» »

Poraba starega twingota cliota 1.2 58KM

Poraba starega twingota cliota 1.2 58KM

«
1
2

zobnik ::

Mogoče bo naslednji tank bencina drugače pokazal, po 685km zavil na bencinsko in natočil 38 litro bencina, po izračunih je to 5.6 l/100km. Kar težko vrjamem, da bi tak mlinček na regionalni tako malo pil.
Kakšno porabo, umirjeno pa imate ostali pri teh avtih.

smacker ::

Ti motorji malo pijejo, tud če ga tiščiš, ga težko spraviš čez 8l. https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...

blackbfm ::

0.9 turbo pogon ima tudi tako porabo (in se manjso) ce ga ne tisis .. S tem da imas mnogo vec moci / navora

hojnikb ::

pa tudi 0.9t mlincki so precej tezji od twingota...
na moji 2x tezji kravi z 3x konjenico pridem pri taki voznji kamot na 4,5 al pa se manj. Tako da je v tem primeru twingic pozeruh v mojih oceh :)
#brezpodpisa

zobnik ::

ene 5x bil z avtom na 800-1000merov nad morjem, vmes pa regionalna 50-80km/h, ampak vseeno pričakoval vsaj litr višjo porabo

Novejši so druga zgodba, govorim, pišem o 15 let+ starih motorjih 1.2, tak da če se lahko držite te teme o 1.2 motorju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

WhiteAngel ::

Ja, toliko je kar realna porba. Clioti dizli s tistega časa pa so pili okrog 4,5.

Buggy ::

60KM se pri avtu danes dobi z optimizacijo SW-ja...porabe ma pa mogoce 30% vec, ob 2x tezi in 5x moci. Moj 60 let star hrosc z 44KM je porabil malenkost vec, pa je vse okol njega disalo po bencinu tudi ko je bil ugasnjen ;)

Tudi mene nic ne impresionira. Nenazadnje sem tolk naredu z 2.0t otovorjeno vectro na razdalji 350km, ko sem testiral pussy voznjo na Rab.

-valvoline- ::

Hah, znanec je nasedel pravljicam o nizki porabi turbo kosilnic, kupil novega capturja 1.2tce pa ga po dveh letih prodal oz zamenjal za rabljenega captur dci. Po njegovih besedah povprecna poraba 8l na 100km, zdele ima 5l z dcijem.

sandmat ::

normalna poraba za starega 1.2. Super motorji in avtomobili nasploh

N4g4c3N ::

Sem pred leti vozil starega Twingota, letnik 2005 in si pisal tudi porabo. Naredil sem z njim cca 20kkm, povprečna poraba je bila 5,07 l/100km. Ni slabo, je pa res, da sem dokaj umirjen voznik. Če želiš, ti lahko na zs pošljem celo tabelo.

LightBit ::

Moj Twingo letink 2001 je imel podobno porabo. Pa sem se vozil samo na kratke razdalje (mestna vožnja z veliko čakanja). Vedno pod 6l.
Lahek avto (~800kg). Žamaščeni SUV-ji seveda zahtevajo bolj učinkovit motor, da dosežejo manjšo porabo.

;-) ::

In moj clio ma podobno porabo 1.6 16V 2011.

Blinder ::

-valvoline- je izjavil:

Hah, znanec je nasedel pravljicam o nizki porabi turbo kosilnic, kupil novega capturja 1.2tce pa ga po dveh letih prodal oz zamenjal za rabljenega captur dci. Po njegovih besedah povprecna poraba 8l na 100km, zdele ima 5l z dcijem.


Sem sel preverit, kaksne podatke ima spritmonitor glede tega:

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

chort ::

Clio 2, 1.2 je žrl med 5.5 in 6.5.

