» »

Windows XP SP2

Windows XP SP2

««
10 / 10
»
»»

SasoS ::

umm...že ta tema sama :D

schurda ::

Lastna izkušnja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

icko ::

Po nadgrajevanju sistema v sp2 je prostor na disku kar nekaj večji ali winsi delajo kak nepotreben backup in se ga da izbrisat ker zdaj zaseda vse skupaj kar ene 9 gb placa
instalacija je potekala normalno preko microsoftove strani sistem dela normalno.
hvala za pomoč

Tear_DR0P ::

ja backupa pride kr velik - da se ga pa zbrisat fizično - poglej hidden files al pa odstranit s čiščenjem diska se mi zdi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

icko ::

eni fajli so ki so kao izrezani vsi so pa v mapi windows in vsi so uninstal
$ntuninstallkb885....
ali izbrišem te ali kaj drugega?
thx

Microsoft ::

Tisti, ki majo notri KB, se jih ne splaca brisat, ker zasedejo nekje 100MB. Rajsi poisci tistega, ki mu pise kak SP2 ali pa kaj takega. Pa s tem potem, ce se ne motim, zgubis moznost, da naredis uninstall v stanje pred installom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Oven-2k ::

Hm... zanimivo branje :) No, naj povem da sem SP2 takoj pridno namestil na svoj računalnik, tako kot ga namestim tudi na vsak računalnik, ki ga je treba sformatirat - znancem, sosedom, družini, službi... Vedno sem poskrbel, da so bili nameščeni najnovejši gonilniki in vsi popravki ostalih programov, če so bili na voljo. Tako še nikoli ni bilo problemov zaradi SP2. Je pa res da mi učasih zastane dih v pričakovanju ali se bo sistem zaradi SP2 sesul ali ne, če ga namestim na kakšne zjebane windowse. No, če sm pred tem posodobil gonilnike in namestil popravke ostalih programov, ni bilo še nikoli problemov, če pa se je kaj sesulo, se je že med posodabljanjem ostalega, tako da do SP2 še prišli nismo :) hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

SasoS ::

Again and again and again. Vkolikor SP2 nameščaš >= 1x si naredi CD z integriranim. Vprašanja kaj najprej posodobit gonilnike, windows update ali sp2 tako sploh nima pomena.

Oven-2k ::

Sej imam SP2 na CDju, skupi z ostalo "nujno potrebno kramo" :) Tako da ne vlečem vsakič dol SP2, če to misliš. Je pa res da bi blo bol preprosto z že integriranim SP2... Mogoče v prihodnosti, ko bo potreba po formatiranju :) Posodabljanje gonilnikov pride v poštev predvsem ko nameščam SP2 na računalnike BREZ da bi prej na novo namestil Winse. Če pa že na novo nameščam Winse, pa seveda prav tako poskrbim za najnovejše gonilnike, ne ravno zaradi SP2 amapk tudi nasploh naj bi vse naprave bolje delovale z najnovejšimi ( "naj bi" :\ hehe ). Mislm da ob svežem nameščanju Winsov vrstni red (gonilniki, SP2...) ni ravno dosti pomemben, vsaj po dosedanjih izkušnjah je bilo večinoma vseeno kdaj sem namestil SP2. Ravno tako mi izkušnje govorijo: najnovejši gonilniki, vsi obstoječi popravki za nameščene programe, dober AV in FW, pa bo vse v najlepšem redu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

axxxe ::

ja sam jz mam pa pr Telemachu internet, pa sm si pred kratkim SP2 naložu, pa mi je internet delu še 2 dni, pol je pa nehu. PA sm klicu na teLEMACH, PA PRAUJO DA sp" BLOKIRA ip Al neki tazga, tko da morm nazaj SP1 dt
TKo da sploh SP2 nemorm gor met

A je to use sploh res, da kr ne morš met neta, ka men je nehu delat.

