» »

Telekom začenja z FTTH

Telekom začenja z FTTH

««
4 / 11
»»

TESKAn ::

Jaz se pa sprašujem, glede na to, koliko se da stlačit v eno vlakno, zakaj vraga vlečt štiri?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

balocom ::

Najman 2 rabiš, eno za odajo in eno za sprejem podatkov. Kako pa štlačiš na 1 vlakno sprejem in oddajo pa mi ni jasno...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

OmegaBlue ::

Multimode fiber? Kdaj slišal že? Google it...
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

shock ::

OmegaBlue: Totalno si usekal mimo. Multimode fiber ali po slovensko mnogorodovno vlakno, je namenjen samo za lokano omrežje reda 300m. Drugače obstaja tehnologija, ki se ji reče multipleksiranje valovnih dolžin (WDM), kjer lahko daš v eno samo vlakno več barv in s pomočjo multiplekserjev in demultiplekserjev je možno spraviti v enem samem vlaknu oddajo in sprejem tako da ni problema, samo cenovno se ne splača investirat v take zadeve, kajti je ceneše da spelješ še eno vlakno do bajte.

BlueRunner ::

@OmegaBlue: Ti pa nimaš ravno veliko pojma o optiki, mar ne? Morda pa bi lahko najprej sam uporabil Google in si razčistil kaj so MM in SM optične vrvice, kaj je pa npr. FSK.

Naj ti pomagam: SM in MM sta dve tehnološki kategoriji optičnih vrvic, FSK (Frequency Shift Keying), pa je eden izmed možnih načinov dvosmernega prenose preko ene niti - v tem trenutku tudi eden najbolj popularnih načnivo. FSK se implementira v sprejemnikih in oddajnikih, optične vrvice pa pri temu nimajo ravno kakšne posebne vloge... razen te, da boš verjetno uporabil SM, če bo celotna optična pot daljša od nekaj deset metrov.

Sergio ::

Poglej no, a po novem dopuščamo tako obnašanje na forumu? Tajna policija?

Medica, tvoja beseda na temu forumu očitno ne pomeni dosti, ampak pejmo mal razbijat tvoje stavke. Naj te citiram:

>> sm to bom rekla.. bodo definitvno konkurenčne cene:P

Okej, super. Ampak očitno ne veš, kaj govoriš. Pa kakorkoli želiš s tem povedati.

Kajti, če veš cene, lahko čisto lepo poveš, da cen pač ne smeš povedati zaradi raznih NDA-jev, ki te vežejo. Če imaš tako visok status v Telekomu, da celo veš, kaj je NDA, potem si že sama dosti neumna da greš sploh razlagati o konkurenčnosti cen.

Ampak naj še naprej razdelam to tvojo famozno izjavo, kajti, pazi, to je še najlepše od vsega. Če praviš, da bodo cene konkurenčne, si sama implicitno priznala, da Telekom v tej tekmi konkurira. Kar pomeni pa, da zaostaja. Komu? A ni Telekom _VODILNI_ ponudnik FTTH v Sloveniji?


Tako da, seveda, put your money where your mouth is, sicer so tvoje nebuloze na tem forumu nič drugega kot pa neke prazne marnje, ki jih nobeden več ne jemlje resno. Že nekaj časa ne.

Tajno policijo pa pozivam, da, lepo prosim, žaljive izpade, kot je zadnji od Medice, malo popucajo.

Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nekdo123 ::

Primer cene: optični kabel, internet, 12Mbit simetrično naj bi bila cena 35 EUR mesečno.

Po novem naj bi bile storitve, kot so TV, telefon in internet možne dobavljive posamično.

Menda naj bi bil en nov "telefonski paket". Plačaš neki znesek, pa imaš celomesečno brezplačno telefoniranje v Telekomovem omrežju.

