» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
13 / 17
»»

Infusion ::

Jaz čakam že od 30/11 na naročilo. Za en izdelek je pisalo da bo na zalogi 4/12, potem po tem datumu pa je pisalo da dobavitelju ni uspelo dostavit v času. Zdaj pa se je sporočilo spremenilo v "Wareneingang in Kürze erwartet". Kdo ve kaj to pri njih pomeni v praksi? Da bom čakal v nedogled brez nobene informacije kdaj stvar dejansko pride?

darkolord ::

Pomeni točno to, kar piše, nič več, nič manj.

Infusion ::

Kaj za vraga pa se dogaja s spletno stranjo? Moje naročilo se je kar izbrisalo iz naročil in nobene informacije nikjer o njem.

SloSlayer ::

Je kdo kaj te dni naročeval iz ComputerUniverse? Moje naročilo je sedaj že 5. dan na statusu "Being prepared for shipping".

Machete ::

Naročil rame v torek, plačal pred 14:00 s paypalom, danes so že tu (četrtek).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

__Devil__ ::

Pozdravljeni

Danes dobim paket in namesto delov za računalnik sem prejel Siemens kuhalno ploščo :D Zgleda je DHL nekaj zamešal, ko je dajal nalepke na paket. Koga je najbolje da kontaktiram in da bo zadeva čimprej rešena? Paket je bil dostavljen od pošte Slovenije. Sem že pisal mail na ComputerUniverse in sedaj upam, da bodo čimprej odgovorili. Predvidevam, da je nekdo dobil moj paket jaz pa njegovega. Sicer piše pravilno "Von" ComputerUniverse za "An" pa piše oseba Sasha iz Nemčije/Avstrije. Je že kdo imel primer, da so vam dostavili napačen paket? To je bilo sedaj prvo naročilo iz computer universe in sem presenečen, da je prišlo do pomote :D Hvala za predlog.

darkolord ::

Nisem dobil napačnega paketa, so mi pa enkrat pisali in me prosili, da jim povem, če sem prejel pravi paket, ker se zna zgoditi, da so v skladišču nekaj zamuštrali.

Dear Mr. XXXX,

with invoice number XXXXXXX we have recently notified you that your order has been shipped and it will be delivered soon.

It is with deepest regret that I must inform you that it became apparent that our warehouse reported an error in the warehousing of goods and consequently with the highest probability you received an incorrect article. In detail this concerns the ordered HP ProLiant Microserver Gen8 819185-421 with article number 90620980. We would therefore ask you to examine the goods upon receipt and give as a short note, we would then of course causing the exchange.

We do apologize for any inconvenience caused.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

__Devil__ ::

Zanimivo, torej nisem edini :D. Computer Universe je vse poslal pravilno verjetno, mislim, da je DHL zamešal 2 paketa in dal napačno nalepko. Zdaj pa nevem kaj bo iz tega, ker danes ni bilo odgovora in se bo spet čakalo in čakalo na odgovor ter iskanje rešitve. Zdaj zame bi bilo najbolje, da mi v zameno za to napako (čeprav ni njihova) dajo kak popust, sicer zahteval nisem nič, le pisal DHL (ki imajo slabo "hitro" podporo in sem pisal na splošen DHL.de mail) in Computer Universe, da sem prejel napačen paket. Želim si le, da prejmem te PC komponente v izpravnem neodprtem stanju, katere je po mojem mnenju prejela Sasha iz Nemčije kar piše na prvotni ComputerUniverse nalepki Von/An, na drugi poštni nalepki od DHL-a pa je moj naslov. Torej stran je dala pravi naslov. Verjetno je ta Sasha prejela zdaj moje komponente in je najbrž zelo zmedena enako kot jaz, če se le moj paket ni kje izgubil. Sem pa že slišal primere, da so ljudje lahko ob takšnih "napakah" lahko obdržali paket in vseeno dobili svoje naročilo, kar bi mi kar ustrezalo, čeprav nebom imel prevelikega upanja za to. Na koncu bi bilo tako najbolje naročit iz Funtech in bi že imel zdavnaj vse sestavljeno, pa še prihranek nebi bil nek ogromen, cca 30-50EUR (nisem računal), seveda tudi poštnina nanese 18EUR in si potem skoraj na istem.

