» »

Nakup hibrida

Nakup hibrida

Temo vidijo: vsi
««
9 / 45
»»

J.McLane ::

Z dvema besedama: stara jajca
"Seit 2010 ist die dritte Generation des Toyota Yaris erhältlich, im Jahr 2017 hat man ihr ein großes Facelift spendiert."

"Damit ist der Yaris noch immer recht sparsam, aber auf keinen Fall ein Verbrauchswunder. So hat der neue Toyota Corolla TS Hybrid trotz 180 PS auf gleicher Verbrauchstrecke nur 5,2 Liter benötigt - bei mehr Fahrspaß."

Kar te napelje, da na tej isti strani preveriš še test Corolle Hybrid 2.0:
http://www.autoguru.at/2019/08/toyota-c...

Očitno hibridi niso več jajca.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

EnStot ::

Ne, ocenjujem Yarisko! Sem pa že prej zapisal, da bi utegnila biti Corolla 2.0 edina prebavljiva. A vse ostalo so še vedno jajca. Mogoče me pa Camry prepriča!?

J.McLane ::

Sem že parkrat v tej temi zapisal, Yaris pride drugo let popolnoma nov na TNGA platformi.

A zato ker te Yaris ne prepriča boš pa kupil Camry :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

EnStot ::

Yaris me itak ne prepriča, C-HR me ni prepričala, RAV-4(prejšnja) me ni prepričala, o Priusu sploh ne bi, o Lexusu ne morem ...
Torej kaj sploh še ostane?

No, vedno je tu stari dobri turbo-traktor!8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EnStot ()

J.McLane ::

Itak da te tudi Camry ne bo prepričala, saj ni dosti daleč od vseh ostalih Toyotinih hibridov. Z generacijami se tehnika izpopolnjuje, ampak v fundamentu ostaja princip enak in dokler ne bo turbo motorja tebe pač nič ne bo prepričalo. A elektro avto si že peljal, po možnosti takega z več kot 100 kW?

Morda za nekatere še kako velja: Stara navada, železna srajca.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

EnStot je izjavil:

Yaris me itak ne prepriča, C-HR me ni prepričala, RAV-4(prejšnja) me ni prepričala, o Priusu sploh ne bi, o Lexusu ne morem ...
Torej kaj sploh še ostane?

No, vedno je tu stari dobri turbo-traktor!8-)


Saj v starih časih so tudi govorili, da je konj še vedno boljši od prvega avtomobila in poglej kje smo sedaj. Kakor koli obrneš Vsi Toyotini hbridi imajo hibridni sistem enak kot ga ima Prius samo Yaris ima kompaktnega.

PS prius je boljši od vsakega turbo traktorja ker traktor je za na njive med tem ko pa je Prius za na cesto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

KAVINSKY ::

Besede spranega človeka. Ali trola.

ziga1990 ::

Doma mi vsi predlagajo druge dražje avtomobile samo, da ne kupim Priusa baje da je gajba sicer pa nevem od kje jim to. Sumim, da gre enim v nos, da gledam tak avto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Če ti predlagajo dražji avto pa glej Lexus IS 300h, to pa ziher ni gajba :) Imaš tudi cenejši CT 200h, ki ima enak pogon kot Prius/Auris.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

jype ::

Kar RX450h, da bodo sosedje fouš.

ziga1990 ::

^^ A nebo za to že Gen 4 Prius dost?

Sem pogledal CT pa mi notranjost ne odgovarja najbolje plus sem prebral da so malo glasni ko gas pohodiš tu naj bi Gen4 Prius bil boljši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

CT je že zelo dolgo na trgu, prve dobiš za 13k € zato ga lahko primerjaš z Gen3 Prius in od tega je sigurno bolje zvočno zatesnjen.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

^^ kaj pa v primerjavi z gen4 ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Pojma nimam, nisem vozil CTja
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

Prius ima vsaj varnost pred krajo mislim da imaš več možnosti, da ti CTja ukradejo kot pa Priusa
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Za krajo je tu zavarovalnica, berem pa po forumih da v Angliji na veliko kradejo katalizatorje, Prius je baje dosti priljubljen, ker nepridipravi dost enostavno odrežejo katalizator stran.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

Anglija je daleč gleda se Slovenijo. zavarovanje pomaga vseno je pa boljše, če ti avta ne ukradejo in tu je Prius boljši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

KAVINSKY ::

ziga1990 je izjavil:

Doma mi vsi predlagajo druge dražje avtomobile samo, da ne kupim Priusa baje da je gajba sicer pa nevem od kje jim to. Sumim, da gre enim v nos, da gledam tak avto



Lahko navadeš zakaj bi hotel ravno priusa?

jype ::

Všeč mu je, ker je objektivno kvalitetno orodje, ustvarjeno s strani najboljših inženirjev na svetu.