SasoS ::

L O L

Oven-2k ::

axxxe, tole glede Telemacha je tak boolshit da kr smrdi. To je ena od najbolših cvetk Telemachove tehnične pomoči... Prvo vprašanje, če ti internet ne dela je "Ali imate nameščen SP2?". In sledi tudi prvi odgovor "Odinštalirajte ga.". Amapk to je taka neumnost, ker SP2 definitvno ni kriv za to. Zakaj ti je pa internet 2 dni deloval. Problem je v Telemachu in ne v SP2. Še vedno kadarkoli so bili problemi z Telemachovim internetom, pa če so rekli da je SP2 ali ne, smo težavo odpravili po drugi poti - brez odstranjevanja SP2. Svetovati uporabnikom da odstranijo SP2 je tako, kot bi cestno podjetje svetovalo voznikom avtomobilov, da odstranijo amortizerje, da se bodo lahko vozili po njihovih cestah.
Rok

axxxe ::

Ja in kaj nej zdej nrdim da bo net delu na SP2??? če se to sploh lahko zgodi če mam prek Telemacha?

Oven-2k ::

Hehe, lahko vseeno poskusiš z odstranitvijo SP2, amapk ne vem če bo to pomagalo... Če je 2 dni deloval s tem bi bilo nenavadno da bi bil ravno SP2 razlog za nedelovanje in bi internet čudežno delal po odstranitvi. In ko ti internet ne bo delal tudi po odstranitvi SP2, lahko spet veselo pokličeš na Telemachovo tehnično pomoč in jih najprej nakuriš in iztisneš vsa svoja negativna čustva na njih, potem pa čakaš da izmodrujejo kaj bolj pametnega kot odstranjevanja amortizerjev za vožnjo po njihovi cesti :) Sicer pa... preveri nastavitve Firewalla, če ga imaš (si se morda kaj igral, ponesreči kliknil kam - tudi meni se to dogaja :\ ). Poskusiš lahko tudi z resetiranjem modema, če ti niso tega že svetovali - iztakneš kabel za elektriko iz modema za par sekund in ga vtakneš nazaj - če imaš Thompsonov modem, ki jih Telemach prilaga svojim paketom. Si slučajno zamenjal mrežno kartico? Vsaka mrežna kartica ima namreč takoimenovani MAC naslov, ki je ob vzpostavljanju povezave sporočen Telemachu. Telemach omogoči enmu uporabniku dostop do interneta samo z določeno mrežno kartico oziroma z določenim MAC naslovom. Če si mrežno kartico zamejal, moraš poklicati na telemach in jim to sporočiti. Sodobne mrežne kartice sicer omogočajo, da določiš, kateri MAC naslov naj sporočajo naprej. Predvidevam da ti kabelska televizija dela... če ti ne, potem ti tudi internet bolj težko :P Včasih iz neznanega razloga pomaga tudi "format C:" :D
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

Microsoft ::

axxxe, to enostavno ni res. Jst bi jih prijavu kaki inspekciji ali pa kaj, ce bi mi take neumnosti govoril.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Oven-2k ::

Ja saj js sm hotel kar živčen zlom dobit, ko je sošolcu nehal delat internet kar na lepem, pa so mu na tehnični pomoči rekli naj odstrani SP2. Me je komi prepriču da jih ne bi poklicu nazaj in napizdiu :) No, ko sva dala SP2 dol, internet seveda še vedno ni delal, tako da sem jih vseeno poklical in napizdil :P lol No... potem so rabili "samo" 2 dni, da so ugotovili kje je napaka - in bila je na Telemachovi opremi. Heh...
Rok

axxxe ::

Ka sm jih jz uprašu zakaj je pa dva dni delu, sp rekl, da enim tut po pou leta dela pol pa neha, tko da...SP2 nej bi neki blokeru no...Sam men je takoj net delu, ka sm SP2 dou dol!

