» »

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

jest10 ::

In spet bo nekaj ljudi pognal v smrt:8)

fujtajksel ::

Cacamas je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ep...

Peterle pri zdravilcu :)


Joooj, zdej pa še politizacija teme! :O
Njemu ni škoda dajat za zdravilca, ker gre na račun kampanje :) :) :)

solatko ::

Ta zdravilec je del Japonske tradicionalne medicine in ni alternativa. Najdražja je pot do njega, samo zdravljenje je po ceni primerljivo s tistimi, ki se samo imenujeo zdravilci.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

Solatko imam en fin most zate naprodaj...

jest10 ::

solatko je izjavil:

Ta zdravilec je del Japonske tradicionalne medicine in ni alternativa.

Torej je alternativa.

solatko ::

Na žalost se razen kozarčka dobrega vina po kosilu, alkohola izogibam, saj nimam problemov, ki bi jih bilo potrebno utapljat v alkoholu.

Tare tradicionalne načine zdravljenj (tega je na daljnem vzhodu precej), saj jih ne ovira krščanska miselnost in farmacevtska industrija. Tam načine, ki človeka pozdravijo ali mu lajšajo težave, vključijo v redno medicinsko znanost, seveda pa tudi to, po nekih pravilih in doktrinah.
Ne tako, da nekdo reče, sem ozdravil dve stari mami neplodnosti in potem to prodajajo po raznih rumenih tiskih.
Razlika je samo v tem, da altrnative ne zavračajo apriori.
Ko nekaj postane del medicine, ni več alternatva, je pa normalno alternativa v načinu zdravljenja, v okviru znanega.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

Ti imaš kot ponavadi čisto pomešane pojme...

Tebi se zdi fino, da na japonskem poleg dohtarja hodi vrač. Medtem, ko si striktno proti temu, da bi naš "tradicionalni" vrač hodil poleg našega dohtarja.

francek1 ::

Ma nehajte že enkrat te naše dohtarje dvigovat nad oblake; zame je zahtevnost dela enega mehanika neprimerno večja, saj dohtarji imajo v delu le dva modela, pa še ta sta si povsem podobna, mehaniki pa šraufajo na tisoče različnih vozil. Da specializacije dohtarjev sploh ne omenjam. Pa vsi, ki ste plačani od farmacevtskih družb, se tudi lahko vzdržite svojih nestrpnih komentarjev...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

bluefish ::

Fino. Če boš kdaj potreboval kako operacijo, skoči do zdravilca. Kak čajček, malce merjenja frekvenc, tapkanja,... pa bo. Še bolje, stopi kar do mehanika - okvarjen del ven, novega not.

driver_x ::

francek1 je izjavil:

Ma nehajte že enkrat te naše dohtarje dvigovat nad oblake; zame je zahtevnost dela enega mehanika neprimerno večja, saj dohtarji imajo v delu le dva modela, pa še ta sta si povsem podobna, mehaniki pa šraufajo na tisoče različnih vozil. Da specializacije dohtarjev sploh ne omenjam. Pa vsi, ki ste plačani od farmacevtskih družb, se tudi lahko vzdržite svojih nestrpnih komentarjev...


A te lahko predlagam za izjavo tedna?

Invictus ::

To malikovanje zdravnikov je privedlo do stanja v zdravstvu kot je danes.

Zdravniki so ravno tako ljudje s svojimi napakami.

Ampak ustvarilo se je mnenje da so nezmotljivi. Zakaj že? Ker so delali medicinsko fakulteto?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Aha... dohtarjev se ne sme malikovat, vrače se pa lahko. Razumem...

By the way: https://xkcd.com/765/

Hayabusa ::

Je prevej več onih, ki malikujejo zdravnike kot vrače.Eni so celo plačani za to.

francek1 ::

driver_x je izjavil:

francek1 je izjavil:

Ma nehajte že enkrat te naše dohtarje dvigovat nad oblake; zame je zahtevnost dela enega mehanika neprimerno večja, saj dohtarji imajo v delu le dva modela, pa še ta sta si povsem podobna, mehaniki pa šraufajo na tisoče različnih vozil. Da specializacije dohtarjev sploh ne omenjam. Pa vsi, ki ste plačani od farmacevtskih družb, se tudi lahko vzdržite svojih nestrpnih komentarjev...


