» »

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

Znanstveno priznan Zdenko Domančić

««
«
1 / 9
»»

Cacamas ::

Katera znanost ga je priznala, če kdo ve? :)

jype ::

Psihiatrija, verjetno.

Cacamas ::

Verjetno res!

Ampak glede na to, da on trdi,... me zanima če je kje objavil katera znanost. Jaz nisem našel. Niti zdravnikov, ki bi trdili to.

jype ::

Aja, ne, narobe sem razumel vprašanje. Sem mislil, če je kakšna znanost znala razložiti pojav takšnih halucinacij.

Trditev seveda ne potrjuje nobena znanost, ker niso resnične (se pa s placebom veliko ukvarja medicina, ki počasi viša nivo razumevanja mehanizmov, ki pojav omogočajo).

Hayabusa ::

http://med.over.net/forum5/read.php?151...
Vsi ti ljudje so neverjetno dovzetni na placebo :)), ane jype...

jype ::

Nič bolj in nič manj kot praktično vsakdo.

Je pa še vedno placebo, ne glede na to, o čem Zdenko halucinira.

T-h-o-r ::

jao, a niso ti bioenergetik memi pomrli par let nazaj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Hayabusa ::

Če uradna medicina NE ZNA pozdraviti in alternativci znajo, potem izvajajo placebo&halucinirajo ?
Seem legit.

Marsičesa se še moraš naučiti, jurček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Hayabusa> Če uradna medicina NE ZNA pozdraviti in alternativci znajo, potem izvajajo placebo&halucinirajo ?

Uradna medicina zna pozdravit, alternativci se pa delajo, da znajo pozdravit, zato alternativci najraje zdravijo tiste, ki sploh niso bolni.

Hayabusa> Marsičesa se še moraš naučiti, jurček.

To drži, v kvačkanju sem zelo šibak.

Cacamas ::

Hayabusa je izjavil:

Če uradna medicina NE ZNA pozdraviti in alternativci znajo, potem izvajajo placebo&halucinirajo ?
Seem legit.

Marsičesa se še moraš naučiti, jurček.


Kadar je v igri placebo, nekako ne gre za zdravljenje v smislu zdravljenja z antibiotiki. To je potrebno razjasniti. Tega namreč ljudje ponavadi ne razumejo.
Pri alternativnih metodah gre za moč sugestije in avtosugestije. O tem pa ni dvoma. In TO je tisto, kar je potrdila znanost. Vedeti pa je potrebno, kje imajo te moči mejo.
Kot je rekel jype,... pozitivni izidi teh zdravljen so ponavadi tam, kjer dejanskega bolezenskega stanja ni ali je stanje, ki bi se v vsakem primeru pozdravilo samo.

Razumem, da so ljudje zadovoljni pri pozitivnih scenarijih - velikokrat pa jih ni (to se nikoli ne omenja). Kot drugo je alternativna medicina draga. Prodaja pa prazen zrak ali vodo (homeopatija). Torej taki ljudje bi lahko v sklopu zdravstvenega zavarovanja obiskali psihoterapevta. Se mi zdi vsekakor boljše. Tukaj gre za nadzorovano okolje pravilno izobraženih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cacamas ()

Hayabusa ::

Uradna medicina zna pozdravit, alternativci se pa delajo, da znajo pozdravit, zato alternativci najraje zdravijo tiste, ki sploh niso bolni.

Abejžno, zakaj pa potem alternativcem posel cveti če je uradna medicina tako super duper ?

jype ::

Hayabusa> Abejžno, zakaj pa potem alternativcem posel cveti če je uradna medicina tako super duper ?

Zakaj pa prodajalci rabljenih vozil toliko služijo, če so novi avtomobili toliko boljši?

Cacamas> Kadar je v igri placebo, nekako ne gre za zdravljenje v smislu zdravljenja z antibiotiki. To je potrebno razjasniti. Tega namreč ljudje ponavadi ne razumejo.

