» »

Windows XP SP2

Windows XP SP2

««
«
1 / 10
»»

Microsoft ::

Ker se nezadrzno bliza dan, ko bo SP2 naret, sem na kup zbral nekaj linkov, kjer lahko dobite nekaj informacij o dosedajsnih SPjih (SP1a in SP2 RC2) za operacijski sistem Windows XP (tako Home kot Professional) in prihajajocem SP2.

Pri Microsoftu so ze izdali SP1 v dveh razlicicah; SP1 in SP1a. Razlike si si lahko ogledate tukaj. Trenutno aktualni SP za Windows XP je SP1a, ki si ga lahko snamete tukaj, ce vam tega se ni naredil Windwos Update.

O SP2 RC2 lahko izveste vec tukaj. Namestite ga lahko tudi tako, da greste na http://v5.windowsupdate.microsoft.com. Seveda velja tu opozoriti, da je to Beta verzija...

Kako namestiti SP2: klik

Novosti, ki jih prinasa SP2 pri nastavitvah omrezja: klik

Manulano nastavljanje Windows Firewall: klik

Na ~60 straneh napisana How to za SP2: klik

Windows XP SP2 Newsgroup: klik

Nekaj splosnih bonbnockov in navodil: klik

Kaksne bodo nastavitve za wireless povezave: klik

O Windows Firewall na splosno: klik

'Skladisce', kjer so aktualni SPji: klik

Pa upajmo, da bo SP2 cim prej zunaj. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
  • preklicalo razglas: OwcA ()

BigWhale ::

Kako se bliza dan, ce je bil release spet prelozen? ;)

Trinitron ::

Ma pr M$-ju vse samo prelagajo. In SP2 in Windowse... Vse izide tri leta po prvi napovedi.

Microsoft ::

Sodece po novici, se nam SP2 koncno bliza. :)

Sam sem pred tem instaliral SP2 RC2, naredil nekaj skrin shotov. Ogledate si jih lahko tukaj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Evo ti sticky, you little m$ fanatic ;P
110111001001010001010000

Microsoft ::

Pa smo le docakali. Uradno izjavo, namrec. :)) klik

In po novici sodece, je tudi nekaj na tem. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Mogoce pa je le izsel, ceprav je malo sumljiva velikost... klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Men pa v prvem najde.

Drgac je pa zdele en to poskusil, pa pravi, da je to SP2 z 180 dni licence za uporabo. Sam nic zato, mula je beckup za taksne stvari. :))

Na WindowsUpdate bi se naj SP2 znasel v ponedeljek zjutraj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Po pol leta bom itak mogo formatirat spet tk da ... nekaj mi se povej, ti si kr povozil RC2 ? al si uninstallal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

SP2 se sploh nimam. :((

SP2 RC2 mi pa nekako ni uspelo dol vrzt. Tak, da bom najprej poskusil kar cez dat, ce ne bo slo, bom pa kej druzga poskusil.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

kolegu je na koncu instalacije zagnjavil en error v nemscini, ETF ?:> 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Mozno, da ma tist SP2, ki je velik 260MB. Kolker sem gledal na muli, je to nemski SP2...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Death Knight ::

Meni nekaj ni jasno: je ta "final" razlicica SP2, ki se jo da dobiti na internetu res final? Je ne bo Microsoft nic vec spreminjal? Je to to?

Microsoft ::

Po nekaterih novicah sodece, je to zadnja verzija. Drug teden bi naj bila na Windows Download Center, v torek pa na v5.windowsupdate.microsoft.com.
Najbols, da si nastavis AutomaticUpdate tako, da te opozori, ko so nove stvari na voljo.

Ceprav sem rahlo zmeden. En je prilimal sliko in zatrdil, da je to final. Samo, tam mu pa pise, da je build 2160...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tr0n ::

Ne vem zakaj se vam tak mudi. Cez par dni bo na uradnih straneh.

