» »

[divXvid] podnapise vkodirat v divx

[divXvid] podnapise vkodirat v divx

1
2
»

Robert ::

Na vse možne načine sem poskušal v programu VitrualDubMod 1.5.10.1 dobiti v področju Video-Filter-Add-Load-Subtitler-Open (v seznamu od VirtualDubMod) pa ga nisem našel nikjer. Kje bi to lahko še bilo in ali je mogoče še kakšen drug način vkodirati podnapise v divx datoteko.

Dejancek ::

Še 1x pozorno poglej

Kaj vse potrebujemo

pa boš videl kje ga kiksaš ;)

Robert ::

Dejanček, hvala, res sem bil premalo pozoren, subtitler je sedaj naložen, imam pa še en problem - kljub sicer dobrim navodilom se mi v podnapisih nikako ne pojavi črka č, ko vkodiram podnapise v film (nastavim East Europe, ssa format,.....). Prosim za pomoč.

wwpixel ::

Hellou!!!

Imam idejo! Lahko bi se reklo "Integrating Subs into muvis - for dummies"
če deluje, seveda.

Kot prvo, vem da se bodo mnogi stari mački začeli na mestu križati, saj nekateri med nami uživajo v igranju z bitrate-i in ostalim.

Končno, IDEJA:
"Zarolamo poljuben DivX, Xvid, ... , seveda ga s pomočjo BS (ali poljubnega prikazovalca podnapisov), opremimo z odličnimi, kot ata na mamo pasajočimi, podnapisi.

Faza II :
Naredimo "varko" in med predvajanjem izbranega filma (fullscreen), z nekim programom ala (screen video capture 6 - ugib ),
Posnamemo karkoli se že dogaja na našem ekranu - za naše potrebe je to film vključno s podnapisi.

Končni izdelek je (le glede na logiko), film z integriranimi podnapisi.
To je to :)

Prosim... postavite me na realna tla. Je to možno?
LP

#000000 ::

Ne vem kam je odpeketal moj odgovor izpred 15 minut, mogoče ga celo nisem oddal. :D

Glej tvoja finta celo pali, a ne vedno in ne vedno z zadoviljivimi rezultati, (prevelik file, ni podnapisa, je podnapis in ni slike oz. je ta zelena) uglavnem to se ne splača delat.

Takole, če se vam ne da štelat in praskat po Vdubu in subW shopu, pač ne boste, zatorej rabite en program ki sem ga tud že nalepil sem gor in tud ne vem kam :D ampak ni hudga vse kar rabite je tukaj vključno z flash video tutorialom.

Ampak opozorilo, če imate xvid in mu hočete dodat podnapise bo ven vedno padel Divx tko pač je, najboljš pa zadeva dela Divx to Divx, pri Xvid filmih je včasih pobegnil ton.

Rabite pa še podnapise in to take da so brez napak (ne v prevodu) ampak v sestavi, napake se da popravit z subtitle workshop in podnapisi morajo biti v .srt formatu. Zadeva men osebno ni všeč ampak ima pa eno prednost podnapisi so MUX-ani v par minutkah, dočim v Vdubu čakaš kako urco ali celo več.

Zaključek, izognili ste se enemu štelanju, in naleteli na drugega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

CaqKa ::

wwpixel. samo to so potem hardcoded podnapisi, taki ki jih ne moreš izklopit.

hardcoded napise še je najbolj na simpl naredit.. lahko jih frameserveraš preko vobsuba in virtualduba pa kr direktno kompresiraš.. ti ni treba 'zaslona zajemat'

wwpixel ::

ok...

očitno sm še nov kle.

za fotra (ki ma divx player) itaq zadostuje film s podnapisi ki ni nujno, da se jih da odstranit!

mi lahko torej, lepo prosim, razložiš kako najenostavneje vstavim podnapise v film (četudi za vedno)?

vnaprej hvala lepa in pohvale na brzini odgovora!!

#000000 ::

Damm a ti bereš samo zadnje odgovore >:D Poglej mij prejšnji post in to je za tvojga očeta garant najboljš varijanta, simpl in hitro, če ti kej nav šlo pa javi. LP

wwpixel ::

ehej, hvala ti!
res sem prebral samo zadnji odgovor (glede na uro in čas odgovora nisem verjel da je prispelo dvojina odgovorov!!)
Počutim se kot noob :)

V glavnem MEGA

wwpixel ::

Jap, skoraj prelepo da bi bilo res
Najbrz mam nek problem, kajti nekje vmes (natančneje pri programu bmp2xsub.exe) se mi comp neha odzivat, enostavno ne zalaufa fajla :(
posledično ne ustvari *.xsub datoteke, ki je kritična za nadaljno obdelavo.

#000000 ::

edit: problem je garant v nepravilnih podnapisih ali ker nisi izbrisal SRT2BMP.ini iz mape kamor si dal program. 'beri malo nižje'

Ja glej ene par cak je še na voljo. Prva je ta da moraš 'nujno imet podnapise pravilno sestavljene' Drugo pa moraš vsakič ko deleš s tem programom 'po končani uporabi' zbrisat en file ker se ti vanj shranijo nastavitve zato ti verjetno tudi ne rata'
Every time you exit srt2bmp, it saves the settings you have changed for the particular movie. If you want to start with the defaults, just delete the file "SRT2BMP.ini" from "C:\SRT2XSUB"

Podnapise preveriš takole


ampak za vsak slučaj si original podnapise skopiraj, sej veš če se kaj izjalovi, in ja verjetno bo tokom popravljanja izginil kak znak, tko da, malo preglej če je z podnapisom vse v redu, in ga shrano kot .SRT file. Potem pa odpri program za leplenje podnapisov v film, ampak spet pazi da si prej pobrisal zgoraj omenjeni file, ker če ne ti spet ne bo ratal. LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

wwpixel ::

probal vse!