A te lahko predlagam za izjavo tedna?

Z lahkoto! Pa tehnično ti bom dokazal, da to drži. Za zgornjega pa; enkrat sem bil na operaciji, pa mi je še danes žal, da sem šel, ker sem imel potem pol leta večje težave kot prej tako da ne mi omenjat teh pocarjev....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Aha... dohtarjev se ne sme malikovat, vrače se pa lahko. Razumem...

By the way: https://xkcd.com/765/

Stupid link ...

Za vsako stvar moraš uporabiti pravo orodje ...

Kdo pa malikuje vrače?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Osebe, ki so omenile to besedo:
ZaphodBB
... samo on. Na tej strani.

Od prej pa:
fujtajksel
sammy73

No ja, ni neko malikovanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

driver_x ::

MrStein je izjavil:

Osebe, ki so omenile to besedo:
ZaphodBB
... samo on. Na tej strani.

Od prej pa:
fujtajksel
sammy73

No ja, ni neko malikovanje.


Jaz nikogar ne malikujem. O zdravnikih imam celo mnenje, da so precejkrat do pacientov preveč arogantni in vzvišeni. Tudi ne mislim, da so nezmotljivi, daleč od tega. Dopro pa poznam proces izobraževanja, ki ga zdravniki dajo skozi, da lahko to postanejo, prav tako poznam proces, ki je potreben, da se neko zdravilo lahko registrira in uporablja, zato se mi zdijo izjave zgornjega tipa (z vsem spoštovanjem do avtomehanikov) precej smešne in kažejo na veliko ignoranco in nevednost.

solatko ::

ZaphodBB - vrač si ti, na japonskem vračev nimajo.

sammy73 - Edino kar zamerim našim, glede na razmere solidnim zdravnikom, je to, da pod nobenim pogojem ne priznajo svoje napake. Iz tega tudi izhaja njihova vzvišenost, saj vedo, da so cehovsko zaščiteni.
Ko bodo to uredili in malo sestopili iz piedestala nezmotljivih, ter postali čisto navadni ljudje, bodo v očeh prebivalcev zopet pridobili na svoji veljavi.
Niso vsemogočni, tako kot dobri zdravilci, ki znajo uporabljat alternative, niso vsi šarlatani in nekoristni.
Je pa na obeh straneh veliko takih, za katere bi bilo bolje, da se s svojim delom nebi ukvarjali več. Bi veliko pacientov morda živelo dlje.
Delo krepa človeka

harmony ::

Invictus je izjavil:

To malikovanje zdravnikov je privedlo do stanja v zdravstvu kot je danes.

Zdravniki so ravno tako ljudje s svojimi napakami.

Ampak ustvarilo se je mnenje da so nezmotljivi. Zakaj že? Ker so delali medicinsko fakulteto?

Zato pa imas ekipo mar ne in se posvetujes v kolikor nisi preprican.

Kako se lahko zmotis in pozabis npr. skarje v trebuhu. WTF!

solatko ::

Pa jih vseeno pozabijo in to celo v Avstriji.
Samo tam so to priznali, pacientka je dobila kar lepo odškodnino (dvakratno odpiranje, bolečine.....), pri nas bi pa ugotovili, da si je pacient škarje naštimal sam.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> pri nas bi pa ugotovili, da si je pacient škarje naštimal sam.

Do retardiranih zaključkov običajno pridejo retardirani posamezniki.

imagodei ::

In še kar tale tema ne pojenja.

Kot rečeno, Randi s svojimi milijončki še kar čaka.

Kdor hodi po svetu z zdravo mero skepticizma in odprtim razumom, danes v znanem vesolju težko najde podlago za akupunkturo, bioenergijo, videnja aure, razne Rei-kije, bioorgonomijo, duhove in ostale paranormalne dejavnosti.

