» »

Telekom začenja z FTTH

Telekom začenja z FTTH

««
2 / 11
»»

madmitch ::

Vsekakor, največ pa dobi pri kombinaciji. Sploh pa, a ni tako, da tudi T-2 plačuje uporabo omrežja Gratelu? Pa pustimo kdo si koga lasti in tako naprej. Če je temu tako, je Gratelu v interesu, da čim več ponudnikov uporablja njihovo infrastrukturo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

gruntfürmich ::

miljarda veliko za kranj? po moje so 10× več denarja vrgli ven pred županskimi volitvami, ko so asfaltirali ceste.
optično omrežje bi lahko ravno tako gradili kot gradijo ceste, in v zadnjem času kanalizacijo. pač še ena infrastruktura.
potem bi se morda lahko izognili temu, da bi ti v isto hišo ali blok še telekom napeljeval optiko: Telekom Slovenija, the national telephone operator of Slovenia, annouced that it will start building it's own fiber optics network.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

babice in dedki ne cenijo optike ;)
majo raje ceste porihtane ;)
in ne mislim samo dedkov in babic, ampak nasploh malo starejšo generacijo ki jim je računalnik še vedno tabu
Those penguins.... They sure aint normal....

@LOL ::

Enačiti cestno infrastrukturo z optiko je sick.
Prva je nujna, druga pa samo zaželjena (sej ne da niso na voljo dovoljšnbe hitrosti preko sedanje infrastrukture...)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

gruntfürmich ::

tudi plinovod ponekod napeljujejo občine.
enačiti ni kul? če ceste preplastijo, ali pa kakšno novo načrtujejo je isto kot zamenjati to mrežo starih bakrenih kablov z optiko.
je pa res da se da vse delat s to obstoječo bakreno napeljavo, tako kot se da voziti po makadamskih cestah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matheeew ::

Še nekaj več podrobnosti iz današnje tiskovke..... KLIK

mtic ::

čeprav mislim, da bi moral telekom prvo porihtati omrežje do te mere da bo le-ta omogočal dostop do hitrega interneta in nato posodabljal s sodobnejšo tehnologijo, ne pa da napoveduje prihod optike (po tiskovki sodeč je na spisku tudi moj kraj) še letos, medtem ko jaz sploh ne morem dobiti navadnega adslja po bakru... jao, jao

Matheeew ::

Za par mescev se verjetno baš ne splača nadgradit bakra na tvojem delu zatem pa še optiko vlečt.....gledano s strani Telekoma seveda...

Medica ::

" V načrtu imamo najprej pokriti mestna središča oz. Novo Gorico, Ljubljano, Maribor, Novo mesto, Mursko Soboto, Celje, Kranj, Koper in Domžale."

"Optiko bomo pričeli tržiti s prvim aprilom, od konca februarja pa bo že znano na katerih področjih jo bomo najprej zagotovili."



TK in optika

volkec ::

*note Na Švedskem trenutno polagata 2 ISP-ja optiko meter stran eden od drugega.

Pesimist ::

sej pametno potem bo pa eno kuplo drugega pa bo slo v SLI :D

Vidis to sem cako Siol juhuhu free super fast internet for meeeeee... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OldSkul ::

Eh, spet večja mesta... eni bojo torej imeli kar dve optike na razpolago, kaj pa mi v manjših krajih... nič ane, mogoče do leta 2009 :/

@LOL ::

kaj pa mi v manjših krajih

A dial-up nezadostuje?>:D (joke)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

OldSkul ::

Imamo VDSL, samo thats not enough:D

St@jler ::

Bilo bi zanimivo, da bi prek Gratelovega omrežja (ki ga imamo skoraj že pripeljanega do hiše, samo še za prikop zaprosim) lahko izbiral med T2 ali pa Telekomom.
Ali je ta možnost, ali pa bo Telekom dajal kable po svojih starih kanalih.
Bomo videli.
Se pa splača počakat do marca, da razglasijo, kje bodo začeli.

Ch4N93 ::

@ St@jler: telekom bo položil svojo optiko po obstoječih kanalih.