Drži. Ljudje tudi neradi poslušajo zdravnike, ki ne govorijo kot da prodajajo izdelke, ampak kot so jih naučili v šoli: Natančno, jasno, jedrnato.

Bioenergetiki so showbiz, kjer je treba pacientu reči razložiti. Nekateri med temi so dejansko odgovorni - človeka, ki je resnično bolan, pošljejo k pravemu zdravniku. Nekateri drugi niso in takrat lahko reči postanejo zelo nevarne.

Cacamas ::

Hayabusa je izjavil:

Uradna medicina zna pozdravit, alternativci se pa delajo, da znajo pozdravit, zato alternativci najraje zdravijo tiste, ki sploh niso bolni.

Abejžno, zakaj pa potem alternativcem posel cveti če je uradna medicina tako super duper ?


Zelo enostavno, ljudje imajo radi prijazne ljudi, ki jih poslušajo. To je del sugestije in avtosugestije. Recimo homeopat si vzame uro ali dve uri, da pacienta posluša. Imata pogovor o njegovih simptomih. Nato mu predpiše vodo. Ki mu seveda pomaga, ker mu homeopat pove, da mu bo pomagalo. Recimo pri psihosomatskih bolečinah ali boleznih, se je to izkazalo za pozitivno - in to je placebo efekt. Če je bolečina "prava" (izvor bolečine ni v dozdevanju bolnika, da ga boli) mu pa to ne bo pomagalo.

technolog ::

Oki ::

Kaj pa pravite na placebo pri živalih? Stvar prepričanja? Ali pri tistih, ki so jim povedali, da gre za placebo, pa so vseeno izmerili pozitivne rezultate.

Cacamas ::

Da razčistimo nekaj. Pozitiven rezultat je kadar dvojno slepi preizkus pokaže več kot 50% izboljšanje.

Placebo efekt pri živalih bi potreboval, da žival razume namero zdravljenja.
Stvari, ki sem jih jaz prebral kažejo na to, da placebo efekta pri živalih ni.

ZaphodBB ::

Od kje si ti potegnil 50% izboljšanje?

Pozitiven rezultat je kadar dvojno slepi preizkus pokaže statistično omembe vredno izboljšanje. To je lahko tudi 2%, če je vzorec dovolj velik.

Oki ::

Cacamas je izjavil:

Da razčistimo nekaj. Pozitiven rezultat je kadar dvojno slepi preizkus pokaže več kot 50% izboljšanje.

Placebo efekt pri živalih bi potreboval, da žival razume namero zdravljenja.
Stvari, ki sem jih jaz prebral kažejo na to, da placebo efekta pri živalih ni.

Well, read this...
http://www.the-scientist.com/?articles....

Saj to tudi mene zanima? OK, problem je, da lahko živali razložiš, kaj počne. Lahko pa tako, kot je opisano na linku.

Cacamas ::

ZaphodBB, imaš prav. Želel sem nakazat, da mora priti do izboljšanja, ki je vreden omembe - torej da ni rezultat naključje.

Oki, članek sem prebral že prej. Študije seveda obstajajo. Vprašanje pa je, koliko so rezultati pristranski.
Znanost pravi, da placebo potrebuje vero v postopek zdravljenja,...

jype ::

Cacamas> Znanost pravi, da placebo potrebuje vero v postopek zdravljenja,...

Ne, to pa ni res. Reči so bolj zapletene.

Cacamas ::

Care to explain?

jype ::

Placebo ni povezan samo z znanjem in pričakovanji uživalca, ampak še z vrsto družbenih vzorcev, samopodobo (ki je družbena komponenta človekove identitete) in drugimi rečmi. Mislim, da se je to ugotovilo ravno pri očitnih odstopanjih teh učinkov pri ljudeh, ki imajo resnejše oblike psihičnih obolenj, močno povezanih s sposobnostmi družbenih interakcij. Ljudje nismo imuni na zvonček pavlova, ne glede na to koliko znanja posedujemo in kako dobro smo razvili kognitivne sposobnosti.