Ko zadeve podvržeš dvojnemu slepemu testiranju, ne glede na metodo, ki jo uporablja "zdravilec", prideš do rezultatov, ki so podobni naslednjemu:
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Važno je samo to, če na določene ljudi pozitivno deluje, potem je zadeva v redu.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Saj, placebo. Nobenih čaker in podobnih vudu nesmislov.

judoka ::

Kdor hodi po svetu z zdravo mero skepticizma in odprtim razumom, danes v znanem vesolju težko najde podlago za akupunkturo, bioenergijo, videnja aure, razne Rei-kije, bioorgonomijo, duhove in ostale paranormalne dejavnosti.

Ko zadeve podvržeš dvojnemu slepemu testiranju, ne glede na metodo, ki jo uporablja "zdravilec", prideš do rezultatov, ki so podobni naslednjemu:



Glej. To da vtakneš duhove zraven samo kaže na konkreten nivo arogance in default skepticizem. Ne "zdrava mera skepticizma", ampak po defaltu skeptik.

Če bi te res zanimala taka stvar, kot je recimo bioenergija, bi se o tem pozanimal pri ljudeh ki so šolani medicinci, ampak se ukvarjajo ali poznajo tudi bioenergijo/akupunkturo/...
Teh ljudi je zadosti. En google search pa maš potrebne informacije. Sam poznam 2 osebno. Zdaj, če misliš da si bolj pameten ali manj naiven kot vsi omenjeni (šolani) ljudje...imaš pač
(pre)velik ego.
Ta snobaški kvazi intelektualizem, ki ga nekateri redno kažete v svojih postih je precej podoben zaslepljenim vernikom, ki so precej podobno zaklenjeni v svoje dogme.
Skepticizem je eno. Ignoranca je pa drugo.

jype ::

judoka> Skepticizem je eno. Ignoranca je pa drugo.

Bullshit.

Ko bodo znanstveno dokazali delovanje, bomo verjeli.

To ne pomeni, da ga bodo znali razložiti - samo da bodo izvedli ustrezen preizkus. Tega si seveda nihče ne drzne, ker bi uničil celo področje kvazimedicinskih goljufij.

judoka ::

Direkten citat iz intervjuja:

Oh, koliko smo že opravili teh preverb! Začeli smo še v stari Jugoslaviji, ko sem opravil vrsto skrbno spremljanih poskusov na številnih pacientih z diabetesom in gangreno. Da se razumemo: čeprav sem takrat jasno dokazal, da to znam zdraviti, gangrena po določenem štadiju še danes velja za neozdravljivo bolezen.


Vse, kar sem takrat delal, sem delal pod budnim nadzorom profesorjev in doktorjev medicine. Ki so potem v knjigi - tako kot sami pacienti - nastopali z imeni in s priimki, ko so izražali mnenja, češ da Domančić 'radi čuda'. A kaj je to konkretnega spremenilo? Nič!



Vsi "znanstveni" verniki v tej temi...

Koliko od vas se je dejansko pozanimalo ali obstajajo te študije o katerih človek govori in če obstajajo kdo in kako jih je izvajal...in kaj so pokazale?

Zadostuje 1 telefonski klic ali email. Koliko od vas je to naredilo? Glede na suverenost mišlenja da je vse to hokus pokus in pošiljanja človeka v mentalne ustanove..bi pričakoval da vsi.

jype ::

judoka> Direkten citat iz intervjuja:

_BULLSHIT_.

Nobeni doktorji ne pomagajo - double blind test je tisti, ki odloča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

]Fusion[ ::

solatko je izjavil:

Važno je samo to, če na določene ljudi pozitivno deluje, potem je zadeva v redu.

Jaz pa ne bi rekel tako. To je lahko zelo nevarno razmišlanje.
Važno je da nobenemu ne škoduje. To dejstvo je dosti bolj pomembno. Če se ljudje odpovedujejo "navadni" medicini in še hodijo samo alternativcem, jim bi precej škodilo. Recimo moj primer pred leti: se mi je vnel slepič. Če bi se prepustil samo bioenergiji, homeopatiji ipd. me ne bi bilo danes tukaj.
Zaradi mene naj ljudje hodijo k alternativcem kolko hočejo. Samo naj grejo tudi k svojem zdravniku.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

judoka ::

Nobeni doktorji ne pomagajo - double blind test je tisti, ki odloča.