Prijatelj je pa nekaj tednov nazaj naročil podobne komponente in dobil še isti teden, naročil v ponedeljek in prejel celo v soboto. Očitno imam pač smolo s tem težko pričakovanim računalnikom, ohišje pa že lep čas čaka doma. :D

Prejel sem tole indukcijsko vgradno pečico:
https://www.computeruniverse.net/en/sie... Znižana iz 2280EUR na 720EUR -69% popusta je kar odlična cena, pri nas je ta indukcijska plošča na spletu po ceni 1300EUR.

Bomo videli kako se bo razpletlo, v vsakem primeru sem na plusu in v najslabšem primeru obdržim paket ter to Siemens indukcijsko ploščo prodam za podobno vrednost, če sploh kdo kupuje to. Sicer je ta plošča vrhunska po specifikacijah in kvalitetna kolikor sem gledal na drugih straneh, ampak je žal ne potrebujem. Najbrž se bom načakal na odgovor, vesel bi pa bil, da bi bila zadeva urejena glede prepošiljanja na Computer Universe ali DHL stroške, ker nisem pripravljen plačat saj to ni moja napaka.

Hvala za delitev izkušnje @Darklord.

Lp

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Mislim, da začni od zadnjega koraka reševati, torej pri tvoji pošti. Jaz bi tako, CU pa bi obvestil o zadevi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihec87 ::

Pri plačilu z upn je treba vnesti naslov in kraj.. Je ta pravilen Grüner Weg 14
D-61169 Friedberg?

Machete ::

Bankverbindungen:
Commerzbank Frankfurt/Main - Kto: 710481900 - BLZ: 500 800 00
BIC/SWIFT: DRESDEFFXXX - IBAN: DE36 5008 0000 0710 4819 00
Ust-Id-Nr.: DE812826949
Tel.: 06031-7910-0 o Fax: 06031-7910-200
E-Mail: info@computeruniverse.net


computeruniverse GmbH
Grüner Weg 14
61169 Friedberg
Deutschland/Germany
www.computeruniverse.net
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

Jaz sn prejšnji teden pri cu.net kupil monitor. V sredo sem ga narocil, ponedeljek mi ga je ups dostavil. V sloveniji pride 1210eur, jaz pa sem dal 996eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zanibani ::

Zdravo,

ima kdo izkušnje z nakupom iz ComputerUniverse prek DHL/UPS v času pandemije?
Se čas dostave podaljša?

Hvala!

Machete ::

Glede na to, da se situacije spreminjajo dejansko iz ure v uro, je težko karkoli garantirati.
Načeloma poštni promet poteka normalno, celo čez Italijo. Tako, da mogoče lahko pričakuješ kak dan zamude, lahko pa niti tega ne.
Jaz sem vse dobil BP prejšnji teden. UPS iz Italije, pa je imel en dan več (čez Bolonijo) in sem dobil v ponedeljek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

DHL Express bo začel zaračunavati doplačilo za izredne razmere, so pa sedaj že občutno bolj obremenjeni in se je podaljšal čas prevzema in dostave.