Machete ::

Groza kake številke. Toliko pijejo sodobni 250 konjaši.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mirancar ::

zobnik je izjavil:

Mogoče bo naslednji tank bencina drugače pokazal, po 685km zavil na bencinsko in natočil 38 litro bencina, po izračunih je to 5.6 l/100km. Kar težko vrjamem, da bi tak mlinček na regionalni tako malo pil.
Kakšno porabo, umirjeno pa imate ostali pri teh avtih.

to ga še zelo grdo voziš, avto je precej lahek in mejhen, komot maš pod 5l na regionalki polet
moje povprečje po 28kkm na dacia sandero 1.0 73 konjev je 4.74 l/100km
novi sandero: 969kg
stari twingo: 855kg

blackbfm ::

-valvoline- je izjavil:

Hah, znanec je nasedel pravljicam o nizki porabi turbo kosilnic, kupil novega capturja 1.2tce pa ga po dveh letih prodal oz zamenjal za rabljenega captur dci. Po njegovih besedah povprecna poraba 8l na 100km, zdele ima 5l z dcijem.


total cost of ownership pa je isti ali pa celo visji.. ampak vazn da displej kaze da pije manj:))

Utk ::

Machete je izjavil:

Groza kake številke. Toliko pijejo sodobni 250 konjaši.

Ja, če jih voziš kot da imajo 50 konjev.

blackbfm ::

povprečno ga res voziš prej s 50 kot z 250 konji

sandmat ::

Machete je izjavil:

Groza kake številke. Toliko pijejo sodobni 250 konjaši.

seveda, uni z dpf in egr off med tem, ko pri 90km/h delajo gužvo na AC :)

2dark ::

mirancar je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mogoče bo naslednji tank bencina drugače pokazal, po 685km zavil na bencinsko in natočil 38 litro bencina, po izračunih je to 5.6 l/100km. Kar težko vrjamem, da bi tak mlinček na regionalni tako malo pil.
Kakšno porabo, umirjeno pa imate ostali pri teh avtih.

to ga še zelo grdo voziš, avto je precej lahek in mejhen, komot maš pod 5l na regionalki polet
moje povprečje po 28kkm na dacia sandero 1.0 73 konjev je 4.74 l/100km
novi sandero: 969kg
stari twingo: 855kg



Dej ne pametuj pa si kup 20 let starga twingota in potem povej kdaj bos mel pod 5 porabo. Bos vozil s povprecno hitrostjo 4o kmh in delal zastoje?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

;-) ::

Utk je izjavil:

Machete je izjavil:

Groza kake številke. Toliko pijejo sodobni 250 konjaši.

Ja, če jih voziš kot da imajo 50 konjev.

530d s cipom sem ga kupil je pil dosti manj kot clio 1.6 16V sedaj. Ob tem da sem imel povprecno hitrost 20kmh visjo (vecina ac) to po BC ki pri hitrosti ne laze (bmw) napram renault ki laze v plus.

zobnik ::

mirancar je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mogoče bo naslednji tank bencina drugače pokazal, po 685km zavil na bencinsko in natočil 38 litro bencina, po izračunih je to 5.6 l/100km. Kar težko vrjamem, da bi tak mlinček na regionalni tako malo pil.
Kakšno porabo, umirjeno pa imate ostali pri teh avtih.

to ga še zelo grdo voziš, avto je precej lahek in mejhen, komot maš pod 5l na regionalki polet
moje povprečje po 28kkm na dacia sandero 1.0 73 konjev je 4.74 l/100km
novi sandero: 969kg
stari twingo: 855kg


sem bil z avtom parkrat na 900-1000metrov...

Utk ::

;-) je izjavil:

Utk je izjavil:

Machete je izjavil:

Groza kake številke. Toliko pijejo sodobni 250 konjaši.

Ja, če jih voziš kot da imajo 50 konjev.

530d s cipom sem ga kupil je pil dosti manj kot clio 1.6 16V sedaj. Ob tem da sem imel povprecno hitrost 20kmh visjo (vecina ac) to po BC ki pri hitrosti ne laze (bmw) napram renault ki laze v plus.

Ja, z 1,6 imaš po avtocesti komot 7 do 8, in itak da bo dizel manj. Če bi se pa lepo vozil s 5,5, bi pa tistega dizla težko spravil na tolk.

hojnikb ::

tut modernega 3.0d dizla lahko spravis na 5,5l, seveda z lezerno voznjo.
#brezpodpisa

Utk ::

Ja lahk, samo potem si brez veze plačal za 150 konjev več.

hojnikb ::

