» »

Telekom optika-paket modri

Telekom optika-paket modri

1
2
3

Dr_M ::

Nimajo vsi Innboxi V60U 5 GHz Wifija. Imam V60U in 100% nima 5 GHz. Iskratel ima 2 verziji V60U: 2,4 GHz in 2,4 + 5 GHz.


Dokumentacija za te innboxe je prakticno neobstojeca, ampak nekje sem zasledil, da sta v1 in v2 tega routerja in v2 ima 5GHz 802.11AC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VelkBla ::

Smem vprašati kaj je dejanska razlika glede optike in OŠO? Vidm, da pri paketih optike, so internetne hitrost variabilne (odvisno od paketa, ki ga vzameš), pri OŠO tega ne piše. Malo sprasujem zaradi soseda, ampak ga ne bi zasul s ksnimi podrobnimi detajli, ker se na to ne spozna, pa da ne bo kasneje kompliciral pri kaksnem priklopu.

Lp

sodnicaN ::

Dr_M je izjavil:

Nimajo vsi Innboxi V60U 5 GHz Wifija. Imam V60U in 100% nima 5 GHz. Iskratel ima 2 verziji V60U: 2,4 GHz in 2,4 + 5 GHz.


Dokumentacija za te innboxe je prakticno neobstojeca, ampak nekje sem zasledil, da sta v1 in v2 tega routerja in v2 ima 5GHz 802.11AC.

mam screen shot z v60 in je samo 2.4ghz, mogoče je par srečnežev dobilo boljšo verzijo samo to je bla sreča in ne stalna praksa

Dr_M ::

Tuki okoli mene so jih ziher 300 potalal z 5GHz decembra in januarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sodnicaN ::

prvi batch mogoče?

če kdo ne rabi se priporočam za memjavo z v50

veso266 ::

da malo obudim staro temo.

a kdo ve a se da na modrem paketu dobit kaj več kot sam 100/20 (za začetek bi bilo 100/100 čist dobro) al pa će bi že šlo 1000/20 (top TRIO 1GB to ima sam je drago)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

bambam20 ::

veso266 je izjavil:

da malo obudim staro temo.

a kdo ve a se da na modrem paketu dobit kaj več kot sam 100/20 (za začetek bi bilo 100/100 čist dobro) al pa će bi že šlo 1000/20 (top TRIO 1GB to ima sam je drago)



Mogoče pogledaš h konkurenci? 300/50 za 35,24€ mesečno?

Dr_M ::

Kdo pa sploh pri nas ponuja tako hitrost?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Še ena na temo innboxi:
Meni je crknil že drugi par v pol leta, odkar sem naročnik.
Ali imam izjemno smolo. Ali pač Iskratel pakira maxšodr robo?

Dr_M ::

Nevihta?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bambam20 ::

Cervantes je izjavil:

Še ena na temo innboxi:
Meni je crknil že drugi par v pol leta, odkar sem naročnik.
Ali imam izjemno smolo. Ali pač Iskratel pakira maxšodr robo?



Smolo imaš. Kdo pa pravi, da ti niso podtaknili takšne, ki so bili iz servisa? :)

Cervantes ::

No, meni so izgledali kot novi.
Neviht v tistem obdobju ni bilo.
So se pa pregrevali, tako na uč.

Pesimist ::

jaz sem mel innboxa50u zelo dolgo, res je topel na otip da bi sumo na kako pregrevanje, samo nikol ni crkno. Nekaj casa sem celo imel tisto kabelsko skatlo na njem. Je pa res da je enostavno na polici in ni skrit v dobeni omari...

Cervantes ::

A govoriva o isti zadevi?
Innbox je pri meni PLC.

Pesimist ::

zgleda da ne te. Ja mislim modeme za optiko in xdsl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Vaseer ::

Cervantes je izjavil:

Še ena na temo innboxi:
Meni je crknil že drugi par v pol leta, odkar sem naročnik.
Ali imam izjemno smolo. Ali pač Iskratel pakira maxšodr robo?