Torej....sklepam da te bk za vse navedene študije in preizkuse?

jype ::

judoka> Torej....sklepam da te bk za vse navedene študije in preizkuse?

Drži. Zanimajo me samo _pravilno izvedene_ študije in _pravilno izvedeni_ preizkusi (od opisanih to ni niti eden).

Ni težko, je pa treba, sicer je vse skupaj en velik BS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

judoka ::

Kako bi ti izvedel double blind test za točno ta primer?

jype ::

judoka> Kako bi ti izvedel double blind test za točno ta primer?

Za točno katerega? Tam je opisanih več.

Aquinas ::

Zakaj se alternativna in tradicionalna medicina izključujeta? Zakaj ne bi eno povezali z drugim?

jype ::

Aquinas> Zakaj se alternativna in tradicionalna medicina izključujeta? Zakaj ne bi eno povezali z drugim?

Saj to ponavadi je eno in isto.

Razen, če si mislil sodobno medicino.

Aquinas ::

Ja, v mislih sem imel sodobno medicino.

jype ::

Sodobna medicina temelji na znanosti in zahteva določeno obliko preizkusa delovanja, s katero se izloči znane in neznane vplive.

Kadar tradicionalna medicina prestane ta preizkus, postane del običajne medicine.

judoka ::

Za točno katerega? Tam je opisanih več.


Tvoja izbira.

jype ::

Recimo tega:


In vitro, torej v epruveto, so mi namešali dvanajst najhujših karcinomov, kar so jih znali. Rezultati mojih terapij so bili fantastični. Jasno se je videlo, da so pri vseh dvanajstih bolne celice odmirale, zdrave pa so bile zdrave in vesele kot prej! A tudi tukaj je nekdo zelo hitro potegnil ročno zavoro. Takrat sem se pisno obrnil na predsednika države in na predsednika vlade, pa tudi na ministra za znanost, ministra za zdravstvo in še cel kup drugih nosilcev najvišje oblasti ... Ponudil sem, da svojo metodo v celoti doniram Republiki Sloveniji, a odziva ni bilo nobenega.


Dobiti bi moral praktično število vzorcev (recimo 100 vseh skupaj), ki jih pripravi laborant. Polovica vzorcev je rakavih, polovica zdravih. Vsako polovico se razdeli na dva enaka dela, vzorce se naključno pomeša. Laborant, ki pripravi vzorce, zdravilca in raziskovalca, ki bo preverjal rezultate nikoli ne sreča.

Zdravilec mora svoj postopek izvesti nad četrtinama vzorcev (nad 25 rakavimi in 25 zdravimi).

Po koncu postopka raziskovalec, ki zdravilca in prvega laboranta nikoli ne sreča in ne ve, kako so vzorci premešani, preveri rezultate na vseh (100) vzorcih, pri čemer ne ve, kateri vzorci so rakavi, kateri so zdravi, niti ne ve, nad katerimi je bil izveden zdravilčev postopek, kateri pa so samo čakali in jih zdravilec nikoli ni videl (in zanje sploh ni vedel).

Celoten preizkus se nekajkrat (recimo desetkrat) ponovi, rezultate ob preverbi se zabeleži v tabelo, kjer so označena tudi originalna stanja vzorcev, kot jih je pripravil laborant, ter se ugotovi, ali ima zdravilčev postopek statistično nezanemarljiv vpliv na stanje vzorcev.

To bi bil pravilen način testiranja (in jaz sem pripravljen financirat tak preizkus in financirat Zdenkotu razvoj teh metod za splošno rabo, če se metode na kakršenkoli način izkažejo za delujoče).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

judoka ::

To bi bil pravilen način testiranja (in jaz sem pripravljen financirat tak preizkus in financirat Zdenkotu razvoj teh metod za splošno rabo, če se metode na kakršenkoli način izkažejo za delujoče).


Odlično. Torej spet predlagam 1 tel. klic. Predlagaj projekt in sporoči odziv. Sodeluje lahko on ali nekdo, ki ga on predlaga/potrdi.

