» »

Windows XP SP2

Windows XP SP2

««
9 / 10
»»

CaqKa ::

pokličeš na microsoft pa ga naročiš. ali pa v katero računalniško trgovino.

kriko1 ::

Kaj pa kje z neta se ga ne da zloadat?

CaqKa ::

pokliči na microsoft pa jih vprašaj če ga imajo kje za zlovdat.

Hammer123 ::

Sigurno kje že piše tole, samo ne da se mi vsega brat:
Kako pa se sploh SP2 odstrani brez oz. s čimmanjšimi posledicami na podatke na računalu?

Lp!

Filmfan22 ::

Ali pa nekaj radikalnega. Zlovdi sp1 p live update. Zlovdi sp2 intergriran. Sam folk sp2 mam p2p vire omejene na 5.

McGregorSLO ::

Zdravo,

nisem prebral vseh 9 strani zato se opravicujem ce je vprasanje ze bilo zastavljeno...

Vglavnem WinXP sem nadgradil z popravkom SP2 zaradi ne delovanja neke igre... vse lepo in prav in Igra sedaj deluje. :))
Ok ker zaupam symantec personal firewall in avast programoma se Disable-av vse service ki naj bi se nanasali na to temo. Se vedno deluje vse kot mora.
Vprasanje... ne morem naresti VPN povezave.... in sicer Create new connection->advanced connection->accept incoming connection (tu se pa ustavi in pravi da ne more zagnati nekega servica...(routing and remote acces) tudi manualno ga ne morem zagnati javi napako) . Mr. google mi ni znal pomagati....so imeli tezave in niso uspeli resiti... nasel sem celo popravek za SP2 za VPN in tezave ni resil.... enotavno ko hocem to kreirati...stvar postane "not responding" ... ce kdo kej ve ...potem hvala...

Poleg tega racunalnik se pocasneje zaganja in ene stvari tecejo rahlo pocasneje...tako da ko obrnem spil ga odstranim...

lp
Join the dark side!

TribesMan ::

Mislim da je problem v tem, ker si disableal kak service prevec... Poglej dependencies tega servicea ki ga hoces zagnati... pa vklopi nazaj vse kar je potrebno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Microsoft ::

Control Panel > Administrative Tools > Services. Pejt do konca dol in ustav servis Windows Firewall/Internet Connection Sharing(ICS). Potem ga lahko se disejbals.

Pejt visi gor, kjer bi zdej lahko startal serives Routing and Remote Access.

Fora je v tem, da se ta dva servica kregata. Men je sicer enkrat nekako uspelo, da sta bila oba servisa prizgana. Pa se VPN je delal. Zdej, po novem, mi ne rata.
Pa Windows Firewall ti pol ne dela. Kar niti ni problem, ce mas kaj drugega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

McGregorSLO ::

To sem ze probal, in imam ta Firewall(ki je zravn SP2( disablan)
evo tole javi :


sem probal različne service vklopit in izklopit samo zaenkrat brezuspeha...tudi v safe mode ne gre... drugače sem VPN tunele ustvarjal velikokrat in je delovalo brez problemov... SP2 nekaj spremeni...
mogoce se kksn service izklopt?
Join the dark side!

Microsoft ::

Pa, si naredil to, kar pise na tem sporocilu?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

McGregorSLO ::

Ce pozorno preberes vids da windows sam ne ve da je to njegov service....in ocitno je, ce to rabi za zagon vgrajenega sistema VPN... (ki je deloval z SP1)

iz tega sporocila sem iskal po netu, tocno to kodo in noben ni mel kej pamtnga za povedat ali pa sem spregledal

in zal men to sporocilo nic ne pove, kaj tocno naj bi po tem sporocilu naredil?
Join the dark side!

