» »

Gradnje optike, VDSL central....

Gradnje optike, VDSL central....

fl0w ::

Sej se še danes vlece p2p optika za poslovne uporabnike, tudi na obmocjih kjer je gpon. Samo tista poslovna optika mesecno kr precej vec stane. Tudi odprava napak za te uporabnike se drugace tretira.

@veso266...se dobro, da je takih uporabnikov, ki imajo podobno misljenje kot ti manj kot 1% v sloveniji.
Woop-woop! That's the sound of da police!

...:TOMI:... ::

GPON bo na dolgi rok fail. P2P je future proof.
Tomi

KTr1sk ::

Kakšna je pa največja prepustnost na GPON, nekdo je omenil, da se bo tudi GPON lahko nadgrajeval...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SaXsIm ::

Ne poslušaj znalcev, ki kritizirajo GPON in poveličujejo P2P. Očitno je, da nimajo pojma, ker že v osnovi primerjajo hruške in jabolka. P2P je arhitektura, GPON pa je standard, ki deluje na P2MP arhitekturi. Optiko, ki jo trenutno postavljajo operaterji ali država (OŠO), je po večini P2MP in res uporablja GPON, ampak nobene ovire ni, da nekoč v prihodnosti ne bi uporabljali 10G-PON ali z nekaj malega modifikacijami celo prešli na katero izmed AON tehnologij.

Za trenutno penetracijo dostopa do interneta preko optične infrastrukture je GPON več kot dovolj, seveda pa moti ljudi, ki jim hitrosti 300/50 niso dovolj (pa se da z GPON ponuditi tudi več, vendar operaterji tega ne želijo storiti). Tudi višje hitrosti seveda so na voljo, vendar se takšne zadeve trenutno niso consumer grade, zato so cene (tako uporabe, kot investicij) višje.

Se je pa potrebno zavedati, da so pri telekomunikacijah izjemnega pomena zmogljivosti in dostopnosti procesorjev. Ista parica, ki je pred 10 leti bila sposoben prenosa max 1M/256k, danes brez problema prenaša 20 - 30 M/1 - 10M. Še bolj očiten je napredek pri brezžičnih komunikacijah - pri TV danes v pasovni širini enega TV programa danes prenašamo 10 programov. Ali pa mobilna telefonija. Razpoložljiv frekvenčni pas se ni toliko povečal, kot se je povečala izraba obstoječe kapacitete. Seveda vse to na račun novih tehnologij dostopa, ki uporabljajo bolj kompleksne ter računsko bolj zahtevne kalkulacije, kar pa z današnjimi procesorji ni noben problem. Pa zavedati se je potrebno tudi, da operaterji v produkcijsko rabo ne dajejo čisto zadnjih tehnologij, ker se to cenovno ne izplača, pa še zanesljivost ni preverjena.
SaXsIm

...:TOMI:... ::

Bo prihodnost pokazala, kaj je bila dobra odločitev in kaj ne. So se pa telekomi v preteklosti že opekli zaradi varčevanja in multipleksiranja, kjer to ni bilo potrebno.
Tomi

JoTu ::

V bloku je v klet potegnjen in še ne priklopljen optični kabel. V bloku je 19 stanovanj. Kako sploh poteka priklop? Pride optika DO stanovanja ali V stanovanje, ali kako to sploh gre.

...:TOMI:... ::

Obrni se na upravnika oz. na tistega, ki je pripeljal fiber v blok. Načeloma pride v vsako stanovanje optika.
Tomi

JoTu ::

Optiko je v blok pripeljal GVO za Telekom. Zanima me, kako sploh poteka priklop. Bo - je v kleti, kakšna omarica iz katere bo šel optični kabel v vsako stanovanje?

...:TOMI:... ::

Tomi

JoTu ::

Hvala.:)

Gregor5816 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Telekom oz. GVO ti bo prisel podret, samo poklici in se zmeni.
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...

