» »

Optika - SiOL

Optika - SiOL

Ribič ::

Živjo,

Zanima me nekaj. Trenutno smo na SiOL VDSL paketu, vendar pa imamo na priključku izredno slab signal. Posledično se nam je v preteklosti internet večkrat zatikal, nakar je prišlo do rednih izpadov povezave. Zadnja leta se je malo umirilo, a kljub temu sem se zanimal, da bi prešel raje na optiko. Sedaj je pa zgodba taka. Živim v kraju, kjer se je nedavno nazaj peljal mimo optični kabel (to sem zvedel od kolega, ki dela pri SiOL-u). V bistvu smo v naselju, kjer optike še ni, vendar pa nismo pretirano oddaljeni. Izvedel sem, da pelje nekaj 100m stran od moje hiše glavni optični kabel. Zanimam se, da bi optiko dobili tudi v našem naselju, vendar pa na siolu temu niso bili ravno naklonjeni.

Sem že večkrat klical na podporo in so se do sedaj vedno zgovarjali, da "letos oz. naslednje leto še nimamo nobenih načrtov za napeljavo oprike v vašem naselju" in "ko bo na optika voljo, boste seveda dobili reklamo v poštni nabiralnik". Kličem leta 2009, pa nič. Okej, počakam. Kličem leta 2011, pa ponovno isti izgovor. Danes smo že 2014, pa se še vedno nič ne zgodi. Zanima me ali obstaja kaka možnost, da prepričam siol, da se zmigajo, ali bi bilo bolje, da se kar preselim v "toplejše kraje"?

lp

Skyman ::

Cimprej se bos sprijaznu tem bolj je..Jz imam 2-3 sosede okol ko ze imajo optiko jz pa se vedno na bakru,letos ze obljubljeno kot par let nazaj..

Goran's Blog ::

Koliko pa vas živi v tem naselju?

mitja73 ::

Največjo možnost imate če se dogovorite v občini in občina pošlje kak uradni dopis, še prej pa občina zbere seznam koliko se vas zanima za optiko.
Posamično nimaš nekih velikih šans oz. nikakršnih praktično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52962084 (9468) morosito
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659845 (25904) Lonsarg
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182339 (1793) crniangeo
»

Optika za vogalom (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Omrežja in internet
2095158246 (34111) Vanadium
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11840324 (34685) madmitch

Več podobnih tem