» »

prvi hi-fi sistem

prvi hi-fi sistem

1
...
3 4
5
»

Likalnik ::

Mogoce kksen predlog...koleha ima po stanovanju montirane stropne zvocnike 4 komade (dnevna soba, kuhinja in kopalnica)
Priklopljene ima na en starejsi radio.
Sedaj bi pa rad to zamenjal (zvocniki ostanejo isti) zamenjal bi radio za ojacevalec.
Hoce, da ima vse te moderne bonboncke, da lahko pravlja ojacevalec preko telefona...recimo tko kot ima yamaha musiccast.
Ojacevalec bo povezan s tvjem in bo tv zvok prihajal iz stropnih zvocnikov

Kaksna ideja za dober avr tam nekje do 500EUR (tak budget ima)
Super bi bilo, da bi mel tudi dve zone...zato, da lahko ima priklopljene vse 4 zvocnike na enkrat ali pa samo izbere v katerem prostoru naj zvocniki igrajo.
Jaz se spoznam samo na Yamaho...ker to imam...ne vem pa kako je z ostalimi znamkami.

Zvocniki so 8 omski...ojacevalec mora biti vsaj 5 kanal i glede na to, da bi rad poganjal vse 4 zvocnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Likalnik ::

Nekako sem gledal

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...


https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...


Kaj mislite? Mal mi je edino cudno, da pri yamahi pise 6ohm...a ni ponavadi razpon od 4-16ohm...ker zvocniki so pa 8

Telbanc ::

Včasih smo meli tud ojačevalce na lampe. A to zej se ne fura več. To nej bi bil uni pravi zvok.
Vido sem nekoč celo načrt, ojačevalca na lampe in pol, končna stopnja mosfeti, da se izogneš trafoju.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Zimonem ::

Pri šestih omih je izmerjena moč. Kaj bo poganjalo zvočnike ne moremo vedeti. Ampak glede na to da so stropni najbrž vsaka reč.

Likalnik ::

no sej to me je tudi zanimalo....glede na to, da zvočniki niso nek presežek...je praktično vseeno kaj vzame...

TheBlueOne ::

Telbanc je izjavil:

Včasih smo meli tud ojačevalce na lampe. A to zej se ne fura več. To nej bi bil uni pravi zvok.
Vido sem nekoč celo načrt, ojačevalca na lampe in pol, končna stopnja mosfeti, da se izogneš trafoju.


Seveda se se delajo lampasi ali hibridi. Lahko celo kupis kit komplet in lotas sam. Sam imam hibrida ampak se s tem nisem izognil tafota.

Zimonem je izjavil:

Pri šestih omih je izmerjena moč. Kaj bo poganjalo zvočnike ne moremo vedeti. Ampak glede na to da so stropni najbrž vsaka reč.


To gledas te 5.x sisteme? Pri teh "poceni" zadevah verjetno moc res ne bo problem, nekaj nivojev vise, pa je ze lahko. Tudi majhen zvocnik je lahko pozresen in zelo impresiven. Vecina se menda tudi sama pokalibrira, ce imas tisti mikrofon.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

kolega bi rad ojačevalec oziroma AVR katerega lahko preko eHDMI priklopi na TV...+ rad bi te dodatke, kot so airplay, spotify, wifi in da ima možnost priklopa 4 zvočnike...se pravi 5 kanalc

sama kvaliteta zvoka je tukaj bolj postranskega pomena...tisti strpni zvočniki mu bodo igralni ne glede na kaj ga priklopi.....kot sem napisal budget do 500€...če je kaj manj pa še toliko bolje..

TheBlueOne ::

Ce je tako, potem si verjetno ze nasel vse OK. Pac overkill, ki verjetno klice po boljsih zvocnikih. :) Pri Yamahi vidim, da ima tisto kalibracijo, ki je morda pametna, ce zvocniki niso kaj prida.

