» »

Zvocnik in ojacevalec?!

Zvocnik in ojacevalec?!

mat3jc3k ::

Torej, imam ojacevalec TEAC 410w in zvocnike NAMCO (mali razbijaci)i 80 w vsak.
Pa me zanima, ker sem bral, da ste tuki sami struckoti, v temi hi-fi zvocniki
ali imam zvocnike presvoh ali je ojacevalec premocen.
Pa se neki kaj je tist pojav ki nastane ob premocnih zvocnikih,al neki tazga kako bi lahko maksimalno izkoristil ojacevalec. Bo treba druge zvocnike kupit?
to je to!

PS:A se tuki kdo ukvarja z samogradnjo in servisom zvocnikov,nej mi poslje ZS, ker mi levi zvocnik
igra mocneje kot desni. Sta bla pa ze na servisu. Pa tud konkretno spilajo, sam se vedno ni tisto pravo!

Ajd

glinik ::

Za začetek nam lahko poveš koliko kg ima ta tvoj ojačevalec. Če že ima res tako moč, kar malo dvomim, potem boš res moral nabavit malo močnejše zvočnike.

Jaz sem pred kratkim skoraj svoje skuril. Malo me je prijelo, ko sem poslušal kodo bobne in malo navil. Ojačevalec sem dal na (če gledaš uro) 11. Tale moja končna stopnja pa ima gromozansko moč in sem že slišal rahlo pokanje v desni bas enoti ;( . Ojačevalec ima lampaških 200W na kanal in z fenomenalno narejenim napajanjem. Pred in končna sta home made izvedbi.

Zvočniki so deklarirani, da imajo nekaj čez 100W, drugič bom malo bol pazil :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mat3jc3k ::

glinik: Težek je približno 15-do 20kg, vem sicer , da to ni prava moc, ker so mel Deep Purpli na koncertu 450 vatne skatlice drgač je pa jeba ko te zasrbi, k je ksn hud solo od bobnov al pa air guitar...
lih zarad tega so bli moji zvocniki na servisu. A se ti kej ukvarjaš s samogradnjo zvocnikov, omaric,... kaj si kej mislš o Visaton zvocnikih
Kaj to pomen, da so deklarirani

LP,Mate

glinik ::

Če je rečeno, da je zvičnik deklariran za 100W? Mišljeno je pač, da se naj priklopi nanj ojačevalec moči 100W. Samo to je vse brezveze, močnejši ojačevalec kot imaš, bolše je. Čisto enostavno. Paziti moraš samo, da ga ne naviješ preveč, da ti ne potrga bas enot. To pa se itak sliši, ko pride do pokanja, praskanja in podobnih anomalij v zvoku. Ne smeš bit burek, ki navija vedno do konca.

Drugače se pa jaz ne ukvarjaz z izelavo audio opreme. To ni moje področje.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Poldi112 ::

Samo zato ker imas mocan ojacevalec se ne rabis novih zvocnikov kupovati, razen ce ti niso dovolj glasni. Pac ne zacnes na 100% glasnosti. Itak slisis popacenje, ko je na meji, ce gres pa cez pa kaj pokvaris.
Tisti zadevi, ki nastane, ce imas presvoh ojacevalec, se rece clipping.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
496972 (5498) Scorpia
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610337 (8283) čuhalev
»

pomoč - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
222938 (2078) Primoz16
»

Kako naj vem koliko prenese aktivni zvočnik in nekaj vprašanj okoli akustike

Oddelek: Zvok in slika
224802 (4326) jest10

Več podobnih tem