» »

DVD+dodatni podnapisi

DVD+dodatni podnapisi

1
...
3 4
5
»

dzinks63 ::

:)) Sedaj pa še izdelava pravega DVD-ja po simpl načinu

1.Imate film DVD, divx, itd...
2. Pripadajoče podnapise
3. Bistvo vsega je program "Convert X to DVD" LINK
4. Program naredi vse sam , menije, doda ralične jezike,
različne podnapise ,....
Vi seveda prej vse pravilno nastavite.
5. To je to in veliko užitkov pri delu

lp jani

timotej ::

Sprobal sem tale programček in moram reči, da je res superrrr! Lahko npr. sam izbereš ozadje menija, velikost pisave, velikost datoteke.
Spremenil sem tudi dva divx-a na velikost enega dvd-ja in kvaliteta je bila še vedno super...Bom poskusil še z večimi filmi, vendar programček rabi precej RAMa. V glavnem, super stvarca!

slowie ::

Koliko časa pa traja, da DivX film pretvori v DVD format? Recimo, da je film na dveh CD-jih (2x 700MB)?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

dzinks63 ::

:)) Odvisno kako zmogljiv računalnik uporabljaš. Od 45 min dalje.
Če imaš dva CD vsakega posebej skonvertiraš, potem pa z shrinkom združiš.

slowie ::

Razmišljanje na glas:

Kakšna pa je kvaliteta takega DVD-ja potem? Če prav razumem, gre tukaj v bistvu za dvojno pretvorbo, pri čemer verjetno pride pri obeh pretvorbah do poslabšanja kvalitete? Ali se to sploh splača? Jaz še nikdar nisem poskusil DivX pretvoriti (v bistvu nazaj) v DVD format... ? :\
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

klemenSLO ::

kvaliteta DVD je na ravni sourca - če je vir divx - ne bo kvaliteta nič boljša.
Le zapis bo v obliki DVD, to pomeni da ti ga bo bralo špraktično navsakem dvd predvajalniku.

Yossarian ::

slowie, se ne splača, razen v primeru, če še ima kdo kakšen player, ki bere samo DVD-je.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

a9753 ::

edenpač takih je več kot si misliš, lp

domzi ::

Jaz bi pa rad zapisal več serij na dvd v dvd formatu. Potem pa bi samo izbiral katero hočem pogledati v meniju. Z ConverXtoDVD jih spremenim v dvd format. Potem pa neznam vse zapisati tako da bi potrm na dvd predvajalniku v meniju izbral katero bi pogledal. Ali je možno z CXtoDVD zapisati samo en fim/serijo naenkrat, ker lepo naredi meni in vse samo nevem kako bi jih zapisal več naenkrat.

domzi ::

Je kdo ki mu je to uspelo in ve kako to speljati?

e-marko ::

To bi morali omogočati vsi programi, ki so za kaj... Dvdlab pro se mi zdi to omogoča, ker sem se enkrat dolgo nazaj nekaj igral z nekimi domačimi posnetki in menijem. Prav tako Nero, če imaš tisti celoten paket instaliran. Samo ne vem kako je s kodiranjem pri nerotu. Se da uvoziti že encodan material ali hoče vse sam narediti... Malo poglej še kakšne vodiče in help pri posameznem programu.

LP
...somebody, somewhere...

PaX_MaN ::

Jaz sem sprobal tale programček: SubtitleCreator.
V bistvu samo kontrolira PgcDemux, Muxman, VobBlanker, da ti ni treba ročno, ampak dela :D. No, vsaj pri meni (sprobal sem na DVD-ju z meniji in večimi podnapisi).

Tukaj je kratek how-to za vstavljanje podnapisov v DVD.

EDIT: Aja, pa če bo kdo probal, naj dl-ja beto, ker stable ni čisto stable - meče ven neke exceptione. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

e-marko ::

Bom preveril v naslednjih dneh. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

-ofelia- ::

Mene pa zanima kako naj si nalepim podnapise na en cd, k sm ga glihkar skopirala??

e-marko ::

Predvidevam, da ne gre za dvd-video? Potem enostavno daš na cd skupaj s filmom še podnapis in imaš Film.avi in Film.srt (ali Film.sub).
Če imaš pa dvd-video pač malo pobrskaj za kakšen vodič, ki jih je vse polno.

LP
...somebody, somewhere...

-ofelia- ::

Ja je dvd video - film. Rada bi zraven imela podnapise. Ali je možno, da to naredim z Nerotom in samo prilepim datoteko s podnapisi in video datoteko?

alfisas ::

Lep pozdrav!
Imel bi eno vprašanje in prošnjo.
Če mi lahko pomagate z kakšnim receptom in ne preveč zahtevnim. Rad bi v meniju spremenil (zamenjal)ime podnapisa in nato spet sestavil nazaj celoten dvd. Z DVDLab pro delam vse filme in menije in vse ostalo, sam ne vem pa kk bi to naredu. Sem že sprobal par navodil, sam so preveč zakomplicirana, pa še ni delovalo. Bi bil zelo hvaležen za pomoč.

mtosev ::

dvdsubber je dober :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gderox ::

kako u powerdvd naložiš podnapise(loadane iz podnapisi.net)
GDX

flameir ::

Pozdravljeni!
Gledenato da je zadnji prispevek star že skoraj leto dni, zadnja navodila v zvezi z vstavljanjem podnapisov pa še precej več, vas naprošam če mi lahko pomagate z svežimi navodili, saj je najbrž svet teh programov v tem času zelo napredoval.
Torej potreboval bi program ki bi mi podnapise vstavil v film. Potem dam film namreč na USB, le tega pa v TV, ki mi predvaja samo film, podnapisov ne podpira.
Zaželjeno je da program dela tudi na DVD filmnih.

Res hvala v naprej!

lp

CaqKa ::

Za hardcodane podnapise se verjetno programi niso kaj spremenili, ker gre še vedno za zrendat podnapis zraven k filmu in ga na novo prekodirat.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD PODNAPISI

Oddelek: Programiranje
61047 (1047) Wox

DVD in podnapisi, kako jih dodati

Oddelek: Zvok in slika
215338 (4282) podtalje
»

DVD v DVD

Oddelek: Zvok in slika
131634 (1362) digitalc
»

Dvd Podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
212993 (2574) Lime
»

Prog. za dodajanje podnapisov DVD-ju

Oddelek: Programska oprema
71446 (1376) Vanquish

Več podobnih tem