SasoS ::

Telemach ima vse čudno...imam v eni firmi server ki naenkrat ni več dobival ipja od dhcpja (ko lease poteče te enostavno odklopijo dokler ne renewaš leasa). 2 uri sem bil na telefonu z telesmehom in jih prepričeval da jim dhcpji ne delajo. Seveda kakšen idiot sem izpadel potem ko sem na modem priklopil windows mašino in je dobila lease. Po updatu dhcp clienta je tudi server dobil lease, zakaj je prej delalo 2 leti ne ve noben (ker oni niso nič spremenili). Če izklopiš firewall (čeprav fw ne bi smel nič vplivat ker gre dhcp client direktno na mrežno) ne bi smelo NIČ bit drugače pri SP2 kot pri SP1. Sem pa tudi že inštaliral SP2 na mašine ki so priklopljene prek Telemacha (ja, Thompson modem) pa ni net povzročal nobenih težav (razen tistih pred SP2 ker se v 10s naselijo gor virusi :D).

Oven-2k ::

Mnja... brez besed. Jaz vem, da mene ne bo noben prepričal, naj se odrečem varnosti, zato da mi bo net delal. Sicer je res, da je možno normalno delat tudi brez SP2, z dobrim firewallom in antivirusnim programom ter premišlenostjo pri delu z internetom. Ampak vseeno, taka tehnična pomoč, ki jo Telemach nudi v zvezi z SP2, je za en drek. No ja... sej tudi servis packu dosti stvari fali očitno, ker se ljudje tako množično pritužujejo čez njega... Meni sicer še ni delal težav niti pri internetu niti pri ostalih stvareh :) morm potrkat na les. Sigurno bi se ti dalo internet usposobit tudi brez odstranitve SP2, samo treba se je malo igrati z nastavitvami - komur se pa to ne ljubi, oziroma ne zna, pa je očitno edina rešitev odstranitev SP2 ali poklicati na pomoč znanca ki bolj obvlada stvari. Vsaj dokler ne bodo na Telemachu izboljšali tehnične pomoči.
Rok

bochow89 ::

Zdravo,
js mam tud že dolgo en problem s SP2 pr XP-jih:
Prej sem imel XP+SP1a in sem si seveda inštaliral SP2 ko je pač pršu vn. Sj je vse ok sam neki me pa res moti - zakaj se mi je zarad SP2 spremenil boot screen=zagonski zaslon, kjer naj bi pisalo Windows XP Professional in letnice spodaj (kot prej) in zdj piše brez overlay-a (napisa) Professional in onih letnic ( !SLIKA!, ki sem jo našel na internetu).
Se je vam tudi spremenil screen?
->v šoli imamo XP+SP2 inst. pa je normalen ekran
:\
LP!:))
Let's get computin'

bluefish ::

hja, meni se je tudi spremenil boot screen (možno, da zaradi pirat verzije,... :P, verjetno pa ne ).

Microsoft ::

S takim PCjem se pa res ne da delat! Takoj reinstall!!!!

Mislim ej. Dej vprasi kaj resnega, ne pa neko glupo sminkarijo, ki nima nikakersne veze. Pac tak je. BTK.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

R33D3M33R ::

bochow89: Se dajo dobiti programi, ki ti spremenijo bootscreen, če te moti. Ampak svetujem ti, da se zaradi takih malenkosti ne ubadaš s tem, ker bo rezultat nedelujoč sistem (sam sem preizkusil to pa nikoli več - se mi ni hotel loadat windows zaradi modificiranega screena).
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Oven-2k ::

LOL :)) :)) :)) Js tega še opazil nisem. To je pa cela pizdarija zdej. Že kličem na Microsoftovo tehnično pomoč... ;) Bom reku da hočem letnico nazaj :D
Rok

bochow89 ::

