torej ti trdiš da jaz ki delam na razvoju sestavnih delov nisem pravi strojnik, če svojega avta ne popravim z WD-jem, vezico, Duct-tape trakom in švicarskim nožkom ?


Strojnik =/= avtomehanik

Bi pa pričakoval od PRAVEGA STROJNIKA da bi znal ob popolnem načrtu vsakega stroja vedet prebrat kako in kaj in to razložit kaj je kateri del, ker je pač pameten človek... seveda to ni smiselno da počnemo, govorim v teoriji. Enako bi od električarja na vseh nivojih pričakoval da VE katero je nula, kaj je faza in kaj zemlja in kako se zveže štekar in kako brickat... pa najsi bo navaden elektrčar, ali magister elektro whatever... enako kot od nekoga ki konča FERI pričakujem da če mu rečem če lahko zamenja SSD, da to zmore kot zmore bootat iz USBja.



Pa arhitekt sezidati hišo, a ne?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sploh ne vem, kaj bi ti sploh rad?

Nič od tega dejansko ne čutiš. Kot da bi jaz zdaj trdil, da so moj študij z davki plačevali moji starši. Kar pomeni, da če jaz ne bi študiral, jim ta denar pripada nazaj.



Seveda čutim, zaradi tega, smo vsi zadolženi za tisoče in tisoče evrov več kot bi bilo potrebno, enako kot velja za ničkolikor zadev v Sloveniji. Če bi pri vsem delali bolj racionalno (ja Smrekar tudi pri neumnem UTDju RKCju ki je abotno katastrofalen) bi lahko odplačali dolg namesto tega pa laufamo vse to na bolane pufe...

Če pa menite da je to zadolževanje ok, pa predlagam da se država zadolži za 45 milijard in vsem delovno aktivnim cca 900.000 vsakemu nakaže 50k... da bomo vsaj vedli zakaj smo zadolženi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Raptor F16 ::

Matotu so spet tableti popustl, nč novga.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Blinder ::

Mato989 je izjavil:


spuščamo na fakultete bistveno preveč kadra ki ga na koncu nimamo kje zaposlit ker delovnih mest ki bi jih potem ta
kader naj opravljal preprosto ni.

Manj ljudi ki se šola, več je ljudi, ki potrebuje delo. Kolikor zmanjšamo število študentov tolikor povečamo število brezposelnih.

Mato989 je izjavil:


Letnik stane 2.000€, če ga opraviš greš naprej

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši. Aja, pa BOOM vpisov bi bil na lahke študije tipa fdv

Mato989 je izjavil:


da bo po diplomi vsaj 10-15 let oddelal delovne dobe v Sloveniji

Tukaj se mi pojavi vprašanje, koliko diplomiranih emigrira v tujino zato, ker v Sloveniji ne dobijo joba v svoji stroki
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Manj ljudi ki se šola, več je ljudi, ki potrebuje delo. Kolikor zmanjšamo število študentov tolikor povečamo število brezposelnih.


Mladi so bolj drzni in manj pod pritiskom bi prej probavali z idejami! Pa še stali ne bi države, ker dokler si doma dobiš nižjo socialnno itd...

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši. Aja, pa BOOM vpisov bi bil na lahke študije tipa fdv


To ne pomeni da ne morš vseeno omejit vpisov... tiste najboljše same odličnjake časti študij država in založi teh2k, oni ki pa niso odlični in najboljši pa plačajo... vendar to ne pomeni da je mest neomejeno,še vedno zmanjka.

Tukaj se mi pojavi vprašanje, koliko diplomiranih emigrira v tujino zato, ker v Sloveniji ne dobijo joba v svoji stroki


In glih zato ne bi smeli jim častit študija da potem delajo denar drugim... če odidejo ker nočejo USTVARIT biznisa v SLO (če ga že ni) naj pa vrnejo šolnino z obrestmi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zztop ::

Mato989 je izjavil:

Mladi so bolj drzni in manj pod pritiskom bi prej probavali z idejami! Pa še stali ne bi države, ker dokler si doma dobiš nižjo socialnno itd...
Maš kakšne podatke za to, da smo ljudje bolj inovativni, ko smo pod pritiskom? Jaz tudi nimam podatkov, ampak mislim, da imajo izobraženi(diplomanti) več idej in zaradi tega več probavajo od enega srednješolca pod pritiskom. Sploh, če je tvoj cilj kaj več kot pa odprtje s.p.-ja s tremi zaposlenimi.

