» »

Kaj storiti z odvezanimi psi?

Kaj storiti z odvezanimi psi?

1
2
»

jype ::

first_line> Voznik tudi pričakuje da bo lastnik psa/otroka zanj znal poskrbeti.

Vozniki itak pričakujete, da je cel planet asfaltiran in prazen.

nurmaln ::

jype je izjavil:

Shkorc> Kar se tiče "lastnika" otroka in psa, bi moral on pazit, da mu ne steče na cesto.

Ja, ampak na cesti mora voznik pričakovat pamže in pse.

Dej ne bluzi no. V naselju ti lahko z dvorišča en meter pred avtom skoči na cesto otrok ali pes (ali kaj tretjega).
En meter v eni sekundi prevoziš če je tvoja hitrost 3,6kmh. Se pravi če voziš z 10 kmh tam kjer je omejitev 40kmh in zbiješ otroka, ki je priletel na cesto (ker ustaviti ne moreš), si vozil z neprilagojeno hitrostjo???
Ni vedno kar avtomatično kriva neprilagojena hitrost.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

NeMeTko ::

No, no, jype - stavim, da tudi ti nisi navdušen, ko kolesariš, pa se začne en cucek zaganjat vate - problem, ki spada v isto kategorijo.

jype ::

NeMeTko> No, no, jype - stavim, da tudi ti nisi navdušen, ko kolesariš, pa se začne en cucek zaganjat vate - problem, ki spada v isto kategorijo.

In ista kategorija bi bila, če bi potegnil iz žepa avtomatsko orožje in streljal v smeri živali, pa tega ne storim.

nurmaln> Dej ne bluzi no. V naselju ti lahko z dvorišča en meter pred avtom skoči na cesto otrok ali pes (ali kaj tretjega).

Tako je.

nurmaln> En meter v eni sekundi prevoziš če je tvoja hitrost 3,6kmh. Se pravi če voziš z 10 kmh tam kjer je omejitev 40kmh in zbiješ otroka, ki je priletel na cesto (ker ustaviti ne moreš), si vozil z neprilagojeno hitrostjo???

Tako je.

nurmaln> Ni vedno kar avtomatično kriva neprilagojena hitrost.

Ne, vedno ne, zelo pogosto pa.

Če je situacija taka, da je 40 km/h preveč in prenevarno za otroke in pse, potem pač voziš s 5 km/h in držiš nogo na stopalki za zavoro. Po zakonu si dolžan voziti s hitrostjo, ki je primerna razmeram na cesti in če je ob cesti visoka živa meja in ne vidiš, kaj se za njo dogaja, potem pač nimaš ravno veliko izbire.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Ni vedno kar avtomatično kriva neprilagojena hitrost.

Ne, vedno ne, zelo pogosto pa.

Če je situacija taka, da je 40 km/h preveč in prenevarno za otroke in pse, potem pač voziš s 5 km/h in držiš nogo na stopalki za zavoro. Po zakonu si dolžan voziti s hitrostjo, ki je primerna razmeram na cesti in če je ob cesti visoka živa meja in ne vidiš, kaj se za njo dogaja, potem pač nimaš ravno veliko izbire.


Seveda moraš hitrost prilagoditi razmeram na cesti ampak to v tem primeru nima nobene veze.

Pomembno je predvsem to, da v prometu smeš upravičeno pričakovati, da bodo ostali udeleženci v prometu spoštovali pravila.
Tako kot smeš križišče prevoziti z nezmanjšano hitrostjo če imaš zeleno luč (ker upravičeno pričakuješ da bodo ostali ustavili pri rdeči luči), tako smeš tudi mimo visoke žive meje peljati z normalno hitrostjo (ker upravičeno pričakuješ da ti ljudje ali živali ne bodo pritekli na cesto).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dzinks63 ::

Če se povozi pes kateri je pritekel pred avtomobil je kriv lastnik psa, če se povozi otrok kateri je skočil, stopil ali pritekel pred avtomobil, je kriv voznik vozila. Vsi pazijo, da do takšnih nesreč ne bi prišlo , vsaj iz vidika, da odhranijo celo pločevino in rešijo udeležence brez poškodb, toda se vseeno dogaja.

jype ::

nurmaln> Tako kot smeš križišče prevoziti z nezmanjšano hitrostjo če imaš zeleno luč

Če bi jaz verjel takim pravljicam, bi bil že davno pokojni.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Tako kot smeš križišče prevoziti z nezmanjšano hitrostjo če imaš zeleno luč

Če bi jaz verjel takim pravljicam, bi bil že davno pokojni.

Mogoče bi bil pokojni.
Ampak ne bi bil pa kriv.
Pa mogoče bi blo malo manj trolanja (ne vzet preveč resno).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Ampak ne bi bil pa kriv.

