» »

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji

1
...
3 4
5
»

DegenGambler ::

Fantje, ne preveč mešat filozofije in matematike. Sta si dve zelo tuji stvari.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

zztop ::

DegenGambler je izjavil:

Fantje, ne preveč mešat filozofije in matematike. Sta si dve zelo tuji stvari.
Sta zelo povezani in podobni. Filozofija in matematika sta dve največji orodji, ki jih človek uporablja v vsakdanjem življenju.

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

Blinder je izjavil:

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši.

2k na leto ni za premožnejše. kje ti živiš? v bangladešu?

20k na leto je za premožnejše. 20k na fax pa je za pridne - v SLOVENIJI. to je po mojem pravilna cifra, 20k.
za 7. stopnjo izobrazbe se spodobi plača, da to odplačaš v 2 letih. problem? ne.
če si perspektiven pa ti podjetje plača študij (kar že imamo v obliki kadrovske štipendije).

če pa res nimaš denarja za študij, pa greš pač delat. mojstrov SE NE NAJDE. in lahko obogatiš in si zastaviš da bodo pač tvoji potomci študirali. ali pa študiraš ko nabereš denar, tako kot veliko ljudi dela doktorat; ob delu.
tako kot sta si to zastavila moja starša, ki nista imela denarja za študij (pameti dovolj) in sta sklenila da bodo otroci za vsako ceno imeli možnost študija.
problem? se bo svet nehal vrteti?


Bravo, znanje za tiste z denarjem. Raja nej pa jarke koplje!

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Blinder je izjavil:

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši.

2k na leto ni za premožnejše. kje ti živiš? v bangladešu?

20k na leto je za premožnejše. 20k na fax pa je za pridne - v SLOVENIJI. to je po mojem pravilna cifra, 20k.
za 7. stopnjo izobrazbe se spodobi plača, da to odplačaš v 2 letih. problem? ne.
če si perspektiven pa ti podjetje plača študij (kar že imamo v obliki kadrovske štipendije).

če pa res nimaš denarja za študij, pa greš pač delat. mojstrov SE NE NAJDE. in lahko obogatiš in si zastaviš da bodo pač tvoji potomci študirali. ali pa študiraš ko nabereš denar, tako kot veliko ljudi dela doktorat; ob delu.
tako kot sta si to zastavila moja starša, ki nista imela denarja za študij (pameti dovolj) in sta sklenila da bodo otroci za vsako ceno imeli možnost študija.
problem? se bo svet nehal vrteti?


Bravo, znanje za tiste z denarjem. Raja nej pa jarke koplje!


Ne bluzi... če ne zmorš 2k našparat da daš not, pol pa delaj 1 leto pa pol pojdi študirat, ne bo nič narobe, pa še videl boš kak je real life.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Blinder je izjavil:

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši.

2k na leto ni za premožnejše. kje ti živiš? v bangladešu?

20k na leto je za premožnejše. 20k na fax pa je za pridne - v SLOVENIJI. to je po mojem pravilna cifra, 20k.
za 7. stopnjo izobrazbe se spodobi plača, da to odplačaš v 2 letih. problem? ne.
če si perspektiven pa ti podjetje plača študij (kar že imamo v obliki kadrovske štipendije).

če pa res nimaš denarja za študij, pa greš pač delat. mojstrov SE NE NAJDE. in lahko obogatiš in si zastaviš da bodo pač tvoji potomci študirali. ali pa študiraš ko nabereš denar, tako kot veliko ljudi dela doktorat; ob delu.
tako kot sta si to zastavila moja starša, ki nista imela denarja za študij (pameti dovolj) in sta sklenila da bodo otroci za vsako ceno imeli možnost študija.
problem? se bo svet nehal vrteti?


Bravo, znanje za tiste z denarjem. Raja nej pa jarke koplje!


Ne bluzi... če ne zmorš 2k našparat da daš not, pol pa delaj 1 leto pa pol pojdi študirat, ne bo nič narobe, pa še videl boš kak je real life.



lol "real life"

Mato989 ::

ja mulci pri 18tih nimajo pojma kaj je delat dejansko in če bodo šli 1 leto namesto v vojsko ki je več ni jim nič ne bo manjkalo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

ja mulci pri 18tih nimajo pojma kaj je delat dejansko in če bodo šli 1 leto namesto v vojsko ki je več ni jim nič ne bo manjkalo...


