» »

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

maticb492 ::

Rad bi par OBJEKTIVNIH mnenj o BMWjih serija 3, gre se za starejše, tam od letnika 1994 do nekje 2000,porabo se že najde na netu, zanima me še vzdrževanje in nasplošno če ti zdrži (Baje BMWji pač zdržijo dovolj kilometrov?), glede motorjev se pa gre za manjše, torej 1.6 in 1.8 mašine(coupe in limuzina, samo ne cabrio).

Torej-hipotetično vprašanje- če si neka oseba danes kupi takšen avto, ali bi zdržal še par let z nekim normalnim vzdrževanjem (cena le tega = ?), servis seveda ne na uradnem servisu, ker niti nima smisla na starejših avtih pa še dražje je.


Prosim res samo glede avtov, pustimo to kdo ga bo vozil za kakšen namen ipd., pa ne pisat stvari kot "vzemi cliota".
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Hayabusa ::

http://avtonasveti.com/bmw-serija-3-e46...
- Stroški vzdrževanja, ko so vozila starejša od osmih let


Servis boš seveda delal pri popoldancu, zato cena načeloma nebi smela biti pretirana ;).

maticb492 ::

No na tem linku vidim, da so problemi opisani večinoma za avtomatike in diesel motorje, to sem pozabil napisati, da v osnovi se nanaša na bencinarje(avtomatiki so pa itak v malo novejših modelih), durgače pa hvala za link.

Ja saj vem kako je z servisi, naprimer družinska prijateljica je kupila novo laguno, in je dala na uradnem servisu najmanj 1000EUR letno, samo za sprotne stvari, medtem ko smo si mi na skoraj 20 let starem Chrysler Voyagerju zamenjali polosi in še nekaj konkretnih stvari za veliko manj.

Glede delov se mi ne zdi probelm, ker je BMWjev serije 3 zares ogromno, tudi cene so mi malo smešne imaš naprimer letnik 94 pa stane eden 800EUR drugi pa 3000EUR, to bi verjetno moral osebno videti, da se oceni če je res razlika takšna.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Definitivno ne spada med cenejše avte. Kater model iščeš? 1994 letniki so model E36, 2000 pa so že E46?

1.6 motor najdeš samo v E36 modelih, E46 (316, 318) imajo 1.9. Čeprav naj bi slovenski 1998 letniki imeli 1.6 motorje, to ne vem.

Vzdrževanje, ja. Deli so dragi, crkne lahko marsikaj, ampak kot celota avto dela. Kaj je kritično? Lahko govorim za model E46 - roke podvozja, amortizerji, vzmeti, kardan poka, rja na prtljažniku, airbag senzorji, vodila za stranske šipe pokajo, in še marsikaj. Motorji pa ponavadi delajo. Cena servisa je nekje enaka kot pri drugih znamkaj, ampak deli so dražji.

TU se preberi o tem avtu, je dobro napisano.

Če nimaš denarja za ta avto (jurja na strani za prvi servis) vzami raje cliota >:D

Aja, če iščeš E36 model (1992 - 1998) potem še ne pozabit na rjo. Konkretno rje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

maticb492 ::

Tako povem, čeprav nebi rad, da gre debata zdaj v to, zakaj BMWja itd. mogoče sem malo izbirčen- po domače, raje se vozim z kolesom, kot pa z avtom, ki me samo pripelje od A do B. všeč so mi malo starejši avti, Nissan Skyline verjetno eden izmed najlepših ampak so veliko dražji, torej malo bolj škatlasti avti eventualno tudi kakšen Mustang in Camaro samo to so seveda mokre sanje (tudi starejši letnik 50-60, kakšen "Eleanor" ipd ;)), zato sem gledal bolj BMWje - za denar se ne gre, malo si bom preračunal in če bo preveč, si avta sploh ne bom vzel- mi ni problem iti na kolo.

Ja gledal sem bolj E36, ker so seveda cenejši, se pa najde tudi kakšen novejši, ki so še v nekem normalnem cenovnem razponu.

tisti 323 in 330 odpadejo, ker pije preveč in tudi nebi rad imel preveč konjev, je slab vpliv hehe, BMWji so mi všeč kot oblika, ne gre se mi zdaj za neko športno mašino, zato najraje 1.6.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Sej vsi vemo zakaj BMW - pogon zadaj. Šestak je torej preveč, štirak pa ni ravno športnik in tudi pogon ne pride do izraza. Razen pozimi.

