» »

Muftija ovaden

Muftija ovaden

1 2
3
»

Mercier ::

Pa kako se kvalificira omamljanje? Je določeno v zakonu.
IIRC je omamljanje (cel postopek) definiran s standardom. Torej, treba bi bilo prebrati standard postopka.

Thomas ::

> Muslimane jebe črka (njihovega) zakona.

Sej to je problem! Nič dosti niso apdejtali v preteklih stoletjih, zdaj pa še mislijo, kakšna velika vrlina da je to.

Isto uni Adventisti, pa orto Židje, pa podobni.

Zato mislim, da je zelo pomembno, da se zagotovi absolutna prednost sodobnejših mempleksov (kakršen je tudi pravni red Republike Slovenije) pred vsemi temi ancient sistemi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Če bi bil svet narejen le po moji meri, ne bi bilo treba nikogar zaklati. Svet ni narejen le po moji meri in muslimani imajo možnost obrednih zakolov po zakonodaji te države.

Thomas ::

Jaaa ... ČE je pa tako, da je to pokrito z obstoječimi zakoni - in da tako laufa - potem pa ni nobenih zakonskih ovir. Mogoče tudi ne za registracijo Islama kot verske skupnosti ne.

ČE.

Smo pa tako, kot država Slovenija ali država EU, (še) en korak dlje od civiliziranega sveta. Ki ga sicer ni nikjer na svetu - ampak to NI tolažba.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Thomas, htel si bit legalist. Priznaj poraz. >:D

S civilizacijskega stališča pa je tukajšnja islamska skupnost prilagodljiva, tako glede stališč, kot s čisto praktičnega vidika. Ne vem za kakšne resne probleme. Sploh, če se je treba obešat na običajno prakso slovenskih kolin in embušat muftijovo ženo pred stanovanjem, če je mogoče pozabila kakšen dokument.

Thomas ::

Poraz priznam. V bistvu smo poraženi vsi, ker se živina še vedno kolje na nenajboljši način zanjo.

Če smo od mesa še odvisni - in smo - potem smo do plena bolj kruti kot potrebno zato, ker piše v neki stari knjigi, naj bomo.

Naj ravnamo sicer bolj humano kot še bolj daleč nazaj - vendar nikakor ne drugače.

Poraz torej priznam.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Poraz priznam.
Huhhhh....jaz sem se pa že počutil kot tankovska tarča na mrtvaško miren predvečer manevrov. 8-O
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

No-go zones (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5911575 (9471) kuglvinkl
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930143 (27474) JanK
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60730082 (22048) KaiV6
»

Od sedaj naprej v šoli ne bo svinjine!

Oddelek: Loža
433499 (1984) Daedalus
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732561 (24967) kuglvinkl

Več podobnih tem