Crknil na kakšen način? Se lučke na PLC-jih niso vež prižgale? Se PLC-ja nista "našla" v omrežju? Odpoved mrežnih priklopov?
Če sta odpovedala oba PLC-ja hkrati oz. v zelo kratkem razmaku in potem je 99% vzrok v el. napajanju - prenapetost. Kolikor sem imel opravka z njimi, sem dobil občutek, da so dokaj občutljivi na prenapetosti. Lahko da se motim.

veso266 ::

bambam20 je izjavil:

veso266 je izjavil:

da malo obudim staro temo.

a kdo ve a se da na modrem paketu dobit kaj več kot sam 100/20 (za začetek bi bilo 100/100 čist dobro) al pa će bi že šlo 1000/20 (top TRIO 1GB to ima sam je drago)



Mogoče pogledaš h konkurenci? 300/50 za 35,24€ mesečno?


ja sam pri nas je telekom vleku optiko in je sam telekom na voljo če bi bil t2 grem takoj k njim (občina Log-Dragomer)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Invictus ::

Telekom mora svojo optiko deliti z ostalimi operaterji. Zaradi monopola.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Jup, je pa doplacilo okoli 6e pri konkurenci za uporabo, ce se ne motim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gregor_m ::

Dr_M je izjavil:

Jup, je pa doplacilo okoli 6e pri konkurenci za uporabo, ce se ne motim.


Motiš se. Doplačila za TS optiko ni že kakšne 4 leta.


rupsi31 je 6. jul 2016 ob 11:08 izjavil:
veso266 je 6. jul 2016 ob 10:50 izjavil:
da malo obudim staro temo.

a kdo ve a se da na modrem paketu dobit kaj več kot sam 100/20 (za začetek bi bilo 100/100 čist dobro) al pa će bi že šlo 1000/20 (top TRIO 1GB to ima sam je drago)



Mogoče pogledaš h konkurenci? 300/50 za 35,24EUR mesečno?


ja sam pri nas je telekom vleku optiko in je sam telekom na voljo če bi bil t2 grem takoj k njim (občina Log-Dragomer)


Edino kar je na T2 dobro preveriti, če nimajo optike preko bitnega toka ali OŠO optika, ker v tem primeru nimaš hitrosti višjih od 100/20

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

Dr_M ::


Motiš se. Doplačila za TS optiko ni že kakšne 4 leta.


A si ziher? Pr nas smo dobili optiko novembra lani (od telekoma) in je bil tudi T2 v igri, kjer sem dobil inf, da je neko doplacilo (pa nisem ziher ali je blo 4 ali 6e.)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kitl76 ::

Doplačila ni 2 leti ne pa 4. Tako, da, ja doplačila ni.

Dr_M ::

Malo pozno, pa vseeno.


T-2 je z januarjem 2016 prenehal z zaračunavanjem t.i. optičnega dodatka v vrednosti 5.99€, ki so ga bili deležni vsi njihovi uporabniki, ki so storitve T-2-ja uporabljali z uporabo optike (FTTH) Telekoma Slovenije.


http://www.blog.uporabnastran.si/2016/0...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sheteentz ::

Kmalu dobim Modri Net, na pogodbi navedeno do 100/40. Ima njihov innbox v60 dovolj zmogljiv wifi za takšno hitrost?

Dr_M ::

Ce dobis model z AC, potem ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ufek ::

A niso vsi Innbox V60U AC?

Spock83 ::

Invictus je izjavil:

Telekom mora svojo optiko deliti z ostalimi operaterji. Zaradi monopola.


Bolj natančno. Telekom upravlja z javno infrastrukturo, ni pa lastnik. Zato je mora ponuditi tudi drugim. Seveda vzdrževanje stane in je treba plačati. To, ker T-2 ne bo več dodajal pribitka, bo verjetno sam požrl ta strošek, ali pa se gre na GPON, ker se ta strošek razdeli na uporabnike.

Tilen ::

Spock83 je izjavil:


Telekom upravlja z javno infrastrukturo, ni pa lastnik.


Vir?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spock83 ::

Ne vem kakšen vir hočeš. S komunikacijko infrastrukturo upravljajo Telekom, Žeznice, Dars (Državne firme) itd, ki dajo v najem drugim ISPjem.