IL_DIAVOLO ::

Sajtrga na 4 kolesih.

Invictus ::

Tole je pravi hibrid...

https://siol.net/avtomoto/novice/lambor...

:))

Vi pa sanjate o Priusih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Neuporabni modni dodatki zanimajo princeske, kakršni sta vidva, drži.

ziga1990 ::

KAVINSKY je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Doma mi vsi predlagajo druge dražje avtomobile samo, da ne kupim Priusa baje da je gajba sicer pa nevem od kje jim to. Sumim, da gre enim v nos, da gledam tak avto



Lahko navadeš zakaj bi hotel ravno priusa?


1.)Vseč mi je njegov izgled posebno Gen4 je meni zelo lep zunaj in notri.
2.)Ima merilnike na sredini armaturne plošče in ker so kompletno digitalni kot pri mojem yarisu
3.)Ima veliko standardne opreme kot je HUD,aktivni tempomat, avtomatsko zaviranje,...
4.)Je izredno zanesljiv avto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa barva avtomobila, sedezi lepo grejejo ritko, volan lepo greje rocice, da ne bo treba pozimi nosit zametnih rokavick? :))

jype ::

Pomembno je le to, da ne povzroča toliko raka pri otrocih kot vaš fetiš.

ziga1990 ::

danes videl rdečega Gen4 full lep avto samo zadnje luči pa so res zanimive posebno ko jih vidiš v živo.:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Semafor ::

jype je izjavil:

Pomembno je le to, da ne povzroča toliko raka pri otrocih kot vaš fetiš.


Se oglasi komi iz gnezda kriminalcev, zločincev, morilcev in posiljevalcev :))

A 47-year-old is now requested to be detained for the rape in central Södertälje last Saturday. The rape must have taken place in a park at the canal before a large number of witnesses.

Je že res da je najbolj glasen ta ki jih ima največ na vesti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

KAVINSKY ::

ziga1990 je izjavil:

danes videl rdečega Gen4 full lep avto samo zadnje luči pa so res zanimive posebno ko jih vidiš v živo.:D


Vsake oči imajo svojega malerja in če ti je všeč kupi...

... ampak za tak rang okoli 15 jurjev dobiš že ogromno avtomobilov, tako novih kot kakšno leto starih. Priusa ljudje kupujejo zaradi porabe/onesnaževanja ne ker bi lepo izgledali.

ziga1990 ::

^^ to res samo prius ima za mene zanimivo tehnologijo pa tudi nekatera oprema je zanimiva npr HUD.

Samo še vedno pa nemorem se odločit ali se splača vzeti kredit in iti po 2016 ali 2017 letniku ali pa starejši model in ga kupiti avto pa nameravam imeti dlje časa
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

EnStot ::

Toyota Prius je za gune k'so mau na pink;):

"The Toyota Prius is a gay car. It is a "tree hugger" car and you know us gays and our activism. It comes in an aqua color and it's nothing but cute.

Chris"

nsa_ag3nt ::

Invictus je izjavil:

Tole je pravi hibrid...

https://siol.net/avtomoto/novice/lambor...

:))

Vi pa sanjate o Priusih...

Tale lambo je za v gmajno.

Slovenski hibrid:
https://www.motor1.com/news/363679/tush...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

ziga1990 je izjavil:

Prius ima vsaj varnost pred krajo mislim da imaš več možnosti, da ti CTja ukradejo kot pa Priusa


Ne skrbi, povprečen avtomobilski izvoznik na Balkan (tj. lopov) se raje da utopiti v žlici vode, kot pa da bi se usedel v katerikoli japonski avto. Še prej to velja za lexus kot za katerega drugega.

Poleg tega je na cesti jap. avtov generalno (lexusov pa sploh) dovolj malo, da odpadejo tudi kraje avtov za mafijo chop-shopov, ki avte razstavljajo in naprej prodajo dele pokvarjenim kleparjem, ki sestavljajo razbite avte.

Ne vem zakaj, ampak na spletni strani ukradenih vozil naše Policije sploh ni znamke vozil Lexus. Res še niso nikoli nobenega pljunili? :D

J.McLane ::

Evo platforma na kateri bo stal novi Yaris hibrid:
https://newsroom.toyota.eu/toyota-bring...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jype ::

EnStot je izjavil:

Toyota Prius je za gune k'so mau na pink;):
Slabši avtomobili pa za une k ste v hrib obrneni.

Semafor je izjavil:

Se oglasi komi iz gnezda kriminalcev, zločincev, morilcev in posiljevalcev
Saj nisem iz Godoviča, ne sodi drugih po sebi.

