» »

Prekinitev pogodbe, telekom..

Prekinitev pogodbe, telekom..

m0LN4r ::

1. Naj vam opišem najprej situacijo. S partnerko sva imela internet pri T-2, hitrost 10/1 mb/s (za 32€ po novem). Imela sva željo po hitrejšem "uploadu" in sva vprašala in so nam rekli, da ne gre zaradi dogovora med T-2 in Telekom, ki se glasi:

Pri naročilu storitev z uporabo tehnologije ADSL preko zakupa širokopasovnega dostopa z bitnim tokom nacionalnega operaterja so možni le štirje zakupi hitrosti in sicer: do 1/0,256 Mbit/s, do 4/0,512 Mbit/s, do 8/1 Mbit/s ter do 10/1 Mbit/s.


2. Poklical sem telekom in prosil naj preverijo možne hitrosti in ali je možna večja hitrost od 10/1. So me čez 2 dni poklicali in rekli, da je možno vse na vdsl in da ima še en sostanovalec v istem bloku višje hitrosti.

3. Šla sva na poslovalnico tam nam je agent zagotovil hitrost 15/5 (edini paket z več kot 1mb uploada) in sklenila razmerje za 24 mesecev.
- Vprašal sem če bo sigurno delalo vsaj z 2mb/s in mi odgovoril, da sigurno bo šlo čez 3mb/s, da so oni to preverili in mu program ponuja hitrosti vse do 40/20 na VDSL.
Govorim o uploadu.

4. Danes pride tehnik, priklopiva modem. Stestirava in razočaranje. Upload dosega enake hitrosti, kot prej pri T-2. Točno 1,28mb/s.
Tehnik pokliče drugega tehnika, ki mu zagotovi, da hitreje nebo šlo.

5. Pokličem danes support, da ne mislim plačevat 13€ več za isto hitrost, kot prej. Saj so mi zagotovili z preverbo, da bo šlo 15/5 komot. Gospa mi lepo pove, da seveda lahko spremenim paket na 15/0,768mb/s za isto ceno (46€) ali 10/0,768 za 40€ ali 4/2 za 34€ oz.. V glavnem, dražje in manj tega, kar jaz potrebujem.
5.a) Jo vprašam če se heca, ker sem ji rekel, da je bil moj prvotni namen večji upload, kot 1mb/s in da sem zaradi tega prekinil razmerje pri T-2.
5.b) Jo vprašam če se lahko pogodba stornira ?! Glede nato, da imam internet šele 2 uri pri njih in je ravnokar tehnik bil tu in rekel, da nebo šlo več kot 1mb/s uploada.

6. Gospa mi odgovori, da naj napišem reklamacijo na reklamacije@telekom.si oz. lahko odstopim od pogodbe, ampak potem nosim stroške modema, zastonj prilopa na domu (ki sem ga jaz naredil) pa še tehniku dal pijačo.

Zanima me ali mi lahko ponudijo take možnosti? Oz. ni nobenega odpovednega roka oz. tesnega obdobja? Takoj ko podpišeš pogodbo si si nakopal en kup stroškov?
Ni nekega 15dnevnega odpovednega roka?

Žal ne morem prebrati drobni tisk na pogodbi, ker mi je še niso poslali po pošti. Vem le to, da je sklenjeno razmerje za 24 mesecev z akcijami za hitrost 15/5, ki ne laufa.

Se jih ne morem zdaj rešit brez stroškov?

Lp,
hvala za pomoč.

Med tem časom, napišem reklamacijo, ampak vem da iz tega nebo nič, ker sem prebral vsepovsod, da ne odpisujejo oz. imajo 15 dni da odgovorijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

Ne vem sicer kaj piše v pogodbi in kakšne hitrosti ti morajo zagotovit ampak pošlji reklamacijo pisno. Pred leti so imeli izpostavo za to v kopru, kje je sedaj povprašaj.

mi smo imeli podoben problem ko smo šli na trio paket in odpovedali klasičen telefon. Čez 1 mesec zaradi nezanesljivosti smo želeli klasičen telefon nazaj in so nam rekli, da je potrebno plačati za nov priključek (cca 80€ se mi zdi). Poslali smo pisno pritožbo, ki je bila nato odobrena in smo samo vrnili opremo kar smo vzeli na vezavo, ter oni so nam ponovno brezplačno vzpostavili navadno linijo.

ne vem pa kje živiš, da ti ne dela več kot 1mbps uploada. Meni vleče polna 2mbps na liniji 8/2, pa sem več kot 2km od centrale + IPTV dela zraven normalno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

Koliko imaš snr in line attenuation ?

