» »

Telekom optika-paket modri

Telekom optika-paket modri

«
1
2 3

fruc900 ::

Evo kot kaže se bom lahko priklopil na optiko in vzel paket modri, ker imam dosedaj TV in internet preko kabelske mi zadeva ni čisto poznana in bi prosil, če mi iz izkušenja lahko kaj razložite, kolikor vem mi optiko potegnejo do modema, ki je tudi router (wifi)? ali gredo potem od modema dalje UTP kabli ali še vedno optični kabli, namreč imam tri televizorje, torej rabim tri komunikatorje, enega dobim poleg enega mi bo dal kolega enega pa bom vzel v najem, tega ki mi ga bo dal kolega je komunikator BOX S (5200) http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... je ta komunikator vredu za optiko ?
za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem...

Dr_M ::

Do modema oz njihovega routerja pride opticni kabel, naprej pa utp.
Ce imas ze svoj router (sploh ce je kaksen drazji), das modem v bridge mode in gor priklopis svoh router, za internet pa vleces iz svojega routerja.
Boxe priklopis pa direkt na modem.
Sicer pa ko ti pridejo montirat, malo povprasaj, kaksna je najboljsa opcija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

fruc900 ::

Hvala za informacija, zadeva mi je sedaj jasna :)

fosil ::

Na telekom optiki imaš možnost tudi kabelske tv.
Tako je!

cekr ::

Dr_M je izjavil:

Do modema oz njihovega routerja pride opticni kabel, naprej pa utp.
Ce imas ze svoj router (sploh ce je kaksen drazji), das modem v bridge mode in gor priklopis svoh router, za internet pa vleces iz svojega routerja.
Boxe priklopis pa direkt na modem.
Sicer pa ko ti pridejo montirat, malo povprasaj, kaksna je najboljsa opcija.


Se opravičujem, ker sprašujem tu.
Zanima me, če je možno, da bi na lasten router priklopil box.
Je kakšna možnost, da bi router to spravil skozi?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

Ja, boljsi routerji imajo to moznost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaSmrk001 ::

Pozdravljeni,
mene pa zanimajo izkušnje s Telekomovim paketom Modri in sicer starša se odločata za ta paket, do hiše ni napeljana optika. Vprašanje je, ali bo delovalo brez zatikanj ob uporabi dveh televizij in interneta?
Hvala za odgovore..

jnovak ::

AtaSmrk001 je izjavil:

Pozdravljeni,
mene pa zanimajo izkušnje s Telekomovim paketom Modri in sicer starša se odločata za ta paket, do hiše ni napeljana optika. Vprašanje je, ali bo delovalo brez zatikanj ob uporabi dveh televizij in interneta?
Hvala za odgovore..
Če ni optike, ti oni zagotavljajo internet, ki bo deloval "vsaj" s hitrostjo 1/1 Mb/s. To so te fine variante, ki jih zadnje čase prakticirajo; ne rečejo več, da bo internet s hitrostjo npr. 30/5, ampak "vsaj 1/1". Ali bo vleklo s hitrostjo 30 ali le z 1 Mb/s pa ne vejo, dokler ne probaš :) Po vsej verjetnosti bo realnost nekje vmes - ampak ko ti podpišeš pogodbo, in če ti slučajno deluje na čistem minimumu, ne moreš nič.

AtaSmrk001 ::

@jnovak
hvala, saj tega se bojim ja, zraven tega, če bosta istočasno gledala TV, zna verjetno tudi nastat kak problem v smislu zatikanja, kock,..?

SaXsIm ::

Jaz sem pred kratkim vzel paket modri, pa ni nikjer pisalo vsaj 1/1. Je pa pisalo 30/5 variabilni. Modem se sinhronizira na 18mbit/s, pri dveh televizijah hkrati pa ostane cca 10mbit/s za prenos, oz okoli 7, se je kateri izmed kanalov HD.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

AtaSmrk001 ::

Hvala saxsim, to pa je za moje starše čisto ok. Za normalno brskanje je to preko dovolj. Verjetno tudi na vse skupaj vpliva oddaljenost od zunanjega priključka?

fruc900 ::

Zanima me se nekaj kateri kabli so priložen komunikaciji box ?