J.McLane ::

Odločitev je padla da menjamo starega Priusa (2009) za eno leto rabljenega v Executive izvedenki, menjava staro za malo manj staro pri Toyota Center. To je tale avto

V prvi vrsti je to ženin avto, sem mislil da bo naslednji EV, pa je vseeno prišlo na dan preveč razlogov proti temu, morda naslednjič ... čez 10 let.

Zakaj Prius in ne Corolla:
- Made in Japan
- Prestavna ročica
- Bolj prostorna in svetla kabina, več prostora za glave zadaj
- Digitalni sredinski merilniki
- Corolle se ne dobi leto dni stare, pri Corolli bi za to ceno manjkalo: HUD, JBL, navigacija, gretje sedežev, RCTA, BSM, DAB, parkirni senzorji, strešno okno, brezžični polnilec, električno nastavljiva ledvena opora sedeža
- kakšen dcl nižja poraba

Corolla je v prednosti z novejšo generacijo asistenčnih sistemov (Lane Trace Assist) in infotainmanta (obljubljajo Android Auto), upam da tega ne bomo preveč pogrešali.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

energetik ::

Daj še malce napiši o Corolli TS, ali res primanjkuje prostora za glave zadaj?
Nekako bo treba počasi v roku 1-2 let nabaviti nov avto, in je Corolla TS eden od mojih favoritov.
Sploh ker mi je všeč način delovanja Toyotinega HSD in njegova enostavnost.
Po drugi strani ima tudi Ioniq resno pomanjkanje višine zadaj, poleg tega mi DCT nekako ne paše v hibridni sistem. CVT je dosti bolj uglajen pri mestni vožnji ali v zastoju.

Še vedno pa bom moral prekalkulirati ali HSD ali TSI ali morda celo TDI.

J.McLane ::

Po pravici povedano v TS zadaj nisem sedel, sem pa v SD in tam je za glave odraslega človeka lahko že malo na knap, HB verzija pa ima prekratko medosno in premalo prostora za noge. TS se mi je zdel overkill (cenovno), ker pač žena ne potrebuje velikega prtljažnika, imamo v familiji za to še enega večjega.

Tako da ja, več prostora za glave zadaj se je nanašalo bolj na SD verzijo.

V bistvu sploh nismo resno razmišljali o menjavi avta, potem se je ta eno leto star Prius tako prikladno pojavil na a.net, da smo ga pač že morali kupiti :D Ostajamo na Priusu že samo zaradi tega, ker je Prius. Zakaj tako velik drugi avto? Zato ker je vedno prva izbira ko ni treba vozit s sabo kakšnih "športnih rekvizitov" in tako pokuri konkretno manj. Dela se nekje 22k km letno, z večjim pa 16k km, če bi šel na manjši avto ali EV bi se več vozil z večjim, kar ni OK.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

energetik je izjavil:

Daj še malce napiši o Corolli TS, ali res primanjkuje prostora za glave zadaj?
Nekako bo treba počasi v roku 1-2 let nabaviti nov avto, in je Corolla TS eden od mojih favoritov.
Sploh ker mi je všeč način delovanja Toyotinega HSD in njegova enostavnost.
Po drugi strani ima tudi Ioniq resno pomanjkanje višine zadaj, poleg tega mi DCT nekako ne paše v hibridni sistem. CVT je dosti bolj uglajen pri mestni vožnji ali v zastoju.

Še vedno pa bom moral prekalkulirati ali HSD ali TSI ali morda celo TDI.


V prvi vrsti vzemi nekaj kar ti bo vseč po vožnji. Sedaj pa je tako Tdi bo boljša opcija če si veliko na AC hibrid pa če boš vozil večino po vaseh/mestih in izvenmestno pa hibrid
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Sicer pa računica z mojim Priusom je bila taka, da me je stal 19 EUR/100 km, vključeno vse kar je treba za 180.000 km in 8,6 let lastništva. Kupljen je bil enako kot ta, dobro leto star.

Novi Prius računam, da bo prišel okrog 21 EUR/100 km po 8 letih lastništva, je pač več avta.

Do takih zneskov jasno lahko prideš tudi z dizlom, ampak kaj dosti manj pa težko, sploh če izbereš tako mero udobja kot pri hibridu (avtomatski menjalnik, oprema). PA jasno če delaš več km bo cena na km nižja, če delaš manj km pa višja, ker je pri avtu pač velik delež stroškov fiksnih ne glede na to koliko se voziš.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

energetik ::

ziga1990 je izjavil:

energetik je izjavil:

Daj še malce napiši o Corolli TS, ali res primanjkuje prostora za glave zadaj?
Nekako bo treba počasi v roku 1-2 let nabaviti nov avto, in je Corolla TS eden od mojih favoritov.
Sploh ker mi je všeč način delovanja Toyotinega HSD in njegova enostavnost.
Po drugi strani ima tudi Ioniq resno pomanjkanje višine zadaj, poleg tega mi DCT nekako ne paše v hibridni sistem. CVT je dosti bolj uglajen pri mestni vožnji ali v zastoju.