Znanost pravi, da placebo potrebuje nevrološko podlago - to je vse, kar si trenutno drzne povedat o tem.

Cacamas ::

Se strinjam. Za placebo efekt torej ni dovolj tableta. Prisotni morajo biti pravilni sociološki, kulturni in drugi dejavniki.

fosil ::

Dober primer je evro poslanec Peterle.
Njemu naj bi en bioenergetik pozdravil raka.
Ampak zadeva je pa dejansko taka, da on uradno sploh nikoli ni imel raka, oziroma mu ga uradna medicina ni diagnosticirala.
Njemu je bioenergetik povedal da ima raka in ga potem tudi pozdravil.
Dober sistem a ne?
Tako je!

Duhec ::

fosil je izjavil:

Dober primer je evro poslanec Peterle.
Njemu naj bi en bioenergetik pozdravil raka.
Ampak zadeva je pa dejansko taka, da on uradno sploh nikoli ni imel raka, oziroma mu ga uradna medicina ni diagnosticirala.
Njemu je bioenergetik povedal da ima raka in ga potem tudi pozdravil.
Dober sistem a ne?

V intervjuju za Playboy je dejal, da ima stike z uradno medicino in ji je hvaležen, da mu je odkrila raka.
http://www.playboy.si/branje/intervju/l...
če ne dela pa ta stran (povsem na koncu):
http://webcache.googleusercontent.com/s...

Še njegova izjava o govoricah da "Lojze sploh nima raka, samo vneto prostato":
https://sl-si.facebook.com/lojze.peterl...

ramiz?! ::

fosil je izjavil:

Dober primer je evro poslanec Peterle.
Njemu naj bi en bioenergetik pozdravil raka.
Ampak zadeva je pa dejansko taka, da on uradno sploh nikoli ni imel raka, oziroma mu ga uradna medicina ni diagnosticirala.
Njemu je bioenergetik povedal da ima raka in ga potem tudi pozdravil.
Dober sistem a ne?

Offtopic, ampak se ne morem zadržat, da na tako stvar nebi odgovoril. To, kar si napisal, ni res. Lahko bi vsaj pogooglal malo (prve 1-5 zadetkov), pa ne napisal v 5 stavkih 5 neresnic...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

fosil ::

Diagnozo vam je postavil japonski strokovnjak, ki uporablja posebno metodo

Diagnostik Omura namreč pravi, tako Peterle, da druge metode raka v tej razvojni fazi še ne bi bile odkrile.

Ste že bili pri zdravniku v Sloveniji?
Mislim, da za zdaj tudi ni potrebe po drugem testu oziroma mnenju

Fina metoda, ki se je ne da potrditi z nobeno drugo.
Za vsak primer je najbolje da niti ne greš po drugo mnenje, da ne bi slučajno izvedel da ti nič ni.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Jst ::

Ena raziskava je pokazala, da pri tistih zdravnikih, pri katerih bolnik lahko objame zdravnika (iz bilokakršnega razloga), je zdravljenje uspešnejše, kot pa če se zdravnik umakne, ko ga pacient hoče objeti ali ne vrne objema.

Čudno sem ubesedil, ampak drugače ob pol treh pred spanjem nisem sposoben...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane22 ::

"Znanstveno priznan"...

Po tem kriteiju je tudi moj sosed pravno priznan, ker je bil v zaporu...

Če bi bil Domančič "znanstveno priznan" v smislu na katerega namigujejo, ne bi bil več alternativec.

Ker pa je, je "priznan" bolj v tistem stilu zgoraj.

technolog ::

Jst je izjavil:

Ena raziskava je pokazala, da pri tistih zdravnikih, pri katerih bolnik lahko objame zdravnika (iz bilokakršnega razloga), je zdravljenje uspešnejše, kot pa če se zdravnik umakne, ko ga pacient hoče objeti ali ne vrne objema.

Čudno sem ubesedil, ampak drugače ob pol treh pred spanjem nisem sposoben...