... V glavnem, huda akcija ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekdo123 ()

St@jler ::

Hehe Medica je hotla rečt, da bojo cene konkurenče tako:

- cena bo v povpračju višja za 10€
- moral se boš vezati za n let
- če boš hotel zamenjati paket pri SiOL-u boš moral najprej plačati penale za prejšnjo vezavo

Podobna zgodba je pri VDSL. :)
Seveda, konkurenčne cene, samo zraven še doplačaš ene 100-200€ :D :D

A ni tako, Medica? ;)

nekdo123 ::

St@jler: ni res. Menda se bo dalo z aneksom prestaviti na novo pogodbo! Razlika bo pa v tem, da naj ne bi bilo več vezav + modem postane last Telekoma (in s tem prenos rizika odpovedi le-tega na Telekom).

V bistvu stvar izgleda tako: glede na to, kakšne storitve potrebuješ, boš dobil storitev ADSL, ADSL2+, VDSL2 ali FTTH.

St@jler ::

Aha no če se bo to zgodilo, bo pozitiven napredek.

Sem bil v mojem prejšnjem postu sarkastičen, ampak taka je dejansko situacija zdej pri VDSL oz. "VDSL2" pri siLOLu.

OmegaBlue ::

Se opravičujem če sem z mojim postom (in izgleda bogokletstvom nad optiko) nekomu povzročil psihične muke.

Kesam se.


(drugače je komentar letel na eno optično vlakno kot prenosni medij in ne kaj naj bi TK uporabil.)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DeletedUser ::

//Primer cene: optični kabel, internet, 12Mbit simetrično naj bi bila cena 35 EUR mesečno.

nekdo123: 5/5 bo pa 26eur - tok kot osnovni solo? :)

BlueRunner ::

@OmegaBlue: Hmm... povedal si tehnično neumnost, drugi pa smo te popravili. Boga ni nihče omenjal, TK pa tudi ne. Si pa s svojo "multimode" optiko ustrelil takšnega kozla, da ga je nemogoče spregledati.

Looooooka ::

Izgradnjo omrežja financira T-2. Gratel je samo izvajalec.
Errr...kdaj se je pa to zgodil?
Kokr jst vem je financiru zadevo glih Gratel.T-2 je samo podjetje,ki bo trzilo storitve na optiki.
Al ni vec temu tko?
Kar se pa tice telekoma...naj pocrkajo gnide usive.Mel so 10 let casa za optiko pa jim ni blo v interesu ker so nas rajs se naprej molzl.
In ce se slucajn zgodi da bo telekom svoje kable vleku zravn gratelovih in bo na konc izbira cigave bom uporablu...bom tud pocaku na gratel ce bo treba.
Unim pesjanom ne dam niti tolarja vec.Gratel ma cene vec kot konkurencne tko da zarad mene lahko telekom ceno tud pol da nizjo.Jim ne dam ficka.
Unless i change my mind :D

shock ::

BlueRunner: Amen :D

Pesimist ::

Pizdo nej pohiti telekom malo ker mam ze T2 jaske tukaj v MBju nad vratah. Tak je ze bil problem T2 not dobit kajsele Telekomovo optiko jau. Damnit T2 I dont need! :\

nekdo123 ::

Marv1234: ne, 5/5 naj ne bi bil. Bil naj bi 6/6.

mtic ::

no, pa je nekdo že porabil bonus za prvoaprilske šale:P ...

o ponudbi ftth ne duha in sluha, zanimivo je pa pogledat novice o uvedbi ftth, ki so bile objavljene konec januarja (npr. linki na začetku te teme), namreč nikjer več ni omenjen datum začetka trženja optike..

jao, jao, tale naš telekom jih pa poka!

nekdo123 ::

mtic: akcija je tempirana na jutri. Ker danes bi bila res prvoaprilska šala :)

Brane2 ::

Po moje pa bi znalo biti kaj iz tega.

Če je situacija z Gratelom prišla to te točke, ko je začela najedati TKju, bi se znal ta čisto verjetno odločiti, da bo navalil in prevzel nadvlado.

Denar ima, precej infrastrukture pa tudi. Dan gor ali dol. Kdaj pa je T-2ju začela roba dejanjsko delat koneckoncev ?

