» »

Kateri receiver?

Kateri receiver?

Gh0st ::

Zanima me, kateri receiver je po vaših izkušnjah zanesljiv in za spodobno ceno ponuja dobre rezultate? Sam sem sicer gledal Technics SA-EX140, kaj pravite?

Ne rabim 5.1 surround, ampak sta dva (stereo) kanala dost. Moč nej bi bla od 80W naprej najmanj!

Bi bil kdo tok prjazn?

hvala! :))
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

jest10 ::

A ne bi raje vzel samo ojačevalca? Je zelo nujno da je tudi radio zraven?
Ker za isto ceno je sam ojačevalec veliko kvalitetnejši kot receiver.

Poldi112 ::

Se strinjam da je ojacevalec boljsi. Raje kupis tuner posebej. Ker ojacevalec ti bo prej postal presvoh, preslab..., tuner pa navadno ljudje ne menjajo.
Glede technicsa je pa tako da je bolj svoh. Sicer pise 80W, ampak uradno sibkejsi Rotel ali nad ga cist pojesta. Ce nimas dost kesa za NAD pa kupi vsaj Yamaho.
Pa ne kupuj po watih. Ker so zelo nezanesljivi. Najbolje je da sprobas predno kupis. Vsaka postena trgovina ti to omogoca. Pa rabljene zadeve se splaca kupit.

Je pa to samo moje osebno mnenje.

LP

Gh0st ::

Ja razmišljal sem o receiverju, ampak če je res tako slaba izbira, potem bom razmislu tud samo o ojačevalcu. Ja jest sm še zmeri čist zmeden. Ojačevalec mora bit pol tako močan kakor zvočniki ali obratno? Vedno pomešam...

Ja NAD sem gledal, samo to je tako drago...:'(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Poldi112 ::

Ja, samo nad je za svojo ceno nekako tako kot amd pri procesorjih.
Na www.corrado.si imas razlozene osnovne pojme. Kupovati samo po stevilkah ne smes. Je pa bolje, da je ojacevalec mocnejsi kot zvocniki, kot pa obratno.
Pa receiver ni tako slaba izbira, ce kupujes to za dalj casa. Ampak jaz sem zamenjal ze 3 ojacevalce in imam se vedno isti tuner. Pac, odvisno od tega, ali bos zadovoljen z ojacevalcem :)
LP

icek ::

Ko sem jaz kupoval sistem, kaksne 4 leta nazaj, so bili med boljsimi recieveri Onkyo. Itak majo vsi recieveri 5.1 surround. Jaz sem vzel raje navaden ojacevalec, ker tunera sploh ne rabim, za 6 zvocnikov pa nimam prostora v sobi.
Rider of Theli
www.air-tv.net

getfrik ::

Ja v vsakem primiru kup reciver kako yamahco ker pomete z vso konkureco ,pa še draga ni tok!Če eni pravjo da je slabš zvok na recieverju kot na ojačevalcu se motjo = daš za kabel za povezavo med komp. recimo 10k pa že vidiš razliko v zvoku.Sam mam reciever yamaho reciever 430 k ma 75Rms (Van den hull kabel) ,pa nesem frenda z yamahco 630 130Rms pribl. kabel je RULZ!
Moč ni vse !!
FRIK

asPeteR ::

Marantz.

Jaz sem kupu stereo ojacevalnik par let nazaj, ravno takrat ko je prisla nova linija ven in moram rect da je naravnost odlicen. Prizganga imam pa 24/7, tko da lahko se recem, da je zelo vzdrzljiv poleg dobrega zvoka.:)

Seveda pa moras biti se najbolj pozoren pri zvocnikih!!

PS: Jaz bi ti tud reku, da raje kupi ojacevalnik namesto revicerja.
http://blog.stegnar.com

OrlyTM ::

Jst sm si kupu Harman/Kardon-a ... receiver HK3470 .... stereo 2x105W ... zadeva spila odlicno!!! prsu me je pa mal mn kt sto kilo sit v BigBangu .... go check it ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Gh0st ::

Harman-Kardon tok pocen?! God damn, to bo treba pol res it pogledat.

Ja Marantz sem meu možnost poslušat, sam sm ugotovu (ko sem primerjal z Technicsom), Marantz ma zlo,... tak žametn zvok nardi... sem probal na istih zvočnikih oba. Sicer nista bla resiverja, ampak za hec, da slišim razliko.

Ma mal bo treba še razmislt... :|
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Trancedeejay ::

Ja v vsakem primiru kup reciver kako yamahco ker pomete z vso konkureco ,pa še draga ni tok!Če eni pravjo da je slabš zvok na recieverju kot na ojačevalcu se motjo = daš za kabel za povezavo med komp. recimo 10k pa že vidiš razliko v zvoku.Sam mam reciever yamaho reciever 430 k ma 75Rms (Van den hull kabel) ,pa nesem frenda z yamahco 630 130Rms pribl. kabel je RULZ!
Moč ni vse !!
FRIK

Ko sem pa tole prebral me je pa srat prijel.Clovek ti v zivlen nisi mel HI-FI-ja doma.
430-ka je za svoj denar soliden receiver-beri 60k.Vendar pa ko clovek zraven priklopi kaksnega NAD za toliko denarja(samo ojacevalec),se zacne sprasevati kaj mu dela ta yamaha doma,ki spila kot stolp.Ne vem kaj ima kabel veze z samim popacenjem v ojacevalniku receiverja.Yamaha da pomete z vso konkurenco?!!Clovek pojdi kdaj v HI-FI stacuno in se malo razglej in poslusaj in se bos zjokal zarad zvoka v domaci sobi.RX-V430RDS zelo dobro poznam,za omenjeni denar vredna nakupa,vendar pa raje dam nekaj denarja vec in kupim vsaj Onkyo TX-SR500,ki je veliko boljsi od omenjene Yamahe.Vsaj cutis da imas Dolby Digital doma in ne nekaj cudnega veckanalnega.
Have a nice Day

Matt

Aljo1 ::

Mene pa zanima kje pa kakšem komplet kupit v Sloveniji. Ok, Big bang sem pregledal, v AUT sem pregledal v Mediamrktu, kjer sem ugotovi enake cene.

Kupujem predvsem 5,1 (6.1) sistem, A/V receiver z tunerjem in komplet zvočnike.
KAJ priporočate, best buy (cena/kvaliteta) do 200kSIT oz. manj

beno ::

kupi marantza AV SURROUND RECEIVER SR 6300, imeli so ga v big bengu za 120kSIT dela odlično pa še zvočnike solidne počasi dokupiš8-O
lp Beno

glinik ::

Trans... lepo si povedal.

Kdo bo uporabljal 2 zvočnika, tale mora POD NUJNO vzeti klasičen stereo ojačevalec.
Kdo pa bo uporabljal 5.1 ali kaj več, ta pa večkanalno zadevo.

Kdo mi ne vrjame, lahko gre v hi-fi štacuno in naj mu prodajalec priklopi večkanalno reciver Marantz za 700k sit in ga naj primerja z stereo ojačevalcem Maranzom PM 17, ali kaj podobnega za 250k sit.

Reciver mu ne seže do kolen. Več misloim, da ne potrebujem pisat. Stestirano!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

link_up ::

al pa ce vsak po svoje slisi...se pa strinjam, da je marantz nekako odlicna izbira :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013444 (1581) gorilla
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539135 (10243) Ales
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073128 (5091) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187074 (52217) Janac
»

RECIEVER - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
131866 (1598) kuzifix

Več podobnih tem