Objem pa f* sta dve različni stvari :) Razen če jaz česa ne razumem.

http://med.over.net/forum5/read.php?151...

Jst ::

Zdravila, ki jih je predpisal zdravnik, ki vrne objem, so pri enaki dozi, "bolje" delovala. Ni fsck, ampak, "o hvala, kolena me več ne bolijo in namesto rokovanja, so zdravnika objeli." Kje za vraga so dobili podatke, ne vem. Niti ne vem, kje bi iskal vir, ker ko grem s psom na sprehod, dam slušalke v ušesa, odprem Sticher, Science and Tech. in poslušam razne podcaste. Na sprehod pa hodim 2x na dan po eno uro (približno 2 enourna podcasta na dan na temo science/technology/skepticism/sci. news/tech news/...), tako da sem preposlušal veliko veliko podcastov.

Mogoče je bilo omenjeno na "The Skeptics Guide to the Univese," ker tam se delajo norca iz takšnih smešnih raziskav. Tam sem slišal tudi o statistični raziskavi, ko so imeli GPS&stuff podatke za dve leti o psih in so ugotovili, da če niso na povodcu, da raje kakajo in lulajo obrnjeni proti severu. :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Cacamas ::

http://www.7dni.com/v1/default.asp?kaj=...

dr. Valerie Hunt, to bo ta znanost.

harmony ::

Kako se je imenovala medicina pred danasnjo uradno medicino?

Cacamas ::

Medicina?

francek1 ::

Vsi, ki ne priznavate alternatinih metod zdravljenja, se ne zavedate naslednjega:
Bioenergija, imenovana tudi Chi, prana, bioplazma, energetsko polje itd. je življenjska,kozmična energija, temelj, brez katerega ne bi bilo življenja.Človek se neprestano oskrbuje s to energijo, ki prihaja iz vesolja in zemlje, imajopa jo tudi živali in rastline. Izhaja iz grške besede bios (življenje) in energija,torej življenjska energija - bioenergija.Življenjska energija je hkrati tudi življenjska osnova, pogoj in edina možnostčlovekovegaobstoja in delovanja. Vse dokler svobodno kroži v organizmu, ohranja telesno uravnovešenostin zdravje. Višek ali pomanjkanje bioenergije podira skladnostenergijskega telesa. To je predpogoj za nastanek različnih bolezni. Ko imamo te energije manj, se slabo počutimo, ko je imamo še manj, zbolimo, ko pa je sploh nimamo, nas pokopljejo - smo torej mrtvi. Marsikateri zdravnik, ki uradno ne priznava alternativcev, pomoč poišče ravno pri njih. Tudi vsi tisti, ki zdaj omalovažujete tisočletne izkušnje alternative, boste ob spoznanju, da uradna medicina nima odgovorov in rešitev za marsikatero bolezen, poiskali pomoč tistih, ki jih danes ne priznavate.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jest10 ::

In kako to energijo zaznamo?:|

Smurf ::

francek1 je izjavil:

Marsikateri zdravnik, ki uradno ne priznava alternativcev, pomoč poišče ravno pri njih.

Velja bolj obratno, vecina alternativcev poisce s casoma pomoc pri zdravnikih.

francek1 ::

jest10 je izjavil:

In kako to energijo zaznamo?:|

Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati. Ampak kot sem napisal; dokler tebe in podobnih ne bo prizadela bolezen, pri kateri bodo tebi tako ljubi zdravniki uradne medicine dvignili roke, metod, ki jih ne razumeš, ne boš proznaval.

Si pa to energijo lahko predstavljaš kot razliko med človekom sekundo pred smrtjo in po njej. V čem že je ta razlika? Po tvojem je ni, kajne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jest10 ::

francek1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

In kako to energijo zaznamo?:|

Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Ne, to ne drži.

Torej kako se zazna te tvoje energije?

jype ::

jest10> Torej kako se zazna te tvoje energije?