_WilL_ ::

No jaz sem z mule potegnil dol RTM različico in moram reči, da nisem najbolj vesel, saj se windows explorer sesuje ob vsakem večjem fajlu, ko ga samo označiš, še posebej pa pri filmih, če pa ga hočeš zbrisat ali odpret pa je sesutje explorerja neizogibno.
Ali še kdo opaža takno obnašanje winsow po namestitvi SP2.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Death Knight ::

Jaz nimam teh tezav.

Ibex ::

_WilL_ ::

Sem že ugotovil izvor težav, ki je bil preveč nameščenih kodekov za filme oz. Gordian Knot.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Tilen ::

SP2 se ne razume s styleXP. VSe menije dobite crne in le na pamet lahko dolocite default themo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Paramedic ::

Kdaj se da uporabit ta deploy.cab? Ali lahko s tem naredim slipstream xpsp2 in uredim kaj naj ima xp, ko bo inštaliran, recimo odstranim msn explorer, ie...še preden instaliram windows na rač.? Se da to naredit, da je vse na CD-ju, kot je sicer?

No, če sem v celoti kiksnu mi potem povejte, kako se da potem kaj uredit pred inštalacijo, tako da ni vse po M$ defaultu.

Skankulja ::

nLite {- prav pride za slipstreaming in integracijo SPa. SP2 oklescen na 450mb - classic setup (win2k like), brez lune in podobnega srota je idealna instalacija imo.

Paramedic ::

Zgleda v redu, le da bi moral framework prej gor dat.
A ni od MS tudi ena taka stvar, ampak mogoče ima kake slabosti v primerjavi s tem nLitom?
Se pravi z nLite lahko dam v sliko samo komponente, ki jih hočem imeti v winxp sp2 potem ko je inštaliran? Lahko pa bi dodajal kot že sedaj v add/remove components. Mogoče bom pa poskusu, pa dal kar na RW.

Ibex ::

Framework je gor klikni na windows update pol si ga pa tam dol daš.

ru7 ::

Ta nLite zgleda zelo v redu. Če sm prov razumu si zinštaliram ta program pa še Framework in nato nastavim kaj hočm da se mi inštalira (preko image datoteke si zapečeš nov bootalble winXP Cd recmo, ki je brez nepotrebnih stvari gor?).

Paramedic ::

Nisem framedorka :) inštaliral z winupdate (prepočasi), ampak kar na linku, ki je na tisti strani, kaže pa nekam na ms strežnike. Je dost hitreje.

Bom jutri sprobal, upam da ni prekompliciran in nima za vsak bajt kljukico če ga hočeš dodat :) Zgleda v redu program. Če si kdo dela slipstream, mu priporočam tole. Npr. mene moti, če potem, ko že inštaliram, popravljam kaj hočem met gor.

shadow ::

z nlite integriral sp2, skenslal ie, oe, media player, ..., + 3/4 odvecnih servicov -> 265 mega iso. zapeceno, namesceno in dela bp.

ce kdo rabi settings.ini :

[Main]
Version = 0.98.6 Beta
Framework = 1.1.4322.573
Target = Windows XP SP2 build 2180

[Components]
Accessibility Options
Briefcase
Internet Games
Pinball
Screensavers
Wordpad
Communication tools
FrontPage Extensions
Internet Connection Wizard
Internet Explorer
Internet Information Services
Internet Printing
Windows Messenger
MSN Explorer
Netmeeting
Outlook Express
Synchronization Manager
Web Folders
Arabic
Baltic
Chinese Simplified
Chinese Traditional
Cyrillic
Georgian
Greek
Hebrew
Indian
Japanese
Korean
Thai
Turkish
Vietnamese
Multilanguage Support (LANG dir)
Service Pack Messages
Input Method Editor
Images and Backgrounds
Luna Theme
Media Center
Mouse Cursors
Movie Maker
Music Samples
Old Sound Rec, Mplayer and CDPlayer
Paint
Speech Support
Tablet PC
Windows Media Player
Disk Cleanup
DR Watson
File and Settings Wizard
Framework
Help
Manual Installation
MS Agent
PC Health
Search Assistant
Security Center
Shell Media Handler
Tour
Upgrade from Win9x/NT
Web View
Zip Folders
Alerter
Autoupdate
ClipBook
CTF Loader
Distributed Link Tracking Client
Error Reporting
Fax Services
Imapi
Indexing Service
Messenger
Remote Registry
Secondary Logon
System Restore
Telnet Server
Terminal Services
Uninterruptible Power Supply
Universal Plug and Play
Wireless Zero Configuration
Windows Picture and Fax Viewer