No sj me ne moti glih ne vem kk...:))
Sam zanimal me je.
|GeNeRaToR|: Sj js sn že tut probu one fore za spreminjat boot screen sam brez veze (themexp.org StyleXP, BootXP...) Pol je že vse skup, ker je piratska verzija...>:D
Let's get computin'

zino ::

axxxe, tole glede Telemacha je tak boolshit da kr smrdi. To je ena od najbolših cvetk Telemachove tehnične pomoči... Prvo vprašanje, če ti internet ne dela je "Ali imate nameščen SP2?". In sledi tudi prvi odgovor "Odinštalirajte ga.". Amapk to je taka neumnost, ker SP2 definitvno ni kriv za to. Zakaj ti je pa internet 2 dni deloval. Problem je v Telemachu in ne v SP2. Še vedno kadarkoli so bili problemi z Telemachovim internetom, pa če so rekli da je SP2 ali ne, smo težavo odpravili po drugi poti - brez odstranjevanja SP2. Svetovati uporabnikom da odstranijo SP2 je tako, kot bi cestno podjetje svetovalo voznikom avtomobilov, da odstranijo amortizerje, da se bodo lahko vozili po njihovih cestah.


No no Rok dej bit pameten. Preden zines se kaksno bedarijo si preberi TOLE.
we are everywhere

bradek ::

Aha, torej vsak ki klice na tehnicno pomoc uporablja L2TP VPN clienta. Noro :8)

zino ::

Bradek, vdihni, skoncentriraj se in se enkrat preberi tisti odstavek (predvsem zadnji del). Ce je pretezko lahko copy/pejstam.
we are everywhere

icko ::

Po instalaciji sp2 je notebook veliko počasejši kot prej ali ima mogoče kdo kakšno idejo kaj ga bremza (ram 256) je sicer majhen vendar je photoshop prej deloval dokaj normalno sedaj pa že pri dveh ali več odprtih slikah melje kot kombajn. Driverji za grafično so bili na novo naloženi, chipset ravno tako, vizualni učinki vsi na off, komp se pregreva kar prej ni počel... tko da ne vem več naprej. Če ima še kdo kakšno idejo bi bila zelo dobrodošla če pa tema že obstaja pa mi oprostite sem iskal pa nisem našel.Aja pa še to: Ad awarea in spywarea ni prečekirano tudi z avastom Naljepša vam dala...

Pomagajte mi iz dizla narediti vsaj tdi.. thx:D

icko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

TribesMan ::

SP2 požre velik več RAMa kot SP1... to je splošno znano... Če imaš "bolj švoh" sistem v smislu P3 in 256MB RAMa se ne splača instalirati SP2, ker boš precej poslabšal performanse sistema. Za SP2 je skoraj nujno imeti 512MB RAMa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Oven-2k ::

No no Rok dej bit pameten. Preden zines se kaksno bedarijo si preberi TOLE.


Zino, prebral sem tvoj " TOLE" in priznam, da sem napisal potencialno bedarijo "Amapk to je taka neumnost, ker SP2 definitvno ni kriv za to." :8) Nikjer v tem članku pa nisem kot rešitev problema zasledil odstranitev SP2 ampak so lepo opisani koraki, da se človek znebi problema in to isto bi lahko svetovali uporabnikom tudi na Telemachovi tehnični pomoči.:D Je pa res, da bi se verjetno marsikateremu neveščemu uporabniku začele tresti roke in bi dobil vrtoglavico ter se začel potiti, že ko bi zaslišal besede "Potem pa pojdite v register in..." :)

Pa hvala za povezavo - zdej bom napisal kako bedarijo manj in bil nekoliko bolj pameten, kot mi svetuješ ;)
Rok

McClane ::

ne vem če je bila ta težava že napisana ampak odkar je bil nameščen SP2 ne morem odinštalirati programov ki so bili nameščeni pred SP2..programe se vidi v Add/Remove programs, vendar nima noben od teh programov gumba Remove...pri vseh programih inštaliranih po SP2 teh težav ni. Kakšen nasvet?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

danim7 ::

Jaz sem tudi instalral sp2 pa mi zgleda da mi sedaj naganja grafična ati 9200se kar naekrat grata tema na zaslonu pa moram resetirat ali bi kdo vedel rešitev za problem

jELKO ::

Windows XP Service Pack 3 Preview? Naložim vsakega posebi al počakam na končno izdajo? Še link.