3. Šla sva na poslovalnico tam nam je agent zagotovil hitrost 15/5 (edini paket z več kot 1mb uploada) in sklenila razmerje za 24 mesecev.

Agent je PR, le tehnik lahko določi, s koliko se modem poveže.

Za 40/20 na vdsl in podobno moraš biti zelo blizu centrale.

http://www.speedguide.net/dsl_speed_cal...

šernk
ne vem pa kje živiš, da ti ne dela več kot 1mbps uploada. Meni vleče polna 2mbps na liniji 8/2, pa sem več kot 2km od centrale + IPTV dela zraven normalno.

Kvaliteta Telekom bakra je različna.In če je zanič, ne pomaga ne adsl2+ ne vdsl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

m0LN4r ::

Tehnik je bil poklican s strani "agenta", kadar smo sklenjeval pogodbo. Še isti dan zjutraj dobil potrdilo od unih, ki preverjajo možnosti.

Živim pa na zračnih razdaljah od ustanov kot so:

150m Ekonomska P. Fakulteta Maribor,
150m IZUM (Cobiss),
250m NKBM (nova prestižna stavba),
250m Dvorana UNION,
450m Pošta (Poslovalnica 2116 Maribor),
450m Železniška postaja Maribor,
500m Študentski domovi Tyrševa

Torej vsi ta vlki okoli mene. Sicer je še tehnik rekel, da mu ni jasn, če pa je IZUM prek ceste.

Pač mene zanima ali lahko prekinem pogodbo brez stroškov?

@s6c-gEL :: danes, 16:04:50
Koliko imaš snr in line attenuation ?

V tem modemu, čist nič ne piše. Sem vse poklikal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

s6c-gEL ::

Tehnik je bil poklican s strani "agenta", kadar smo sklenjeval pogodbo. Še isti dan zjutraj dobil potrdilo od unih, ki preverjajo možnosti.

Če tehnik takrat ni opravil meritve pri tebi je vse skupaj rekla& kazala.
Kdo pravi da gredo kabli do tebe po najkrajši poti ?

m0LN4r ::

Zato, ker je šel pogledat uporabnike pri siolu v istem bloku in kak se jim sinca modem.

Men vleče z 15mb/s oz. lahko bi 20mb/s je rekel, ampak upload pa nebo šlo.
Do centrale je 750m zračna in 1km po glavnih ulicah.

s6c-gEL je izjavil:

Tehnik je bil poklican s strani "agenta", kadar smo sklenjeval pogodbo. Še isti dan zjutraj dobil potrdilo od unih, ki preverjajo možnosti.

Če tehnik takrat ni opravil meritve pri tebi je vse skupaj rekla& kazala.
Kdo pravi da gredo kabli do tebe po najkrajši poti ?

Rekel je da ne more opraviti meritve, ker nisem njihov naročnik. Ko pa bom pa lahko merijo kolko hočejo. Tak je blo povedano s strani tehnične podpore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Inštitut Informacijskih Znanosti (izum.si), ki je manj kot 150m od mene, pa ma ziher 1mb/s uploada ne? Pa nkbm, epf, pošta, OŠ, srednja ekon., itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s6c-gEL ::

A misliš da so oni na bakru :D ?

m0LN4r ::

Ja ok, kul če pač nemorem met, mi naj prekličejo pogodbo brez stroškov pa grem nazaj na T-2.

Al to pač ne gre, tudi če ne dela tako kot si podpisal?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

Pač povej, da ne misliš plačevati za nekaj kar so obljubljali in se niso sposobni držati in da imaš namen reklamirati njihovo storitev. Dvomim da je pa problem tisti odkup modema, ker jih dajejo ven kot lešnike.

če si vzel kakšno drugo ugodnost na naročnino in vezavo moraš pa seveda odplačat. Tu zraven lahko seveda priklopijo zastonj priklop tehnika (to sem spregledal v prvem postu).

skratka dokler nisi siguren v storitev se ne smeš vezati. Spiši lepo reklamacijo, vendar jaz bi vprašal kam jo lahko pošljem priporočeno po pošti in boš videl odgovor. Sem 90% da ti bodo reklamacijo ugodili brez dodatnih stroškov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Sem poklical in gospa rekla, da sprejemajo reklamacije na reklamacije@telekom.si. Sem jo že napisal.

