» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
7 / 11
»»

delavec44 ::

Saj je šele 1.6.2021 stopilo v veljavo.

jabe ::

Aja, ok. V glavi sem imela 1.5.

6bt9hmDwY ::

30. 6. 2021 bo na voljo prenovljena mobilna banka M.Stik, v kateri bo omogočeno izvajanje Flik oz. takojšnjih plačil. Samostojno aplikacijo Flik Pay pa umikamo iz ponudbe.


Kako SPK umika Flik Pay iz ponudbe - ne bo več potreben za Flik plačila? Malo hecno zapisano...
S Flik Pay se da že plačati z androidom v Sparu (QR kodo na računu), če si pri SPK - brez google pay pkg workarounda??
Z novim mstikom verjetno potem tudi?

Ja, menda so že nove provizije pri upn plačilih - 0,39€

GupeM ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Kako SPK umika Flik Pay iz ponudbe - ne bo več potreben za Flik plačila? Malo hecno zapisano...
S Flik Pay se da že plačati z androidom v Sparu (QR kodo na računu), če si pri SPK - brez google pay pkg workarounda??
Z novim mstikom verjetno potem tudi?

FlikPay bo po novem vgrajen v M.Stik app, tako da samostojna FlikPay aplikacija ne bo več potrebna. Funkcionalnost naj bi ostala enaka kot je sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bastadu ::

Ampak Flikpay je mogoče povezati tudi z drugimi bankami, ne samo Sparkasse, bodo tudi druge banke to vgradile v svoje appe ali so celo že?

6bt9hmDwY ::

Verjetno bodo dodali (če ne zdaj, čez čas zagotovo), tehnčno je izvedljivo (in smiselno in uporabno), glede na... ta-da... obstoječe rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

GupeM ::

bastadu je izjavil:

Ampak Flikpay je mogoče povezati tudi z drugimi bankami, ne samo Sparkasse, bodo tudi druge banke to vgradile v svoje appe ali so celo že?

Saj Flikpay kot samostojna aplikacija bo še vedno obstajal. Za NKBM si včasih rabil posebej FlikPay app, zdaj pa je zadeva integrirana v njihovo mDenarnico. NLB ima že od začetka integrirano znotraj svojega appa. Zdaj bo tudi Sparkasse imela integrirano.

delavec44 ::

Evo, pa so paketi :( Upam, da starim strankam ne bodo spreminjali računov, ki niso več v ponudbi. Drugače bo treba drugam.

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...

_Sajmon_ ::

delavec44 je izjavil:

Evo, pa so paketi :( Upam, da starim strankam ne bodo spreminjali računov, ki niso več v ponudbi. Drugače bo treba drugam.

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...


No, imetniki starih računov se za zdaj lahko oddahnejo. Realno pa je za pričakovat v prihodnje, da bodo stare ukinili in boš moral izbrati enega od novih. Ali pa menjat banko.

gansta ::

Ali samo jaz ne vidim več paketov "udobni pozitivni", ali je to postalo "udobni račun"?

delavec44 ::

Niso več v ponudbi, moraš gledati drug cenik.

miko22 ::

Obresti pozitivnega stanja: 0,001€
obresti dovoljene prekoračitve:7,99%
obresti nedovoljene prekoračitve: 8%

hehe, res je cilj, da odženejo stranke.

into_misery ::

gansta je izjavil:

Ali samo jaz ne vidim več paketov "udobni pozitivni", ali je to postalo "udobni račun"?


Iz novih SPP:
"Udobni Plus račun, Udobni Pozitivni račun in Udobni Popolni račun z 21.6.2021 niso več del redne ponudbe banke. Ukinitev ponudbe ne
vpliva na razmerja z obstoječimi imetniki teh računov"

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...

zavajon ::

miko22 je izjavil:

Obresti pozitivnega stanja: 0,001€
obresti dovoljene prekoračitve:7,99%
obresti nedovoljene prekoračitve: 8%

hehe, res je cilj, da odženejo stranke.

Zakaj pa? Saj tisti, ki živijo v minusu, radi plačujejo obersti. Sicer se jim zdijo zneski nizki, ker se pač mesečno obračunavajo, a vendarle se jim ne zdi vredno izračunati si, koliko plačajo letno.

blink ::

into_misery je izjavil:

gansta je izjavil:

Ali samo jaz ne vidim več paketov "udobni pozitivni", ali je to postalo "udobni račun"?


Iz novih SPP:
"Udobni Plus račun, Udobni Pozitivni račun in Udobni Popolni račun z 21.6.2021 niso več del redne ponudbe banke. Ukinitev ponudbe ne
vpliva na razmerja z obstoječimi imetniki teh računov"

https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...


