» »

Menjava Matične plošče KT133A -->Nforce2, Windows XP se ne zaženejo.

Menjava Matične plošče KT133A -->Nforce2, Windows XP se ne zaženejo.

Cveto ::

Imam naslednji sistem:

MB Abit KT7A
AthlonXP1600+
512 MB PC133 SDR
WinfastGF Ti4400 128 MB
SB Live Value
US Robotics 56k Modem
Inno FW1000 Firewire kartica
MSI Bluetooth Usb
HDD 40Gb 7200 Maxtor
DVD Pioneer 116
CDRW Teac 16x
Windows XP Pro(brez SP1)


Kupil sem MB Abit NF7-S in Bartona 2500+, In še 256MB PC 2700 Ram-a. Zamenjal sem ploščo, vstavil procesor in ram ter grafično kartico, ostale pa sem pustil zunaj. Računalnik je lepo prišel v BIOS, kjer sem nastavil vse na varne nastavitve, ko pa sem hotel zagnati WIN-se, mi je računalnik blokiral in napisal UNHANDLED EXCEPTION ERROR in še nekaj. Ne vem zdaj točno kaj, ker sem v službi.
Poskusil sem varni zagon, pa je bilo isto. V biosu sem dal FAILSAFE nastavitve, pa spet isto.
Ker sem posumil, da sem kaj zjebal Windowse, sem probal ta disk na moji stari plati in vse je delalo BP. Potem sem na novo plato priklopil en stari disk z WIN98 in sistem se je lepo zagnal, in začel dodajati nove komponente, čeprav je bil prej v TX plati z P166MMX.

Spet sem poskusil moj disk in Novo plato in spet ni delalo.
Potem sem obupal in šel spat.

Kaj svetujete: SP1? raje ne, razen če je nujno(XP-ji so Corporate Edition:)))) )

Novo instalacijo windows? Verjetno bo treba, čeprav sem imel te super poštimane, pa dost bo treba backupa narest...

Res prosim za kakšen pameten nasvet!!!

ADF ::

XP-ji niso tako Plug&Play kot Win98, zato jih boš moral še enkrat namestit.

McHusch ::

Reinstall, vsekakor.

Tudi če ti Windowse uspe prepričati v delovanje, bo to počasi in unstable. Backup pa itak nikoli ne škodi, ane ;-)

Cveto ::

Ja, sej vem, samo vseeno sem upal, da se bo dal kej narest, ker je mal težko delat backup z plato izven računalnika. Zdej sem pa itak dal staro plato nazaj noter. Te dni semo še šraufam :(((

A priporočate SP1 pri novi instalaciji XP-jev?

McHusch ::

SP1 je zelo priporočljiv, ker ima veliko varnostnih in ostalih popravkov.

Naloži Windows XP in SP1 pol pa testiraj. Če vse špila dobro, ga pusti gor, če pa boš imel težke probleme s SP1, potem pa odstrani pa čakaj na SP2 ;-)

iskra ::

kaj pa če bi sestavu star sistem nazaj skupaj in odstranu use driverje, k jih maš na računalniku, sestavu nov sistem in probu use driverje u safe modu spravit gor? meni je na win2k pro pomagalo ...

matevzm2 ::

Obicajno zamenjava plosce pomeni tudi reinstalacijo sistema.
Lahko pa poskusis, meni je tako uspelo disk vstaviti v cisto nov sistem (iz BX440 v nForce) in preziveti brez reinstalla: vstavis XP CD, reces da ne bos dela repaira, te vprasa potem kam naj instalira, pa reces kar na tale moj disk. Pa install potem mislim da rece "tule pa ze nekaj je", pa reces seveda in gres dalje. Vsaj tako nekako gre ta procedura po spominu.
XP se reinstalirajo, popravijo gonilnike, programi pa ostanejo. Nekateri programi so lahko zaostni (kaksni firewalli) ker so bili vezani na hw v starem racunalniku, take pac reinstaliras.
Se vedno pa ne skodi ce na starem racunalniku prek takimi zabavami naredis kopijo svojih stvari na CD.

Cveto ::

Sej to varianto poznam, samo pol pa res ne veš kaj imaš. Se bo pačtreba lotit na novo. Že delam backup!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730747 (16481) oldguy
»

Firefox gor, Vista dol (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
20221463 (13788) MrStein
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784388 (3459) Veron
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246182 (19859) R33D3M33R
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585042 (4184) andrej

Več podobnih tem