To je super tolažba, ampak od strpne, defenzivne vožnje imajo korist vsi.

nurmaln ::

brezveze zdej trolaš
vprašanje je blo kdo je kriv če zgazi psa ki skoči na cesto

defenzivna vožnja je druga tema, ki nima veze v debati o spuščenih psih
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Kriv je lastnik psa, jasno. Lastnik psa je kriv za praktično vse, kar pes stori.

šernk ::

Kriv je lastnik psa, jasno. Lastnik psa je kriv za praktično vse, kar pes stori.


točno tako. Ni kriva ne neprilagojena hitrost ne nič. Ampak lastnik psa! Ravno tako kot so krivi lovci, če ti divjad skoči na cesto, kjer ni table za divjad. V kolikor je tabla 5km nazaj in piše pod njo naslednjih 6km, si avtomatično kriv ti zaradi neprilagojene hitrosti. Torej če je tabla pozor otroci na cesti, si kriv ti (so v bližini vseh šol praktično), če bi bila tabla pozor pes na cesti, bi bil kriv ti, ker pa table NI je kriv lastnik psa in ti kot upravljalec avta ne boš dobil nobene kazni. preverjeno 2x 100% iz druge roke (sosedje oz. frendica), bi pa bilo iz prve roke, če ne bi želel narediti lastniku psa usluge in ga rešiti kazni, kar se je izkazalo za napako. Saj mi je potem zavarovalnica izplačala od 190€ škode 90€, ostalih 100€ mi je bil pa on dolžen (odbitna franšiza in je triglav lepo dvignil roke, da moram sam iztožit od njega) in se je izgovarjal na 1000 in en način potem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> Ravno tako kot so krivi lovci, če ti divjad skoči na cesto, kjer ni table za divjad.

To pa ne bo držalo - škodo povrne zavarovalnica, ne pa jagri.

šernk> Torej če je tabla pozor otroci na cesti, si kriv ti

Če ni table si kljub temu odgovoren, ker upravljaš z nevarnim predmetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

šernk ::

To pa ne bo držalo - škodo povrne zavarovalnica, ne pa jagri.

kar je popolnoma isto!

Če ni table si kljub temu odgovoren, ker upravljaš z nevarnim predmetom.

kolesarka je pred dobrima dvema letoma do smrti povozila človeka na glavni cesti. Ugotovi kdo je bil kriv!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

jype ::

šernk> kolesarka je pred dobrima dvema letoma do smrti povozila človeka na glavni cesti. Ugotovi kdo je bil kriv!

Kriv in odgovoren ni isto.

Primorec ::

troll alert!

Ma kako komot smo ratal ljudje, nočemo psov, mačk, snega, dežja, pokvarjenih avtov, tečnih šefov, žena, 300m do najbližje trgovine, bazena, kina ipd..Buohvarji da crkne telefon ali tv, kriminal je če crkne PC.Samo tožili bi se in hodil drug čez drugega..Dejte no dejte malo reset/reboot pamet.
Live and let live in ne delaj tistega česar nočeš da bi drugi delali tebi..Pe ne toliko čez lastnike psov, tudi najboljšemu lastniku lahko pes pobegne čez cesto povohat sosedovo psičko..
Hočem reči v življenju ne moreš kontrolirat vsega, tud shit happens, tudi jaz se s kolesom bojim spuščenih psov, ampak ravno zaradi tega pazim toliko bolje svojega in mi gredo na jetra taki ki bi hotli kar iztrebit vse povrsti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

eric_cartman ::

@Primorec

Se podpišem pod tole!

Ko berm komentarje, opažam, da je tukej ogromno bolnikov..

šernk ::

@Primorec: pri nas imajo praktično vsi sosedje spuščene pse in tudi če pride na naše dvorišče me ne moti (dokler ne serje po mojem dvorišču). od bližnjega soseda stalno leži pred našo hišo ali pa na cesti, pa mi ni bilo potrebno niti 1x zaradi njega zavirat, ker se umakne ali pa ve, da mi ne nagaja. od drugih sosedov ravno tako spuščen pes se je pa stalno zaganjal v avte in slednji imajo mimo hiše skoraj 30% naklon klanca, tam pa sem le 2x ustavil in jim rekel, da ne bom več uničeval sklopke.

tudi ko grem na sprehod, če srečam psa v naravi se ne sekiram, ker vem da mi ne bo naredil nič. Nimam nič proti psom in nikomur, ampak skrbite zanje in ni vsak ki vam reče, da poskrbite da se vaš pes umakne s ceste vaš sovražnik.


Kriv in odgovoren ni isto.

Da, lepo se je vleči iz odgovora...odgovorna sta bila oba, ker če enega ali drugega ne bi bilo na tistem mestu, nesreče ne bi bilo, če že vztrajaš!

Krivec je bil pa samo eden, zato me še vedno zanima kdo je bil po tvoje kriv. Kolesarka ali pešec ob robu ceste! Omejitev na tistem mestu je 90km/h, kolesarka je šla približno 25-30km/h po vseh mogočih pravilih zdrave pameti, pešec pa je nepričakovano skočil pred njo.

dajem ti primer iz prakse, le da namesto smrtonosnega avta je bilo v tem primeru smrtonosno tvoje preljubo kolo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> dajem ti primer iz prakse, le da namesto smrtonosnega avta je bilo v tem primeru smrtonosno tvoje preljubo kolo.