Dosedanji SiOL-ovi naročniki bodo lahko s tehnologije ADSL, ADSL2+ in VDSL2 in svojimi paketi na optiko prešli brezplačno, pri čemer se jim bo povečala zagotovljena hitrost up- in downloada. Hitrosti na optiki bodo simetrične. (SiOL)
glede na to, da so VDSL2 komaj testirali se mi zdi, kot da bodo prvo ponudili VDSL2, potem čez x let pa te bodo brezplačno preklopili na optiko. Vsaj tako se zdi glede na ta PR crap.
Ni nam lahko...

gruntfürmich ::

in kje imajo obstoječe kanale? spet samo v mestih. res jim za periferijo dol visi. totalno.
siol testira vdsl2?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Preseli se pol v vecje mesto. Kaj se bunis.

traktor ::

Tisti v mestih pa se naj preselijo na vas, ker skoz jambrajo da ni stanovanj. Telekom bi moral ponuditi dostop vskaemu do adsl-ja potem pa neaj gre delat optiko, za dial up plačujem okoli 40 eur.

BlazP ::

Ko pa Telekom ponudi sirokopasovni dostop preko EMXov, za dolocene "odrocne kraje" in pakete Pizzicato za tiste, ki so malce dlje stran od central, se pa spet razvajeni otroci jocejo, da zakaj ponujajo zastarelo tehnologijo in ne gre denar rajsi v razvoj FTTH-ja in VDSL-a.

Senitel ::

BlazP: Meni ne EMX ne Pizzikato ne pomagata nič... Pizzikato bi pa lahko tako ali tako že ponudili leta nazaj ne pa šele sedaj.

Killer: Saj se verjetno marsikdo bo. Ljubljana ni na mojem "radarju" (tudi ni Maribor,...). >:D

Pesimist ::

in se ze gradi ki je kdo ze vido armado buldozerov? Zaenrkat sem samo slisal da v radvanju so testirali opticni VDSL2 pred par mesci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Malkec ::

Optični vdsl2? :D

Februarja bi se naj začela dela v južnem delu Maribora (ftth).
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

zee ::

osebno mi dol visi za optiko, ker bi bilo več kot zadovoljen, če bi lahko imel internet in telefon preko razvezane zanke, saj bi se s tem rešil nepotrebne (neumne?) naročnine za stacionarni telefon.

osebno se mi pa ne zdi pošteno, da nekateri kraji nimajo še niti DSL-a oz. spodobnega dialup-a (56 kbps), medtem kot se Telekom pi*ari s FTTH, optiko in ne vem še čim.

že res, da je Telekom D.D., ampak večinska lastnica je še vedno država.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pesimist ::

opticni vdsl2 ja. Kaj to februarja je za T2 menda oz marca ce dobijo podpise menda. Upam da telekom nebo rabo podpisov zbirat lol ker T2 pri takih sosedah ko se vedno na drva kuhajo nebo nikol tu ospel.

amigo_no1 ::

@Medica
Nauči se "prilepiti" linke ;)

Medica ::

ups:D se vid da sploh pogledala nisem :8)

mtic ::

točno tako kot je Zee rekel! najprej nej eno stvar do konca porihtajo pol nej pa nadgrajujejo in tako naprej...

'FireSTORM' ::

ok naj prej porihtajo...
kak dolgo boš pa potem čakal?
kot je nekdo napisal emx in pizzicato
zakaj pa tega ne vzameš?
maš tudi 24urni dostop
ko ti ga omogočijo se buniš da hočeš hitreje če že ne optike
ste bedni res
zakaj pa t2 nima optike po vsej sloveniji? in ma tudi še samo v kranju, zdaj se nekaj počasi migajo
pri meni bo komaj čez 2 leti! in bi tudi lahko sral dol t2 kak so nesposobni da samo tam pa tam dajo optiko v vse kote slovenije pa ne
malo se pozanimajte koliko stane optični kabel po metru, ali pa baker, saj nima veze
da bodo oni v vse zabačene kraje vlekli na novo samo zato da bo en mel dsl, v kolkem času se jim to prekine? 10 letih? pa še mogoče se ta odseli kam v mesto in je tam to za bzv...
Those penguins.... They sure aint normal....

