» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
«
1 / 12
»»

MrStein ::

Je zunaj...
...in zgleda crknil.

https://netstik.sparkasse.si/

A komu mogoče naloži? Pred par urami je deloval, zdaj pa se ne odziva (sploh, na TCP nivoju).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

meni dela. Vsaj vstopna stran, za prijavo nebi vedu, ker nisem pri tej banki...
#brezpodpisa

Tribal ::

Dela brez problemov, zelo uporabna prenova.

p.s. uporabljam chrome.

MrStein ::

Hmm, kaj pa je novega razen premaknjenih in prebarvanih menijev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

A ne bi o težavah na strani Sparkasse raj vprašnu, ne vem, recimo Sparkasse?

MrStein ::

Zakaj bi jim težil, če se je izkazalo, da je meni kabel iz modema padel?

Nazaj na temo: novi Net.Stik
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

igor0203 ::

Zgleda malo bolj moderno, ni pa kaj dosti sprememb v primerjavi s starim (razen vizuelnih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Backup22 ::

Meni se zdi isto sra*** kot prej, z novim, niti ne tako lepim, CSSjem...
Še vedno mi vse deluje nepregledno, UX mi je katastrofalen - npr. pregled transakcij (ki bi lahko bil na prvem, mogoče celo personaliziranem screanu) še kar dobiš s klikom na EUR gumb, grafov ni, ali jih ne najdem...
Se bom že navadil, ampak, nova aplikacija s stališča uporabnosti ravno ne blesti.
//

MrStein ::

Je kdo mogoče zasledil podporo eRačunom?

Aha, pod menijem "Storitve" so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Jao, oddajam vlogo za eRačun, vpišem ime podjetja, kliknem "Išči", izberem iz zadetkov, in mi izpolni obrazec.
Hočem oddati obrazec in zajamra, da podatek, ki ga je sistem sam izpolnil, ni pravilne oblike. (davčna številka izdajatelja računa).

Pa tudi sicer zgleda klimavo (del za eRačune).

Upajmo, da to neke vrste "beta".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bastadu ::

Sem nov komitent banke Sparkase in žal ugotavljam, da je tale Net.Stik čista katastrofa (vsaj v primerjavi s kakšnim Klik-om ali N26), ima kdo kakšno info, če bodo tale dostop do banke v kratem kaj prenovili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

noraguta ::

Zamenjal banko. V dveh mescih v pokriješ.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

bastadu je izjavil:

Sem nov komitent banke Sparkase in žal ugotavljam, da je tale Net.Stik čista katastrofa (vsaj v primerjavi s kakšnim Klik-om ali N26), ima kdo kakšno info, če bodo tale dostop do banke v kratem kaj prenovili?

Pred 5-10 leti so imeli večjo prenovo, pa pred 1-3 leti manjšo, tako da dvomim, da je v bližnji prihodnosti kaj planirano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ted ::

bastadu je izjavil:

Sem nov komitent banke Sparkase in žal ugotavljam, da je tale Net.Stik čista katastrofa (vsaj v primerjavi s kakšnim Klik-om ali N26), ima kdo kakšno info, če bodo tale dostop do banke v kratem kaj prenovili?


Se ne strinjam, deluje zelo ok, tako na telefonu kot PC-ju, rabiš samo dig. potrdilo. Ni na nivoju kot N26, ampak katera banka v Slo pa je?
Mah...

bastadu ::

Digitalno potrdilo ni (več) opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

MrStein ::

Šizofrenija spet...

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nebomgabiksa ::

Meni je Sparkasse kul zaradi dveh zadev:
- Udobni plus (brezplačno vodenje za povprečno stanje 1000€)
- Predčasno plačilo MC (ne nočem imeti višjega limita)
- Aja, pa pri kredit(ku) so se potrudili

UI/UX pa je katastrofa, ampak jebeš to...

MrStein ::

Njihov app (za android) ima kar dosti negativnih komentarjev:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zanimivo, skupna ocena pa je vseeno 3.7 (od 5).

Jaz bi izpostavil majhnost gumbov za tapniti, sploh v višino so premajhni, ter istočasno preblizu en drugemo. Tako na majhnih zaslonih mimogrede tapneš napačen gumb in lahko ponovno tipkaš PIN...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Šmorn ::

Generator ni problem. Uporabljam na velikem in na majhnem zaslonu pa se še nisem zmotil pri gumbih. Večji problem je mobilni netstik. Pa še tu ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

MrStein ::

Odvisno. Če si navajen volovske vprege, je Yogo odličen. Če si navajen Mercedesa...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikonja ::

Meni osebno ni jasno kaj se dogaja z njima, dokler druge banke imajo normalne aplikacije za android/ios oni se še vedno j... z to svojo web verzijo aplikacije katera je neuporabna. Za plačevanje računov še vedno gubiš pol urce namesto da kočno kreirajo aplikacijo in lahko plačuješ s skeniranje qr kode.
Pa to da so skoraj edina banka brez nfc-a na kartici mi ne gre v glavo.
Edini plus je da ni provizij na plačilo položnic in na dvig na drugih bankomatih.