SasoS ::

This download may include additional applications bundled with the software's installer file.

Spyware...'nuff said.

Microsoft ::

To je en kurcev nateg. Drzi se strani Update Microsoft, vse kar je na drugih straneh, ignoriraj in ne vlec dol iz tam!!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

>>> Windows XP Service Pack 3 Preview? Naložim vsakega posebi al počakam na končno izdajo? Še link.

preview. že v samem imenu vidiš kaj je zadeva. če si mazohist potem takih vprašanj nebi postavljal, ampak bi zadevo enostavno namestil, ker bi vedel zakaj.

ampak ker to nisi, raje pusti zadevo pri miru, saj tvoji windowsi popolnoma lepo delujejo. Poleg tega boš še nekaj dobrega naredil, neboš kandidat, ki bo razširjal novice da je sp3 slab ali pa bugast (čeprav sam veš da je preview).

m'kay?

jELKO ::

CaqKa: Kej so te pretepali v otroštvu? Da na vsakega, ki nekaj napiše na teh forumih, spljuvaš in skritiziraš. Kaj niso glih zato forumi, da človek, ki nima glih veliko časa za presedet za računalnikom, vpraša za mnenja...? Ne pa zato, da ga bo še en spljuvu v tem bednem svetu.

CaqKa ::

Ne forumi so namenjeni samo največjim geekom in poznavalcem stvari, n00bi so itak nezaželjena rasa

Praviš da sem te spljuval? jaz temu pravim da sem vzbudil tvojo dušo do razmišljanja. hkrati sem še onih 12 ostalih opozoril, da naj prej preberejo nekaj predno vprašajo (sploh pri taki stvari kot je tale, kjer ti že v naslovu piše kako in kaj)

btw.. zakaj bi si človek, ki nima veliko časa preživet za računalnikom sploh ubadal z njegovimi posodobitvami?

baje bo za msn treba plačat po novem

linuxdady ::

->v šoli imamo XP+SP2 inst. pa je normalen ekran
Zdravo,
js mam tud že dolgo en problem s SP2 pr XP-jih:
Prej sem imel XP+SP1a in sem si seveda inštaliral SP2 ko je pač pršu vn. Sj je vse ok sam neki me pa res moti - zakaj se mi je zarad SP2 spremenil boot screen=zagonski zaslon, kjer naj bi pisalo Windows XP Professional in letnice spodaj (kot prej) in zdj piše brez overlay-a (napisa) Professional in onih letnic (!SLIKA!, ki sem jo našel na internetu).
Se je vam tudi spremenil screen?
->v šoli imamo XP+SP2 inst. pa je normalen ekran


To se zelo lahko popravi:

1. Formatiraj disk
2. Namesti Mandriva Linux
3. S spleta potegni

4. Sliko shrani v /usr/share/bootsplash/themes/Mandrakelinux/images
5. Poženi lilo.

Microsoft ::

LOL


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

veteran ::

Uff, linux za zamenjavo bootskina? Dobra. >:D
Če ima še kdo kakšne kozmetične popadke zaradi SP2, naj uporabi bootskin.

R33D3M33R ::

Zabavno, res. Ampak zaradi XP SP2 mi ne deluje Dungeon Siege 1 ;( . Kdo ga je že delal? :\ ROFL.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP SP2 spet buri duhove (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
678083 (5880) Keyser Soze
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777775 (7775) darkolord
»

Express Install za Service Pack 2

Oddelek: Novice / Varnost
453752 (3752) Izi
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717630 (7630) Vlady
»

Windows XP SP2 Final (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
908026 (8026) MrStein

Več podobnih tem