Tole gre vedno bolj na slabše. Kaj priporočate za alternativo Udobnemu pozitivnemu računu in da ima:
- online/mobilno bančništvo (SEPA&SWIFT nakazila)
- mastercard debetna
- direktne obremenitve
- brezplačne/poceni dvige na ATM
- brezplačna/poceni uporaba
- lahko je fintech ali običajna banka

N26 že imam. Iščem alternativo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

delavec44 ::

V eni drugi temi smo že debatirali, da Sberbank Direkt zgleda ok. Ta mesec imajo akcijo 0,3€ vodenje + 0,5€ spletna banka. Ne vem pa kaj bo novo lastništvo prineslo.

blink ::

delavec44 je izjavil:

V eni drugi temi smo že debatirali, da Sberbank Direkt zgleda ok. Ta mesec imajo akcijo 0,3€ vodenje + 0,5€ spletna banka. Ne vem pa kaj bo novo lastništvo prineslo.


Ko ne bo akcije, bo to cca. 4,5 eur na mesec - (Klasični: 2,79 eur, Direkt: 0,3 eur* akcija, Start: 5,99 eur).

So mi pa Sparkasse vedno bolj antipatični, cenik na štirih straneh, drobni tisk... da se ti zmeša ob branju.
https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...

delavec44 ::

blink je izjavil:

delavec44 je izjavil:

V eni drugi temi smo že debatirali, da Sberbank Direkt zgleda ok. Ta mesec imajo akcijo 0,3€ vodenje + 0,5€ spletna banka. Ne vem pa kaj bo novo lastništvo prineslo.


Ko ne bo akcije, bo to cca. 4,5 eur na mesec - (Klasični: 2,79 eur, Direkt: 0,3 eur* akcija, Start: 5,99 eur).

So mi pa Sparkasse vedno bolj antipatični, cenik na štirih straneh, drobni tisk... da se ti zmeša ob branju.
https://cdn0.erstegroup.com/content/dam...


Ne, direkt je 1€ izven akcije. Ima pa nekaj pogojev kot je prenos plače in spletna banka.

barakus ::

In koliko pride potem skupaj s spletno banko mesečni strošek pri sberbank akciji?

Vse banke dvigajo cene, svinjarija

jabe ::

Zaenkrat vsi udobni računi ostajajo, samo na novo ne moreš skleniti. Torej se še ne splača nikamor hodit samo zato. Ko pa se bodo ukinjali se obstoječi, pa pogledaš kam iti. Zakaj bi vnaprej?

čarli ::

barakus je izjavil:

In koliko pride potem skupaj s spletno banko mesečni strošek pri sberbank akciji?


0,8€

showsover ::

Še moja dva 0,02EUR (v bistvu 0,39EUR) za tiste, ki jih tangira: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zavajon ::

showsover je izjavil:

Še moja dva 0,02EUR (v bistvu 0,39EUR) za tiste, ki jih tangira: klik

Ne vem, če je ta tvoja informacija vredna 0,02€, ker nisi povedal prav nič novega.

showsover ::

Ja ne vem, nekje sem zasledil, da nekateri plačujejo po N upnov vsak mesec.
Če plačajo provizijo za vsak upn posebej, sploh, ko so banke povišale...
Tebi verjetno ni novo, komu pa zagotovo je in tisti bo vesel, banke in računovodje pa niti ne.
Poskusi dojemati bolj relativno, ne tako absolutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zavajon ::

Pa preden navalite na ta Sberbank direkt, vedite še:
- V pristopnini za Spletno banko prenosni OTP čitalec ni vključen - 20€
- Zapiranje računa na zahtevo stranke - 35€

showsover je izjavil:

Ja ne vem, nekje sem zasledil, da nekateri plačujejo po N upnov vsak mesec.
Če plačajo provizijo za vsak upn posebej, sploh, ko so banke povišale...
Tebi verjetno ni novo, komu pa zagotovo je in tisti bo vesel, banke in računovodje pa niti ne.
Poskusi dojemati bolj relativno, ne tako absolutno.

Aha, ti najbrž misliš, da z e-računom ne plačaš provizije. Pa jo, vsaj pri Sparkasse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

showsover ::

zavajon je izjavil:

Aha, ti najbrž misliš, da z e-računom ne plačaš provizije. Pa jo, vsaj pri Sparkasse.

Plačaš za eno plačilo z e-računom, ne pa za 4 upn ali koliko že pač, tako jaz mislim. Saj ti provizijo napiše, moraš bit kar slep, če ne vidiš :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

zavajon ::

Se predam. Moram priznati, da te ne razumem.