Likalnik ::

Da nadaljujem temo in katero sem zaključil dva posta višje....uglavnem...kolega je kupil AVR in sicer Yamaha RX-V4A https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

sedaj bi pa rabil manjšo pomoč kar se tiče priklopa zvočnikov.

kot rečeno ima same stropne zvočnike....v dnevni dva zvočnika v stropu, v kuhinji en zvočnik v stropu in v kopalnici en zvočnik v stropu....kako je najboljše to priklopiti.

v dnevni sobi bo priklopil na FL in FR...kam potem priklopi zvočnik v kuhinji...recimo pod C (center)? in kam zvočnik v kopalnici? pod surround? ali bi bilo bolje, da da oba zvočnika tako kuhinjskega in koplaniškega pod surround brez priklopa na center?

še slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

matobeli ::

Tole kar ima ni multiroom ojačevalec.

Milšljeno je da so vsi kanali v istem prostoru ker delujejo skupaj.

Likalnik ::

lahko bi uporabil Zone B za zvočnike v drugih sobah

ni pa tu želja po ne vem kakšnem profesionalizmu....zato je tudi budget low...moral bi stropne zvočnike zamenjati za proper LCR sistem...ampak pravi, da za njega je to čisto v redu.

kaj je potem najbolje iz tega kar ima narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

jotunn2 ::

Ce me spomin ne vara je (vsaj) pri Yamahi stvar taka da imas ali Zone A ali Zone B, ne pa obojega, kar pomeni da ti bodo igrali ali tisti v Zone A ali tisti v zone B ne pa oboji hkrati.

Likalnik ::

mislim, da imaš lahko obe zone naenkrat združene...nisem 100% ampak sem skoraj siguren, da je ta možnost....bom pogledal, ko bom šel k nemu priklopiti.

Kaj predlagate, da je bolje...da se priklopi en zvočnik (kuhinjski) na center ali oba zvočnika (kuhinjski, kopalniški) na surround oziroma zone B

na surround bi dal kot enega SL in drugega SR..levega in desnega...

če pa priklopim na center...je pa tu samo en priklopljen...na surroundu pa tudi samo en...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Ales ::

Se pravi, hkrati bo z obema ušesoma poslušal v sobi, pa še z enim ušesom v kuhinji in z drugim v kopalnici, da bo lepo hkrati slišal sprednje zvočnike in še surround? A ni mal velik ušes to??

V glavnem, kar želiš je navaden stereo v sobi ter mono v kuhinji in mono v kopalnici. Vse hkrati, za povrh? Ja kul, tri cone, ena stereo, dve mono. Kako boš to ščaral s to opremo, beats me.

Moj nasvet... povezi mu L in D zvočnik v sobi, zvočnike v kuhinji in kopalnici pa pusti ugasnjene. Ali pa naj splanira sistem od začetka in ga postavi tako, kot je treba, ne pa da klanfa nekaj skup, kar ni za nikamor.

Likalnik ::

Urejeno...smo uredili in sicer L in R...potem pa kot surround oziroma zona B se zvocnik v kuhinji in kopalnici.
Zdej ali lahko poslusas glasbo v vecih sobah naenkrat...to bi lahko debatirali v nedogled.
Jaz sem pri sebi to uporabil samo enkrat pa se to iz firbca....recimo ce imas zabavo in se ti folk zadrzuje tako v dnevni kot v kuhinji nekdo je pa se na skretu....no in tako so vsi delezni glasbe:)
Uglavnem...nstavljeno ima tako, da lahko poslusa samo L in R zvocnika in po potrebi doda se surround in to je to.
Pac neke hude kvalitete z zvocniki v stropu se ne da pricakovati oziroma narediti.
Naredil sem to kar se v danem trenutku z dano opremo lahko naredi.
Sem mu pa svetoval kaj naj v prihodnosti naredi, ce hoce imeti kvaliteten zvok.

Ales ::

Hočeš reči, da zdaj posluša L kanal od sourrounda v kuhinji in D kanal od surrounda v kopalnici? Tako vendar pol stereo slike v teh prostorih sploh ne sliši?

Kaj pa če mu narediš pri coni B bridge iz stereo v mono ter potem zaporedno ali vzporedno na ta isti mono kanal vežeš zvočnika v kuhinji in v kopalnici?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget "audiophile" (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
904131416 (4199) damirj79
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295929 (2612) Likalnik
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151862 (1489) T743
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379639 (7832) CMpunk

Več podobnih tem