Ocitno je interes...

Torej, lani sem poslal mail na ta naslov, prejsnji teden so prisli odstranit kabel, stange so pa nam pustili.

...:TOMI:... ::

Meni so odstanili kabel v parih dneh po mailu. Samo so pa loleki. Napisal sem, da sedaj, ko imamo optiko, da bi lahko odstranili zračni vod. Do mene pride po zemlji, naprej pa po zraku do sosedov. In so od mene do 4 sosedov pocvikali kabel, naprej pa so ga pustili... WTF? Da ne omenjam, da so ga cviknili zgoraj na tramu, medtem ko so od trama do omarice na fasadi pustili... Čudno, res čudno, samo, da je nekako narejeno in čisto nič več.

Tudi montaža OTN s strani telekoma je bila, kot, da jim je vse odveč. Bil je tak šalabajzer, da je kabel od napajalnika kar vlekel, ko budalo, prej pa ni odvil žičke, ki je kabel spela v snop.
Tomi

KTr1sk ::

KTr1sk je izjavil:

No naj povem, da nisem šel kopat, ker je prišel pogledat in videl, da je izvedljiv postopek, da bodo brezplačno naredili izkop do hiše kjer želim imeti zaboj-omarca..kao v roku enega meseca (imel je pa letak telekomov in sem izbral paket, ampak nisem ničesar podpisoval),pride po pošti, verjetno takrat šele ko bo izvedljiv postopek..

14ga v tem mesecu so le prišli in vstavili prazno cev



trajalo je nekaj časa, ker sem rabil soglasje, ker naročnik sem jaz, zemlja pa še ni name pisana..
..zdaj pa naprej morej vpihnit kabel v cev..kako dolgo traja, nikjer nisem dobil obvestila kdaj pridejo, verjetno GVO, cca15m kabla nimajo verjetn velik dela..edin potem še po bajti
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

...:TOMI:... ::

Uf, sedaj se ti bo zvrstilo nekaj ljudi.

1. GVO ti bo napeljal optiko do omarice na fasadi. Nato čakanje.
2. Drug delavec GVO ti bo napeljal od omarice do optične doze. Nato čakanje.
3. Telekomovec ti bo prinesel eno škatlo, v katero bo vtaknil fiber. Nato čakanje.
4. Tvoj operater ti bo prinesel modem in povezal.

Lahko sem še kaj spustil, vendar to je to.

Postopki tečejo bistveno hitreje in malenkost drugače, če si uporabnik telekoma.
Tomi

KTr1sk ::

Omarica misliš v bistvu tale mini jašek 40x40, sem pa sklenil telekomovo pogodobo, ker imam samo to možnost, ker je njihov jašek pred mojo bajto.

verjetno pa nima vpliva pritiskat na nikogar (GVO ali Telekom), ker itak imajo postopek za uredit, samo kako dolgo je to, ali mesec ali dva..ne vem če imajo kakšen rok heh, sem pa vesel, da so se sploh odločili po več letih le priklopit, če pravjo da je spojka pripravljena v jašku ne vem zakaj niso imeli interesa priklopa oz, baje je bakerena povezava dost dobra, v bistvu je, ampak nič ne prekaša optike, če je že na voljo..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

...:TOMI:... ::

Ne. Omarica je omarica, jašek je jašek. Prakso imajo, da vgradijo oboje. Jašek na tleh, pod omarico, ki je navadno na fasadi.

Lahko tudi, da boš imel samo jašek in nato cev v hišo, lahko da boš imel samo omarico, brez jaška (kar dvomim, ker jašek si že dobil).

Trajalo bo, dokler bo. Oni to vse počasi, v izi...
Tomi

Dr_M ::


Oni to vse počasi, v izi...