Sheteentz ::

Dr_M je izjavil:

Ce dobis model z AC, potem ja.

ufek je izjavil:

A niso vsi Innbox V60U AC?


http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Na Iskratelovi strani piše kaj vse modem lahko ima. Poslovna odločitev Telekoma Slovenije pa je, da imajo Innboxi, ki jih od Iskratela dobimo mi, samo 2,4 GHz WiFi. Za osnovne zahteve je to namreč povsem dovolj, bolj naprednim uporabnikom pa predlagamo nakup usmerjevalnika. Od nedavnega, vam lahko ponudim alternativo:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


eh kurac, a potemtakem tale innbox na wifiju ne bo zmogel do konca izkoristit 100 megabitne linije?

Tilen ::

Spock83 je izjavil:

Ne vem kakšen vir hočeš. S komunikacijko infrastrukturo upravljajo Telekom, Žeznice, Dars (Državne firme) itd, ki dajo v najem drugim ISPjem.


Telekom je lastnik (bakrene) infrastrukture, ker jo je odkupil od prebivalstva. Povprečno je gospodinjstvo, ki je prisostvovalo pri izgradnji omrežja, prejelo takrat cca 1000 DEM. Telekom je lastnik svojega omrežja, tudi optičnega. Tako, kot je DARS lastnik svoje in železnice svoje infrastrukture. Telekom daje svoje omrežje v najem, ker je tako odločil AKOS. Svoje omrežje tudi vzdržuje, na lastne stroške. Nobenega "javnega" omrežja ni. Država je večinski lastnik Telekoma, vendar Telekom je še vedno delniška družba in nikakor javno dobro. V letu 2016 bodo za investicije v omrežje in ostalo infrastrukturo namenili cca 150 milijonov EUR in to ni od boga dano, ampak zaslužen denar od naročnikov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Sheteentz je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ce dobis model z AC, potem ja.

ufek je izjavil:

A niso vsi Innbox V60U AC?


http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Na Iskratelovi strani piše kaj vse modem lahko ima. Poslovna odločitev Telekoma Slovenije pa je, da imajo Innboxi, ki jih od Iskratela dobimo mi, samo 2,4 GHz WiFi. Za osnovne zahteve je to namreč povsem dovolj, bolj naprednim uporabnikom pa predlagamo nakup usmerjevalnika. Od nedavnega, vam lahko ponudim alternativo:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


eh kurac, a potemtakem tale innbox na wifiju ne bo zmogel do konca izkoristit 100 megabitne linije?


Kabel? Problem?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ufek ::

Ja jaz imam vse na kable, je še najbolj ziher. Ok, TV je preko wifi, ampak se ne pozna samo "n" standard. Mi streama tudi 4K filme brez zatikanja.

gregor_m ::

Dokler bodo operaterji brezplačno menjali modeme bodo uporabniki dobili modeme brez WiFi AC, funkcionalnih USB priključkov...

Nekje sem zasledil, da morajo v Nemčiji plačati 50% modema, če ga uniči strela. Seveda pri nas ni ponudnika, ki bi prvi uvedel tak postopek.

Dr_M ::

Sicer nisem 100% za tole, ampak mislim da razen telekoma, vsi menjajo en modem na leto, ostale se placa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

konspirator ::

V DE imajo od letos poleti tudi omogočeno prosto izbiro modema, lahko ga kupec sam kupi.
https://www.routermiete.de/aktuelles/st...
--

Anney ::

Ve kdo kako dolgo še bodo ti Modri paketi, ali je že na vidiku kaj novega?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ufek ::

Kaj novega pa bi ti imel? Zeleni paket? Saj pa je trenutno ta komplet najugodnejši od vseh ponudnikov, če imaš pri njih mobitel seveda.

Spock83 ::

Od moje punce tastari bi radi zamenjali malo paket. Sem jim predlagal modri + premik številke od prejšnjega operaterja. Pa še tastaremu je pomembno, da ima čim več programov. Mogoče je tudi smiselno, da vzamejo še energijo.