GupeM ::

Nisi edini.

showsover ::

Kaj? Če plačuješ upn po upn (na osnovi ekartice), plačaš za vsak upn provizijo, sem zasledil, da je to nekdo napisal in da kot workaround uporablja raje fintech (kjer ima potem zgodovino transakcij distribuirano preko različnih storitev). Preko SPK plačaš zbirni upn, kjer spet plačaš provizijo za en upn, menda so občasno neke težave s tem, kjer moraš UPN pač aktivno pridobiti... Lahko pa plačaš zbirni e-račun, ki je (vsaj meni, ker pride direkt v ebanko) uporabnejši kot zbirni upn, spet plačaš provizijo za en upn (oz. e-račun).

Ok, jasno mi je, da to za vaju ne predstavlja dodane vrednosti, vendar vidva nista edina bralca te teme. Pošljita mi svoje trr, da vama vrnem 0,02EUR, ker očitno se vama ljubi investirati čas v to razpravo, ki vaju, kot izgleda, niti ne tangira, kar sem opozoril s 'tiste, ki jih tangira'.

Še kakšna nejasnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Kripto mesi ::

To zdaj bluziš, kot da imajo vsi v tej temi odprt s.p. V glavnem to kar si napisal velja za vse banke (kjer je možen e-račun) in prihraniš pri plačevanju prispevkov za s.p. Bi bilo relevantno, če bi to napisal v temo o s.p.jih ne pa o banki sparkasse.

showsover ::

Kripto mesi je izjavil:

To zdaj bluziš, kot da imajo vsi v tej temi odprt s.p. V glavnem to kar si napisal velja za vse banke (kjer je možen e-račun) in prihraniš pri plačevanju prispevkov za s.p. Bi bilo relevantno, če bi to napisal v temo o s.p.jih ne pa o banki sparkasse.

Ja, normalno, saj to je moj point, sem samo v net.stik temi aktiven... Tisti, ki ni razumel, pač ni, to pa res ni moj problem. Mislim, postaja tudi moj problem, ker zapravljam čas na nekih detajlih. Teme o spjih se mi ne ljubi iskati, lahko pa jo poiščete vi in dodate tja.

PS: Je pa v kontekstu zmanjševanja impakta (za NEKATERE) podražitev SPK. Delegiraj tam slaboumnim moderatorjem, da premaknejo v primerno temo (ali pa prenesi relevanten post), jaz sem samo len PNG :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

GupeM ::

Ne, to ne postaja tvoj problem. Ti si problem. Nihče ni nikjer omenjal nobenega SP-ja, ti pa kar nekaj bluziš s prispevki.

Poleg tega je bila debata o ukinitvi udobnega pozitivnega računa, ki je (bil) namenjen fizičnim osebam, ne pravnim, zato tvoje bluzenje sploh nima nobene zveze s temo.

showsover ::

GupeM je izjavil:

Ne, to ne postaja tvoj problem. Ti si problem. Nihče ni nikjer omenjal nobenega SP-ja, ti pa kar nekaj bluziš s prispevki.

Poleg tega je bila debata o ukinitvi udobnega pozitivnega računa, ki je (bil) namenjen fizičnim osebam, ne pravnim, zato tvoje bluzenje sploh nima nobene zveze s temo.

S prebral povezavo? Jo razumel?

showsover je izjavil:

Še moja dva 0,02EUR (v bistvu 0,39EUR) za tiste, ki jih tangira: klik


Kakšne so prednosti plačevanja z e-računom?
Z e-računom za plačilo obveznih dajatev z enim plačilom plačate vse obvezne dajatve obračunane z različnimi obračuni davka, ki so oddani v istem dnevu, zapadejo v plačilo istočasno in so prihodek različnih blagajn javnega financiranja (npr. prispevki za socialno varnost).

E-račun, ki ga boste prejeli v spletno banko bo vseboval vse podatke potrebne za izvršitev plačila, zato vam podatkov ne bo več potrebno vnašati v plačilni nalog. Prav tako se zmanjša tveganje, da bi pozabili plačati davčne obveznosti.

Kdo lahko plačuje z e-računom?
Z e-računom lahko svoje obveznosti plačajo samozaposleni, prostovoljno vključeni v socialno zavarovanje, popoldanci in kmeti, ki so uporabniki spletne banke. Z e-računom lahko plačajo obveznosti obračunane v obračunu davčnega odtegljaja tudi delodajalci, ki so uporabniki spletne banke.


PS: Kaj hudiča mene briga neka lokalna pod-pod-temica o ukinjanju Udobnih X računov v splošni temi o Net.Stik?