Zaenkrat še nobenih ugodnosti nisem koristu, razen prešvicanega tehnika, k ga je skor kap od vročine na kavču...

Internet mam šele 3 ure :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Han ::

TELEkom in bakerena parica - ne hvala! Zasoljene cene, zavajanje, bedasti in nerealni paketi.

Predvsem ne podpisati pogodbe!

gddr85 ::

m0LN4r je izjavil:

Sem poklical in gospa rekla, da sprejemajo reklamacije na reklamacije@telekom.si. Sem jo že napisal.

Zaenkrat še nobenih ugodnosti nisem koristu, razen prešvicanega tehnika, k ga je skor kap od vročine na kavču...

Internet mam šele 3 ure :D


maš srečo da je preživu, če ne bi ti še tega zaračunal :))

šernk ::

TELEkom in bakerena parica - ne hvala! Zasoljene cene, zavajanje, bedasti in nerealni paketi.


ker je konkurenca res fantastična na tem področju :))

2 leti nazaj razmišljal o prehodu drugam in sem pogruntal da imajo drugi na bakru še slabšo ponudbo za odtenek nižjo ceno (2€ na 50€...pljunek v morje).

sem pa takrat res upošteval praktično vse. Prečrtal vseh n+1 neuporabnih TV programov tako pri enih kot pri drugih in tretjih in sestavil seznam uporabnih. Kakorkoli sem obračal je vedno prišel spisek uporabnih TV programov vedno pri telekomu najdaljši in cena najvišja. Ampak ko si se odločal med 20 ali 25 TV programi in končno razliko v ceni 3€ na mesec je seveda jasno kje boš. So bili pa upoštevani vsi popusti v ceni, ker mene zanima koliko pride položnica ne pa koliko je napisano na ceniku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Jaz sem menjal ravno zaradi tega, ker so mi edini zagotavljal 5mb/s upload.

T-2 rekel, da ne gre zaradi une fore z telekomom, ki sem jo zgoraj citiral,
Amis je rekel, da je lahko 4mb/s, ampak da je treba vzet obvezno trio. Drugače je lahko samo 1mb/s,
Telemach pa ma za 32€ tudi samo 1mb/s up, (silver).

Pol pa še fora, da dokler nisem njihov naročnik, ne morej pri men doma nč merit. Svašta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Han ::

@šernk: Tema je predvsem o internetu. TELEkom ponuja za današnji čas res bedaste, nerealne in drage SiOL internet pakete. Za njih je Osnova še vedno zgolj 1 Mbps (DL). Zanimivo, da ima ta paket hitrejši UL (512 kbps) kot Internet SiOL, ki za 26,5 eur/mesec ponuja smešnih 2 Mbps / 384 kbps. NE, HVALA!

V kolikor želiš TV, je Telekomov TOP Trio res vreden razmisleka, ker je dejansko konkurenčen. A na bakru kljub temu ne dobiš spodobno hitrega uploada, če nisi res blizu centrale na kvalitetni parici.

m0LN4r ::

Obujam temo, ker mi je telekom prekinil pogodbo, dal list na katerem piše "odstop od pogodbe v roku 15dni" vzel opremo in vse.
Čez 1 mesec so mi pa poslali račun, ki vsebuje ceno uporabe interneta za 4 dni (pritožil sem se že isti dan ob vklopu) in kao nadgrandjo na 15/5 (ki sploh ni delovalo), ter prekinitev. Vseskupaj v višini 19EUR

Prejel sem še račun od t-2 za 29,6EUR v katerem so mi zaračunali uporabo interneta za 30% meseca in prekinitev pogodbe.
Naj omenim, da mi je 24 mescev poteklo že več kot leto in pol nazaj. Na pritožbo so mi odgovorili takole:
"Strošek preklica se sicer nanaša na obisk omrežnega tehnika za prevzem opreme, izklop priključka na centrali ter administrativno obdelavo zahteve."

Tega obiska v prvem mestu sploh ni bilo, modem je še vedno pri meni in pogodba potekla že pred letom in pol. Ali je treba vseeno to plačati?