Mogoče bom kar zamenjal banko.

miko22 ::

NFC imajo od letos dalje. Jaz sem zamenjal(in pač plačal predčasno menjavo) ampak v trgovini gre dost hitreje.
Glede položnic pa ne bo držalo. Jaz jih plačujem(pozitivni račun), če pa plačuješ mesečno nadomestilo pa nimaš provizije, samo to ima NKBM tudi(paket komplet).
Se pa strinjam da je uporabniški vmesnik katastrofa.

Nikonja ::

za NFC res nisem vedel da so uvedli, ampak za položnice na svojem paketu imam do 20 kos na mesec brez provizije. Lahko me pa ubiješ kateri paket imam :)

MrStein ::

Ve kdo če GEG aplikacija shrani nastavitve v cloud?
Torej če menjaš telefon, se prenesejo nastavitve?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c0ck4m0u53 ::

Dobil sporočilo, da je od danes na voljo prenovljen m stik (mobilna banka). Zadevo namestim na telefon in vnesem vse zahtevane podatke (user id, serial number, reference code), si določim pin in pričaka me obvestilo, da zadeva ni omogočena na rootanih telefonih. Nikjer, pa nobenega obvestila, da zadeva ni root friendly.
Zdaj moram poklicat na tehnično podporo (seveda v času uradnih ur, ki so danes že mimo), da ponovno dobim nove podatke za registracijo naprave, ker stari niso več veljavni, briljantno res. Me prav zanima, če mi bodo ponoven poizkus registracije naprave zaračunali.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

c0ck4m0u53 ::

Se opravičujem za dvojni post. Zadeva deluje z magisk hide ter s ponovnim naročilom m stika preko net stika (Storitve > Naprave > Naročilo avtentikacijske naprave > Mobilna banka M.Stik).
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

miko22 ::

ne razumem, zakaj moraš ponovno naročiti preko stika, če zadevo že imam na telefonu?

miko22 ::

Ok, zdaj razumem - zato da dobiš nove podatke.
Samo mi nekaj ni jasno. Zdaj rabim staro aplikacijo, zaradi generatorja gesel, pa tudi novo, torej 2 aplikaciji.
In v novi aplikaciji ne vidim kredita. Pa še nekaj drugih funkcij manjka. Ni ravno najboljša.

buttcrack ::

A je treba kej plačat spet? Geg sem že kupil...

miko22 ::

piše, da za obstoječe ne. Vsaj tak sem dobil mail. Splošnih pogojev nisem šel brat.

c0ck4m0u53 ::

miko22 je izjavil:

Ok, zdaj razumem - zato da dobiš nove podatke.
Samo mi nekaj ni jasno. Zdaj rabim staro aplikacijo, zaradi generatorja gesel, pa tudi novo, torej 2 aplikaciji.
In v novi aplikaciji ne vidim kredita. Pa še nekaj drugih funkcij manjka. Ni ravno najboljša.


Sam uporabljam kalkulatorček za generiranje gesel. Poizkušam, pa razumeti tvojo težavo. Zakaj potrebuješ staro aplikacijo za generiranje gesel, a v tej novi verziji ne deluje?
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

itsme ::

V novi aplikaciji je tudi generator gesel. Po zagonu aplikacije, desno nad gumbom Vstop.

bastadu ::

Za izziv pa ne gre poskenirati QR?

MrStein ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Dobil sporočilo, da je od danes na voljo prenovljen m stik (mobilna banka). Zadevo namestim na telefon in vnesem vse zahtevane podatke (user id, serial number, reference code), si določim pin in pričaka me obvestilo, da zadeva ni omogočena na rootanih telefonih. Nikjer, pa nobenega obvestila, da zadeva ni root friendly.

So verjetno potem dodali pri opisu:

* Registracijo mobilne banke M.Stik je mogoče opraviti le na Android in iOS napravah s tovarniško nameščenim operacijskim sistemom.

Kar je sicer še vseeno nejasno glede root-a, saj root je še vedno "tovarniško nameščen operacijski sistem".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

- Hitro plačevanje položnic s funkcijo "slikaj in plačaj"

Jej! Končno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

itsme je izjavil:

V novi aplikaciji je tudi generator gesel. Po zagonu aplikacije, desno nad gumbom Vstop.


Hvala, jaz sem iskal not, ko sem se že prijavil. Nisem si mislil, da je generator zunaj prijave.

looser ::

kaj pa ta star geg? ste poradirali?

MrStein ::

Dokler novi app ne bo podpiral branja izziva s kamero, verjetno ne bomo.

