» »

Nakup hibrida

Nakup hibrida

Temo vidijo: vsi
««
13 / 45
»»

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ne. Ampak je pa bragging right do takrat ko bo tretji svet želel maščevanje za preteklo izkoriščanje.
Tretji svet bi rad zgolj normalno prihodnost, ampak če nisi še bil tam, potem razumem, da tega ne moreš sprejeti.

ziga1990 ::

jype je izjavil:

Žal je tako nizko podvozje, da to v resnici prav nič ne olajša uporabe za agrarne namene.


res samo po drugi strani pa bojo se zadnja kolesa med zaviranjem filala baterijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne. Ampak je pa bragging right do takrat ko bo tretji svet želel maščevanje za preteklo izkoriščanje.
Tretji svet bi rad zgolj normalno prihodnost, ampak če nisi še bil tam, potem razumem, da tega ne moreš sprejeti.


Jasno. Razen pa norcev si nihče ne želi odkritega maščevanja. Gre bolj za subtilno..."zakaj pa imamo zgolj par dolarjev na dan, zahodnjak pa si ga meče?"

Zaenkrat ko država jim še lahko zagotavlja razvoj so content. Ko pa bo začelo primanjkovati surovin po celem svetu, pa bodo hitro našli krivca v zahodnjakih, ki vozijo hibrida.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Gre bolj za subtilno..."zakaj pa imamo zgolj par dolarjev na dan, zahodnjak pa si ga meče?"
To se bo hitro spremenilo, ko nehate volit fašiste. Začuda se bodo takrat nenadoma tudi migracije ustavile.

vostok_1 je izjavil:

Zaenkrat ko država jim še lahko zagotavlja razvoj so content. Ko pa bo začelo primanjkovati surovin po celem svetu, pa bodo hitro našli krivca v zahodnjakih, ki vozijo hibrida.
Surovin ne bo zmanjkalo. Kalcija je skoraj 5% planeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Poizvedi o "Peak ___(insert material)___"

Me pa vseeno firbec, kako desničarska vlada Poljske negativno vpliva na Eritrejce. I'm all ears.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

ziga1990 ::

Novi yaris bo imel:
-15% več moči
-20% bolj varčen
-Sredinski airbag med voznikom in sovoznikom
-Aktivno pomoč pri parkiranju z 360° pogledom
-Standardno TSS 2.0 z novo funkcijo za križišča
-HUD
-zmožnost biti do 80% na elektriki v mestni vožnji
-lithium-ion baterija
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MrStein ::

Kateri je to? Japonski, USA, EU verzija?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ziga1990 ::

EU verzija
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

KAVINSKY ::

ziga1990 je izjavil:

Novi yaris bo imel:
-15% več moči
-20% bolj varčen
-Sredinski airbag med voznikom in sovoznikom
-Aktivno pomoč pri parkiranju z 360° pogledom
-Standardno TSS 2.0 z novo funkcijo za križišča
-HUD
-zmožnost biti do 80% na elektriki v mestni vožnji
-lithium-ion baterija


Pa še za par tisočakov višjo ceno :))

jype ::

Če si reven, potem si itak obsojen na javni prevoz.

ziga1990 ::

bomo vidli cene se niso znane za Slovenijo bojo znane Augusta 2020
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Če si reven, potem si itak obsojen na javni prevoz.



Nikakor. V tem primeru kupiš starega dizla s katerim se voziš bistveno bolje in ceneje od novega yarisa pa tudi manj obremenjuješ okolje.
Javni prevoz je za posebneže in mazohiste.

ziga1990 ::

Evo še nekaj novga o novem Yarisu hibridu:
-do 120km/h bo zmogel samo na elektriko in teoretičen domet na elektriko je 6km
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Nikakor. V tem primeru kupiš starega dizla s katerim se voziš bistveno bolje in ceneje od novega yarisa pa tudi manj obremenjuješ okolje.
Tvoji in sosedovi otroci ti bodo vsekakor hvaležni za vse rake in bolezni dihal, ki jih boš s starim dizlom povzročil.

krho ::