Še vedno pa bom moral prekalkulirati ali HSD ali TSI ali morda celo TDI.


V prvi vrsti vzemi nekaj kar ti bo vseč po vožnji. Sedaj pa je tako Tdi bo boljša opcija če si veliko na AC hibrid pa če boš vozil večino po vaseh/mestih in izvenmestno pa hibrid

Seveda bom šel prej na testne vožnje. Je pa tako, da mi že resno najeda speljevanje, zaviranje in prestavljanje z ročnim menjalnikom. Kdaj že paše, za commute mi pa ornk najeda. Torej e-CVT + radarski tempomat bi bilo zame zmaga. Ne motijo me konstantni obrati pri pospeševanju, kot nekatere. Vprašanje pa, če bom pripravljen dati par kEUR več za hibrida namesto turbodizla. Bo za poračunat, je pa res, da se bo lokacija šihta selila iz zdajšnjih 22km dnevno na 50km dnevno, letno bo prevoženih blizu 20.000km. Od tega je nekje vsaj 1/3 mesta, semaforjev, gužve, na obvoznici v konici pa spet ni neke hude hitrosti in konstantne vožnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ziga1990 ::

J.McLane je izjavil:

Odločitev je padla da menjamo starega Priusa (2009) za eno leto rabljenega v Executive izvedenki, menjava staro za malo manj staro pri Toyota Center. To je tale avto

V prvi vrsti je to ženin avto, sem mislil da bo naslednji EV, pa je vseeno prišlo na dan preveč razlogov proti temu, morda naslednjič ... čez 10 let.

Zakaj Prius in ne Corolla:
- Made in Japan
- Prestavna ročica
- Bolj prostorna in svetla kabina, več prostora za glave zadaj
- Digitalni sredinski merilniki
- Corolle se ne dobi leto dni stare, pri Corolli bi za to ceno manjkalo: HUD, JBL, navigacija, gretje sedežev, RCTA, BSM, DAB, parkirni senzorji, strešno okno, brezžični polnilec, električno nastavljiva ledvena opora sedeža
- kakšen dcl nižja poraba

Corolla je v prednosti z novejšo generacijo asistenčnih sistemov (Lane Trace Assist) in infotainmanta (obljubljajo Android Auto), upam da tega ne bomo preveč pogrešali.


Ta v linku je že prodan si ga ti kupil?

Daj kaj povej kaka je kaj razlika med Gen3 in Gen4
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

EnStot ::

J.McLane je izjavil:

Odločitev je padla da menjamo starega Priusa (2009) za eno leto rabljenega v Executive izvedenki, menjava staro za malo manj staro pri Toyota Center. To je tale avto
...

No, pa je le eden hitro prišel k pameti, kmalu po tem ko je kupil novega.
Dobro zanj, da obstajajo tako kot si ti.:)

J.McLane ::

Avto je bil sluzbeno vozilo Toyote Adrie, tako da ne vem kdo je tu prisel k pameti :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jype ::

Razumeti moraš, da imajo nekateri psihične težave in jim Prius ne omogoča kompenziranja, zato ga sovražijo, še bolj pa tiste, ki tak avtomobil lahko uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

ziga1990 ::

J.McLane je izjavil:

Avto je bil sluzbeno vozilo Toyote Adrie, tako da ne vem kdo je tu prisel k pameti :D


daj malo povej koliko je gen 4 kaj boljši od tvoje gen 3 ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

V soboto uredimo prepis, vozil sem ga pred dvemi leti za eno urco, tako da tezko kaj pametnega napisem. Najbolj se spomnim tega da je boljša zvočna izolacija, boljša lega na cesti in pri nizkih hitrostih bolj odziven na elektriko.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ziga1990 ::

Ker jaz sem tudi v fazi raziskovanja naslednje leto bom pa šel v akcijo samo gledam pa 2016/17 letnico:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

EnStot ::

J.McLane je izjavil:

Avto je bil sluzbeno vozilo Toyote Adrie, tako da ne vem kdo je tu prisel k pameti :D

No vidiš, še njih je srečala pamet! Sedaj se okoli vozijo z landkruzerco.

zobnik ::

dvomim da tole pije 3l bencina, prej blizu 5l.

jype ::

zobnik je izjavil:

dvomim da tole pije 3l bencina, prej blizu 5l.
Odvisno je od tega, kako in kje se voziš.
««
9 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je bencin cenejši od dizla? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21932594 (2079) turan
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45370556 (21980) WizzardOfOZ
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84083440 (46206) profii
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144792 (34863) -valvoline-

Več podobnih tem