To si zapomni: poceni BMW je drag BMW. Lastne izkušnje. Preberi si kakšno dobro predstavitev takšnega avta na BMW forumu, boš takoj na realnih tleh.

maticb492 ::

Pa recimo, da denar ni problem(razen prvotni nakup, ki bi naj bil čim manj vključno z zavarovanjem in prvim servisom ), lahko kdorkoli, da malo bolj konkretne podatke, mogoče kak BMW forum (vem ja lahko sam pogledam, samo mislim tako, če kdo ve za konkreten link, da mi ni treba iskati, sam bom iskal zvečer)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

maticb492 je izjavil:

Pa recimo, da denar ni problem(razen prvotni nakup, ki bi naj bil čim manj vključno z zavarovanjem in prvim servisom ), lahko kdorkoli, da malo bolj konkretne podatke, mogoče kak BMW forum (vem ja lahko sam pogledam, samo mislim tako, če kdo ve za konkreten link, da mi ni treba iskati, sam bom iskal zvečer)

tam od letnika 1994 do nekje 2000


Does not compute...

maticb492 ::

Ne vem kaj misliš?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

M-XXXX ::

maticb492 je izjavil:

Ne vem kaj misliš?

Kupuješ 20 let star avto ob enem pa praviš, da denar ni problem....

maticb492 ::

Sem napisal "recimo" denar lahko dobim ampak se vedno nebi dal celo premozenje, zato tudi gledam te, in se zanimam, cetudi se odlocim da se mi splaca bom kupoval sele cez par mescev, pac iscem mnenja, z denarjem se bom kasneje ukvarjal, rad bi vedel bolj kako je z servisi, mogoce celo konkretne stevilke na primeru (vzdrzevanje, seveda je odvismo od avta ampak nekaj se pa le da bideti) prvotna cena avta se vidi, tisto za t pa ne
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Ne, ne razumeš. To ni avto, ki bi ga servisiral 1x na leto in vozil brez težav. Pri 20 let starem BMW-ju boš moral kaj sam popravit, zamejat, drugače boš bankrotiral. Avto bo vedno zahteval tvojo pozornost.

Če že gledaš na ceno, potem kupi čim boljšo karoserijo, motor in ostalo se dobi za manjši denar (~500EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

black ice ::

Za 20 let star avto lahko realno pričakuješ, da bo jama brez dna. Lahko pa tudi ne, če kupiš kakšnega bolj ohranjenega.

maticb492 ::

To mi ni problem, sproti se dobi tistih par sto evrov, odpade pa kaksen kredit za zacetni nakup, saj na koncu si na istem ce vzames novejsega za par tisoc € ali pa "poceni" na zacetku in se kasneje placa namesto kredita vzdrzevanje, ane?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

black ice ::

Lahko se zgodi, da bo "na začetku" nekaj časa stal v garaži. ;)

maticb492 ::

pproblem. naj bi izjavil:

Lahko se zgodi, da bo "na začetku" nekaj časa stal v garaži. ;)

Tudi to ni problem
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bluefish ::

maticb492 je izjavil:

To mi ni problem, sproti se dobi tistih par sto evrov, odpade pa kaksen kredit za zacetni nakup, saj na koncu si na istem ce vzames novejsega za par tisoc € ali pa "poceni" na zacetku in se kasneje placa namesto kredita vzdrzevanje, ane?
Če je na koncu avto bolj ko ne nepremičnina, je vse skupaj brez smisla.

Pri teh BMW-jih, ki jih omenjaš, je problem tudi to, da so njihovi lastniki pogosto določeni osebki, ki po opravljenem vozniškem izpitu rabijo avto za postavljanje pred folkom. O načinu njihove vožnje raje ne. Tako so taki avti zgonjeni do amena.

maticb492 ::

Na to sicer nisem razmišljal, zato je tudi verjetno bolje vzeti manj konjskih moči, kar sem rekel, že tisto kar je najmanj pri BMWju je več kot dovolj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

maticb492 ::

Evo če dam kaj konkretnega kar sem zdajle brskal:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=754...

Cena je nekam smešno nizka, je to glih nekako kot je bluefish rekel, čeprav v opisu nekaj govori o servisu.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=771...

Tale zgleda lepše ohranjen, je tudi novejši, ne vidim kaj slabega, glede porabe se vidi, da ni neka huda vožnja, ker imam prijatelja, ki ima v cliotu večjo porabo od tega.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=760...

Nekaj podobnega


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=762...

Čuden opis, piše 318 pa 1900 ccm.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=767...

"Malo lepotnih popravil" ter samo 1 slika, to bi bilo treba konkretno pregledati.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Chev ::

maticb492 je izjavil:

Evo če dam kaj konkretnega kar sem zdajle brskal:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=754...

Cena je nekam smešno nizka, je to glih nekako kot je bluefish rekel, čeprav v opisu nekaj govori o servisu.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=771...

Tale zgleda lepše ohranjen, je tudi novejši, ne vidim kaj slabega, glede porabe se vidi, da ni neka huda vožnja, ker imam prijatelja, ki ima v cliotu večjo porabo od tega.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=760...