Ja tako vidi folk, ki nima pojma kaj se dogaja.
V resnici je pa vec ekip na terenu na razlicnih lokacijah v tistem okolisu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mumbo ::

To ko zdej Telekom na veliko gradi optiko po nekaterih krajih - baje z evropskimi sredstvi. Kakšen pa je postopek, če želiš drugega operaterja met? Ti vseeno zastonj naredijo oz. do katere faze?

...:TOMI:... ::

No, lepo prosim, dal sem skozi te postopke. Videl sem, da so za vsakega posebej hodili delat. Tisti, ki je naročil, so mu prišli naredit. S tem, da je bilo z vso verigo isto. Od gradbenikov, do končnega priklopa. To izgleda tako, da nekomu pripelejo bager, odkopljejo, nato odpeljejo bager na drugo lokacijo. Naslednji dan pripeljejo bager k sosedu, nato ga odpeljejo... In tako je z vsemi v verigi, kot sem napisal prej.

Namesto, da bi eno naselje (ulico) naredili v celoti, so se vozili ko blesavi. Če je njihov način dela poceni, potem sem jaz papež. Zato pa traja vse. In tudi če je 15 ekip v enem naselju, nima veze. Še vedno letajo ko blsavi.
Tomi

KTr1sk ::

mumbo je izjavil:

To ko zdej Telekom na veliko gradi optiko po nekaterih krajih - baje z evropskimi sredstvi. Kakšen pa je postopek, če želiš drugega operaterja met? Ti vseeno zastonj naredijo oz. do katere faze?

Jaz sem pred časom pisal na T2 in so mi odogovrili, ker se gre za Telekomov jašek nimajo dostopa do njihovega jaška, zato sem sklenil pri telekomu, drugače pa ko bo dve leti vezave mimo verejtno lahko grem drugam, samo zaradi tega bo večja cena pri T2 ker je uporaba kabla od telekoma
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Skyman ::

...:TOMI:... je izjavil:

Uf, sedaj se ti bo zvrstilo nekaj ljudi.

1. GVO ti bo napeljal optiko do omarice na fasadi. Nato čakanje.
2. Drug delavec GVO ti bo napeljal od omarice do optične doze. Nato čakanje.
3. Telekomovec ti bo prinesel eno škatlo, v katero bo vtaknil fiber. Nato čakanje.
4. Tvoj operater ti bo prinesel modem in povezal.

Lahko sem še kaj spustil, vendar to je to.

Postopki tečejo bistveno hitreje in malenkost drugače, če si uporabnik telekoma.


Cisto odvisno meni so recimo ko so mi prekopali so mi se isti dan dali notri optiko,s tem da sem jim jz osebno rekel za cca 40m kabla ter sam napeljal,kjer bo stala opticna doza,GVO je prisel do mene se 1x ter pogledal kako sm zadevo speljal in mi je rekel da je to to,nakar oni dajo naprej nalog da je zadeva oz instalacija vredu in pride telekomovc s skatlo in povezan sem bil na net.

Pac cist odvisno ce znas sam mas 1 cakanje manj,če pa ne znas mas pa loh 20 tehnikov da ti vsak meter oz zadevo spelje.

Saso_C ::

KTr1sk je izjavil:

mumbo je izjavil:

To ko zdej Telekom na veliko gradi optiko po nekaterih krajih - baje z evropskimi sredstvi. Kakšen pa je postopek, če želiš drugega operaterja met? Ti vseeno zastonj naredijo oz. do katere faze?

Jaz sem pred časom pisal na T2 in so mi odogovrili, ker se gre za Telekomov jašek nimajo dostopa do njihovega jaška, zato sem sklenil pri telekomu, drugače pa ko bo dve leti vezave mimo verejtno lahko grem drugam, samo zaradi tega bo večja cena pri T2 ker je uporaba kabla od telekoma


Zakaj bi sploh rabili dostop do jaška? Vklopijo v centrali in to je to. Jaz sem lani septembra oddal povpraševanje T2ju in Telekomu za priklop v Hrastniku, podpisal T2jevo pogodbo, letos junija sem bil priklopljen na Telekomovo optiko, storitve dobavlja T2. Zakaj bi čakal dve leti?