Dr_M ::

Kaksno malenkot kablov (UTP) ti oni lahko zrihtajo, drugace si moras napeljavo sam uredit, oni potem samo preverijo ce vse funkcionira.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jnovak ::

SaXsIm je izjavil:

Jaz sem pred kratkim vzel paket modri, pa ni nikjer pisalo vsaj 1/1. Je pa pisalo 30/5 variabilni. Modem se sinhronizira na 18mbit/s, pri dveh televizijah hkrati pa ostane cca 10mbit/s za prenos, oz okoli 7, se je kateri izmed kanalov HD.
Hja jaz sem se v avgustu zanimal in sem 2x govoril s supportom. Ko so mi prvic rekli za min 1/1, sem prosil, da preverijo in sporocijo, ker mi tak pogoj za leto 2015 in mesto (LJ) ni sprejemljiv. Po 1 tednu dobim klic s povratno informacijo, da mi ne morejo garantirati vec kot 1/1. Naj bi seveda bilo hitreje, ampak nihce ne ve koliko (dokler me ne priklopijo in preizkusijo). Tako da bi bil ves riziko na meni. To me je zal odvrnilo od njih, ceprav bi z veseljem menjal vse na Telekom, saj so po dolgem casu prisli s konkurencno ponudbo! Pa sem jim rekel, da sploh ne rabim nic extra, ampak da mi ne morejo garantirati vsaj 15/2 v tem casu, ni pa vec za nkamr :-)

fruc900 ::

Zanima me če je poleg kumunikatorja priložen hmdi kabel ? Glede utp kablov vem da jih bom moral sam kupit...

Gapi ::

Imaš prilošen utp,HDMI, mini scart na navadn scart, daljinec (baterije priložene), navodila. No pri mojem boxu je bilo tako.
No person is rich enough,to buy back his past.

Vaseer ::

jnovak je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Jaz sem pred kratkim vzel paket modri, pa ni nikjer pisalo vsaj 1/1. Je pa pisalo 30/5 variabilni. Modem se sinhronizira na 18mbit/s, pri dveh televizijah hkrati pa ostane cca 10mbit/s za prenos, oz okoli 7, se je kateri izmed kanalov HD.
Hja jaz sem se v avgustu zanimal in sem 2x govoril s supportom. Ko so mi prvic rekli za min 1/1, sem prosil, da preverijo in sporocijo, ker mi tak pogoj za leto 2015 in mesto (LJ) ni sprejemljiv. Po 1 tednu dobim klic s povratno informacijo, da mi ne morejo garantirati vec kot 1/1. Naj bi seveda bilo hitreje, ampak nihce ne ve koliko (dokler me ne priklopijo in preizkusijo). Tako da bi bil ves riziko na meni. To me je zal odvrnilo od njih, ceprav bi z veseljem menjal vse na Telekom, saj so po dolgem casu prisli s konkurencno ponudbo! Pa sem jim rekel, da sploh ne rabim nic extra, ampak da mi ne morejo garantirati vsaj 15/2 v tem casu, ni pa vec za nkamr :-)

Min 1/1 zato, ker večina ljudi ne zastopi pomena besede variabilno. Večina jih vidi "internetna hitrost do X/Y", potem pa nažge 4 STB-je, po možnosti še HD in ker speedtest ne pokaže hitrosti X/Y, v jok in na drevo...
Gledano drugače, če vzameš npr do 15/2, je to tudi minimalno 1/Z - če ne motim je 1 Mb/s DL in Z Mb/s UL (ne vem koliko - 256 Kb/s?) določena kot minimalna hitrosti, ki mora ostati za internet, pri max obremenitvi linije.
Minimalno 1/Z je večini lažje razumljivo, kot pa do X/Y. Je pa res, da je min 1/1 slišati zelo kamenodobno :)).