PS: PIN 4 cifre? Po vseh predavanjih o varnosti in dolgih geslih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

piše, da za obstoječe ne. Vsaj tak sem dobil mail. Splošnih pogojev nisem šel brat.

na ceniku piše nekaj o 5€ po 23.1. app so dal pa ven 24.1. :)

kako pa prideš do vseh teh cifer za prijavo? šalter, prek neta?

bastadu ::

buttcrack je izjavil:

kako pa prideš do vseh teh cifer za prijavo? šalter, prek neta?

Prek netStik-a oddaš naročilo, potem dobiš čez nekaj minut SMS in mejl z vsemi potrebnimi podatki ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

jacksy ::

miko22 je izjavil:

Ok, zdaj razumem - zato da dobiš nove podatke.
Samo mi nekaj ni jasno. Zdaj rabim staro aplikacijo, zaradi generatorja gesel, pa tudi novo, torej 2 aplikaciji.
In v novi aplikaciji ne vidim kredita. Pa še nekaj drugih funkcij manjka. Ni ravno najboljša.


Kje pa se vidi kredit? Jest ga nikjer ne vidim, tudi na spletni strani ne...??

miko22 ::

Mogoče ker si srečnež, pa nimaš kredita :)
šalo na stran, pod računi v spletni aplikaciji se vidi. Ne spomnim se pa če sem si ga jaz dodal ali mi je bančnik. Za najetje kredita imam v pogodbi navedeno, da moram preko računa poslovati, zadnje leto pa več ne, ker imam vse preko N26. V kreditni pogodbi piše da mi lahko OM zvišajo zaradi tega. Moram na mesec naret kako dodatno transakcijo, da bo volk sit in koza cela.

Pri novi app bi lahko naredili login z prstnim odtisom. Vsi to že majo.
Čudno, da težijo z rootanimi telefoni, imajo pa 4 mestni pin, res smešno.

miko22 ::

Ugotovil, da novi app ne moreš namestiti na več naprav. Staro aplikacijo sem imel jaz in žena, nove pa ne morem dati gor pod istimi podatki. Ne vem pa, kaj bi se zgodilo, če bi se prijavil še 1x da bi dobil druge podatke.
Ta nova aplikacija je sicer všečna ima pa nekaj pomankljivosti, kot smo že ugotovili.

c0ck4m0u53 ::

V primeru, da želite M.Stik uporabljati na več napravah**:

Aktivirajte aplikacijo na prvi napravi s prejetimi elementi prepoznave (uporabniško in serijsko številko ter referenčno kodo).
Šele po aktivaciji aplikacije na prvi napravi naročite elemente prepoznave za naslednjo napravo.

Postopek ponovite za vse naprave, na katerih želite uporabljati mobilno banko M.Stik.

** Strošek aktivacije za vsako dodatno napravo je 2 € oz. v skladu z veljavnim cenikom.


Tole je napisano v mailu, ki sem ga dobil v četrtek, kjer so se pohvalili, da je na voljo prenovoljena mobilna banka m stik.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

XLapse ::

malo offtopic... sm mel pri njih račun in 5EUR na mesec.. sm šel stran. na intesa san paolo dam manj kot 4EUR + web/mobilna banka.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

miko22 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

V primeru, da želite M.Stik uporabljati na več napravah**:

Aktivirajte aplikacijo na prvi napravi s prejetimi elementi prepoznave (uporabniško in serijsko številko ter referenčno kodo).
Šele po aktivaciji aplikacije na prvi napravi naročite elemente prepoznave za naslednjo napravo.

Postopek ponovite za vse naprave, na katerih želite uporabljati mobilno banko M.Stik.

** Strošek aktivacije za vsako dodatno napravo je 2 € oz. v skladu z veljavnim cenikom.


Tole je napisano v mailu, ki sem ga dobil v četrtek, kjer so se pohvalili, da je na voljo prenovoljena mobilna banka m stik.


Hvala ti, res sem to spregledal.

buttcrack ::

Če maš root lahko provaš s titaniumom backup narest pa pol na drugem telefonu restore.

MrStein ::

A vam tudi traja sekundo-dve skoraj vsak premik med ekrani? Z vrtečim krogcem.


Pa še zanimivost s prometa na Mastercard:

https://imgur.com/TwPNPcr
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nebomgabiksa ::

MrStein je izjavil:

PS: PIN 4 cifre? Po vseh predavanjih o varnosti in dolgih geslih?

+ TouchID, FaceID... whatever.

MrStein ::

Ja, ker čez dan nikoli nimaš odklenjega telefona, ko bi ti ga lahko kdo iz rok iztrgal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426110 (752) dronyx
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139979 (3230) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052907 (2430) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452009 (28744) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615653 (13507) ...:TOMI:...

Več podobnih tem