Senitel ::

'FireSTORM': In EMX ter Pizzikato misliš da zagotavljata 100% pokritost al kaj? 30km iz Ljubljane pa nič od tega ne pomaga.

Zanimivi so podatki o 95% procentni pokritosti, ko ima Siol nekje 1000 lokaciji in ti potem na Telekomu omenjajo kako morajo še 1000 lokacij poštimat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

alienalien ::

Evo kolk je optični kabel. Najdražji iz ponudbe



Brand-Rex_FO ka. 12x62.5(0.9mm)multimode univerzal

Cena brez DDV: 3,99 €
Vaša cena: 3,99 €
Cena v SIT 956,16 SIT

BRANDREX_FO KA. 12X62.5 (0.9MM) MULTIMOD,UNIVERZ.

Brand-rex optični kabel
12 žilni
62.5 µm
Multimodni
Univerzalni, za notranjo in zunanjo uporabo
Vododporen
Kompakten dizajn
Premer kabla 6.70 mm
Teža 45 kg/km
Odporen do pritiska 2000 N
Odporen na udarce do 15 Nm
Število zasukov do 5 obratov/meter
Požarna skladnost IEC 60332-1
Temperatura delovnega okolja -25°C ~ + 70°C
Črne barve

Šifra artikla: 0023154

BlazP ::

mtic: ce bi ti bil direktor Telekoma in bi imel moznost zaceti polagati optiko, bi rekel :"NE! najprej bomo broadband potegnili do vsaka plansarske kmetije v Sloveniji in Aljazevga stolpa, pol mi pa pridte optiko omenit!"

gruntfürmich ::

jaz sem še vedno mnenja da bi lahko občine zgradile in obnovile telekom. omrežje. pa še služile bi, ko bi ga dajale v najem telekomu in drugim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

'FireSTORM' ::

kar niti nebi bla slaba ideja
ampak bi telekom to hotel potem vzeti v najem?
Those penguins.... They sure aint normal....

gruntfürmich ::

hja, to je pa spet druga pesem.
razen če bi se občani zarotili proti telekomu in rekli: samo po naši optiki, druge pa ne bomo vlekli.
čez par let bi jo verjetno moral vzeti v najem zaradi hitrosti, ali pa če bo svojo gradil. to je pa spet ena velika bedarija, če bi že imeli eno optično omrežje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

'FireSTORM' ::

al bi pa telekom občini čez par let pokazal par papirnatih in bi jim prodali, pusti ti to živino k vragu
vse bi bilo potem možno se izcediti
je pa res da ko bi občani to rekli in bi telekom odgovoril potem pa nič
bi pa pricapal kak drugi ponudnik in vzel to v najem
Those penguins.... They sure aint normal....

gruntfürmich ::

ja, možno je res vse, ampak v povprečju bi pa lahko prej zgradili to novo omrežje, in praktično povsod. samo + za uporabnike
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BlazP ::

Kdo bi pa za obcino zgradil to omrezje? Oprema za polaganje in merjenje optike je najbrz draga ko zafran. A bi potem vsaka obcina kupovala taksno opremo? Kdo bi pa vzdrzeval potem to?

Brane2 ::

To v bistvu ne bi bila slaba ideja.

Opremo za polaganje bi pač kupili za celotno državo ali pa naročili storitev pri izvajalcu (Gratel recimo).

Ker gre za stvar, ki je profitabilna, bi občine s tem zlahka zaslužile kak tolar na srednje proge.

Kar se storitve po položenem vlaknu tiče, bi jo lahko opravljal bodisi zasebnik bodisi kaka na pol ali v celoti državna služba.

Zanjo ni nujno mogoče niti zaželjeno) da bi nudla vse storitve višjega nivoja, le preprosto pretakanje paketov. Ponudniki ostalih storitev (TV, radio, VoIP, interent) bi se priključili na to omrežje in zaračunavali svoje storitve.