Lp,
prosim za kak pravni nasvet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RejZoR ::

Očitno grejo pri T-2 dost bolj na ziher glede tega. Sem nazadnje povpraševal če bi lahko zakupil višji upload, so preverili in sem takoj dobil odgovor, da ne bo šlo. Telekom pa očitno samo da proda čim več, pa tud če dejansko sploh ne dela. Sem pa želel it iz 8/1 na 10/2.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ProGo ::

Takoj izklopi modem in danes pošlji priporočeno odpoved pogodbe (mail ne velja, vsaj pri t2). In ne bi smelo biti stroškov.
Če pa ti jih bodo hoteli zaračunati pa prijava na TIRS zaradi zavajanja uporabnika. Če bi vedel da ne boš imel višje hitrosti, pogodbe s TS verjetno ne bi sklenil, ane?

...:TOMI:... ::

Prvo kar je, kako lahko mislite, da bo po istih kablih od drugega ponudnika hitrejši internet?

Drugo, če gre preko preko bitnega toka, pomeni, da je šlo že sedaj preko opreme telekoma in ne preko opreme t-2. Če bi bilo možno, bi ti že ponudili višjo hitrost.

Elektronska oblika ima po zakonu enako veljavo, kot tiskana, tako, da izjava o tem, da mail ne velja, ne drži.
Tomi

m0LN4r ::

...:TOMI:... je izjavil:

Prvo kar je, kako lahko mislite, da bo po istih kablih od drugega ponudnika hitrejši internet?

Drugo, če gre preko preko bitnega toka, pomeni, da je šlo že sedaj preko opreme telekoma in ne preko opreme t-2. Če bi bilo možno, bi ti že ponudili višjo hitrost.

Elektronska oblika ima po zakonu enako veljavo, kot tiskana, tako, da izjava o tem, da mail ne velja, ne drži.

Ti ne bereš?
T-2, amis in ostali so omejeni zaradi telekoma, zato:
"Pri naročilu storitev z uporabo tehnologije ADSL preko zakupa širokopasovnega dostopa z bitnim tokom nacionalnega operaterja so možni le štirje zakupi hitrosti in sicer: do 1/0,256 Mbit/s, do 4/0,512 Mbit/s, do 8/1 Mbit/s ter do 10/1 Mbit/s."

ProGo je izjavil:

Takoj izklopi modem in danes pošlji priporočeno odpoved pogodbe (mail ne velja, vsaj pri t2). In ne bi smelo biti stroškov.
Če pa ti jih bodo hoteli zaračunati pa prijava na TIRS zaradi zavajanja uporabnika. Če bi vedel da ne boš imel višje hitrosti, pogodbe s TS verjetno ne bi sklenil, ane?

Pogodbo pri T-2 je prekinil telekom. Kao vse mi nardimo pa to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

...:TOMI:... ::

To, kar pišeš ne drži.

Na voljo so hitrosti, kot jih ima telekom v svoji ponudbi, vendar se operaterji selektivno odločajo za izbiro določenih hitrosti, ker v nasprotnem primeru imajo premalo dobička (beri: telekom je predrag za njih).

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Bitni tok omogočajo preko vseh tehnologij. xDSL (ADSL, ADSL2+ VDSL, VDSL2), FTTH

Preko bitnega toka tudi ne delujejo določene storitve, recimo pri t-2ju ne deluje radio, pa skype, gledanje IPTV preko računalnika itd.


Za višji upload te morajo prestaviti na drugo tehnologijo, se rpavi na VDSL. Če to ni možno zaradi predolgih kablov ali kakih drugih omejitev, pač ne bo nič.
Tomi

m0LN4r ::

Tisto, kar sem v narekovajih napisal imajo izrecno napisano ponudniki z drobnim tiskom na papirju ko naročiš internet (t-2 ima tudi na spletni strani to napisano) na bakru preko telekomovih kablov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Evoga, zaključek zgodbe:
Kakor sem omenil sem Telekomu in T-2 poslal pritožbo, na katero sem dobil najprej generičen odgovor od podpore preko epošte v smislu "bo treba plačat".

Nato sem jim še enkrat poslal pritožbo s poskeniranimi računi, podpisanimi papirji, tudi tisti kvazi predračun iz poslovalnice in posredoval sem jim še emaile od podpore itn.
Zahteval sem pisni odgovor, nevem točno kdo mi je to rekel, ampak mi je rekel, da če ne zahtevam mi ga niso dolžni poslati.

Čez 30 dni sem prejel od obeh operaterjev priporočeno pismo z dobropisom. Zelo lepo od obeh.

Upam, da še komu prav pride in se pritoži.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1880562984 (41) permit
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
254983 (4026) mojster_joni
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728312 (18838) ufek
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135863 (19809) Bug
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036415 (15822) Primoz78

Več podobnih tem