Anney ::

Jaz sem menjal, trenutno res ponujajo največ za takšen denar, vsel sem Modri net in si ga lahko lepo prilagajaš (hitrost neta, programske sheme ,... druge ne moreš) + dve tel številki.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Spock83 ::

Aha to nisem vedel, da lahko še dodatno prilagajaš. Nice.

Anney ::

Vsak mesec lahko vklapljaš ali izklapljaš programsko shemo (megaHD), ali višaš hitrosti neta. V osnovi je cena nižja tudi z najemom boxa S + velika programska shema (mega HD) od Modrega plus, edino dodatne opcije ni, recimo voyo, kot jo nudi Modri plus je pa višja hitrost neta (optika). Je velika prednost če greš na dopust si pač izklopiš shemo/net in plačaš manj.
Z vsemi vklučenimi funkcijami (Mega HD), dve telefonski številki, najem boxa, je še vedno cca 4EURg manj od Modrega plus, Paket modri pa ima premalo podatkov na telefonu za dve številki, vsaj zame.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Spock83 ::

Super. Net ni bistven. Tko da je lahko med nižjimi. TV programska shema je pomemban. Pa mislim, da gredo letos v Avstralijo za vsaj dva meseca pa je to dobrodšla možnost.

Anney ::

Tudi meni je to všeč, saj včasih ni časa za TV in pač imaš osnovno shemo (minimalno), ko želiš več pa doplačaš tistih 14,80e pa je urejeno. V osnovi je cena z najemom boxa 50,85EUR. Spreminjaš lahko pa 1x na mesec.

Dodatna št. 13EUR
Mega shema 14,80EUR
Hitrost optika 200/40 2EUR
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Cervantes ::

Modri je OK.
Me pa moti par stvari /softverskih/.
Recimo. Gledaš oddajo realtime, pa pozvoni telefon.Al pa moraš na skret.
Zadeve ne moreš ustavit. Še enkrat od začetka in FF, da prideš spet do tja, kjer si nehal. To je res idiotsko.
Druga stvar. Pri Amisu smo imeli nekakšne "poddirektorije", ki so se imenovali "priljubljeni". Tja si zbasal tistih pač 30, ki so gledljivi, in ti ni bilo treba prečesavat vseh "300".
OK,res lahko s PCja sprogramiraš tako , da je tistih 30 na začetnih pozicijah. Ampak se mi je zdela Amisova rešitev boljša
Toliko o tem, je rekel Herodot.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Recimo. Gledaš oddajo realtime, pa pozvoni telefon.Al pa moraš na skret.
Zadeve ne moreš ustavit. Še enkrat od začetka in FF, da prideš spet do tja, kjer si nehal. To je res idiotsko.


Rešitev:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Cervantes ::

Pa saj to mam, dude.
Sorry, se opravičujem.
Jaz imam 2xBox-S od iste firme, ki je menim celo novejši. Tega nima.
Sicer ba mislim, da to ni stvar boxa ampak softverja, ki laufa pri ISPju.
Morda se motim.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

EDIT: BOX S nima trdega diska znotraj, zato tega ne zna. Navaden siol box pa snema oddajo na svoj disk oz. snema to, kar ti gledaš. Če boš ti kanal zamenjal, se bo to tudi videlo na posnetku.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

MacGyver141 je izjavil:

EDIT: BOX S nima trdega diska znotraj, zato tega ne zna. Navaden siol box pa snema oddajo na svoj disk oz. snema to, kar ti gledaš. Če boš ti kanal zamenjal, se bo to tudi videlo na posnetku.

Ach so!
Pol pa ja, seveda.
Amis box ni imel nobenega diska, pa se je to dalo. Stvar ISPja torej.
Ne zastopim pa zakaj so pri TS šli na degradirano rešitev.
Ceneje? Skoraj ne verjamem.

Cervantes ::

A če ti pri navadnem boxu ustaviš zadevo, pol ta naprej snema na disk?
Koliko časa?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931721 (10629) Lonsarg
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294586 (3715) damirj79

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525163 (3877) Tilen
»

Hitrost optike

Oddelek: Pomoč in nasveti
4214559 (13157) Dr_M
»

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

Oddelek: Omrežja in internet
4110230 (9297) car100

Več podobnih tem