KTr1sk ::

Ker me morajo od jaška do hiše naredit povezavo,na T2 sem se obrnil in so tako odgovorili glede jaška. 2leti zato,ker sem že podpisal in se vezal 2 leti,zarad akcijske cene in da bodo videli da sem resna stranka
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Skyman je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Uf, sedaj se ti bo zvrstilo nekaj ljudi.

1. GVO ti bo napeljal optiko do omarice na fasadi. Nato čakanje.
2. Drug delavec GVO ti bo napeljal od omarice do optične doze. Nato čakanje.
3. Telekomovec ti bo prinesel eno škatlo, v katero bo vtaknil fiber. Nato čakanje.
4. Tvoj operater ti bo prinesel modem in povezal.

Lahko sem še kaj spustil, vendar to je to.

Postopki tečejo bistveno hitreje in malenkost drugače, če si uporabnik telekoma.


Cisto odvisno meni so recimo ko so mi prekopali so mi se isti dan dali notri optiko,s tem da sem jim jz osebno rekel za cca 40m kabla ter sam napeljal,kjer bo stala opticna doza,GVO je prisel do mene se 1x ter pogledal kako sm zadevo speljal in mi je rekel da je to to,nakar oni dajo naprej nalog da je zadeva oz instalacija vredu in pride telekomovc s skatlo in povezan sem bil na net.

Pac cist odvisno ce znas sam mas 1 cakanje manj,če pa ne znas mas pa loh 20 tehnikov da ti vsak meter oz zadevo spelje.


Včeraj so me klicali iz GVO,če sem doma in so vse naredili v enem dopoldnevu, zdaj so rekli, da pridejo še samo Telekom in prinesejo opremo in priklopijo.
1. GVO mi je napeljal optiko do jaška pri fasadi (samo vpihnil kable po cevi)
2. isti delavci tisti dan je GVO napeljal od omarice do optične doze. Zdaj čakanje baje samo na telekom.

Takole je trenutno (me zanima kako dolgo bodo potrebovali)


nimam pa napeljanih UTP kablov, če me bo Telekom prehitel, verjetno ne bom še imel položenih UTP kablov, verjetno Telekom sam sproba če dela linija (in ne zahteva da so pripravljeni?), ker bom tak sam priklopil in napeljal, ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Fsegula62 ::

Utpjev ti ne bodo vlekli, edino proti (eksta) dragem protiplačilu :D bos dal za 1m več k bi sam naredu za vse skup.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

KTr1sk ::

Fsegula62 je izjavil:

Utpjev ti ne bodo vlekli, edino proti (eksta) dragem protiplačilu :D bos dal za 1m več k bi sam naredu za vse skup.

imam namen sam naredit, ni problema, samo zraven se morem spravit in premislit kam povlečt,da bo čimlažje in lepše (4xtv in 1x pc), zanimalo me je samo, če bodo tečnarili zakaj ni pripravljeno (če bi prišli in ne bi imel UTP kablov)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

...:TOMI:... ::

Očitno imaš P2P optiko, ker imaš 2 vlakni. Oziroma dozo z dvemi vlakni. Eno je za internet, IPTV, VOIP, drugo za morebitno CATV preko optike.

Jaz imam P2MP in imam dozo s samo 1 vlaknom. So jo tudi tebi kar prilepili z dvostranskim trakom?