Ziher ne na prvi napovedani dan.

Pustimo se prijetno presenetiti. 0:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

lukslo ::

No zgleda da neki pa se le dogaja na tem podrocju. :)

kliknime

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukslo ()

sss ::

Pregledni cenik KLIK (cenik za optiko je čisto spodaj)

Brane2 ::

Če sem prav razumel, ni več nonsensov z različnimi paketi.

So tiste cene za čisti dostop in jim ni treba prištet kakega osnovnega paketa ( npr Solo/Duo/Trio etc) ?

MIslim cene so kar hude.

12/12 paket je zelo zanimiv. Pravzaprav si tu lahko vsakdo, ki ima par folka na strežniku privošči 100/100.

Nice. Sedaj me samo zanima če pride to vlakno do nas. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

MEDENA ::

Cene so primerljive, čeprav ne vem zakaj nimajo 1/1 in 2/2 ter kakšen 20/20 ali 25/25 paket.
Marsikdo ne rabi 6/6 :\

Brane2 ::

Po moje zato, ker se jim ne da zaj* s prepoceni strankami.

Te je itak pobral T-2. Tisti, ki niso šli gor, so bodisi izven dosega ( in bodo vzeli, kar jim bo TK/SiOL ponudil) ali pa so zahtevne stranke, ki hočejo več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Malkec ::

MEDENA: Da bodo lahko še naprej molzli folk na adsl-u...:\

Drugače pa zelo zanimivo tole!
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

Hardstyle ::

tole je pa ugodno!!!

Brane2 ::

MEDENA:


Saj je tudi paket 20/20, le da je malo višje v tabeli, ker ni ekskluzivno optičen (kao, če imaš centralo pod ritjo, ti lahko napeljejo tudi VDSL).

Zanj hočejo €77. Ni slabo...

EDIT: STvar je €91 z DDV. Kljub vsemu O.K.

Očitno hoče TK čimveč folka na 12/12...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mitja_i ::

Cene so kar ugodne.
Razmerje hitrost/cena Mbps, s=SiOL (več je bolje):
1 0,0714
2 0,0909
5 0,1852
s6 0,2222
10 0,3226
s12 0,3428
20 0,3571
s20 0,2198 *
50 0,2404
s60 0,3000
100 0,2398
s100 0,2439
1G 0,2397
s1G 0,2439

* SiOL Storitev je omogočena le na dostopovnih tehnologijah FTTH in VDSL2.

EDIT: ne znam računat!
EDIT2: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

MEDENA ::

mah tudi če so cenejši ne mislim menjati, ker da mi še enkrat šarijo s kabli po stanovanju itd znorim >:D

Brane2 ::

No, kot je videt, niso tolk boljši od T-2.

Ponekod malo cenejši (dražji paketi), drugje malo/precej dražji.

Mene bolj zanimajo glede na to, da Gratela k nam ne bo verjetno še dve leti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Paketi, ki so za optiko in DSL, so bistveno dražji in se na optiki ne splačajo.

Zato ima tudi paket 20M tako levo ceno.

Očitno noče Telekom zgubit denarja, ki priteka po bakru...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

iration ::

Ko nihče več ni verjel, da lahko TK+Siol naredita cenike in naročanje (spletni obrazci) še bolj nepregledno in kaotično, se zgodi točno to - iz srca čestitam!!!

Še Brane je bil zmeden, kako ne ni bil povprečen uporabnik. Naj se vidi kam ciljajo - ustvarjanje megle.

roscha ::

....glede na to, da Gratela k nam ne bo verjetno še dve leti...