__Devil__ ::

Ja pošta ima zdaj res polne roke dela, ko se ne da nič osebno prevzet. Jaz pa še vedno čakam na refund od CU, zgleda bom še moral ene 2-3x poklicat, da jih spomnim na 512€ :8) Zelo slaba trgovina po moji izkušnji, naročen paket prejel napačnega 17. januarja, bil takoj vrnjnen. Zdaj pa že kak 1-2 tedna čakam na refund, obljubljajo, da bojo vrnili in upam da res :D Vi pa imate res srečo, da vsi dobite od te trgovine. Očitno sem samo jaz imel nesrečo :8)

zanibani ::

Jaz sem naročil in plačal v torek zjutraj, pa še niso odposlali, en item ima status

im Wareneingang eingetroffen, Prüfung und Einbuchung läuft,

kljub temu, da artikel oglašujejo kot da je na zalogi in ga odpošlejo takoj.bom počakal, treba je razumet dane razmere, pa se sprijaznit. Je pa prvič, da naročam prek njih, ampak ja, slaba izkušnja v danih razmerah mogoče ni objektivna.

ima DHL še to foro, da dostavlja ob sobotah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zanibani ()

buttcrack ::

zanibani je izjavil:


kljub temu, da artikel oglašujejo kot da je na zalogi in ga odpošlejo takoj.bom počakal, treba je razumet dane razmere, pa se sprijaznit.

to za CU ne igra nobene vloge, so 5 let pred korono isto počeli :)

mtosev ::

Eno mogoce stupid vprasanje: A je zdaj dobra ideja okoli nakupa hardwarea za nov komp iz nemcije, ker me malo skrbi zaradi virusa in morebitnih tezav?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Ja, denar čimhitreje porabit ker se bliža inflacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zanibani ::

buttcrack je izjavil:

zanibani je izjavil:


kljub temu, da artikel oglašujejo kot da je na zalogi in ga odpošlejo takoj.bom počakal, treba je razumet dane razmere, pa se sprijaznit.

to za CU ne igra nobene vloge, so 5 let pred korono isto počeli :)


Prejšnji torek so mi trgali iz računa, pa še zmeraj čakam da odpošlejo, kljub temu, da je blo vse na zalogi.

fool me once, strike one, but fool me twice, strike three - michael scott

poper ::

zanibani je izjavil:

buttcrack je izjavil:

zanibani je izjavil:


kljub temu, da artikel oglašujejo kot da je na zalogi in ga odpošlejo takoj.bom počakal, treba je razumet dane razmere, pa se sprijaznit.

to za CU ne igra nobene vloge, so 5 let pred korono isto počeli :)


Prejšnji torek so mi trgali iz računa, pa še zmeraj čakam da odpošlejo, kljub temu, da je blo vse na zalogi.

fool me once, strike one, but fool me twice, strike three - michael scott


Jaz sem naročil prejšnji ponedeljek, prav tako vse na zalogi, status se je spremenil v poslano danes (6. delovni dan).

Je pa to moje 5. naročilo pri njih, prejšnja so bila vsa odpremljena takoj.

zanibani ::

poper je izjavil:



Jaz sem naročil prejšnji ponedeljek, prav tako vse na zalogi, status se je spremenil v poslano danes (6. delovni dan).

Je pa to moje 5. naročilo pri njih, prejšnja so bila vsa odpremljena takoj.


Daj prosim updejtaj, ko dobiš, samo da vem, če so tudi z DHL problemi.

Hvala!

poper ::

zanibani je izjavil:

poper je izjavil:



Jaz sem naročil prejšnji ponedeljek, prav tako vse na zalogi, status se je spremenil v poslano danes (6. delovni dan).

Je pa to moje 5. naročilo pri njih, prejšnja so bila vsa odpremljena takoj.


Daj prosim updejtaj, ko dobiš, samo da vem, če so tudi z DHL problemi.

Hvala!


Paket prispel danes, dostavila Pošta Slovenije.

Vuli ::

zanibani je izjavil:

poper je izjavil:



Jaz sem naročil prejšnji ponedeljek, prav tako vse na zalogi, status se je spremenil v poslano danes (6. delovni dan).

Je pa to moje 5. naročilo pri njih, prejšnja so bila vsa odpremljena takoj.


Daj prosim updejtaj, ko dobiš, samo da vem, če so tudi z DHL problemi.