Jaz sem telekom čakal nekih 14 dni za GVOjem.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Njih ne zanima, njihovo delo je do modema naprej tvoje :D
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

KTr1sk ::

@...:TOMI:... : hvala za informacijo, 14dni to je še kar hitro :), me je pa zanimalo (nisem spraševal) ali imam GPON ali P2P, načeloma mi je vseeno, je pa fajn slišat da je P2P.
In verjetno je P2P, ker mi so me vprašali ob sklenitvi pogodbe, ali bi imel CATV preko optike ali IPTV, izbral sem IPTV zaradi časovnega zamika in več programov...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

...:TOMI:... ::

Potem je zagotovo P2P.
Tomi

KTr1sk ::

Kaj pa pomeni ponekod, ko sem videl (pri Sevnici nekje) na hiši zmonitrano omarico in gor piše OŠO, v čem je pa tam razlika..(to je GPON ali P2P)?.imajo večje cene storitev in drugačne pakete ali kako?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tilen ::

To so omrežja, ki so bila sofinancirana s sredstvi EU. Odprta širokopasovna omrežja za vse operaterje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

...:TOMI:... ::

Zgrajeno iz kohezijskih sredstev, naj bi biko odptro za vse operaterje, ponudba za vsak OŠO je prilagojena (okrnjena) s strani operaterjev oziroma so cene višje.

OŠO je za moje pojme en navaden zmazek, s katerim so se in še vedno mastijo določene firme. Je pa super, ker so pripeljali optiko tudi v bolj oddaljene kraje. Skratka, to kar imaš ti je najbolje, kar lahko dobiš.
Tomi

Tilen ::

Pri nekaterih OŠO je predvsem problem, ker imaš tajnico, direktorja in enega tehnika, ki je terenski in še "mojster" za vse ostale težave na omrežju. Če ta trojica ne zna rešiti težave, si mrzel. Dogaja se, da ne znajo rešiti težav, ker nimajo izkušenj in potem prosijo svoje naročnike (operaterje), da jim pomagajo iz zagate. Na drugi strani so pa nekateri zelo neprilagodljivi za specifične želje operaterjev.

Skratka, OŠO je fajn, dokler ne gre kaj narobe in se moraš ukvarjati z nekom, ki mu ni čisto jasno, kako se bo lotil problema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

veso266 ::

KTr1sk je izjavil:

@...:TOMI:... : hvala za informacijo, 14dni to je še kar hitro :), me je pa zanimalo (nisem spraševal) ali imam GPON ali P2P, načeloma mi je vseeno, je pa fajn slišat da je P2P.
In verjetno je P2P, ker mi so me vprašali ob sklenitvi pogodbe, ali bi imel CATV preko optike ali IPTV, izbral sem IPTV zaradi časovnega zamika in več programov...


a tebe so pa vprašali če bi imel namesto iptvja CATV?

če bi to naredili še pri telefonu bi bilo super ("ali bi imeli v pogodbi VOIP ali obstoječi PSTN priključek?") ker sedaj VOIPa sploh ne nucam za PSTN je pa treba plačevat dodatno zraven (takoj zamenjam VOIP za PSTN če bi se dalo

razlogi zakaj bi PSTN so osebne narave
bom pa vseno navedel enega ki ga lahko vsak zastopi

če zmanjka elektrike lahko pri PSTN še vedno telefoniraš (če zmanjka elektrike pri VOIPu si pa odrezan od sveta (če zmanjka elektrike na najbljižnji bazni postaji potem si pa odrezan še bolj, ker niti mobilni telefon ne dela)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Daniel ::

In ko se spraznijo baterije na centrali, ki tudi niso večne, si tudi brez PSTN.

Invictus ::

A za generatorje še nisi slišal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

A res misliš, da ima vsaka centrala generator?

Sicer pa, kolikšno območje baznih postaj bi moralo izpasti, da ne bi mogel poklicati 112?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Invictus ::

Nič ne mislim, vem. Zato, ker je tam tak standard.

Vsaka bazna postaja in vsaka telefonska centrala ima tako baterije kot generatorje.

Ter zanesljivo električno linijo. Čeprav v vukojebini na kakem hribu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

No če imajo bazne postaje generatorje pa spet odpade strah, da bi bil brez komunikacije na VOIP, če slučajno pade... Jaz sem vedel samo za baterije.