Toyota je dala ven cenike za MY2020.. So kar fino prevetrili ponudbo Sport je šel v GT sport, pred sport je je pa vrinil Trek model (ki je dobil serijsko parkirne senzorje spredaj in zadaj.. so ga pa pokvarili s tem, da so ga spodaj odeli v SUV grdo črno plasitko). Luna in Sol sta šla gor cenovno za 150EUR (na račun android avto)... ostali pa za kar konkretne številke.
Kretenizem svetovne klase je da Android auto NI podprt v Sloveniji?!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

jype ::

Jah, če živiš v banana državi, te pač smatrajo za manj zahtevno stranko.

tony1 ::

krho je izjavil:

Toyota je dala ven cenike za MY2020.. So kar fino prevetrili ponudbo Sport je šel v GT sport, pred sport je je pa vrinil Trek model (ki je dobil serijsko parkirne senzorje spredaj in zadaj.. so ga pa pokvarili s tem, da so ga spodaj odeli v SUV grdo črno plasitko). Luna in Sol sta šla gor cenovno za 150EUR (na račun android avto)... ostali pa za kar konkretne številke.
Kretenizem svetovne klase je da Android auto NI podprt v Sloveniji?!


Sem šel pogledat* in sta svetlobni senzor in gretje ogledal še vedno doplačilna oprema ali pa parkirana v najvišje pakete opreme. Bi lahko nekdo uvozniku dopovedal, da pri nas poznamo zimo in temno polovico dneva?

*Khm, pravzaprav sem hotel enega nakonfigurirati za žlahto, ki jo zanima le poceni registracija. Ni mi uspelo, ker sem popizdil nad debilnostjo konfiguratorja. Najprej me je sicer malo ziritiralo teženje s kačjim oljem (kot je nanozaščita za feltne), nato sem pa precej popizdil, ker očitno nisem dovolj informacijsko pismen, da bi znal izbrati 1.0 motor (po defaultu je bil nastavljen 1.5).

Nato sem poskusil s Škodo in je šlo b.p. Klinc jih gleda.

krho ::

Ne vem zakaj.. ampak skupaj z MY2020 so da "zjebal" konfigurator :(
Hm.. Kaj si ti gledal.. že Terra se pravi najcenejši model ima ogrevane špegle (vsaj karavan, drugo nisem gledal, ker me ne zanima).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

tony1 ::

Upam, da je bil včasih boljši, ker tole je katastrofa. :P

Prej omenjeni najbolj osnovni model fabie ogrevane špegle ima.

J.McLane ::

Mislim da je govora o Yarisu, pač stara roba ki drugo leto pride nova. Ni mi pa jasno zakaj bi se pri Toyoti igral s konfiguratorjem, odpreš pdf cenik in mora biti vse jasno, saj ni kaj za konfigurirat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tony1 ::

Bog pomagaj, preveč Civilizationa sem preigral (in to brez miške!!).

Na koncu sem tudi sam odprl PDF cenik in (presenečeno) prebral, da, ja, 1.0 motor še vedno obstaja.

krho ::

J.McLane je izjavil:

Mislim da je govora o Yarisu, pač stara roba ki drugo leto pride nova. Ni mi pa jasno zakaj bi se pri Toyoti igral s konfiguratorjem, odpreš pdf cenik in mora biti vse jasno, saj ni kaj za konfigurirat.

Ja očitno ne govorimo o Corolli (sem očitno pozabil to napisat v prvotnem sporočilu).
Po drugi strani, pa Toyota se gre očitno upsell, ker pač ne moreš poljubno se izmišljevat, kaj bi imel, tako kot pri evropskih znamkah. So pa recimo parkirni senzorji pri Corolli se mi zdijo nesramno dragi. Pa recimo samo sprednjih ne moreš vzet.. moraš pol oboje in to je takoj pol 700€, ali pa moraš takoj vzet precej višji in dražji paket, kjer ti podtaknejo "drago" a popolnoma zanič navigacijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ziga1990 ::

^^ meni je to vseč par paketov plus nekaj dodatkov ne pa kot evropejci
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Na Priusu sem parkirne senzorje izklopil, enostavno se mi ne zdijo uporabni, imam sam dosti občutka da avto parkiram tistih 10cm stran, kjer senzorji itak že na fertik popizdijo. Zadaj je pa itak kamera, kolikor vem serijsko skoraj vsakem paketu opreme.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

ziga1990 ::

^^ si ICS tudi izklopil?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

krho ::

J.McLane je izjavil:

Na Priusu sem parkirne senzorje izklopil, enostavno se mi ne zdijo uporabni, imam sam dosti občutka da avto parkiram tistih 10cm stran, kjer senzorji itak že na fertik popizdijo. Zadaj je pa itak kamera, kolikor vem serijsko skoraj vsakem paketu opreme.