Zakaj že? Maš best of both worlds. Z ležerno vožnjo maš nizko porabo, če pa pohodiš gas, maš pa vseh 300 konjičev. Če gas pohodiš na twingotu maš sam žalost na obrazu.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Nimam pojma iz kje vlecete take cifre.
Za svoj avto si zapisujem odkar sem ga nabavil.
Peugeot 508 2.0HDI 150KM euro 6 motor, vecinoma umirjena voznja, obcasno na kratko malo bolj stisnem. Polovico voznje regionalne(nekaj malega tudi mestne), polovica AC.
Consumption: 6,02 l/100km 40.286 km

Recimo audiji z 2.0TDI se recimo pri normalni voznji vrtijo 6-6.5L, ce ga malo bolj tiscis preko 7L. Sicer sem slisal zgodbice o 5 litrih, ampak mi se nihce tega ni dokazal. Kot dokaz uzamem stevilo litrov in prevozeni kilometri, nekaj tankov zapored.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

sj to je to. Z lezerno voznjo po AC se da kamot stisnat pod 5 litrov na 2.0d, ampak jasno razn ce delas 99% taksne relacije, je povprecje cez vec tankov visje.
Se pa da kamot spustit pod tako porabo na teh mlinckih. Nwm ali pac nardim vcasih 1200-1250 na ~57l kesl, kar nanese okol 55l nafte (ne grem cist do suhega jasno). Zdej al me bote preprical da mi nekdo tanka vmes nafto noter ali pac res tko malo porabijo :)
#brezpodpisa

Ziga Dolhar ::

Moji zapiski/izračuni (2010-2016) za Clio 1.2, bencin (100-oktanski): v času merjenja prevoženih 97.829 km, povprečna poraba 5,808 l/100 km.

Vožnja pretežno Tržič-avtocesta-center Lj (Poljanski nasip oz. Komenskega).
https://dolhar.si/

hojnikb ::

kaksn posebn razlog, da si tankal 100ko?
#brezpodpisa

Ziga Dolhar ::

hojnikb je izjavil:

kaksn posebn razlog, da si tankal 100ko?


Enkrat sem se zaj* in tankal 100 namesto 95. Čisto po "občutku" se mi je zdelo, da ima avto s 100ko malo boljše pospeške oziroma je bolj odziven, in sem s 100ko nadaljeval.

Aja: Gre za Clio Storia, letnik 2000. Redno vzdrževan, ob upokojitvi je imel na števcu 350.000 km.
https://dolhar.si/

-valvoline- ::

100 oktanski se na NA motorje bolj pozna kot na TB. Ker je air to fuel ratio precej bolj natancen kot pri turbicih.
Drgac pa zakaj kupovat taka jajca 1.2 bencin, kupis 1.5dci, 1.4hdi, 1.4tdi, 1.3cdti itn. Vsaj navora ne bo zmanjkal. Sestrin c3 1.4hdi pije 4.5, navadna sklopka, navadni turbo, neunicivo.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Dr_M je izjavil:

Nimam pojma iz kje vlecete take cifre.
Za svoj avto si zapisujem odkar sem ga nabavil.
Peugeot 508 2.0HDI 150KM euro 6 motor, vecinoma umirjena voznja, obcasno na kratko malo bolj stisnem. Polovico voznje regionalne(nekaj malega tudi mestne), polovica AC.
Consumption: 6,02 l/100km 40.286 km

Recimo audiji z 2.0TDI se recimo pri normalni voznji vrtijo 6-6.5L, ce ga malo bolj tiscis preko 7L. Sicer sem slisal zgodbice o 5 litrih, ampak mi se nihce tega ni dokazal. Kot dokaz uzamem stevilo litrov in prevozeni kilometri, nekaj tankov zapored.


BMw ima 2 turbini, o tem še verjetno nisi slišal. BMW dizla brez problema spraviš in to pri nornalni vožnji na 4.5litra in to 200 konjeskega.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Spxy ::

Dr_M je izjavil:

Nimam pojma iz kje vlecete take cifre.
Za svoj avto si zapisujem odkar sem ga nabavil.
Peugeot 508 2.0HDI 150KM euro 6 motor, vecinoma umirjena voznja, obcasno na kratko malo bolj stisnem. Polovico voznje regionalne(nekaj malega tudi mestne), polovica AC.
Consumption: 6,02 l/100km 40.286 km

Recimo audiji z 2.0TDI se recimo pri normalni voznji vrtijo 6-6.5L, ce ga malo bolj tiscis preko 7L. Sicer sem slisal zgodbice o 5 litrih, ampak mi se nihce tega ni dokazal. Kot dokaz uzamem stevilo litrov in prevozeni kilometri, nekaj tankov zapored.