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Manj ljudi ki se šola, več je ljudi, ki potrebuje delo. Kolikor zmanjšamo število študentov tolikor povečamo število brezposelnih.


Mladi so bolj drzni in manj pod pritiskom bi prej probavali z idejami! Pa še stali ne bi države, ker dokler si doma dobiš nižjo socialnno itd...

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši. Aja, pa BOOM vpisov bi bil na lahke študije tipa fdv


To ne pomeni da ne morš vseeno omejit vpisov... tiste najboljše same odličnjake časti študij država in založi teh2k, oni ki pa niso odlični in najboljši pa plačajo... vendar to ne pomeni da je mest neomejeno,še vedno zmanjka.

Tukaj se mi pojavi vprašanje, koliko diplomiranih emigrira v tujino zato, ker v Sloveniji ne dobijo joba v svoji stroki


In glih zato ne bi smeli jim častit študija da potem delajo denar drugim... če odidejo ker nočejo USTVARIT biznisa v SLO (če ga že ni) naj pa vrnejo šolnino z obrestmi!



Kolega je naredil faks, so mu obljubili službo, na koncu požrli besedo. Pa ga je kolega iz študijske izmenjave priporočil eni firmi v Švici. Človek šel na avion - na razgovor. Dobil šiht in zdaj dobiva trikratnik, kar bi dobil v Sloveniji. Zakaj bi se zafrkaval, če te druge bolj cenijo.

Mato989 je izjavil:

Sploh ne vem, kaj bi ti sploh rad?

Nič od tega dejansko ne čutiš. Kot da bi jaz zdaj trdil, da so moj študij z davki plačevali moji starši. Kar pomeni, da če jaz ne bi študiral, jim ta denar pripada nazaj.



Seveda čutim, zaradi tega, smo vsi zadolženi za tisoče in tisoče evrov več kot bi bilo potrebno, enako kot velja za ničkolikor zadev v Sloveniji. Če bi pri vsem delali bolj racionalno (ja Smrekar tudi pri neumnem UTDju RKCju ki je abotno katastrofalen) bi lahko odplačali dolg namesto tega pa laufamo vse to na bolane pufe...

Če pa menite da je to zadolževanje ok, pa predlagam da se država zadolži za 45 milijard in vsem delovno aktivnim cca 900.000 vsakemu nakaže 50k... da bomo vsaj vedli zakaj smo zadolženi.


Sploh ne veš v kakšne namene grejo denar iz davkov. In potem sanjariš o zadevi, ki verjetno niti ni največji strošek v tej državi, in bi lahko optimizirali drugje.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Blinder je izjavil:

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši.

2k na leto ni za premožnejše. kje ti živiš? v bangladešu?

20k na leto je za premožnejše. 20k na fax pa je za pridne - v SLOVENIJI. to je po mojem pravilna cifra, 20k.
za 7. stopnjo izobrazbe se spodobi plača, da to odplačaš v 2 letih. problem? ne.
če si perspektiven pa ti podjetje plača študij (kar že imamo v obliki kadrovske štipendije).

če pa res nimaš denarja za študij, pa greš pač delat. mojstrov SE NE NAJDE. in lahko obogatiš in si zastaviš da bodo pač tvoji potomci študirali. ali pa študiraš ko nabereš denar, tako kot veliko ljudi dela doktorat; ob delu.
tako kot sta si to zastavila moja starša, ki nista imela denarja za študij (pameti dovolj) in sta sklenila da bodo otroci za vsako ceno imeli možnost študija.
problem? se bo svet nehal vrteti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125517 (18714) jernejl
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10823883 (11246) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16922549 (19243) TESKAn
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15024548 (22230) BlueRunner
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59892778 (74715) tx-z

Več podobnih tem