Sem imel Corollo na test čez noč.. da sem lahko probal zjutraj v gužvi "avtomatsko" vožnjo... Pa je šel zvečer dež in je bila kamera praktično neuporabna :(
Pa še druga stvar je kamera je zvečer moteča.. Ker je zaslon presvetel in pol težko pogledaš v stranska ogledala in čez bok. Pri Corolli je to sicer bilo manj moteče, kot recimo pri Focusu, kjer sem kamero v temi ugasnil, ker je zaslon totalno pokvaril nočni vid.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

J.McLane ::

Res je, pri vzvratni vožnji še vedno največ gledam stranska ogledala, dodatna pomagala na tako kratkih avtih mi nekako niso potrebna, pri 5,3m dolgem je pa že drugače in bi to prišlo zelo prav.

Ziga, ja ICS imam tudi izklopljen, RCTA pa pride zelo prav kot opozorilo na prečni promet.

Ti višji paketi opreme ponavadi skrivajo čist kakšno banalno stvar kot so kakšni boljši materiali, boljši sedeži... ki na koncu pomenijo več kot nek senzor za 100 eur, ki v nižjih paketih manjka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

krho ::

J.McLane je izjavil:

Ti višji paketi opreme ponavadi skrivajo čist kakšno banalno stvar kot so kakšni boljši materiali, boljši sedeži... ki na koncu pomenijo več kot nek senzor za 100 eur, ki v nižjih paketih manjka.

Mnja Trek za 25.200 (s popustom in bele barve) je kar mal preveč za Toyoto Corolla, kljub temu, da gre za hibrida... Da ne govorim o grdi SUV "črni" plastiki. Pa zici ne zgledajo nič bolje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ziga1990 ::

^ Trek je bolj za tiste ki rabijo odaljenost od tal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

krho ::

Ja. Sej pol pa ostane Sol 23.000EUR (s popustom), ki mu manjkajo parkirni senzorji... + 700EUR . :| Ouch
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ziga1990 ::

^^ SOL ima kamero standard
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Parkirni senzorji zadaj so 344€, če ti hočejo zaračunat še prednje se lepo obrni in pojdi vprašat v drug salon.

Avtomobilov je toliko različnih, da so jasno kupci postali izbirčni za vsako malenkost, marketing tudi zna prodajat poceni tehnične rešitve za bajna doplačila. Če ti sam hibridni pogon ne pomeni veliko, potem je izbire čez glavo, če ti pomeni veliko pa je izbira žal kakršna je. Ali se sprijazniš ali pa ne. Jaz recimo brez večjih zadržkov kupim eno leto rabljen avto, kakršnekoli barve pač je že, samo da je cena prava.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

krho ::

@J.McLane: Ne sam denarnica me boli ob končnem znesku 24.000EUR(sol + senzorji + barva). Avto je odličen za vozit.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

J.McLane ::

Jaz si ponavadi preračunam koliko me avto stane na mesec za neko daljše obdobje (izguba vrednosti, poraba, zavarovanje, servis...) pa je potem morda odločitev lažja... ali pa še težja :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gambino ::

Tudi meni je to malo mimo. Avto (Corolla), ki ima že v osnovi veliko in ki se pelje dobro, nima senzorjev niti v srednji opremi.

ziga1990 ::

^^ ima pa kamero
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Gambino ::

ziga1990 je izjavil:

^^ ima pa kamero


Mah, kamera, kolega je gledal po kameri, pa ga je še zmeraj ruknil v bok avta.

J.McLane ::

Moj tast je pa imel senzorje pa je ravno tako prislonil zadnji bok v ograjo.

Stranska ogledala so in bodo še vedno najboljši pripomoček pri vzvratni vožnji.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IL_DIAVOLO ::

Jaz pa nobenih kamer in senzorjev, pa se ne spomnim če sem kdaj butnil z njim. Samo ob strani gledas, ostalo pa občutek.

Pezdicek ::

Kako je s hibridom, če delam tam 2x 20km na dan po regionalni cesti.