Študirat gre slaba polovica mladih. Ostali grejo pri 18-ih delat. Nekateri delajo ze prej - od 15 leta. Tako, da tvoja predpostavka ne drži. Potem imaš pa še študente, ki delajo ob študiju.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ja mulci pri 18tih nimajo pojma kaj je delat dejansko in če bodo šli 1 leto namesto v vojsko ki je več ni jim nič ne bo manjkalo...


Študirat gre slaba polovica mladih. Ostali grejo pri 18-ih delat. Nekateri delajo ze prej - od 15 leta. Tako, da tvoja predpostavka ne drži. Potem imaš pa še študente, ki delajo ob študiju.


No potem pa jim tako ne bo pretežko zbrat 2k za šolnino ki jih dobijo nazaj če bodo pridno oddelali študij brez pavziranj in lenuharjenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Sem študiral ob delu. Letnik je bil že takrat 2700€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

Phantomeye je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Blinder je izjavil:

Posledično bi se vpisovali na študij predvsem premožnejši.

2k na leto ni za premožnejše. kje ti živiš? v bangladešu?

20k na leto je za premožnejše. 20k na fax pa je za pridne - v SLOVENIJI. to je po mojem pravilna cifra, 20k.
za 7. stopnjo izobrazbe se spodobi plača, da to odplačaš v 2 letih. problem? ne.
če si perspektiven pa ti podjetje plača študij (kar že imamo v obliki kadrovske štipendije).

če pa res nimaš denarja za študij, pa greš pač delat. mojstrov SE NE NAJDE. in lahko obogatiš in si zastaviš da bodo pač tvoji potomci študirali. ali pa študiraš ko nabereš denar, tako kot veliko ljudi dela doktorat; ob delu.
tako kot sta si to zastavila moja starša, ki nista imela denarja za študij (pameti dovolj) in sta sklenila da bodo otroci za vsako ceno imeli možnost študija.
problem? se bo svet nehal vrteti?


Bravo, znanje za tiste z denarjem. Raja nej pa jarke koplje!

nič ne dojameš.
in še dodatno:
denar ~ pamet.
revež = neumen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Vlada Janeza Janše bo zagotovo poskušala izpostaviti koga, ki naj bi bil odgovoren za enotedensko zamudo pri podaji soglasja. Kot je premier trdil prejšnji teden, vlada ni pravočasno obravnavala gradiva zato, ker ga naj bi prejela prepozno. Njegov očitek je v Dnevniku javno demantiral Jure Gašparič, državni sekretar na ministrstvu za izobraževanje. Janša tega kakopak ni spregledal. Po poročanju Pop TV naj bi že terjal Gašparičevo razrešitev.

(Dnevnik)

Invictus ::

Itak, JJ ni nič kriv...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zztop ::

Nekdo je govoril, da FRI nima izrednega študija. 2020/2021 je bilo 16 razpisanih mest za visokošolski študij računalništvo in informatika.

Do 18. marca 2020 lahko preko eVŠ oddaš prijavo za vpis na enega izmed študijskih programov FRI:
> Računalništvo in informatika - visokošolski strokovni program (145 mest - redni, 16 mest - izredni),
> Računalništvo in informatika - univerzitetni program (150 mest),
> Računalništvo in matematika - interdisciplinarni univerzitetni program (40 mest),
> Multimedija - interdisciplinarni univerzitetni program (30 mest),
> Upravna informatika - interdisciplinarni univerzitetni program (25 mest).

Se vidimo jeseni? #pokliciprihodnosti

Vir: https://www.facebook.com/ulfri/photos/a...

Koliko znaša šolnina? 5,500€ na letnik. Torej 16,500€ za diplomo. Vir: https://www.uni-lj.si/mma/cenik_solnin_...

WizzardOfOZ ::

Ob tem, da moraš kot izredni hoditi skupaj z rednimi na predavanja. Pri takem plačilu, bi lahko naredili izredno izobraževanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ob tem, da moraš kot izredni hoditi skupaj z rednimi na predavanja. Pri takem plačilu, bi lahko naredili izredno izobraževanje.


V takem primeru si raje plačam individualne priprave za C1 in potem čez eno leto spizdim v tujino študirat ob delu. Slovenski faksi so skrajno togi. Ne rečem da so slabi ampak odpor imajo karkoli delati drugače kot to delajo že desetletja. Informacijski sistem VIS prek kateraga se prijavljaš na izpite, dobivaš gradivo, obvestila in gledaš indeks je predpotopno sranje ki ga je razen možnosti prijav na izpite moodle popolnoma povozil.

