» »

Vprašanje glede križišča

Vprašanje glede križišča

Doman ::

Na križišču pri izvozu z avtoceste na Vrhniki je postavljeno zelo čudno križišče glede katerega je ogromno debat, nihče pa z zagotovostjo ne ve kaj je prav in kaj ni. Naj omenim da na semaforju do pred kratkim ni bilo puščic in si v ulico pred križiščem lahko zavil levo tudi ob prižgani rdeči luči, saj si zavijal levo PRED semaforjem. To mi je potrdil tudi policist, saj me je že pred leti ustavil in mi prijazno razložil, da se na semaforju pri zavijanju levo ne čaka na zeleno luč ampak lahko pelješ ko imaš prosto pot.



Ravno včeraj sem se pogovarjal z tremi lokalnimi policisti in tudi njim ni najbolj jasno zakaj so postavili te puščice na semafor. Prav tako ni možno več zaviti na bencinski servis, ki je 30m pred semaforjem na levi strani, saj je sedaj polna črta za zavijanje levo.

Zanima me kako je zakonsko določeno v takem primeru, saj so me v avtošoli vedno učili : " Ko voznik zapelje v semaforizirano križišče ... ", v tem primeru pa sploh ne zapelješ v križiče.
  • spremenil: Doman ()

Doman ::

CoolBits ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Doman ::

Hvala @CoolBits

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

Pimoz ::

Kaj pa ni jasno?
Za zavijanje levo urejajo križišče semaforji s puščicami v levo. Ko gori zelena puščica v levo lahko zaviješ levo.

delfinus ::

Zdaj je jasno zakaj je semafor tam, prej, ko ni bilo puscic ni bilo jasno zakaj je tam in kaj kaze.

Wrop ::

Tudi prej je bilo jasno zakaj zakaj je semafor tam.

Nima smisla postavljati še dva semaforja (enega pred zavijanjem ter drugega na drugi, levi strani ceste), če nista posebej namenjena za zavijanje v levo.

Sedaj s puščicami je to samo še bolj razumljivo. Upam, da bo tudi policajem.

Starodavni ::

Sam to je pa res kompliciranje čez vso zdravo mejo pameti. Tu se tudi meni zdi celostna rešitev zelo slabo postavljena, verjetno bi bila edina smiselna rešitev semaforizirano krožišče?

dzinks63 ::

Sem pogledal po street view in je res slabo urejeno, vse skupaj bi morali zradirati in postaviti krožno križišče.

miraldi ::

Čudno narejeno križišče. Vglavnem jaz sem vedno zavill levo na bs, ker tisti semafor 15m naprej meni nič ne pomeni je bolj mišljeno za vse ki zavijajo na Jelovškovo cesto. Normalno nam je bilo vsem lažje in bolj varno zaviti na bs medtem ko imajo nasproti rdečo luč.

No ja sedaj 20let kasneje so se spomnili narisat polno črto in semafor z puščicami pa ni nikdar pokalo na tem "križišču" razen ko so policaji z novim Tuaregom podrli semafor ;-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

IL_DIAVOLO ::

To je idealno za kroznega, ne pa neke puscice lol.

fosil ::

Zadeva ni idealna, ker križišče ni pravokotno, ampak zamaknjeno, ampak kaj češ, ne morejo biti vsa križišča idealna.
Glede tega kdaj lahko zaviješ ali ne, pa mislim da ni dvoma. Zadeva je postavljena jasno in nedvoumno.
Krožišče bi bilo boljše, ampak ker krožišča ne zrastejo sama in zastonj...
Pa tudi ni videt da bilo prav veliko prometa tukaj za levo.
Tudi ne vem zakaj bi rabil čez cesto zavijat na bencinsko, saj imaš bencinsko na svoji strani ceste.
Tako je!

Doman ::

Končno je nekdo od odgovornih videl, da so z novo signalizacijo naredili sranje in zadevo popravili. Sedaj rumena luč utripa za levo, kar pa je vsem jasno kaj pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

mr1two ::

Pomeni to, da so porabili denar za semafor, delo in precej časa za to, da so ugotovili, da bi bilo najbolje pustiti brez semaforja. Geniji. Plačani geniji :))
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

fosil ::

Doman je izjavil:

Končno je nekdo od odgovornih videl, da so z novo signalizacijo naredili sranje in zadevo popravili. Sedaj rumena luč utripa za levo, kar pa je vsem jasno kaj pomeni.

Nekaterim nam je jasno tudi kaj pomenita zelena in rdeča.
Zadevo so verjetno spremenili zaradi nečesa drugega.
Zelena s puščico pomeni, da ti ob zavijanju nihče ne more sekati poti, torej so morali imeti v tem času rdečo tisti na drugi strani križišča. Zato so verjetno nastali zastoji.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112010 (9682) koyotee
»

Semafor-puščica v levo

Oddelek: Na cesti
164805 (4094) googleg1
»

Kako so sprogramirani semaforji?

Oddelek: Na cesti
254044 (3030) luksorzi
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020420 (18540) Roadkill
»

Sistem za detekcijo prevožene rdeče luči je mogoče zlorabiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5910272 (7778) poweroff

Več podobnih tem