» »

Progresivno zaostajanje podnapisov

Progresivno zaostajanje podnapisov

tonccy ::

Živjo!

Rad bi si uredil podnapise pri eni kultni nadaljevanki. Imam opravka s MKV datoteko (HD) in .srt podnapisi.
Na začetku so podnapisi dobro sinhronizirani, nato pa čedalje bolj prehitevajo (ali zaostajajo). Na koncu je ta zamik že 3-5 sekund.
Poskušal sem že več Subtitler editorjev, a ne najdem rešitve. Večina sploh ne podpira MKV datotek. Poskusil sem tudi z Adobe Premiere Pro, a importa le dobre 3 minute podnapisov????
Upam, da ima kdo rešitev.:|

LP

loveJDM ::

Film je hitrejši kot podnapisi?Če greš gledat na podnapisi.net al kak je že pa imaš tam fps 25 pa 23.97 mnda ne vem...vglavnem probaj druge,verjetno bodo 25 pravi pa ti nebodo zaostajali.

tonccy ::

Ja, to vedno pogledam in stestiram. Žal je najboljše verzija taka kot sem opisal zgoraj.

nejclp ::

V kakšnem smislu najboljša?
A ma film enak fps kot podnapisi?
A progresivno zaostajajo, ali progresivno prehitevajo, ali oboje?
A si jih že kaj nastavljal na začetek filma, ali so že izvorno sinhroni na začetku in potem ne več?

tonccy ::

Ja v smislu, da če je na podnapisi.net pet variant,potem izberem najboljšo. Same številke (FPS,verzija video zapisa) še niso zagotovilo, da bodo podnapisi popolnoma ustrezali. Ljudje smo pač včasih površni.

Vedno je progresivno, ali zaostajanje ali pa prehitevanje. Največkrat se seveda ujemajo. Gre za isti release in istega avtorja podnapisov. Kot sem napisal, na začetku se ujemajo, na koncu pa je razlika 3-5 sekund.

nejclp ::

Al pa daj na podnapisi.net na forum, se ponavadi kdo najde, da se mu da popravljat.
Če je FPS OK, potem je verjetno, če gre s TVja gre za serijo, da je v določenih delih zrezana in zlimana (oglasi, včasih so daljši/krajši premori, ko se prizorišče zamenja itd...), drugače kot tista, za katero so podnapisi.
V SWju gre to tako, da popravljaš po blokih. Kjer začne podnapis prehitevat/zaostajat, označiš začetek (klikneš), na koncu filma pa konec bloka(držiš Crl+Shift in klikneš). Potem držiš Shift+Ctrl in pritiskaš bodisi N (če zaostajajo) ali pa H (če prehitevajo). Potem se spet premakneš na mesto, kjer niso sinhroni in ponoviš vajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

tonccy ::

Jap. to bo najbrž kar precej dela.

mat11 ::

Jaz take stvari popravim z Subtitle workshop-om.
mat

tonccy ::

Pa ti importa vse MKV datoteke?

nejclp ::

Ja, zdaj mi, se pa spomnim, da sem se ful matral, da sem vse prav nastavil.
Tukaj sem našel rešitev, sam se ne spomnim več točno, kdaj je začel delat.
http://forum.videohelp.com/threads/2958...

Še tole poglej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

tonccy ::

Kar konkretna jeba. Ne vem, če se bom lotil.

tonccy ::

No takole. Instaliral sem zastonjski "Subtitle Edit" in sem ful zadovoljen. Prebavlja .sub, .srt podnapise in .mkv video. Če je potrebno, ti predlaga instalacijo dodatnih kodekov. Sam sem instaliral kar K-lite codec pack.
Če so podnapiso enakomerno zamaknjeni, jih enostavno "prestavimo" nazaj ali naprej. Če pa se zamik prograsivno veča, pa samo nastavimo hitrost predvajanja podnapisov. Treba je malo popravljati, ampak načeloma zadeva laufa super.
V dveh popoldnevih mi je uspelo poštimati tri serije s 6-8 sezonami. Priporočam.

zzz_side ::

S subtitle workshop se da na način da vneseš timing prvega in zadnjega podnapisa in ti potem sam prilagodi vse vmesne. Rešitev velja le, če FPS prehitevajo ali zaostajajo. Vendar pazi na kakšno reklamo v podnapisu pred začetkom filma ali podpis prevajalca na koncu. Predlagam da ta del podnapisov odstraniš, je še najlažje.

SlyCrespo ::

Jaz za take stvari uporabljam program DirectSub. Je zelo enostaven za uporabo, nevem pa, če podpira MKV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579108939 (13543) Morison
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7924278 (11354) Alessio983
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077655 (19791) CaqKa
»

.mkv in podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
215088 (3912) redo
»

2 Vprašanji.. prosim pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7977 (847) DriLL

Več podobnih tem