» »

Nov Dnevnik na TV Slovenija !

Nov Dnevnik na TV Slovenija !

Cokolesnik ::

Danes smo priča novi informativni oddaji - Dnevniku, ki se po 35 letih začenja že ob 19.00, v novi probleki.

Kakšno je Vaše mnenje?

O mojih občutkih pa tole:

:\ že ob uvodu nas z digitalno uro (prej analogno) opomnijo, da se začenja oddaja za 21. stoletje. Nato nas v uvodu seznanijo z dogodki, pri čemer dobimo občutek slovenske različice Zvezdnih steza ali Mars napada. Le kje ste videli že podobno špico - morda pri 24 urah na PopTV?

8-O tudi z barvo nas želijo presenetiti a tokrat po mojem mnenju na moteč način. Se komu živo rdeča ne zdi moteča? Modre, s katero se predstavlja TV Slovenija pravzaprav ni več zaslediti, a kombinacija modro-rdeče (kot izgledajo njihove naslovne pasice pri posameznih prispevkih), bi bila veliko bolj umirjena in očem prijazna.

:\ tudi kamera se mi zdi nerodno postavljena, pri snemanju televizijskega para je preveč oddaljena, da kontrastno rdeče ozadje še bolj vzburja pozornost.

:( nenazadnje me tudi moti, da niso vsaj pri razporedu prispevkov ohranili nekaj izvirnosti ampak tako kot pri 24 urah najprej govorijo o svetovnih ter najp. slovenskih temah, šele nato o vremenu in informacijah lokalnega značaja. Upam si trditi, da je marsikdo sit vojne v Iraku ali drugih podobnih novic, zato bi veliko prej spejel novice lokalnega (slovenskega) značaja.

|O če smo že na spletnih straneh, kjer izražamo mnenja, velja omeniti tudi to, da že omenjene rdeče barve ni zaslediti na spletnih straneh www.rtvslo.si in da bi lahko denar npr. vložili v kvalitetnejši in uporabnejši prenos tv signala prek spleta (velja tudi za prenos radijskih postaj), kot ga imajo sedaj, se usmerili v novo tisočletje v pravem pomenu besede.

:| a kaj, ko se Nacionalka ne financira po sistemu novega tisočletja. No, tudi z oglasi niso prizanesli, čeprav jim pravilnik o nekomercialnosti dejavnosti to omejuje. Zakaj jim tega ne prepoveduje vsaj v času celotnega sklopa informativne oddaje?

;( praktično niso storili nič novega, všečnega. Kakorkoli.

mare_ ::

Men je pa ta barva še kar všeč, je pa res, da se vidi preveč ozadja pri paru.

Se mi zdi pa rahlo brezveze odštevanje tik pred oddajo (3,2,1,0), ko že pokaže studio, potem pa še špico vrtijo naprej.

Pa ne vem, mogoče semi samo zdi, ampak potem ko voditelja prebereta napoved, vedno pogledata nekam v ozadje?

Sicer pa ne spremljam preveč natančno:)

malinavc ::

jst sm prej na začetku mal gledu...


ka pa vem...men se zdi vse skup nekak kurbirsko...mislim, rdeča barva???? k de sm na rtl prešaltu...

trudijo se...sam jim ne uspeva prav!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Marjan ::

Tolk podn informativne oddaje pa še ne. Aja, na pop tv je približno isto podn.

2x med Dnevnikom so reklame!!?!!?

Sramota, in to ob plačevanju rtv naročnine vseh davkoplačevalcev. Sram naj jih bo. Tako skrapucalo so šli naredit in to na nacionalki.

Informativna oddaja na nacionalki mora biti:
-kratka
-jedrnata
-brez EPPja
-brez mnenja posameznika, ki govori o "krilih angelov"
-nepristranska

Na RtvSLO ni sedaj nič od tega!

:(

IceIceBaby ::

Ponavadi itak ne gledam takih oddaj, oziroma tko bežno. Ampak tole trenutno gledam in mi ni všeč.
Novic je za 20 minut ampak jih razvlečejo na 1 uro. 2 vremenski napovedi, 4 napovedniki blablabla.

Sicer pa jaz bom že preživel. Itak me boli qrac kaj ramsfelt blebeta pa kakšno pisarno ma kučan, fuzbal rezultati me ne zanimajo za vreme mi je pa tut vseeno. Torej, nimam koristi od take oddaje sploh :)

Marjan ::

>2x med Dnevnikom so reklame!!?!!?

Ma kaj 2x, tisti ki gledajo še šport in vreme morajo reklamo gledat cca 5x, nisem več štel pol.

Simko ::

jap, mene te reklame najbolj motijo - če ne bi plačevali prispevka OK, tako pa... ;(

roCkY ::

K sreči smo v času, ko se je internet razvil do te mere, da so in bodo zaradi konkurence določene oddaje dostopne tudi prek tega medija. Upam samo, da ne bodo stvari nardil tako, da ne bo mogoče reklam preskakvat. Za info oddajo je 60 min. čisto preveč. Večina novic pa je itak objavlenih na internetu. Pomembne že bistveno pred časom informativnih TV in RA oddaj. Časi so se spremenili in to so premalo upoštevali snovalci obeh osrednjih TV informativnih oddaj. Osrednji info oddaji na POP TV in TV SLO pa sta po mojem mnenju bistveno slabši kot sta bili pred spremembami.