S!lentHunter ::

Sam imam možnost priklopa preko ADSL-ja ali VDSL-ja kakšna je razlika ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Invictus ::

Vzemi VDSL. ADSL je že nekaj let zastarela tehnologija, ki jo je nadomestil VDSL.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SaXsIm ::

@Vaseer - v moji pogodbi nikjer ne piše minimalno 1/1. Če ti linija sinhronizira s 30/2, ti imaš zakupljeno 15/1, ti ne opaziš razlike pri 4 komunikatorjih. Telekom ti vedno naredi tudi meritev ter skladno s tem ponudi max. število STBjev.

@Invictus - V bistvu nimaš izbire med VDSL in ADSL, temveč VDSL2 ter ADSL2+. In obe tehnologiji sta v bistvu kar moderni. Je pa glavna razlika ta, da VDSL omogoča višje hitrosti ter da hitrost precej hitro pada z oddaljenostjo. ADSL2+ je počasnejši, a bolje dela na slabših in daljših linijah. Ti pa telekom pri modrem paketu da novo opremo, ki podpira obe tehnologiji, tako da ti potem izberejo optimalno za tvojo linijo. Če pa se rabiš odločiti pri sklenitvi paketa (sam sem se), izberi VDSL, pa ti bojo tako potem avtomatsko preklopili, če se ne bo sinhroniziralo. Ti tako ali tako pride priklop naredit njihov tehnik, ki naredi še meritev ob preklopu.
SaXsIm

clancy ::

fosil je izjavil:

Na telekom optiki imaš možnost tudi kabelske tv.


To že, ampak ne v kombinaciji z paketom modri.

S!lentHunter ::

Mene pa zanima, še sledeče, priklop pravijo da je brezplačen na Telekomu, kaj zajema priklop, in še to ali ima modem, ki ga dobiš od Telekoma tudi Wifi, ali moram priklaplat še svoj ruter ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

r3dkv1c4 ::

S!lentHunter je izjavil:

Mene pa zanima, še sledeče, priklop pravijo da je brezplačen na Telekomu, kaj zajema priklop, in še to ali ima modem, ki ga dobiš od Telekoma tudi Wifi, ali moram priklaplat še svoj ruter ?

Ja, ima wi-fi, ni sicer bog ve kaj, za manjše stanovanje je v redu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

telexdell ::

r3dkv1c4 je izjavil:

S!lentHunter je izjavil:

Mene pa zanima, še sledeče, priklop pravijo da je brezplačen na Telekomu, kaj zajema priklop, in še to ali ima modem, ki ga dobiš od Telekoma tudi Wifi, ali moram priklaplat še svoj ruter ?

Ja, ima wi-fi, ni sicer bog ve kaj, za manjše stanovanje je v redu.

Ma daj no, podajaš neke pravljice za resnico. Za časa Sagema in dodatne kartice je bil dodatni usmerjevalnik nujen, danes pa je neumnost.
Drugače pa je najbolje počakati, da ti namestijo modem in preveriš povezavo. Če stvar ne deluje pač namontiraš dodatni usmerjevalnik.

PS-V novejših modemih je vgrajen 2,5 in 5 MHz WiFi najvišje hitrosti. Doma mi vleče po celi hiši, terasi in večini parcele okrog hiše.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

r3dkv1c4 ::

Oprosti, moj pa še kakšen ne, sigurno ne govoriva o istem modem/routerju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Joze_K ::

clancy je izjavil:

fosil je izjavil:

Na telekom optiki imaš možnost tudi kabelske tv.


To že, ampak ne v kombinaciji z paketom modri.


hm,
jaz imam Modri + kabelsko = cena modrega + 6 €

deluje b.p.

jnovak ::

telexdell je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

S!lentHunter je izjavil:

Mene pa zanima, še sledeče, priklop pravijo da je brezplačen na Telekomu, kaj zajema priklop, in še to ali ima modem, ki ga dobiš od Telekoma tudi Wifi, ali moram priklaplat še svoj ruter ?