S spremljanjem finančnih tokov.

francek1 ::

jest10 je izjavil:

francek1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

In kako to energijo zaznamo?:|

Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Ne, to ne drži.

Torej kako se zazna te tvoje energije?

No, če tega ne veš oz. ne priznavaš, je vsaka nadaljna debata neproduktivna.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Smurf ::

francek1 je izjavil:


Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Kot nekdo, ki se profesionalno ukvarja z meroslovjem, me zanima, s katerim senzorjem lahko izmerim avro?

jest10 ::

francek1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

francek1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

In kako to energijo zaznamo?:|

Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Ne, to ne drži.

Torej kako se zazna te tvoje energije?

No, če tega ne veš oz. ne priznavaš, je vsaka nadaljna debata neproduktivna.


Kako naj priznavam nekaj, česar ni:|

WarpedGone ::

Kot nekdo, ki se profesionalno ukvarja z meroslovjem, me zanima, s katerim senzorjem lahko izmerim avro?

Z istim, s katerim izmeriš srečo.

Kako naj priznavam nekaj, česar ni

Ker ni senzorja za srečo, ergo ni sreče.
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

Srečo(občutek sreče) se da izmeriti

jype ::

WarpedOne> Ker ni senzorja za srečo, ergo ni sreče.

Senzor za srečo seveda obstaja. Imenuje se ruleta. Če si v svojo srečo dovolj trdno prepričan, je lahko tudi ruska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

francek1 ::

Smurf je izjavil:

francek1 je izjavil:


Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Kot nekdo, ki se profesionalno ukvarja z meroslovjem, me zanima, s katerim senzorjem lahko izmerim avro?

Pri 90 milijonov zadetkov za iskanje aure na Googlu ne najdeš Kirlianove kamere ???? Ali mogoče ne veš, da se za iskanje tega v iskalnik vpiše aura measuring? In ti si kao znanstvenik ali kaj???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jest10 ::

francek1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

francek1 je izjavil:


Tisti, ki so bolj senzitivni od tebe, jo celo vidijo (aura). Auro se da celo fotografirati.

Kot nekdo, ki se profesionalno ukvarja z meroslovjem, me zanima, s katerim senzorjem lahko izmerim avro?

Pri 90 milijonov zadetkov za iskanje aure na Googlu ne najdeš Kirlianova kamere ???? In ti si kao znanstvenik ali kaj???


Kirlianova kamera ne snema avre

Smurf ::

WarpedGone je izjavil:

Kot nekdo, ki se profesionalno ukvarja z meroslovjem, me zanima, s katerim senzorjem lahko izmerim avro?

Z istim, s katerim izmeriš srečo.

Kako naj priznavam nekaj, česar ni

Ker ni senzorja za srečo, ergo ni sreče.

Pri sreci gre za malce bolj kompliciran proces, pa tudi tam se, da marsikaj razloziti s kemijskimi procesi (prej ali slej se bo dalo izmeriti).

Po drugi strani delovanje ocesa zelo dobro poznamo in imamo instrumente, ki lahko ojamejo celoten valoven spekter ocesa (+ bistveno vec).
Zdej, ce pa ga ne moremo ujeti z instrumenti, clovek pa hkrati vidi nekaj, gre pa za pojav, ki je znan pod imenom halucinacije :).

Cacamas ::

Torej to je zelo slab argument, ki ga alternativci venomer omenjajo:

Tudi vsi tisti, ki zdaj omalovažujete tisočletne izkušnje alternative, boste ob spoznanju, da uradna medicina nima odgovorov in rešitev za marsikatero bolezen, poiskali pomoč tistih, ki jih danes ne priznavate.


Če je nekaj staro, še ne pomeni, da je resnično. Včasih so ljudem puščali kri, ker niso poznali delovanja telesa (tj. celic ipd.).
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864481 (23402) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18438984 (19377) next3steps
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898063 (48943) tikitoki
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738437 (35622) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815151 (12881) ParanoiD

Več podobnih tem