Referentke v referatu ko je treba karkoli urejat te raje sploh ne vidijo, zavlačujejo tudi zajebavanje pri prevzemu potrdila (mi ga niso hotel dat ker so halucinirali neko napako v tisku ki je ni bilo) sem že doživel in to po tistem ko sem že opravil zagovor. In resnično kar najbolj obžalujem je to, da sem 2. stopnjo nadaljeval v Sloveniji in ne samoplačniško v Avstriji.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

LeQuack ::

Papič o begu možganov

"Anketa študentov medicine je zgovorno pokazala, da jih večina želi zapustiti to državo, kar je po mnenju rektorja zaskrbljujoče. Veseli pa ga, da do trikrat več ljudi želi študirat medicino, kar je dobro za kakovostno delo in tudi kader. In ravno dober kader bi morala država znati zadržati, toda kot ugotavlja se podoben trend pojavlja tudi na drugih fakultetah. Toda "samo s povečevanjem vpisa na naravoslovnih fakultetah ne moremo rešiti problema," je dodal. Drugo težavo je izostavil plačna nesorazmerja, saj je na Fakulteti za računalništvo in informatiko 13 asistentov dalo odpoved. "

Vir: https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Ne morem verjeti da so oni po desetletju ali več zdaj pogovarjajo o težavah ki so prisotne že toliko časa. In ta problem ni rešljiv, ker dokler so plače nizke bodo študentje odhajali v tujino po študiju, nima veze študij in vpisna mesta. Mogoče lahko vplivajo na plače v javnem sektorju npr. medicini do neke mere, vsekakor pa ne morejo vplivati na privat sektor, inženirje, arhitekte, kemike, itd. Očitno bodo res samo upokojenci še ostali.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Phantomeye ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ob tem, da moraš kot izredni hoditi skupaj z rednimi na predavanja. Pri takem plačilu, bi lahko naredili izredno izobraževanje.



Problem je, da je izreden študij precejšnja bližnjica. Pokriješ precej manj vsebine, manj je vaj in zahtev. Dokler plačaš se vse da.

Invictus ::

Sam na izpitu moraš pa znati isto kot redni.

Vsaj na FRI ne pogledajo nikomur skozi prste...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Eh šolnine ... Za podaljšano srednjo šolo ne nucamo. Ampak študentske servise bi moral pa ukinit 30let nazaj.

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Sam na izpitu moraš pa znati isto kot redni.

Vsaj na FRI ne pogledajo nikomur skozi prste...


Odvisno od faksa, ja oz. predmeta. Če ne pokrijejo vsebine, potem ni v izpitu.

Srednja šola za odrasle je šele šala. Ali pa cel B&B, kjer so ljudje z nedokončano srednjo / fakulteto, ciljna publika.

WizzardOfOZ ::

Phantomeye je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ob tem, da moraš kot izredni hoditi skupaj z rednimi na predavanja. Pri takem plačilu, bi lahko naredili izredno izobraževanje.



Problem je, da je izreden študij precejšnja bližnjica. Pokriješ precej manj vsebine, manj je vaj in zahtev. Dokler plačaš se vse da.


Mogoče kak čuden faks, na faksu, ki sem ga jaz obiskoval tega ni bilo. Tudi jaz sem namreč delal študij ob delu. Sicer v Mariboru, ker med šihtom pač ne moreš hoditi na predavanja. Na FRI so imeli pa že takrat predavanja skupaj z rednimi, zato sem šel na FERI, kjer so imeli to ločeno. In pri nas je en letnik trajal 2 leti, da smo dosegli enako število ur (tako predavanj kot vaj) kot redni študentje. In tako sem se vsako sredo, petek in soboto vozil v Maribor na faks. Sem pa slišal, da so na FERI izredni študij sedaj že ukinili.

Ko je pa prišel "ljubljeni vodja" na oblast (tam okol 2007 ali 2008) so nam pa vse spremenili in je bil letnik dolg samo še eno leto. Kar je za mene pomenilo 5 do 6x na teden vožnja v Maribor in nazaj. Se pravi zjutraj od 6h do 14 šiht, potem uro in pol vožnje pa od 16h do 21h predavanja in vožnja domov, spet uro in pol, pa če sem po celem dnevu šel še kaj pojest, sem prišel po 23 uri domov. Ob sobotah pa predavanja od 8h do 13h. Dobro, da je bila sprememba v zadnjem letniku, drugače bi študij sigurno opustil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125517 (18714) jernejl
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10823883 (11246) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16922549 (19243) TESKAn
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15024548 (22230) BlueRunner
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59892776 (74713) tx-z

Več podobnih tem