Ja, ima wi-fi, ni sicer bog ve kaj, za manjše stanovanje je v redu.
Ma daj no, podajaš neke pravljice za resnico. Za časa Sagema in dodatne kartice je bil dodatni usmerjevalnik nujen, danes pa je neumnost.
Drugače pa je najbolje počakati, da ti namestijo modem in preveriš povezavo. Če stvar ne deluje pač namontiraš dodatni usmerjevalnik.

PS-V novejših modemih je vgrajen 2,5 in 5 MHz WiFi najvišje hitrosti. Doma mi vleče po celi hiši, terasi in večini parcele okrog hiše.
PPS: pomoje si mislil 2,4 in 5 GHz ... ampak to z vajino debato niti nima nobene veze oz. zagovarjata različni stvari, se ne razumeta najbolje.

Podpora za 5 GHz ima svoje prednosti, ampak range sigurno ni ena od njih. Glede na izkušnje z mojim routerjem (ni Telekomov): 6-7 m in ena stena vmes, pa mi 5 GHz zelo slabo lovi, tudi prekinja, tako da sem ga sploh nehal uporabljati in sem kar lepo na 2,4 GHz, ki na tej razdalji dela odlično. Torej, to da ti dobro lovi, ti bržčas na 2,4 GHz in po zaslugi močnejše antene (ter seveda naprave, ki sprejema signal). Da pa nekomu slabše lovi v stanovanju kot tebi, je pa lahko še ogromno drugih dejavnikov (gradnja hiše-sten, ostala elektronika in sosedovi routerji, ...)

telexdell ::

jnovak je izjavil:

....Da pa nekomu slabše lovi v stanovanju kot tebi, je pa lahko še ogromno drugih dejavnikov (gradnja hiše-sten, ostala elektronika in sosedovi routerji, ...)

Zato pa govorim, da naj ljudje najprej poskusijo in če ne bo ustreznega signala kupijo dodaten usmerjevalnik, na pa da se jim že takoj svetuje, da vržejo kar nekaj denarja stran (nakup usmerjevalnika+ porabljena elektrika) za nekaj, kar mogoče sploh ne potrebujejo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

r3dkv1c4 ::


Ma daj no, podajaš neke pravljice za resnico. Za časa Sagema in dodatne kartice je bil dodatni usmerjevalnik nujen, danes pa je neumnost.


No pa daj ti gargamel iz tvoje pravljice povej, zakaj potem pri nobenem znancu ne spravimo signal po celi hiši?

Ker......čakamo tebe, da ga boš nosil po hiši:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

telexdell ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Ma daj no, podajaš neke pravljice za resnico. Za časa Sagema in dodatne kartice je bil dodatni usmerjevalnik nujen, danes pa je neumnost.


No pa daj ti gargamel iz tvoje pravljice povej, zakaj potem pri nobenem znancu ne spravimo signal po celi hiši?

Ker......čakamo tebe, da ga boš nosil po hiši:))



Če ga ti ne uspeš spraviti to še ne pomeni, da to ni možno. Ko se boš nehal igrati s Smrkci in bežati pred Gargamelom, ti bo pa mogoče uspelo.

PS- pa zakaj zaboga bi kdo potreboval brezžični internet dosegljiv v vsakem delu hiše razen, če se skriva pred Gargamelom???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

r3dkv1c4 ::

Če ga ti ne uspeš spraviti to še ne pomeni, da to ni možno.


seveda ni možno, razen, če si gargamel , ki nosi wi-fi point v žepu, ko lovi smrkce po hiši
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

S!lentHunter ::