Bluefish, kreten nesposoben, daj pobriši tole, ker se zdaj tule nekateri SPK uporabniki hudujejo, ker ne razumejo linkanih besedil na FURS. In potem name kažejo s prstom, ker niso sposobni sprocesirati 3 odstavke na povezanih MF straneh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

GupeM ::

showsover je izjavil:

S prebral povezavo? Jo razumel?

Sem, prebral in razumel, za razliko od tebe, ki ne razumeš niti teme, niti teksta na povezavi.

showsover ::

GupeM je izjavil:

showsover je izjavil:

S prebral povezavo? Jo razumel?

Sem, prebral in razumel, za razliko od tebe, ki ne razumeš niti teme, niti teksta na povezavi.

Hehe, GupeM, jaz to uporabljam, kako ne bi razumel, kaj piše?

PS: Kakšen imaš trr, da ti enako povrnem 0,02EUR kot jih zahteva tudi zavajon?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

MrStein ::

jabe je izjavil:

Zaenkrat vsi udobni računi ostajajo, samo na novo ne moreš skleniti. Torej se še ne splača nikamor hodit samo zato. Ko pa se bodo ukinjali se obstoječi, pa pogledaš kam iti. Zakaj bi vnaprej?

Vsakič v te račune dodajo še nekaj stroškov, tako da bi narobe preverjati konkurence.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

zavajon je izjavil:

Pa preden navalite na ta Sberbank direkt, vedite še:
- V pristopnini za Spletno banko prenosni OTP čitalec ni vključen - 20€
- Zapiranje računa na zahtevo stranke - 35€

showsover je izjavil:

Ja ne vem, nekje sem zasledil, da nekateri plačujejo po N upnov vsak mesec.
Če plačajo provizijo za vsak upn posebej, sploh, ko so banke povišale...
Tebi verjetno ni novo, komu pa zagotovo je in tisti bo vesel, banke in računovodje pa niti ne.
Poskusi dojemati bolj relativno, ne tako absolutno.

Aha, ti najbrž misliš, da z e-računom ne plačaš provizije. Pa jo, vsaj pri Sparkasse.


Zakaj bi rabil otp čitalec, ki je pri vsaki banki plačljiv? Saj imaš app na telefonu, ki je zastonj.

zavajon ::

Vsaka banka ne omogoča prijave z generatorjem kode iz appa.
Nisem šel podrobno razikovati, kako je s tem pri Sberbank, morda bom nekoč, če bo treba.
Mi pa zazvoni alarm, ko preberem, da stane nek čitalec 10 krat toliko kot je vreden, pa da imajo 35€ stroškov ob kliku na gumb "Zapri račun".

miko22 ::

Kdaj bo flik v m.stiku?

amacar ::

Receno je bilo 30.6. kolikor jih poznamo, bodo verjetno zamujali.

bastadu ::

Pravkar dobil obvestilo, da so omogočili potisna sporočila za prilive, fucking finally ...

jabe ::

Pa flik je že v meniju. Samo še ne dela... Napaka v komunikaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

GupeM ::

Meni dela. Ampak šalajbazarji so zaenkrat omogočili le nakazilo drugemu. Kje sta plačilo s QR kodo, NFC in zahtevek za nakazilo na moj račun? Saj vem da še ni uradnega izida, ampak sem precej prepričan, da ne bo nič bolje.

delavec44 ::

Kaj to je treba ročno številke vpisovati, ker meni gumb imenik ne dela.

jabe ::

Ja, zdaj je nekaj novega... Malo po malo. Treba najbrž do jutri počakati, da vidimo, kako so si zadevo zamislili.

Wolfie ::

Je že kdo probal, če zadeva dela?

jabe ::

Delajo nakazila, če sam telefonsko stevilko odtipkas. Gumb "stiki" je nem. Ni zahtevkov, ni plačil s qr kodo. Ni za domov pisat

showsover ::

jabe je izjavil:

Ni za domov pisat

:)) Tam za krompirjeve počitnice bo že.

GupeM ::

Meni stiki danes delajo. Tudi v meniju se je napis Flik spremenil v Flik plačilo. Še vedno pa ni plačil s qr/nfc, zahtevkov za plačilo itd.

Na sreco zaenkrat to lahko se vedno delam v FLIK pay appu. Ko je NKBM šaltal iz flik pay app v mDenarnico, je flik pay app nehal delat za NKBM.

V glavnem, res so šalabajzarji.

bastadu ::

Meni gumb Stiki ne deluje. V Flik appu me je sedaj odregistriralo, torej ga ni več možno uporabljati ...
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139033 (2284) TrumpDonald
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22824762 (2681) no comment
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052590 (2113) cortez
»

smartphone rezerva (kraja, izguba, okvara)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61250 (997) Cveto
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451718 (28453) MrStein

Več podobnih tem