[KeepFiles]
msconfig.exe

[RemoveFiles]

[Options]
isomaker = -volid "WinLite" -allow-multidot -relaxed-filenames -allow-leading-dots -N -l -d -D -joliet-long -duplicates-once -no-emul-boot -b boot.bin -hide boot.bin -hide boot.catalog
only sheep need a leader

fritzz ::

Na tej strani - http://winfuture.de/news,15980.html lahko snamete Service Pack2. Baje je povezava na Microsoftov download center. Upam da sem prav vse skupaj napisal -to je moj prvi post.:)

Microsoft ::

Da ti pomagam: Microsoft Download Center - Windows XP SP2 Final

Zgleda, da je sedaj konec spekulacij o SP2. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ob instalaciji SP2 s tega linka mi po 30% javi prijazno okence ki mi sporoci prijazen napis z rdecim krogcem in belim krizem ter napisom : ACESS IS DENIED.

Help? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Exilian ::

login as administrator??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Paramedic ::

Nekaj sem ugotovil glede tega nLite. Kaj se zgodi, če hočem imeti kasneje gor komponento, ki sem jo v nLite izbrisal. Verjetno je iz slipstreama več ne bom mogel instalirat, ker je ne bo? A ni bolje imet vse komponente na voljo in nek način, da se inštalirajo samo tiste, katere hočeš, ostale pa ostanejo na cdju?

Tilen ::

Ce nebi bil admin sploh instalirat nebi mogel zaceti. To pa mi je napisalo pri 30 ali 40%. 8-O

A morem tisti BETA SP2 dat dol?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Microsoft ::

Tilen, to je zato, ker za Sumaherja navijasn. Vidis, men delacisto vredu. :))

Drgac pa mislim, da ni treba imet pred tem kaj namescen SP1 ali kaj podobnega, tako da tu verjetno ni tezava.

Mogoce premalo disk placa?

A je sporocilo samo Access is Denied., ali ti se kaj zraven kak error code napise al kaj tazga?

Si pogledal v Event Viewer (v Run... napises eventvwr.msc), ce ti tam zabelezi kak bolj natancen error?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Haha! :)

Pise samo,
Windows XP Service Pack 2 installation failed, leaving Windows XP partially updated.
Service Pack 2 installation did not complete.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...


Windows XP Service Pack 2 installation failed.
Access is denied.


For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...

Mislim, ah! :) Bom zapekel se ostalo saro na dvdje in sformatiral itk je ze zdaj 4352543636weeks ;) hh

;)

tnx, anyway
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Aja, se en problem sem opazil. Sicer se je to naredilo sosedu, tako da nevem tocno za kater program gre. Ce namestis tist nek drug boot screen sliko, ti takoj, ko se SP2.exe raztegne, vrze ne error.
V tistem errorju je ena koda in ce jo das v siklanik na Microsoft.com, ti najde obvestilo, kako se znebit tega errorja.

Samo tako, v vednost, ce ima kdo to sminko gor.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zheegec ::

Mogoče kdo ve, kako brez formata naložiti SP2? Imam Windows XP SP1 + SP2 RC2 prednaložen (torej že vključen v inštalaciji) in dobim error:
This Service Pack cannot be installed on top of the Windows XP Service Pack 2 build currently installed on your computer. ;((
V add/remove itaq nimam možnosti odstraniti SP1 ali SP2 RC2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ToniT ::

Pri Add/remove imaš zgoraj check box Show updates.
Daj kljukico in boš dobil v seznamu tudi SP2, ki se da zelo lepo deinstalirati
Če pa to ne gre, pa ponavadi pomaga, da še enkrat instaliras sp2 RC2 in potem deinstaliras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Zheegec ::