Zanima me še nekaj sedaj ima kabelsko pri drugem operaterju če vzamem paket modri pri Telekomu ali bom še vedno lahko uporabljal email ki ga imam sedaj preko kabelske ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Po nekaj letih razmišljam o preklopu iz Amisa in Simobila na Telekom in še najbolj primeren za to se mi zdi Modri paket, ki bi prišel mesečno isto kot plačujem zdaj Amis trojček in Simobil telefonijo. Zanima me, kako je s priklopom opreme ali lahko sam uredim ali pridejo oni? Kable imam že vse napeljane po hiši tako da verjetno je vse isto kot pri Amisu, samo preklopim staro opremo z novo ali kako gre to? Telefonski klici pri Modrem paketu so brezplačni tako pri stacionarni kot mobilni telefoniji? Hvala za pomoč in informacije.

Samson ::

Pozdravljeni. Malce obujam temo shodno temu da imam trenutno modrega na VDSL, torej 30/5 hitrost interneta. Ponujajo optiko in ker vidim (in kot vedno zelo bedasto napisano na njihovi strani - hitrost na optiki do 100Mb) bi povprasal kaksna je dejansko priklopljena hitrost. Ker sme v tujini mi je zena povedala da so rekli da se nam kot uporabnikom paketa modri ne spremeni nic razen opticnega vlakna do modema in sam modem. Torej po njihovo ostane hitrost 30/5. Lahko kater od vas ki ste saltali na ta nacin pove kaj vec. Hvala.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Joze_K ::

zdravo,...
jaz sem na optiki pa imam 100Mb linijo.... na modrem

sem pravkar zmeril download 81.10Mbps / 20Mbs upload

ampak je kar zadosti hitro :)

speedtest by ooklaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Samson ::

No to me je zanimalo. Pa si sel iz vdsl na optiko z istim paketom ali kako drugace?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Vaseer ::

Kot piše na linku: Hitrost do 100 Mb/s na optiki (do 20/1 Mb/s na ADSL oz. do 30/5 Mb/s na VDSL). Odstopanja od 100 Mb/s v DL (ob ustrezni opremi) opaziš ob prižganih BOXih - v centrali je (v večini primerov) 100 Mb/s port, zato ta omejitev "do" tudi na optiki.

Dr_M ::

Na optiki sploh nimajo 30mbit hitrosti.
Modri ima pa itak na optiki 100/20.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Samson ::

Torej je obiskovalec dal zeni napacne informacije. Tako se mi je tudi zdelo, a hvala da ste mi pomagali.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Dr_M ::

Odstopanja od 100 Mb/s v DL (ob ustrezni opremi) opaziš ob prižganih BOXih - v centrali je (v večini primerov) 100 Mb/s port, zato ta omejitev "do" tudi na optiki.


Heh. Imam 3 boxe doma, tudi ce so vsi trije prizgani, se vedno dobim 100mbit. Ce vec, ce obrzis dinamicen IP, lahko se vedno vzpostavis 2 povezavi in imas 2x 100mbit socasno. ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

oo7 ::

Jaz sem tudi danes dobil ponudbo paket modri in se mi zdi zelo ugodno.

Trenutno plačujem za internet 15m/1m top trio HBO mini + telefon ki ga skoraj nič ne uporabljamo 67 eur

Paket modri pa za 54 eur ponuja hitrejšo linijo in več tv progarmov.


Zdaj pa me sao zanima mi nimamo optike lahko potem jaz naročim ta paket? In trenutno imam siol a ta modri paket je tudi siol?

hvala za pomoč

oo7 ::

Sem poklical na Telekom in je možno zamenjat tako, da smo se odločili, da bomo šli na modri paket, ker je cenejši in ponuja veliko več kot ta zdaj :)

Pesimist ::

Samson je izjavil:

Torej je obiskovalec dal zeni napacne informacije. Tako se mi je tudi zdelo, a hvala da ste mi pomagali.


noja. Bi prej upal trdit da žena ni vedla o čem govori.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Samson ::

Pesimist je izjavil:

Samson je izjavil:

Torej je obiskovalec dal zeni napacne informacije. Tako se mi je tudi zdelo, a hvala da ste mi pomagali.


noja. Bi prej upal trdit da žena ni vedla o čem govori.