Nekaj podobnega


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=762...

Čuden opis, piše 318 pa 1900 ccm.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=767...

"Malo lepotnih popravil" ter samo 1 slika, to bi bilo treba konkretno pregledati.


1. 2. lastnik my ass, senzor za deš itak, kilometri so tudi po moje vrteni. Skoraj nemogoče se tako malo vozit. Mogoče je vseeno za pogledat.

2. V prometno poglej, če je res 1.6. 1.6 bi naj bili samo prvi 1998 letniki v SLO, vse ostalo je 1.9 ker je leta 1998 BMW naredil nov 1.9 litrski motor.

3. zadnje luči niso pravilne, izpuh ni pravilen, xenon ni original (zna bit jeba na tehničnem). Moj BMW je mlajši, z njim se vozim 1x na teden pa ima več kilometrov. Samo v vednost.

4. sem že 2x omenil, da E46 modeli so 1.9 litrski. Če te ne moti fejk M3 odbijač, fejk M6 platišča, napačne zadnje in prednje luči, bo dober. Še dobro, da ni slik od znotraj.

5. Verejtno karamboliran.

Od teh še najboljše izgleda tisti iz 2. linka. Čeprav verjamem, da je golič (brez opreme).

iso2000 ::

Jaz imam e36 compact-a z 1.6 motorjem. Avto je letnik 99. Kupil sem ga od 2. lastnika (1. lastnik je bila njegova mama). Naknadno sem ugotovil, da so avtomobilu prevrteli kilometre za ca. 50.000. Ima kar nekaj opreme - senzor za dež, samozatemnitveno ogledalo, klimo, gretje sedežev, ASR...
Motor ima verigo in servisi so poceni. Jaz sem prevozil z njim ca. 60.000 km in jih ima sedaj avto ca. 250.000. Od kar ga imam sem zamenjal zadnje blažilce in 1 prednji amortizer, ter komplet zavore. Olje menjam na ca. 12.000km. Kar sem menjal so bili deli precej ugodni, servisiram pri privat mehaniku.
Sedaj dnevno delam po ca. 100 km, 60% avtoceste ostalo regionalne in nekaj mestne vožnje. Poraba je med 7 - 7.5 l/100 km. Vozim po omejitvah. Pozimi bo verjetno narasla za kakšnega pol litra.
Razen da je za moje potrebe avto malo majhen (prostor v prtljažniku), sem z avtom zelo zadovoljen. Saj mi glede na njegovo vrednost in starost zelo dobro služi, z minimalnimi stroški vzdrževanja. Pa še poraba ni prehuda.

balocom ::

Če se omejim na E46 (E36 ne poznam ravno, edino en prijatelj oz. 2 sta jo imela), izgleda najboljša tista 316 iz 2. linka. 3-je ključi oz. mogoče 4., navodila, orginal homologacija, že nekaj pove, da je bil v vestnih rokah. ESP-ja najbrš nima, ker ga takrat še ni bilo v ponudbi za trojke (99%), BAS-a pa isto ne.
Ima avtomatik klimo, tako da ni ravno gola oprema, ASC pride serijsko, potovalni računalnik pa ni problem vgraditi, edino ročko za BC rabiš (ali pa tudi ne če si pripravljen gledat eno neserijsko tipko nekje), čeprav po merilih tipa bwmslo je golič, tako kot 99.5% vseh bemtilatorjev. Sicer omejit se na 318/316ke zaradi porabe ni ravno hud razlog, ker tudi 316/318ka lahko porabi toliko, kot 6 cilindraš, razno če varčno voziš, tako pa boš lahko videl kak liter nižjo porabo, kar pa je že nekaj.
Glede vzdrževanja boš privarčeval pri nekje litru olja na servisni interval in 2 svečke ob menjavi svečk, veliko ostalih komponent je istih kot pri močnejših motorizacijah. Prej omenjene roke so od 316i 1.6 do 330i iste, razen če je narejena po septembru 2001 IN ima M paket podvozje (M paket podvozja se razlikuje od običajnega športnega podvozja samo v tem, da ima M paket podvozja drugačne roke, sicer sta oba 90% ista). Puše na zadnji premi so podobne, pri zavorah se privarčuje par €, ker nimaš zadaj hlajenih diskov pri 4 cilindraših, sicer so od 316i pa do 323 sprednje zavore 99% iste. Hladilni sistem? Enak pri vseh, ko začne tukaj kaj crkovat ti lahko pomaga poljubno božanstvo in uradni servis oz. nekdo, ki ti dobavi original (in samo to) cevi (imel eno neoriginal, odpovedala po letu in pol >.< ). Išči dobro vzdrževan primerek z znano zgodovino in upaj da ti bo tudi po 2h letih 316ka dovolj. In ne šparaj na zimskih gumah:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Hayabusa ::

Jurja za 18 le staro vozilo ?
Ti moraš biti mazohist.