Večina slepo vrjame potovalnim računalnikom ali pa številkam proizvajalca. :))

2dark ::

hojnikb je izjavil:

sj to je to. Z lezerno voznjo po AC se da kamot stisnat pod 5 litrov na 2.0d, ampak jasno razn ce delas 99% taksne relacije, je povprecje cez vec tankov visje.
Se pa da kamot spustit pod tako porabo na teh mlinckih. Nwm ali pac nardim vcasih 1200-1250 na ~57l kesl, kar nanese okol 55l nafte (ne grem cist do suhega jasno). Zdej al me bote preprical da mi nekdo tanka vmes nafto noter ali pac res tko malo porabijo :)


Kakšno ležerno.. Z normalno se da pod 5 litrov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

No, po slotech znalcih je 130kmh ACja ubistvo lezerna voznja, s katero ustavljas promet :)

-valvoline- je izjavil:

100 oktanski se na NA motorje bolj pozna kot na TB. Ker je air to fuel ratio precej bolj natancen kot pri turbicih.
Drgac pa zakaj kupovat taka jajca 1.2 bencin, kupis 1.5dci, 1.4hdi, 1.4tdi, 1.3cdti itn. Vsaj navora ne bo zmanjkal. Sestrin c3 1.4hdi pije 4.5, navadna sklopka, navadni turbo, neunicivo.


Kaj si zdaj to neke izraze naklamfal skup v tri krasne. Pri obeh tipih motorjev se lahko vec oktanov pozna, _ce_ so konstruirani za to. Pri atmosfercih bo lahko vec kompresije in vec predvziga predn klenka, pri turbincih pa se vec tlaka na turbini.

Natancnost AFRja pa z tipom motorja nima absolutno nobene veze. Tukaj igra vlogo samo senzorika (lambda sonde, maf/map senzorji itd..).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

2dark ::

hojnikb je izjavil:

No, po slotech znalcih je 130kmh ACja ubistvo lezerna voznja, s katero ustavljas promet :)



:))

Slotech znalci po većini bmw-je vidijo od zunaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

sandmat ::

Spxy je izjavil:



Večina slepo vrjame potovalnim računalnikom ali pa številkam proizvajalca. :))

Tudi odvisno od vozila do vozila. Na volvotih nikoli nisem imel višje porabe pri ročnem izračunu napram potovalnemu računalniku (je pa res, da so cifre za d5 okoli 8.5-10 in ne čudežnih 5), pri volkswagnih pa je vedno bila ročno izračunana poraba vsaj kak liter višja.

hojnikb ::

nekateri avti majo korekcijo board computerja, da lahko umiriš do deci natančno.
#brezpodpisa

KAVINSKY ::

zobnik je izjavil:

ene 5x bil z avtom na 800-1000merov nad morjem, vmes pa regionalna 50-80km/h, ampak vseeno pričakoval vsaj litr višjo porabo

Novejši so druga zgodba, govorim, pišem o 15 let+ starih motorjih 1.2, tak da če se lahko držite te teme o 1.2 motorju


Že Citroen Visa je pil 5L/100km po regionalkah. Nič posebnega. Zakaj pa ne omenjati sodobnih? Imajo lahko 3x toliko konjev, pijejo pa isto. Pa še če imaš namen karambol preživiš, pri kakšnem twingotu si bolj varen če greš ven pa se vržeš na haubo pred karambolom.

2dark ::

zobnik je izjavil:

vmes pa regionalna 50-80km/h, ampak vseeno pričakoval vsaj litr višjo porabo


Ob taki hitrosti si imel previsoko porabo. Poraba bi morala bit med 4.8 in 5.1l lp
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

2dark je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Nimam pojma iz kje vlecete take cifre.
Za svoj avto si zapisujem odkar sem ga nabavil.
Peugeot 508 2.0HDI 150KM euro 6 motor, vecinoma umirjena voznja, obcasno na kratko malo bolj stisnem. Polovico voznje regionalne(nekaj malega tudi mestne), polovica AC.
Consumption: 6,02 l/100km 40.286 km

Recimo audiji z 2.0TDI se recimo pri normalni voznji vrtijo 6-6.5L, ce ga malo bolj tiscis preko 7L. Sicer sem slisal zgodbice o 5 litrih, ampak mi se nihce tega ni dokazal. Kot dokaz uzamem stevilo litrov in prevozeni kilometri, nekaj tankov zapored.