Gledam novega karavana toyota corolle..

Ali raje samo bencinarja?

Gambino ::

Pezdicek je izjavil:

Kako je s hibridom, če delam tam 2x 20km na dan po regionalni cesti.

Gledam novega karavana toyota corolle..

Ali raje samo bencinarja?



Jaz sem ga vozil in je avto ok. Sem pa 180HP verzijo fural in mi je bil cool povsod od mesta do avtoceste. Ta njihov motorni sklop je res sedaj narejen super.

Pezdicek ::

Kako pa je s temi cvt avtomatom?

Kolega je imel a6 multitronika in so bili sami problemi..

ziga1990 ::

Tako realno to ni CVT, ker ni nobenih jermenov ampak samo zobniki ampak se obnaša kot CVT. Ta menjalnik je izredno zanesljiv saj ga Toyota že 22 let izpopolnjuje in nisem zasledil, da bi menjalnik crknil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Pezdicek ::

Ima kdo corollo hibrida? Mnenja iz prve roke?

Za kolko se ga realno dobi s popustom? Karavana ali limo

Utk ::

2 jurja popusta, plus kakšna malenkost v obliki tepihov.

energetik ::

Pezdicek je izjavil:

Ima kdo corollo hibrida? Mnenja iz prve roke?

Za kolko se ga realno dobi s popustom? Karavana ali limo
Če se ne motim se karavana dobi za 20k€ z osnovno opremo. To je po ceniku s Toyota popustom 2k€.

J.McLane ::

2.600€ popusta. Corolla 1.8 TS Sol oprema za dobrih 23k €, 2.0 TS Sol dobrih 25k €. Cenik se je pred kratkim malo spremenil, tako da je morda trenutna zaloga še brez tega kar piše v ceniku (Android Auto bo baje naknadno na voljo ob doplačilu).

Pri Toyotinem hibridu prestavno razmerje uravnava generator, iz mehanskega vidika je vse fiksno vpeto v zobnike, nobene sklopke, nobenega jermena, nobenega pretvornika navora... Najbolj enostavno si je to predstavljat kot da motor žene generator, ta proizvaja elektriko, ta pa poganja elektromotor. Mehansko to sicer ni čisto res, ker so zaradi zaradi izgub na električnem delu pol moči (PSD- Power Split Device) šli prenašat po mehanski poti.

2x20 km na dan po regionalki nima kaj bit narobe v osnovi je to NA bencinar. Je pa res da te pri nizki kilometrini ne briga toliko poraba, tako da ti v osnovi mora biti vožnja in avto kot tak všeč.

Karavan je narejen v Angliji in ima LiIon, Sedan je narejen v Turčiji in ima NiMh baterijo. Ima pa Sedan malo drugačno opremo, nimajo vsi paketi opreme LED žarometov, ima pa Sol električno nastavljiv sedež v ledvenem delu in parkirne senzorje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

^^Pozabil si TSS 2.0 ki ima LTA.

Kje pa je Hatchback narejen za EU?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Utk ::

2.600€ popusta.

Ja, tako, 2 jurja plus kovinska ali biserna barva. Če vzameš osnovno pa ne vem če je glih 2600. Osnovna je itak res malo bedna...

Hoden ::

Sam sem dobil ponudbo za Corollo TS, 2.0 Hybrid, Luna paket v beli barvi (navadni) za cca. 24400€. Glede na to da privarčujem okrog 1500€ še na račun EKO kredita se mi zdi en bolj poceni avtomobilov v tem razredu (glede na avtomatiko, radarski tempomat, in nasploh vso opremo). Sam se bom verjetno ravno za ta avto odločil. Delam pa 130km na dan in to večinoma po AC. Ko sem ga stestiral po isti relaciji mi je računalnik pokazal porabo 5.2l amapak so na Toyoti dejali, da ima avto prvih 1000km sigurno liter višjo porabo (avto je imel prevoženih okrog 180 km tisti dan).

Tudi vzdrževanje in registracija naj bi bila nekoli cenejša kot pri dizlu.
««
13 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je bencin cenejši od dizla? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21932448 (1933) turan
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45370240 (21664) WizzardOfOZ
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083195 (45961) profii
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144556 (34627) -valvoline-

Več podobnih tem