Microsoft ::

Ja sjt bi sel v Event Viewer, pa pogledal, ce se kaj dodatnega pise. Ponavda se najde se kaj drugega, ki je povezano s tem. Reicmo, da se ti ob zagonu kaj ne more pognat, in je potem tisto krivo, da kaka stavr ne dela.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

christooss ::

Sam en vprasanje da ne bom nove teme odpiral. Ali res prihodnji IE 7 ne bo prisel skupaj z Windowsi in bo za placat. Kater brskalnik bo pa prisel skoupaj z longhornom?

Hvala za odgovore
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Microsoft ::

Jst stavim mojga luleka, da bo IE zastonj.

Z Longhorni bo pa priesl verjetno IE 7 z dodatki, ki jih bo zmozen uporablat samo Longhorn.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

christooss ::

Moje vprasanje se navezuje na tole povezavo

Samo sem hotel slisat se drugo mnenje in ce si ti pripravljen zastavt svojega lulcka pol je pa vse kul
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Tear_DR0P ::

Bom dal jst tole eni znanki za prebrat :D

Bo ona tebe za besedo držala, če bo pa vse tko ko je treba, pa še za kej druzga >:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

christooss ::

No zdj sem dobu odgovor od lastnika novice

Matej Saksida
to me

Pozdravljeni!

Vir je v italijanščini, zato ne vem če Vam bo kaj v pomoč.

To da bo IE za plačat predvidevajo strokovnjaki, saj ker bo imel v sebi
vgrajen požarni zid ter protivirusni program, ga namreč ne bo mogel
ponujati skupaj z operacijskim sistemom Windows, sicer bi lahko imel
resne težave z protimonopolno komisijo. Če pa italijansko razumete, Vam
bom poiskal vir v italijanščini.


Cko da ce vrjamemo strokovnjakom bo sel Moscrosoftov Malimehki PREC>:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

SebaR ::

just DIE HARD with no pain...>:D

Jah sam pomoje še vedno ne bo mogel konkurirati mozilli firefox 8-)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Kozliček ::

Leta sem zivel lepo v simbiozi z virusi in brez popravkov... sedaj sem pa instaliral sp2 in avast! antivirus ter gre pocas vse k vragu.
1. V internet explorerju mi je crknila Find funkcija. Ko kliknes Edit->Find->Find Next... v bistvu ne mores kliknit ker Find Next ostane zamegljen.
2. Ko kliknem Start->Help and Support se nic ne zgodi. Nic ne odpre. Tema...
3. Outlook express sicer dela... vendar ko hocem iti na yahoo/hotmail mail na spletu, mi ne odpre strani.
4. Sedajle hocem kliknit na smajlija preden replyjam... a sploh ne prime.

sp2 zascita je res dobra, namrec sistem se je zascitil tudi pred mano. Se marsikaj drugega je motecega, ampak bi bil zelo vesel ce bi kdo znal odvorit na zgornje stiri tocke.

Daedalus ::

SP2 bi se naj nameščal na nove inštalacije winsev, pred inštalacijo driverjev in ostalih zadev, ali pa inštaliraš windowse z že vključenim SP2. Na OS, ki je v uporabi že dlje časa (in temu primereno poln napak), se ga naj ne bi nameščalo. Zato pa maš težave. Al uporabljaš popravke skoz, al pa jih raje ne diraj (in krpaj samo najhujše varnostne luknje). Zdravilo? Format c: in nova namestitev.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kozliček ::

Sistem sem na novo nalozil januarja, sp1 sem imel in avtomaticno updejtanje.
Na to da mora biti sistem cist svez za sp2, me program ni opozoril. Vsaj ne da bi opazil.
Tudi ljudje ki so sveze namestil zadevo imajo probleme z uporabo web emailov.