Očitno je nekakšna napaka v bmp2xsub.exe, kajti ne reagira sploh

probal sem tudi druge verzije programa

Mi lahko kdo pojasni postopek, kako z virtal dubom za vedno integriram podnapise v filem?

tnx

sh4rk ::

JSt mam pa na tej strani en problem jst sm te podnapise ze prej vkodiral v filme po tem postopku zj pa sm windowse zbrisu pa na novo posnel je pa zj en problem nastal ko hočem podnapise vkoderat v film se mi podnapisi sploh ne vkoderajo ampak kr prazno je mogoce kdo ve kaj je to narobe? Lp jure

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sh4rk ()

damjan11 ::

Za vkodiranje podnapisov vDivX je zelo priročen DivXpocket encoder. Na začetku klikneš na monitor potem odpreš mapo kjer je film in če so zraven tudi podnapisi, te bo vprašalo če jih prilepi. Program ti tudi dekodira film. Za nastavitev šumnikov greš na help kjer lahko izbiraš tip pisave velikost podnapisov in pod CP:izbereš 1250 za šumnike.
Zadeva preverjeno deluje.:))

gasdani ::



imam en problem pri izvedbi . pojavi se mi namreč to okno in nevem kaj naj naredim. mi lahko kdo razloži

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

podtalje ::

Piše, da nimaš naloženega kodeka za Xvid in da VirtualDub ne zna dekodirati filma.
VirdtualDub za dekodiranje uporablja VideoForWindows (VFW) kodeke in ne DirectShow, ki se običajno
uporabljajo za predvajanje v Windows okolju.

Če naložiš originalni Xvid kodek, bi stvar morala delovati.

jan01 ::

tudi ffdshow ima podporo VFW-ju. star, programi, ffdshow, vfw codec configuration in obklukaš potrebno stvar(v tvojem primeru xvid)

king_m ::

BMP2Xsub mi ne laufa (se ne zgodi nič), PocketDVD Encoder je pa odličen programček, a kaj ko je tupkast in ne pozna podnapisov, tko ko moj Divx player in z njim nisem naredu nič.

Obstaja še kak program ki prilepi podnapise za vedno na film?

dzinks63 ::

:)) Seveda obstaja. WinAvi Video Converter

Če pa hočeš pravi DVD z dodatnimi podnapisi , pa je Convert X to DVD LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Yossarian ::

Eno vprašanjce:
Podnapise si zapečem v film takrat, če ima film takšno resolucijo, da je pol ekrana (ne glede na to, katero pozicijo nastavim na TV-ju) črni rob. Zdaj pa me zanima, kako bi jaz podnapise spravil v črno polje, ne pa, da bi bili v filmu. Če nastavim v SW "navpični rob" na 0, so najnižje in sicer na samem robu črnega polja, vendar še vedno v sliki. Se to sploh da?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Očitno se ne da. Škoda.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

marko1000 ::

ej kako pisavo si vi zrihtate, men pride vedno nakoncu črke svetle in so tko nekak teškovidne. naj usak plis pove kako si naštima pisavo

superstor ::

ima kdo dober program za kodiranje filmov Magic DVD Rip ali podobno,
nastavitev parametrov lp pozdrav

Yossarian ::

Včasih se mi zgodi tole. Ko podnapise zapečem v divxvid film in ga pogledam v DVD plajerju, ugotovim, da je spodnji črni rob debel npr. 5 cm, zgornji pa npr. samo eden. Zakaj nista enako debela? Če pa gledam na računalniku, pa sta enaka. Kaj bi to blo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

zaspanko ::

damjan11 hvala
za moje potrebe je ta program najboljsa resitev,
vse je simpl kot pasulj,
kar je najbolj pomembno DELUJE (brez problemov)

_PeRo_ ::

Tudi meni deluje vse odlično razen črke Č.

Imam pa edini problem da mi podnapise kaže na vrhu ekrana in ne spodaj. Zato me zanima kaj naj naredim da jih spravim na poden.

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem.

zaspanko ::

Za sumnike meni deluje, ce za CP:izberes 1250.

Sory po visini ne znam premikat podnapisov. Mogoce imam kako starejso verzijo (PocketDivxEncoder v0.4.5), kjer ni mogoce premikati podnapisov po visini, ali enostavno nisem nasel te opcije.

marinaio ::

ejla

jaz sem probal to varjanto ki je na prvi strani opisana pa mi ne uspeva ker virtualdubmod ni ta pravi oziroma ne dela pa uni subtitler2.4 ne obstaja oziroma mi drugam poveže...al pa sem jaz ne sposoben! :D

pa me zanima če je še vedno najboljša varjanta glede na to da je stara 5let al je kaj hitrejšega in kateri program je najboljši??

LP

podtalje ::

Če iščeš kaj enostavnega, potem lahko poskusiš z FormatFactory.

Če pa želiš kaj bolj naprednega, pa priporočam MediaCoder.

Alessio983 ::

iščem program ki mi bil prilimal podnapise na filem , tako da so integrirani v njega . NAšel sem free program mkvmerge GUI , vendar vrže ven mkv. datoteko , film na računalniku dela , na televiziji pa ne, veste mogoče za katerega da da avi format ven. Našel sem converter to avi vendar dela 30 minut ,potem pa podnapisov ni več noter :(
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje avi filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373141 (2537) gruntfürmich
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367687 (5420) dzinks63
»

montiranje podnapisov

Oddelek: Programska oprema
182292 (2087) Fr33man

Podnapisi v divx filmu

Oddelek: Zvok in slika
121544 (1362) Stepni Volk
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132644 (2409) Jeronimo

Več podobnih tem