Prvi je 03 območje, slika v temi, roke stran.

M paket podvozje je jeba, če preveč na hitro zapelješ na pločnik ali kaj podobnega, se vse skupaj hitro zvije.
En star mehanik, ki že dolgo popravlja Bosanska Motorna Wozila mi je nekoč omenil, da je hlajenje rak raka te znamke že vsaj 30 let.

balocom ::

Hayabusa je izjavil:

M paket podvozje je jeba, če preveč na hitro zapelješ na pločnik ali kaj podobnega, se vse skupaj hitro zvije.
En star mehanik, ki že dolgo popravlja Bosanska Motorna Wozila mi je nekoč omenil, da je hlajenje rak raka te znamke že vsaj 30 let.


Zadnji stavek ni ravno objektiven, amapak zaplankan. In ne, m podvozje ni bolj občutljivo ko zaplejš na pločnik prehitro (zakaj bi to sploh delal?!?!), ker boš v vsakem primeru nekaj polomil.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

49106 ::

Čuden opis, piše 318 pa 1900 ccm.


The 318 was introduced in 1998, the 1.9 L BMW M43.[19] However, it was designated the M43B19TU (technical update) and had dual balancing shafts which increased horsepower to 118 hp (88 kW) and torque to 180 N?m (133 ft?lbf). Along with the 316, the 318 received an updated engine in 2002: the 2.0 L BMW N42. It produced 141 hp (105 kW) and 200 N?m (148 ft?lbf).

Janac ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=771...

Tale oz. 2 po tvojih linkih nima originalnih okrasnih kolesnih pokrovih! pa smerniki so pri sprednjih žarometih drugačni in dvomim, da se je avto kot tak prodajal.

balocom ::

Vsaj eden, ki je to opazil. Poleg kompleta belih smernikov, ki je lahko original, namreč možen je vpogled v original vgrajeno opremo, ko je avto prijokal iz tovarne (če ne drugače, je nalepka prilepljena v servisno knjižico... ), ima tale iz 2. linka še svetleče obročke aka angel eyes (nekaj, kar E46 ni imela nikoli serijsko).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

maticb492 ::

iso2000 in balocom Hvala za dolg odgovor:)

Drugače tiste primere sem bolj hitro najdel iz trenutne ponudbe na avto.net, samo teh avtov je res ogromno, tak da verjetno bi moral res specifično že imeti izbranih jih par, po malo dlajšem iskanju, da bi potem konkretno za njih se zanimal, ampak kot sem rekel, se bo to še spreminjalo.

@Janac, Osebno ne vidim problema v tem da deli niso originalni, dokler zgleda normalno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Hayabusa ::

Osebno ne vidim problema v tem da deli niso originalni, dokler zgleda normalno.

Ko te bodo na tehničnem buzerirali boš spremenil mnenje.

maticb492 ::

Če ga je on spravil čez, bi morali tudi meni ane?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Hayabusa ::

Ko bi ti vedel, kaj spravilo ljudje čez, seveda v primeru da poznaš možakarja na tehničnem.

In ko te nekje random ustavijo modri in vržejo na izredni tehnični (najraje imajo taka predelana stara jajca) ?
Bo možakar samo pogledaš če imaš papirje za vse predelave, če ne, je avto tehnično neizpraven.

balocom ::

Tole so original deli, uporabljeni kot se je zamislil proizvajalec z E-štempiljko vtisnjeno v plastiko. Tole ne potrebuje homologacije, ker sicer bi moral posamično homologirat vsak avto, ki ima kaj dodatne opreme.

Sicer je pa na žalost res, včasih ne moreš verjet, kaj vse lahko pride čez tehnični.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

kriko07 ::

Ker nisem našel pametne teme me zanima če kdo ve kaj o tem lastniku oz. avtomobilu
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=760...

Pro_moted ::

Če ti je in se res interesiraš za takšen avtomobil, ti priporočam da se prijaviš na BMWslo forum in povprašaš tam. Boš sigurno dobil informacije, še bolj sigurno pa namig za kakšen drug primerek.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

balocom ::

Začetnih letnikov se ne kupuje, ker taki imajo še vse porodne težave. Volan je bil preoblečen, ali pa ima mogoče celo realne kilometre (65 km v eno smer na dan če greš računat glede na starost in št. delovnih dni v letu).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

OutL00ker ::

Je kdo vozil M3 trojko?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157810 (51195) bluefish
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10423992 (21492) sandmat
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317132 (6424) IvoJan
»

Še ena "Kateri avto?" tema, with a twist....

Oddelek: Na cesti
408117 (6470) Alfonzo
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719708 (17582) RejZoR

Več podobnih tem