Nimam check boxa "show updates". Saj misliš v start-cotrol panel-add or remove programs ?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

Show Updates


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

meni se kr ni uspelo tega instalirat, kr neki access denied se kr javlja :( pa sm administrator pa vse argh..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

JimiBtn; Očitno sva mislila na isto stvar. Nimam tega gumbka, hvala za pomoč.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

Mene bi pa najbolj zanimalo, kako v firewall odpreti port range? Kolker sem sedaj poskusal, lahko v tist okncek vpises samo stevilke, se presledek ali vejca ne gre.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tear_DR0P ::

OK frend je na svoje winXP namestil SP2, pa mu stvar javi da ima 30 dni časa da winXP aktivira, ker ima kodo, ki se večkrat ponavlja - warez windows očitno, za kar pa naj sp2 nebi nedlegoval. Zanima me a ti SP2 winXP spremeni v demo verzijo če nimaš legalne al kaj?????

Predvidevam da to vprašanje ni proti pravilom.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Eno n00b vprasanje. Je potrebno Windows Firewall kaj posebaj nastavljat na zacetku?

Urajmal ::

Fw v SP2 je čist easy sam pokažeš mu katere programe naj spusti skoz in to je to. Če hoče pa kateri od programov dostopat do neta pa te vpraša ali naj blokira ali ne.:)

Tr0n ::

Kako pa je s porti programov, ki jih odblokiras? Lahko nastavis tocno katere porte bo dolocen program lahko uporabljal?

Urajmal ::

Katero mapo moraš izbrat pri nLite-u tam ko piše Select windows installation for customization ??

Tr0n: za vsak program lahko posebej porte nastavljaš. Samo range ne morš nastavit oz. še nisem poskušal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

ru7 ::

Zdej mene zanima, če sm ga kej polomu predn grem jst to inštalirat. Sem dal kej preveč stran, da nebi delalo. Odstranu sm IE (ker bom dal gor FireFox/Opero). Pa dal sm tudi file mshome.dll naj ostane (neki ker sm dal IE stran, da lahko bere html?) Pisal mi je, da sm zmanjšu za 200MB. SPjev nism integriru. Pa še neki, a se da Firefox integrirat recmo?

[Main]
Version = 0.98.6 Beta
Framework = 1.1.4322.573
Target = Windows XP

[Components]
Briefcase
Internet Games
Pinball
Screensavers
Cameras and Camcorders
Toshiba DVD decoder card
IBM Thinkpad
Modems
Portable Audio
Printers
Scanners
SCSI
Sound Controllers
Communication tools
Internet Explorer
Internet Explorer Core
Internet Printing
Windows Messenger
Arabic
Baltic
Chinese Simplified
Chinese Traditional
Cyrillic
Georgian
Greek
Hebrew
Indian
Japanese
Korean
Thai
Turkish
Vietnamese
Luna Theme
Mouse Cursors
Movie Maker
Music Samples
Old Sound Rec, Mplayer and CDPlayer
Windows Sounds
Upgrade from Win9x/NT
Error Reporting
Fax Services
Remote Registry
System Restore

[KeepFiles]
msconfig.exe
scrnsave.scr
mshtml.dll

[RemoveFiles]

[Options]
isomaker = -volid "WinLite" -allow-multidot -relaxed-filenames -allow-leading-dots -N -l -d -D -joliet-long -duplicates-once -no-emul-boot -b boot.bin -hide boot.bin -hide boot.catalog


...še neki:
Gledu sm tvoj settings.ini odzgor pa me zanima, kaj naj spremenim, ker nebi dal SP2 not. A sam navrh pobrišem v target (pri meni piše samo Windows XP)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP SP2 spet buri duhove (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
678048 (5845) Keyser Soze
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777738 (7738) darkolord
»

Express Install za Service Pack 2

Oddelek: Novice / Varnost
453735 (3735) Izi
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717590 (7590) Vlady
»

Windows XP SP2 Final (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
907976 (7976) MrStein

Več podobnih tem