Verjemi da zena ve o cem se gre :O)

Je ze predolgo v teh vodah.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

toplakd ::

Jaz sem tudi šel iz Standard +MegaHD +Speedupgrade20/5 na paket modri.
Je 3€ ceneje, pa naročnino za GSM sem lahko prenesel v paket.
VDSL modem se mi sinhronizira z 32,1/5,4, pa tudi na Speedtest.net sem v povprečju na 28/4,5 ob enem prižganem tv boxu.

AC_DC ::

VDSL modem se mi sinhronizira z 32,1/5,4

Take hitrosti dosegaš na bakru ?

sodnicaN ::

telexdell je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

S!lentHunter je izjavil:

Mene pa zanima, še sledeče, priklop pravijo da je brezplačen na Telekomu, kaj zajema priklop, in še to ali ima modem, ki ga dobiš od Telekoma tudi Wifi, ali moram priklaplat še svoj ruter ?

Ja, ima wi-fi, ni sicer bog ve kaj, za manjše stanovanje je v redu.

Ma daj no, podajaš neke pravljice za resnico. Za časa Sagema in dodatne kartice je bil dodatni usmerjevalnik nujen, danes pa je neumnost.
Drugače pa je najbolje počakati, da ti namestijo modem in preveriš povezavo. Če stvar ne deluje pač namontiraš dodatni usmerjevalnik.

PS-V novejših modemih je vgrajen 2,5 in 5 MHz WiFi najvišje hitrosti. Doma mi vleče po celi hiši, terasi in večini parcele okrog hiše.

v katerih modemih je 5 ghz?

>Odstopanja od 100 Mb/s v DL (ob ustrezni opremi) opaziš ob prižganih BOXih - v centrali je (v večini primerov) 100 Mb/s port, zato ta omejitev "do" tudi na optiki.
to maš ti neki narobe, dva prižgana hd kanala in internet ne dela nič počasneje kot ob ugasnjenih

edino ne vem zakaj teh butastih 100/20 in ne 100/100... telekom pravi da zato ker večina uporabnikov itak ne uporabi več samo če ne rabijo več potem itak nima veze tud če dajo 1000/1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

Dr_M ::

Innbox v60.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sodnicaN ::

Dr_M je izjavil:

Innbox v60.

zakaj so pol meni na customer supportu rekli da tega še nimajo

pa a se jih da kako prepričat da ti ga zamenjajo (ok lahko ga dam v mikrovalovko za minuto, samo recimo da nočem pokvarit delujočega modema s katerim bi bil mogoče kdo drug zadovoljen)

Vaseer ::

Dr_M je izjavil:

Odstopanja od 100 Mb/s v DL (ob ustrezni opremi) opaziš ob prižganih BOXih - v centrali je (v večini primerov) 100 Mb/s port, zato ta omejitev "do" tudi na optiki.


Heh. Imam 3 boxe doma, tudi ce so vsi trije prizgani, se vedno dobim 100mbit. Ce vec, ce obrzis dinamicen IP, lahko se vedno vzpostavis 2 povezavi in imas 2x 100mbit socasno. ;)

Zato sem tudi napisal "v večini primerov". Ti si verjetno priključen na 1 Gb/s port in zato izkoristiš polno hitrost.

Dr_M je izjavil:

Innbox v60.

Nimajo vsi Innboxi V60U 5 GHz Wifija. Imam V60U in 100% nima 5 GHz. Iskratel ima 2 verziji V60U: 2,4 GHz in 2,4 + 5 GHz.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931432 (10340) Lonsarg
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294544 (3673) damirj79

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525086 (3800) Tilen
»

Hitrost optike

Oddelek: Pomoč in nasveti
4214439 (13037) Dr_M
»

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

Oddelek: Omrežja in internet
4110098 (9165) car100

Več podobnih tem