Invictus ::

Problem niso centrale, ampak tvoje domače naprave ;).

Brez štroma si na suhem...

Razen če imaš UPS in generator ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Kdaj pa kdaj zmanjka dizla v agregatih. Mnoge bazne postaje sploh niso prikljucene na el. omrezje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Nič ne mislim, vem. Zato, ker je tam tak standard.

Vsaka bazna postaja in vsaka telefonska centrala ima tako baterije kot generatorje.

Ter zanesljivo električno linijo. Čeprav v vukojebini na kakem hribu.

Upam si trditi, da večina baznih postaj niti pod razno nima dizelskega generatorija. Začnemo lahko z vsemi tistimi, ki so na strehah blokov, zvonikih cerkva in takšnih vukojebinah, da tudi z Nivo težko prideš blizu, kaj šele da bi tam redno tovoril dizel in redno zaganjal agregat - nekaj, kar moraš početi, če želiš verjeti, da bo deloval, ko bo to potrebno.

Telefonske centrale, vsaj tiste iz "starih časov" imajo dizelske generatorje, vendar pa zopet ne vse in tudi ni nujno, da je na rezervno napajanje priključeno karkoli razen opreme TS-ja. Npr. OŠO Semič takšnega priklopa nima, telefonska centrala na isti lokaciji pa ima baterije, hkrati pa nima dizelskega generatorja. To pomeni, da bosta PSTN in ISDN delala še nekaj ur po izpadu lokalne trafo postaje, omrežje preko OŠO pa bo crknilo takoj.

Na kakšni drugi lokaciji, kjer je oprema alternativnih operaterjev ločena zgolj v lastne kletke, pa bo to čudežno delovalo.

Tako da YMMV. Nekje bo delalo, nekje ne in na koncu šteje samo to, kar so se lokalci naučili iz preteklih izpadov.

...:TOMI:... ::

Nekatere bazne postaje imajo lastno napajanje iz fotovoltaike. Tam se nekaj hudega ne more zgoditi, razen če panele prekrije nek prah ali pepel. Ali če pade link do te bazne.

Vse večje centrale imajo DEA, kar je edino prav. Tu se vidi, kako je telekom v preteklosti drobil omrežje z gradnjo majhnih VDSL central oz. s skrajšavo bakrene zanke. To je delal zaradi omejevanja konkurence.

Na vseh teh majhnih pajzlih ni nobenega agregata in tako imamo v omrežju šibke točke.

Za strateško usmerjeno podjetje bi bilo najbolje vgraditi agregat na plin, vendar tak agregat mora za povrnitev stroškov delati kot soproizvodnja in ne kot zasilno napajanje.
Tomi

Mikrohard ::

Še dobro, da so se odločili omejevati konkurenco... tako smo z novo mini centralo vsaj prišli iz 6Mbit/s ADSL na 30Mbit/s VDSL2. Ljudje res povsod vidijo teorije zarote...

veso266 ::

no ja če bo PSTN še nekaj ur živel po izpadu elektrike potem je v tem smislu le boljši od VOIpa (ker tudi domači UPS zrži kakšno uro, generatorja pa tam kjer je UPS nimam) sam še vedno nisem dobil odgovora ali bi šlo to v pogodbi zamenjat z VOIPom in če ne zakaj? (če lahko IPTV zamenjaš s kabelsko in nič posebej ne plačuješ, ne vidim problema zakaj ne bi mogel še z PSTN isto naredit)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

AndrejO ::

Pozanimaj se pri sosedih, ki že imajo VoIP, kako se ta obnaša med nevihtami in morebitnimi izpadi elektrike, nato pa razmisli kakšne so tvoje izkušnje s PSTN, kakšne so tvoje potrebe po potencialno večji zanesljivosti in koliko si za to pripravljen več plačati (paketi "trojček" naj bi bili nastavljeni tako, da so cenejši od paketov "TV dvojček" + ločen telefon).