Hvala!


ma dhl niti ni problem, razen če si predaleč, pol dajo na pošto slovenije in ti oni dostavjo drug dan. Se jim ne da vozit naokoli.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

marsovcek ::

Jaz sem pri njih naročil & plačal s Paypal v petek, 27. zvečer. Danes, torej po enem tednu, je bilo odposlano.

mtosev ::

Jaz sn do zdaj preden so se zacele trenutne razmere vedno dobil v povprecju 4-5dni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zanibani ::

Evola, meni so včeraj odposlali, točno 10 dni po mojem plačilu, s tem, da so vse imeli na zalogi.

zanibani ::

Ima kdo kakšen updejt glede njigovih pošiljk? Meni je paket še vedno v Nemčiji (sicer pri DHL - danes v Regensburgu), pa je sedaj 2 tedna od plačila...

blablabla41 ::

Jov, isto, 2 tedna od plačila, sicer piše da je blo v soboto odposlano, samo še zmeraj status isti na DHL tracking. Pričakujem toti tedn

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zanibani ()

zanibani ::

ni kaj, danes je moje zgleda šlo proti Slo s statusom

The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://sledenje.posta.si/)

Lahko pričakujem ta teden po vaših izkušnjah?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zanibani ()

blablabla41 ::

Kaj maš to za en app?

Sry for spam.

mtosev ::

zanibani je izjavil:

ni kaj, danes je moje zgleda šlo proti Slo s statusom

The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://sledenje.posta.si/)

Lahko pričakujem ta teden po vaših izkušnjah?

LP
bo mojih izkusnjah bi rabil v cetrek al petek dobiti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poper ::

mtosev je izjavil:

zanibani je izjavil:

ni kaj, danes je moje zgleda šlo proti Slo s statusom

The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://sledenje.posta.si/)

Lahko pričakujem ta teden po vaših izkušnjah?

LP
bo mojih izkusnjah bi rabil v cetrek al petek dobiti


Jaz sem dobil naslednji delovni dan po tem obvestilu.

valdo ::

Tisti ki ste naročali z CU.de,
prosim za nasvet - nisem še tam kupoval, nisem registriran na njihovi strani
se splača to tam naročiti:
https://www.computeruniverse.net/en/aeg...
koliko pride poštnina oz. dostava v SLO?
Pri nas je ~430€.

Hvala!
Lp

valdo ::

Sem se registriral in vidim da je poštnina 17,5€, kar ni veliko za 11,5kg,
vidim da imajo opcijo
Premium shipping (+ 5,12 €)
ker gre za blago ki se lahko polomi je to smiselno vzet;
je kdo uporabljal to posebno zaščito blaga za daljši transport?
Hvala!
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

blablabla41 ::

valdo je izjavil:

Sem se registriral in vidim da je poštnina 17,5€, kar ni veliko za 11,5kg,
vidim da imajo opcijo
Premium shipping (+ 5,12 €)
ker gre za blago ki se lahko polomi je to smiselno vzet;
je kdo uporabljal to posebno zaščito blaga za daljši transport?
Hvala!


Ja, jaz sem vsakič dal za vsak slučaj, ni dosti. Itak maš neko foro, če se na newsletter prijaviš da dobiš za 5 evrov kupon, tak da si tak pol toto premium poštnino poglihaš :)

valdo ::

blablabla41 je izjavil:

Ja, jaz sem vsakič dal za vsak slučaj, ni dosti. Itak maš neko foro, če se na newsletter prijaviš da dobiš za 5 evrov kupon, tak da si tak pol toto premium poštnino poglihaš :)

Hvala ti, nisem še šel gledat na mail ali so mi kaj poslali, pogledam hvala.
Lp

blablabla41 ::

valdo je izjavil:

blablabla41 je izjavil:

Ja, jaz sem vsakič dal za vsak slučaj, ni dosti. Itak maš neko foro, če se na newsletter prijaviš da dobiš za 5 evrov kupon, tak da si tak pol toto premium poštnino poglihaš :)

Hvala ti, nisem še šel gledat na mail ali so mi kaj poslali, pogledam hvala.