BMw ima 2 turbini, o tem še verjetno nisi slišal. BMW dizla brez problema spraviš in to pri nornalni vožnji na 4.5litra in to 200 konjeskega.

Kako točno 2 turbine pomagajo pri porabi?

Na spritmonitorju za 530d od 2018 naprej je najnižja poraba 6 litrov, povprečna 7,4. Ja, vsakega lahko spraviš na kakšnem odseku na 4,5, tudi 300 konjskega bencinarja, povprečje čez tank je pa nekaj drugega. Tako da...nakladaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

;-) ::

Sem imel dolgo casa staro 530d e61 model z 500.000+ poraba med 6-7,5 primerljivo sedaj s cliom 1.6 16V.

Se strinjam pri 130 je vrjetno bla poraba 4.5 isto po kakih regionalkah. Ker se vozis na stantgasu.

Kvinta ::

vsakega lahko spraviš na kakšnem odseku na 4,5, tudi 300 konjskega bencinarja


To lahko napiše samo nekdo ko takega avta nikoli mel ni .... v mladosti sem mel Mercedes 500CE 300KM ,če sem hudo šparal je pil 12l drugače pa 25 :))
Sicer pa mi ni jasno zakaj bi s takimi avti sploh šparal na porabi LoL
A.C.A.B

sandmat ::

zato, ker imaš avto zarad soseda, ne zato, ker si ga lahko privoščiš. Na semaforju vedno počekiram gume na novih passatih ... Tomket, hifly ... Pač ni za gume, ni za gorivo, ni za vzdrževanje. Ampak cliota pa Joža ne bo imel, kaj si bo potem sosed mislil!?!?!? ;)

Utk ::

Kvinta je izjavil:

vsakega lahko spraviš na kakšnem odseku na 4,5, tudi 300 konjskega bencinarja


To lahko napiše samo nekdo ko takega avta nikoli mel ni .... v mladosti sem mel Mercedes 500CE 300KM ,če sem hudo šparal je pil 12l drugače pa 25 :))
Sicer pa mi ni jasno zakaj bi s takimi avti sploh šparal na porabi LoL

Ne vem kako si zaslužil za tank glede na to, da niti brat ne znaš, no, niti citirat.

Kvinta ::

V mafiji sn bil >:D
A.C.A.B

2dark ::

;-) je izjavil:

Sem imel dolgo casa staro 530d e61 model z 500.000+ poraba med 6-7,5 primerljivo sedaj s cliom 1.6 16V.

Se strinjam pri 130 je vrjetno bla poraba 4.5 isto po kakih regionalkah. Ker se vozis na stantgasu.


Kot prvo je to karavan, kot drugo 2 generaciji serije 5 nazaj iz obdobja 2004-2010 , kot tretje , povprečen slovenec ne vozi serijo 5, pač pa serijo 3. In , ne. Pri seriji tri FXX generacije ali G generacije se ne rabiš vozit na prostem teku, da dosežeš porabo 4.7 litra.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

Kvinta je izjavil:

vsakega lahko spraviš na kakšnem odseku na 4,5, tudi 300 konjskega bencinarja


To lahko napiše samo nekdo ko takega avta nikoli mel ni .... v mladosti sem mel Mercedes 500CE 300KM ,če sem hudo šparal je pil 12l drugače pa 25 :))
Sicer pa mi ni jasno zakaj bi s takimi avti sploh šparal na porabi LoL

danes je za 300 konjicev dovolj 2.0 turbo, pa tudi z lezerno voznjo se kamot spustis v 7-8l rang.
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354662 (5339) hojnikb
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446102680 (61562) Berserker
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187305 (152318) Spajky
»

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

Oddelek: Na cesti
359371 (8087) OutL00ker
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650985 (47866) Matwic

Več podobnih tem