Vse ostalo bo samo in zgolj ugibanje.

Malajlo ::

A pa res stacionarne telefone še uporabljate? Sploh pa PSTN.

mumbo ::

Saso_C je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

mumbo je izjavil:

To ko zdej Telekom na veliko gradi optiko po nekaterih krajih - baje z evropskimi sredstvi. Kakšen pa je postopek, če želiš drugega operaterja met? Ti vseeno zastonj naredijo oz. do katere faze?

Jaz sem pred časom pisal na T2 in so mi odogovrili, ker se gre za Telekomov jašek nimajo dostopa do njihovega jaška, zato sem sklenil pri telekomu, drugače pa ko bo dve leti vezave mimo verejtno lahko grem drugam, samo zaradi tega bo večja cena pri T2 ker je uporaba kabla od telekoma


Zakaj bi sploh rabili dostop do jaška? Vklopijo v centrali in to je to. Jaz sem lani septembra oddal povpraševanje T2ju in Telekomu za priklop v Hrastniku, podpisal T2jevo pogodbo, letos junija sem bil priklopljen na Telekomovo optiko, storitve dobavlja T2. Zakaj bi čakal dve leti?


Samo potem ti je verjetno T-2 financiral izgradnjo priključka oz si sam? To mislim od telekomove centrale naprej. Ker oni verjetno zastonj naredijo le če se vežeš k njim. Vklopijo v centrali, ko že imaš narejo do hiše/stanovanja. Če nimaš še je pa najbrž problem, če ne želiš imeti za ponudnika telekoma.

KTr1sk ::

mumbo je izjavil:

Saso_C je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

mumbo je izjavil:

To ko zdej Telekom na veliko gradi optiko po nekaterih krajih - baje z evropskimi sredstvi. Kakšen pa je postopek, če želiš drugega operaterja met? Ti vseeno zastonj naredijo oz. do katere faze?

Jaz sem pred časom pisal na T2 in so mi odogovrili, ker se gre za Telekomov jašek nimajo dostopa do njihovega jaška, zato sem sklenil pri telekomu, drugače pa ko bo dve leti vezave mimo verejtno lahko grem drugam, samo zaradi tega bo večja cena pri T2 ker je uporaba kabla od telekoma


Zakaj bi sploh rabili dostop do jaška? Vklopijo v centrali in to je to. Jaz sem lani septembra oddal povpraševanje T2ju in Telekomu za priklop v Hrastniku, podpisal T2jevo pogodbo, letos junija sem bil priklopljen na Telekomovo optiko, storitve dobavlja T2. Zakaj bi čakal dve leti?


Samo potem ti je verjetno T-2 financiral izgradnjo priključka oz si sam? To mislim od telekomove centrale naprej. Ker oni verjetno zastonj naredijo le če se vežeš k njim. Vklopijo v centrali, ko že imaš narejo do hiše/stanovanja. Če nimaš še je pa najbrž problem, če ne želiš imeti za ponudnika telekoma.


Zakaj bi T2 kakorkoli financiral, nič nisem sam delal/kopal, sprva sem pogodbo podpisal za 2 leti potem pa naprej sem čakal, da pridejo kopat pa potem še gvo kable povleke in potem telekom prinsel opremo..to sem čakal dobra dva meseca, zdaj pa dela tako kot sem si želel :=)
http://beta.speedtest.net/result/661451...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620252 (10639) ToniT
»

Mikrotik hAP ac + T2 optika

Oddelek: Omrežja in internet
173134 (1923) c3p0
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621642 (16067) korenje3
»

Čas priklopa na Telekom optiko

Oddelek: Omrežja in internet
289248 (8226) Slo_Gamer
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5119959 (18295) MacGyver141

Več podobnih tem