Čisto spodaj imaš Newsletter subscribe, tam notri daj mail, pa ti pošljejo kodo :)

mtosev ::

valdo je izjavil:

Sem se registriral in vidim da je poštnina 17,5€, kar ni veliko za 11,5kg,
vidim da imajo opcijo
Premium shipping (+ 5,12 €)
ker gre za blago ki se lahko polomi je to smiselno vzet;
je kdo uporabljal to posebno zaščito blaga za daljši transport?
Hvala!
jaz sn ko sn kupil monitor za 990eur. Kupujem ze od 2010 in sn zadovoljen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__Devil__ ::

Meni so zdaj končno po 3-4 mesecih vrnili 512€ na mastercard. Kaže znesek v zelenem v nkmb aplikaciji, ampak denarja še ni na računu, zato sem pisal na banko mail in so sporočilo, kot da se to v dobropis šteje pri naslednjih naročilih. Ta mesec sem že nekaj naročil in kaže normlano, kot da gre denar v minus. Mogoče se bo komaj drug mesec štelo kot plus? Ne razumem tega najbolj. Prava borba je bila, upam da je to zdaj končno pravo vračilo za paket, ki ga nisem prejel. Poštnina je bila za pc komponente 18€. Nekaj čez 10kg, brez ohišja. Upam, da boste imeli vi več sreče. Nikoli več ne naročim na tej strani žal, bog ne daj, da rabite njihov support :)

valdo ::

Imam kodo za 5€(Newsletter subscribe), ampak nikakor ne najdem način da jo uporabim pri plačilu/>

našel,
v 4 koraku je,
tik pred zaključkom plačila
Lp

Obssesen ::

Smešno, ko greš na stran in gledaš nek izdelek je cena 640€ (-3% iz 655€ oz nekaj podobnega), ko se loginaš, obe cene poskočijo na 660€ (685€). V čemu je fora? Torej tiste cene tako nikoli ne moreš dobiti.

Upam, da bom z mojim naročilo vse okej, še vedno sem dobil dobro ceno za laptop, ampak tak marketing se mi pa ne dopade. Napiši realno ceno po kateri lahko kupim. FB msngr tako vem, da ne bodo odpisali.

st12 ::

Nemci imajo 19% DDV, mi imamo 22%. Tako je pri vseh nemških trgovinah, tudi iz Amazon.de ne boš nikoli dobil po oglaševani ceni. Edino na ebay.de se ogneš davku.
Pred kratkim sem naročil nekaj iz Senetic in očitno plačal nemški DDV, čeprav sem naročil na slovenski strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

mtosev ::

Bolj zanimivo je, da je tole okoli ddvja že vsaj 10let pa ljudje to še vedno ne vedo. Ko presežejo 100k eur na leto rabijo začeti z ddvjem kolk je ta visok v državi v katero bodo stuff poslali. Če se naročiš v Avstrijo ti dodajo samo 1%, ker je tam ddv 20.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

A niso zdaj Nemci zaradi epidemije znotraj zvezne države zmanjšali DDV? Seveda ti, kot Slovenci kupec tega ne boš videl, saj boš plačal slovenski DDV.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Zdaj ko je meja odprta si lepo vzameš en dan in greš gor v Nemčijo dvigniti. Plačaš samo njihov ddv pa še Nemčijo vidiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

Ja, še pri avtu se to komaj izplača, pa bomo po diske hodili v Nemčijo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

st12 je izjavil:

Nemci imajo 19% DDV, mi imamo 22%.

16% imajo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Obssesen ::

Okej, hvala. Torej to ima smisel, višji kot ima tvoja država DDV, več se doda ceni. Kaj, če bi potencialno imela katera nižji (verjetno nima)?
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466103 (2745) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365513 (520) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912363054 (150169) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274880 (109666) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425600 (3644) darkolord

Več podobnih tem