Daedalus ::

Pol še ni bla tak stara inštalacija... Sej drugače je priporočilo o nameščanju na svež sistem neuradno - izkušnje so pač pokazale, da takrat ni težav, oz. jih je najmanj. Za web mail pa tole preberi, če bo kaj pomagalo. Če ma sploh kaj veze z web mailom... Sam uporabljam izključno pop3 dostop, tam ni težav. Za ostalo pa ne poznam rešitev. Probaj malo googlat, če boš kaj našo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kozliček ::

Mja, ce bi vedel da je treba svez sistem, pol bi ne instaliral. Je povsem lepo delovalo.
Ja outlook mi dela, pop3 pa to... ne odpre mi pa naprimer sploh hotmailovega pejdza, pri yahooju pa mi vrze prazen zaslon, ko vpisem password.
Googlal sem kot zmesan, naletel na ogromno uporabnikov s podobnimi problemi... nekateri so resevali tako, da so se igrali s cookiji, drugi so uporabljal tretje finte... meni nic ne prime, tistega da je zginil "Find Next" in da ne delajo smajili ter windowsov help pa sploh nisem nasel. Celo WordPad mi je zginil in mi .doc/.rtf datoteke sploh ne prepoznava. Groza. Ce je tako pomembno, da se ne instalira na nesveze nalozen sistem, pol naj Microsoft to z bold rdecim textom napise cez cel zaslon pred instalacijo.

Bah, ocitno spet format... nevem kolikokrat ze v zadnje pol leta. Kar bojim se karkoli delat s temi kurcevimi windowsi, ker bom sicer nonstop pekel backupe.

polde66 ::

pa si firefoksa rukn gor
polde

Daedalus ::

Na žalost je tale SP2 zadevščina nekako ostala v beta fazi razvoja, IMHO. Pred izdajo se je hudo kritiziralo MS, da ne poskrbi za primerno stopnjo varnosti v Windows OS, pa so pol v SP2 malo zapretiravali in v bistvu iz kompleta popravkov naredli skor nov OS. Posledice so pa pol razne neprijetnosti, sploh pri inštalaciji na uporabljane winse. Na novo naloži sistem, pa bo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kozliček ::

Zazenem nov media player 10 in crkne. An internal application error has occurred.

Upam da ne bo kdo ponovil moje napake, zdaj veste. Grem formatirat. Ce se pol ne bo delal... se vsedem na bicikel in odpeljem pref00kat billa gatesa. :(((((((

PS. A ce odinstaliram PS2 bo v redu?

hvala anyway

ajt

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

to do kar si ti prišel zdej smo mi že pred pol leta ali več.
sam imam integrirane win xpsp2 in kok me je prej zafrkaval me zdaj nič več . V gavnem pa verjetn zato ker so izdajatelji programov programe prilagodili sp2.
Če maš kako možnost dobit integrirane sp2 jih daj gor.
polde

Paramedic ::

Naredite si integrirane.
Navodila
Google

Na 4 računalnike sem sp2 že inštaliral, en ali dva od teh nista bila na sveže, vse pa dela kot mora. Če se kaj pokvari po inštalaciji, je verjetno že prej blo kaj narobe.
Aja, pa firefoxa gor, če IE ne dela.
End transmission.

Jan987 ::

TUKEAJ maš vse slovensko razlozeno, pa se pot do programske opreme

SebaR ::

Js sm jih tud dal že na ene 5 kištic in še do sedaj nobena ni zatajila.

Morm kar potrkat na les :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

schurda ::

Firefoxa dej gor tudi, če IE dela. Drugače je pa zunaj že FC4 ...:D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

barabl ::

Se pravi,kolk sem jaz razumel,je mogoče na enak način zraven sp2 na cd integrirar še office,antivirusne programe..........vse kar potrebuješ,kaj pa gonilnike,tako da ko se namestitev windowsov konča,imaš naložene vse programe.A sem prav razumel?