Telefon:

04/6205155
04/6205156
http://www.domanciczdenko.eu/

Vajenc ::

jype, kako boš razložil razultat, da posamezniku deluje "placebo" v odstotku, ki je višji od "na pamet"?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

judoka> Telefon:

Bom počakal na bolj človeško uro, ker ne gre za nujen primer. Škoda, da nikjer ni objavljen e-mail.

Vajenc> jype, kako boš razložil razultat, da posamezniku deluje "placebo" v odstotku, ki je višji od "na pamet"?

Placebo deluje vedno. Ne vemo natančno kako deluje, vemo pa, da deluje. Bistvo double-blind testa je, da se vpliv placeba izključi, ker ravno zaradi tega, ker nihče ne ve v katero skupino spada, placebo deluje približno enako na vse (ne pa popolnoma enako - zato potrebuješ večjo količino vzorcev).

No, na celice (in druge brezzavestne oblike življenja) placebo ne deluje, tako da tam to lahko izključimo že vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aquinas ::

jype je izjavil:

Sodobna medicina temelji na znanosti in zahteva določeno obliko preizkusa delovanja, s katero se izloči znane in neznane vplive.

Kadar tradicionalna medicina prestane ta preizkus, postane del običajne medicine.


Zakaj alternativna medicina postane del običajne, ko prestane preizkus?

Zakaj mnogi zdravniki podpirajo paciente, da pomoč iščejo tudi pri alternativcih?

Če se ne motim je bistvena razlika med tema vedama, da alternativna medicina zdravi vzroke (ki so mnogokrat psihičnega izvora), sodobna pa simptome (seveda temu ni vedno tako). Pri alternativni medicini sem nakazal, da je mnogo bolezni psihosomatskih - spet čutim neko nujo po povezovanju psiholoških znanosti z medicinskimi. Po mojem je znanosti potrebno povezovati in ne ločevati po predalčkih kot to počnemo sedaj.

Seveda se strinjam z double blind testi, ampak placebo ima na ljudi različen vpliv, in zato, če sodobna medicina ne uspe pozdraviti pacienta, zakaj ne bi izvajali alternativne medicine pod nadzorom sodobne? Na nekaterih pacientih bo zdravljenje morda uspelo, na drugih ne. In če je to placebo, pa kaj potem?

jype ::

Aquinas> Zakaj alternativna medicina postane del običajne, ko prestane preizkus?

Ker potem ni več alternativna.

Aquinas> Zakaj mnogi zdravniki podpirajo paciente, da pomoč iščejo tudi pri alternativcih?

Ker pogovor, placebo in drugo mnenje vsa resnično pomagajo.

Aquinas> Če se ne motim je bistvena razlika med tema vedama, da alternativna medicina zdravi vzroke (ki so mnogokrat psihičnega izvora), sodobna pa simptome (seveda temu ni vedno tako).

Ne - bistvena razlika je v preverjanju učinkov. Če bi izvajalci alternativne medicine svoje postopke preizkušali z dvojno slepimi preizkusi, potem to ne bi bila več alternativna medicina - natanko bi se vedelo, kaj deluje, kaj je pa samo show za pacienta, da se malo bolje počuti, ker se mu zdi, da res pomaga.

Aquinas> ampak placebo ima na ljudi različen vpliv

Ravno zato so testi double-blind in ravno zato en test z eno osebo ni nikoli dovolj.

Aquinas> in zato, če sodobna medicina ne uspe pozdraviti pacienta, zakaj ne bi izvajali alternativne medicine pod nadzorom sodobne?

Praktično vedno jo in praktično vedno (v ogromni večini primerov) ne pomaga. V nekaterih primerih se zdravstveno stanje spremeni in takrat v Slovenske novice pride vest o čudežnem zdravilcu, ki je pozdravil raka - če bi pisali tudi o vseh primerih, ko ga ne more, bi bila slika v javnosti znatno drugačna, ampak časopis, ki bi vsak dan objavil dva članka o tem, kako se ni nič nepričakovanega zgodilo, bi verjetno razmeroma hitro šel v stečaj.

Spy ::

Cacamas je izjavil:

Recimo homeopat si vzame uro ali dve uri, da pacienta posluša. Imata pogovor o njegovih simptomih. Nato mu predpiše vodo. Ki mu seveda pomaga, ker mu homeopat pove, da mu bo pomagalo.