Ker bi bilo vlakno naše, bi taki ponudniki imeli bistveno manj osnove za nabijanje cen storitev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Multimodni fiber je slab za te stvari. Rabiš enomodnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Wox ::

Kaj je to enomodni fiber? Isto kot enorodovni ali kaj?
Commodore 64

mtic ::

BlazP: normalno, da ne bojo zdej vlekel broadbanda do triglava:)) oz. kamorkoli, kjer za telekom ni ekonomsko upravičeno; to so pa ponavadi bolj odročna in malo poseljena območja... in če bi živel na takem območju, ne bi jamral sploh, ker pa živim v kraju, kjer bojo kmalu vlekli optiko, jaz pa ne morem dobiti niti picikata, je pa malo skregano z logiko. hotel sem samo rečti, da bi morali prvo "temeljne dobr zazidat" (torej centrale ustrezno z xdsl tehnologijo opremit) pol pa naprej gradit...

jype ::

Viharnik; ja.

Multimode = mnogorodovni
Singlemode = enorodovni

Razliko pa menda poznate :)

zenith1 ::

Za take kateri ne bodo mogli dobiti broadbanda preko EMXov bo pa primeren WiMAX.

'FireSTORM' ::

najbolj glupe zadeve so itak PCMi
ampak so bli pač najcenejši
ker kak je težko folku razložit, ko mu poveš da njemu ne gre internet, pa ti nazaj reče ja sosed pa ma internet zakaj pa meni ne gre
ko bodo PCMe porihtali bo 80% vsem tistim katerim zdaj DSL ne gre šel...
ker central je skoraj dovolj, le tu pa tam je prevlka razdalja od centrale
ampak je pa folk tudi glup
sosed ma, jaz pa ne
potegni kabl med hišama, naročite večjo hitrost in si razdelite 50/50 tako hitrost kot strošek...
ali pa wireless...
Those penguins.... They sure aint normal....

madmitch ::

FireSTORM, zakaj se ti zdi, recimo, moja mama pri 60+ glupa? Ker ne ve tega, kar si ti sedaj kot veliko razodetje tukaj napisal?
Kaj uporabnika brigajo kratice in protokoli. Uporabnik ve samo to, da sosedu internet "gre" (kam pa), njemu pa ne. Amen.

Dvojna hitrost, kabli med hišami? Ja pa jade, uporabnik HOČE SVOJ internetni priključek.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Brane2 ::

Kakšne veze ma PCM z DSLom ? A ni DSLAM povsem ločena enota ?

Pač na strani centrale je razcepnik, tako kot pri stranki in ta loči telefon od ostalega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Medica ::

nema veze al ma sosed in vi nimate. vse od odvisno kam ste priklopljeni, kako ( ali so kakšne tehnične omejitve,....) ko tehniki preverijo tako ali drugače ali gre pri vas se do takrat brezveze pritožujete ker ne boste dosegli nič.

Medica ::

PCM tehnologija onemogoča ADSL ampak na nekaterih lokacijah je možen EMX internet preko te tehnologije.

'FireSTORM' ::

ja in kaj je PCM?

delilnik ene telefonske linije na več uporabnikov po domače povedano in preko tega ne gre DSL razen EMX
tu ma veze PCM z DSL

madmitch če ga nujno potrebujem bom se strinjal tudi z tem, bova z sosedom si delila
če ga pa nujno ne rabim pa se sploh nebom sekiral oz. mi bo dial-up dovolj...
ampak ker ga nujno rabim in me je dup premalo bom mel svoj ali delejen DSL z sosedom, kakorkoli, samo da bom mel...

@Medica: ne slepi se, se da dosečt ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4357 358 359 360 )

Oddelek: Omrežja in internet
179542574003 (1928) strom_15
»

Amis internet - pogostost izpadov?

Oddelek: Omrežja in internet
172221 (1051) ABX
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924262 (20151) MrStein
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716095 (9164) Sergio

Več podobnih tem