Jan987 ::

na kaj pa bos to spravu?
To na cd ne gre

polde66 ::

ma gre vse, je pa dejstvo da je potem xp zreduciran. ( npr ni samodejnega zagona cd-ja, ni na deni klik miške funkcije pošlji, ni ozadij ....) sam nainštalirano tako zadevo in deluje, čeprav me par stavri moti ampak za par mesecev bo
polde

Paramedic ::

barabl: ne, to ni bistvo integracije, bistvo je samo, da je sp2 zamenja datoteke, tako da se ne inštalirajo stare. Če pa hočeš še druge programe in ostalo imet inštalirano že na začetku, potem moraš pa dost več naredit, da bo vse to po načrtu. A si to mislu? Ostalo je sigurno bolje na roke inštalirat po inštalaciji, ko vidiš da je vse v redu.
End transmission.

barabl ::

Ma ja točno na to sem mislil,sem bral angleška navodila in frajer tam opisuje,da je v support integriral Norton Antivirus,zato sem sklepal,da se da.Sicer pa ni problem,če bi potreboval več placa,bi pa na DVD zapekel,sej je itak isto sranje.Sam sem nekje staknil Windowse z sp2 in polno raznih programov skupaj nekje 4,5GB,sam me je motlo,ker so se nadgrajevali iz druge strni in ne iz Microsoftove ( neka heckerska stran),tu pa se potem pojavi vprašanje varnosti,zato bi si želel podobno zadevo integrirat sam,ker se mi ne da več ponovno nameščat vsega sranja,nad raznimi beckupi pa nisem preveč navdušen.

barabl ::

Če ma kdo kakšno idejo,kako to najbolj enostavno naredit,naj poroča,vsi dobri predlogi so dobrodošli.

SebaR ::

Zapečeš kar celo particijo na DVD, sam bi potem imel probleme to spravit na disk :\
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Paramedic ::

Glej, na tej strani imaš vse o tem, kaj naredit, da bo sistem, ko je inštaliran, točno tak kot hočeš. Če se ti le ljubi ubadat s tem. Ampak mislim, da ni preveč dela.
End transmission.

barabl ::

Kaj bi dal,ko bi bla ta stran v slovenščini,sej z integracijo sp2 ni težav pol se pa vse ustavi pri mapi $OEM$,ker ne razumem določenih izrazov.

STASI ::

Naložu SP2 vendar nato mi ob vsakem poizkusu spreminjanja frekvence monitorja ali spremmebe velikosti slike ali pa ko hočem zagnati celozaslonski program mi pc resetira. Potem format naredu naložu samo sp1 in vse normalno dela: A slučajno kdo ve akko popraviit da se ne bi resetiru pc z sp2?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

barabl ::

Nadgradi biose,če obstaja nadgradnja z datumom 2005,in zadeva bo delovala.

misso ::

Ali se je že katermu to zgodilo, mam nameščene windows XP sp1, nanovo inštalerane, pol pa hočem inštalerat sp2 me lepo inštalera, potem ponovni zagon, izberem ali hočem avtomacke posodobitve in bol črni zaslon ali pa mi kaže dobrodošli(neki takega), pol mi pa računalnik od tega okna negre napre. če pa pod varnim zagonom zbrišem sp2 pa mi spet normalno pride v xp z sp1 popravkom.

Kaj bi bilo to narobe. lp misso

Tilen ::

Nism mel teh tezav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Rok Balboa ::

Zanima me, ce se se da od kje potegnit windows xp sp2. Poleti so obstajali neki torrenti. A to se kaj deluje? Zadevscino bi si namrec rad zapekel na cd, predno formatiram disk.

Jan987 ::

dobiš ga tule lahko pa narocis tud cd!

A za tole si ze slisu?

Rok Balboa ::

hvala:D

Jan987 ::

drugac je bil ta link zgori objavljen ze 5k na tej strani!

schurda ::

Rocky: če formatiraš, potem pa si že rajši naloži XP-je z SP2. Deluje bistveno bolje, kot če ga kasneje dodajaš.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

CaqKa ::

>>> rajši naloži XP-je z SP2. Deluje bistveno bolje, kot če ga kasneje dodajaš

maš kak link ki to potrjuje?
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP SP2 spet buri duhove (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
678082 (5879) Keyser Soze
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777774 (7774) darkolord
»

Express Install za Service Pack 2

Oddelek: Novice / Varnost
453749 (3749) Izi
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717628 (7628) Vlady
»

Windows XP SP2 Final (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
908016 (8016) MrStein

Več podobnih tem