Telekomov FTTH bo pa prej? 8-O
No ja, upanje umre zadnje pravijo.

nekdo123 ::

No, pa mi noben ni verjel! :)

dejanslo ::

A imajo že kak okviren načrt polaganja?
There`s More Than One Way To Do It

nekdo123 ::

Kakor jaz vem, bodo delali sprot. Tistemu, ki bo rabil.

dejanslo ::

Hehe mislim, da te ne razumem prav. Če bi jaz to imel, jih pokličem in rečem, da bi imel, in oni mi bodo prišli to položit? Dvomim :)
There`s More Than One Way To Do It

Pesimist ::

Kaj ze dela tista spletna aplikacija za povisanje hitrosti ker kolko sem probo dobeno naselje ne prime.

dejanslo: normalno da nebojo :D je pa mozno ce das povprasevanje in se tvoji sosedi da bos na prioritetnem listu ceprav to tudi dvomim :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PaJo ::

Če bodo tako polagali, kakro bo kdo želel bi bilo prevč utopično, potem jaz še danes naročim FTTH. Pač gradili bodo po lastni presoji, kjer se jim bo bolj splačalo in ponkod zadeva zagotovo že na voljo.
Drugače pa bravo za kar dober cenik in končno adijo vezava uporabnikov. Cene so glede na T2 čisto super primerljive in komaj čakam da nekaj od tega preizkusim v praksi (v firmi mam še nekaj vlaken prostih do Telekoma, pa da vidimo če nam ponudijo storitev čez njih, ko še kopat in napeljevat nič ne rabijo:D )
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

d0rK ::

Kako pa zgleda to polaganje?


Kle pr ns so neke rdece cevi, premera mal vec kot 10cm bi reku....In zravn nek kabl, debeline 5 cm. Ubistvu sta dva kabla po tok.

Je to kej z optiko mogoce?

Pesimist ::

kak bo te zgledlo to v belih hodnikih lol. Gratelj je vsej bele kanale polozo. Da bi Telekom rdece cevi dvomim lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

d0rK ::

Polagajo cez njivo.

Medica ::

Dork,... ne ne... to postavjo anteno pa signal spustijo :D :D

cena bo v povpračju višja za 10€ -odvisno od hitrosti...saj cenik ste že odkrili
- moral se boš vezati za n let - nema vezave
- če boš hotel zamenjati paket pri SiOL-u boš moral najprej plačati penale za prejšnjo vezavo - nop nič pogodbene kazni..prehodi so breplačni, modeme so bo brezplačno zamenjali ter vezave ni več.. ne za ADSL internet ne za FTTH

Sergio ::

Torej, če sem 2 tedna nazaj vzel paket trio, in če sedaj želim na optiko, mi ni treba plačati kazni?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

alienalien ::

Mene pa zanima, če Teleom vsaj kakšno povpraševanje zbira, da vidi interesente za FTTH.

Brane2 ::

Sedaj sem dobil odgovor TK/SiOL. NA Fužinama bodo predvidoma sredi leta, na Sostrskem koncu pa bogve kdaj.

Več ali manj enako kot Gratel.

Šit. Sem mislu, da bo zdaj TK razturil vsepovsod, pa ni tako... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Medica ::

Torej, če sem 2 tedna nazaj vzel paket trio, in če sedaj želim na optiko, mi ni treba plačati kazni? NE

Vesoljc ::

ce delas qoute, daj prosim to oznaci vsaj sz kakim znakom, recimo >
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

sss ::

Brane2, vprašanje je, kdaj bo zadeva operativna. Če bo zadeva operativna še pred koncem letošnjega leta bo to zame pozitivno presenečenje.
Kolk cajta nazaj so pr T-2 že polagal optiko v Šiški (v Šiški jo še vedno?) ter Šentvidu? Jst še vedno nisem slišel za kake masovne priklope uporabnikov na tem območju... Se je kdo na forumu že pohvalil z optiko?

Glede na to, da je TK končno odkril cenik za optiko z dost ugodnima paketoma 6/6 ter 12/12 (v primerjavi s T-2) se bom najbrž odločil za VDSL2, kasneje pa za prehod na Telekomov FTTH. :)
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4357 358 359 360 )

Oddelek: Omrežja in internet
179542574001 (1926) strom_15
»

Amis internet - pogostost izpadov?

Oddelek: Omrežja in internet
172221 (1051) ABX
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924262 (20151) MrStein
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716095 (9164) Sergio

Več podobnih tem