Sicer pa mi je internetna stran SLO TV vse bolj všeč, ker novice kombinirajo z videom in zvokom. Novica je pač novica takrat ko jo prebereš. Pri internetu pa je glavni plus neodvisnost od časa.

JXS ::

pa kva so jim na TV3 grafiko delal?? res češko8-O

nojus ::

ne na gorenjski televiziji imajo veze. rtv=rtv

se pravi če ni druzga je tud to dobr.
sovražim Gargamela.

Thomas ::

> ne na gorenjski televiziji imajo veze.

Jah te veze niso čist odlične. Ker tako konjske zadeve kot so na GTV - pa drugi ne dobijo. Ekskluziva je pa le ekskluziva.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

No, vsaj Odmevi so ostal brez reklam.

undefined ::

Heheheh. To so pa poročila iz Command & Conquer. Čist tista NOD scena, kar rdeča barva in ozadje prav fajn poudarja. :D

cekr ::

Osebno gledam Dnevnik in 24kur naenkrat, seveda malo preklapljam sem in tja.
Danes mi je bilo najbolj smešno, kako so bili na pop živčni. Enkrat sta kar oba hkrati začela brati isti prispevek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tr0n ::

Vse, kar sem osebno opazo, je bila rdeca barva. CCCP baby!

iration ::

Hehe, po komentarjih sodeč so mal falil tole uro "resnice". Sicer nisem gledal, ampak je pa res mal brezveze da je Dnevnik pa pol par reklam in podobnega sranja pol so pa že Odmevi. A reklame so pa res že med Dnevnikom al kaj?? Totalna sramota, da se grejo spustit tako nizko, da direktno konkurirajo komercialkam tipa poptv.

Nič, kar ima po ta novem reklame, ne more biti boljše kot prej, ko jih ni bilo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Cokolesnik ::

Nikar danes na zamudite Dnevnika tisti, ki ga še niste videli.:D

Mimogrede: danes so iz Nacionalke sporočili, da se je gledanost njihovega programa včeraj povečala, odgovorna urednica informativnega programa Tanja Starič, pa je sporočila, da je nov Dnevnik velik dosežek, saj današnji časi in finančno stanje niso naklonjeni Nacionalki.:\

Ikarus ::

Mal na BBC vlečejo tiste špice...Se še komu zdi?

roCkY ::

Saj so tri mesce reklamiral spremembo. Normaln, da je folk pofirbcov tapru dan. Cajt bo pa pokazov kteri so bolj zadeli okus občinstva.

darh ::

mnja.. sploh ne gledam ne pročil ne TVja... ves info ki ga rabim in želim izvedet je na netu in včasih v radijskih poročilij, ki so mimogrede IMHO veliko kvalitetnejša kot katerakoli televizijska..
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

No ja. Prikaz nekega dogodka v premikajoci se sliki je se vedno najboljsa novica.

undefined ::

Pikce so odveč, "skeniranje slovenije" med utrinki je odveč. Ostalo je OK. Pure C&C NOD style. Heheh. ;)

maksimvs ::

Kot je že nekdo rekel, novic je za 20 minut....toda fantki konkurenca je konkurenca. Po mojem bi nacionalka najbolj POP zajebala če bi prestavili dnevnik na sedmo uro hkrati pa bi obdržali polurni termin. Ob pol osmih bi pa že vrteli Sopranove:D Touche!!

kerga dika? ::

;(( Reklame so dal vmes!!!! ;((

Kaboom ::

poročil na TV nisem gledal že tri mesce. kot je napisal xbite. če me zanima pogledam na netu.

sem pa danes videl ponovitev poročil, edina možnost da je bla gledanost večja kot prej je da so ljudje kontrast štelali na tvjih... >:D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

mrTwelveTrees ::

Dnevnik je prav beden !

Mislim kero ozadje ??? halo, svet z majhnimi kockami... bljak...
začel so ponavljat POP tv,...

škoda besed...

Tiger ::

Gledanost Dnevnika se je povečala ker med gledalce štejejo otroke od 4.leta dalje, POP-TV pa od 10. leta dalje.

Kaj na nacionalki res mislijo, da predšolski otroci gledajo poročila?

txdrxd ::

Dnevnik na POPTV je ql,RTV pa tk vsi vemo ,da suxxxx:P

Gre^gor ::

RTVja sploh nebi komentiru. Itak slovenskih TV postaj skoraj ne gledam. Prej je blo porazno, zdej so pa vse se bolj poslabsal. Ja boscki revcki, cas pa financno stanje jim nista namenjena... buhuhu js pa placujem vsak mesec prispevek za ta cirkus?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV zahteva umik "Kmetije slavnih" v poznejši termin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696162 (4082) k4vz0024
»

RTV prispevek višji za evro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17911750 (7373) aljazh
»

Nacionalka - drugič

Oddelek: Sedem umetnosti
302001 (1383) PersonaRudis
»

A sta TV dnevnika res v živo?

Oddelek: Loža
132124 (1617) asPeteR
»

NACIONALKA IMA VELIKO DENARJA

Oddelek: Loža
342625 (2205) blue96

Več podobnih tem