Na obali veliko staršev hodi čez mejo po homeopatska zdravila za dojenčke (kolike, prihod prvega zobka) in le-ta delujejo. Kmalu, če bo potreba, bom lahko poročal iz prve roke.

MrStein ::

jype je izjavil:


Placebo deluje vedno. Ne vemo natančno kako deluje, vemo pa, da deluje.

Kako pogosto to "predpišejo"?
(v uradni medicini)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ZaphodBB ::

Spy je izjavil:

Cacamas je izjavil:

Recimo homeopat si vzame uro ali dve uri, da pacienta posluša. Imata pogovor o njegovih simptomih. Nato mu predpiše vodo. Ki mu seveda pomaga, ker mu homeopat pove, da mu bo pomagalo.


Na obali veliko staršev hodi čez mejo po homeopatska zdravila za dojenčke (kolike, prihod prvega zobka) in le-ta delujejo. Kmalu, če bo potreba, bom lahko poročal iz prve roke.



A mostove tudi kaj kupujejo na obali?

Spy ::

ZaphodBB je izjavil:

A mostove tudi kaj kupujejo na obali?

Klinike žal nimamo.

jype ::

MrStein> Kako pogosto to "predpišejo"?
MrStein> (v uradni medicini)

Ne verjamem, da se take reči (splošen pogovor) beleži.

Spy> Na obali veliko staršev hodi čez mejo po homeopatska zdravila za dojenčke (kolike, prihod prvega zobka) in le-ta delujejo. Kmalu, če bo potreba, bom lahko poročal iz prve roke.

Ne, homeopatska zdravila ne delujejo. To je njihovo bistvo.

Spy ::

jype je izjavil:


Spy> Na obali veliko staršev hodi čez mejo po homeopatska zdravila za dojenčke (kolike, prihod prvega zobka) in le-ta delujejo. Kmalu, če bo potreba, bom lahko poročal iz prve roke.

Ne, homeopatska zdravila ne delujejo. To je njihovo bistvo.


Skratka, debata o učinku homeopatskih zdravil je zelo živahna pri starših dojenčkov, ki se odločijo za h. zdravila v primerih, ki sem jih naštel. Na žalost poznam izključno prigode o presenetljivo pozitivnih učinkih h. zdravil za tovrstne primere. Tudi jaz načeloma ne verjamem učinkom h. zdravil, vendar bom z veseljem poskusil, če seveda sploh bo potreba. Pred kratkim sem se pogovarjal s kolegico, ki končuje študij farmakologije (prevod iz ital.). Tamkajšnji študij vključuje predmet, ki obravnava h. in h. zdravila. Na moje presenečenje (predmet) je bil večinoma pozitivno nastrojen do h. zdravil. Razložila mi je, da v resnici aktivne učinkovine sploh ni tako zelo malo, da ni težav s predoziranjem in da pri dojenčkih do šestega meseca placebo efekt ne more biti pričakovan ter, da obstajajo zelo učinkovita sredstva (npr. kamilica) za omilitev delovanja določenih h. zdravil.

Ne želim nobenega prepričati v karkoli. Samo poročam, da starši problematičnih dojenčkov so zelo zadovoljni z nasveti, ki jih dobijo v določeni lekarni v bližini Trsta. To lekarno poznajo praktično vse mlade mamice iz obale.

Poskrbite, da boste zaužili manj toxinov, fantje!

jype je izjavil:

MrStein> Kako pogosto to "predpišejo"?
MrStein> (v uradni medicini)

Ne verjamem, da se take reči (splošen pogovor) beleži.



Pred leti sem prebral študijsko gradivo angleške medicinske šole, kjer je bilo že v prvih poglavjih obrazloženo in več krat poudarjeno, da placebo efekt ima približno 30% učinek na zdravljenje pacienta. Zadevo nisem pozabil, ker se dobro spomnim risbe z učinki na paciente.

Stalno učenje ima tudi svoje učinke. Trust me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864481 (23402) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18438984 (19377) next3steps
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898064 (48944) tikitoki
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738437 (35622) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815151 (12881) ParanoiD

Več podobnih tem