Ma nč ni blo smrtonosno kolo, smrtonosna je bila glava.

šernk> Da, lepo se je vleči iz odgovora...odgovorna sta bila oba, ker če enega ali drugega ne bi bilo na tistem mestu, nesreče ne bi bilo, če že vztrajaš!

Objektivno odgovoren je tisti, ki bi moral biti skrajno pazljiv, ker je upravljal nevarno stvar. V tem primeru vsekakor kolesarka, ki bi morala obvozit pešca, ki hodi po cesti - da ga na cesti, kjer je omejitev 90 km/h ni videla, je pa možno samo v temi.

šernk ::

ga je obvozila...ampak kaj ko je pešec skočil direktno pred kolo (iz neznanega razloga)...kaj boš naredil? edino na glavo se lahko postaviš.

dejansko po tvoji logiki izsiljevanje sploh ne obstaja. Saj itak moraš pričakovati, da bo vsak avto prevozil stop znak in ustaviti. Skratka če ti nekaj skoči direktno na cesto pred tebe, si ti kot voznik kriv samo v primeru, da si o tej možnosti bil obveščen. Za slednje pa obstajajo obvestilne table. Če nabašem medveda v kočevju sem kriv sam, če ga nabašem na avtocesti je kriv DARS. Če nabašem srnjaka pod mojo hišo so krivi lovci (tako kot če ti poje srnjad njivo...itd), če ga nabašem samo 500m stran sem kriv sam. Razlika je v eni tabli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JanezH ::

Dogajajo se take stvari KLIK. Pa naj boš kriv ali ne kriv, vsak zase ve kaj je prav in kaj ni in naj se ravna po svoji vesti ...

jype ::

šernk> dejansko po tvoji logiki izsiljevanje sploh ne obstaja.

Seveda obstaja, ampak jaz si ne morem privoščit, da bi kogarkoli izsilil, ker bi me ubil, pa tudi z zaletavanjem v izsiljevalce bi si kvečjemu kaj polomil.

šernk> Saj itak moraš pričakovati, da bo vsak avto prevozil stop znak in ustaviti.

Ja, moraš.

šernk> Skratka če ti nekaj skoči direktno na cesto pred tebe, si ti kot voznik kriv samo v primeru, da si o tej možnosti bil obveščen.

Kriv morda nisi, nosiš pa znaten del odgovornosti:

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_prak...

zzajcc ::

Najbolj me po domače povedano "razkuri",ko kod rece da ko pes napade cloveka kdo reče:Uboga žival ni kriva ničesar,lastnik je kriv.To lahko reče samo kak psihološki primer,ki opravičuje sam sebe za svoja bolana dejanja.Ker v tem primeru bi to pomenilo,da moramo vse lopove spravit iz zapora in jih lepo ujčkati,kajti reveži niso nič krivi,krivi so starši,ki so jih tako vzgojili Ph.

mihec87 ::

Pes sam po sebi ne napada kar vse naokoli...Veliko je vzgoja...Recimo mali pes siplje ter grabi ljudi in lastnik namesto da bi delal v smeri prevzgoje se mu običajno zdi smešno, saj se samo igra.Samo ta pes bo šel vsakič dlje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

negotiator ::

menjalnik je izjavil:

Lep pozdrav, danes mi je dvignilo pokrovko zaradi enega gospoda in psov. Do naše šole je ena ozka pot za samo en avto in vsak dan se čez to pot sprehaja en gospod(~60 let), ki pa ima odvezana dva psa(zlata prinašalca), no danes zjutraj sem jaz naletel nanj, tip nekje zadaj(s povodcem na rami) psa pa hodita spredaj pred njim in po sredi ceste, seveda se je meni "vtrgalo" in sem se obesil na hupo, no vsaj psa sem pregnal na rob tip pa me je grdo gledal.

Skozi to cesto se vozi dosti avtomobilov in poterpežljivi se pač ustavijo, drugi pa "gonijo" naprej

Zdaj me pa zanima kaj grozi človeku, če bi recimo nehote povozil psa recimo čez tačko z gumo ali pa kako drugače težje poškodoval? Ko bom videl tega gospoda še enkrat mi bom pač lepo rekel, da naj ne nosi povodca na rami in naj priveže pse, če se ne bo strinjal kako naprej?

Hvala vam za pomoč

ps: ne pa me narobe zastopit, da sem divjak ali da sovražim pse, hočem povedati samo da mi gredo na živce ljudje, ki preveč zaupajo svojim živalim in imajo nonstop spuščene

L.p


Kakor vem, jih mora privezati, le če so v bližini opozorilne table, da je treba imeti psa na povodcu.
All easy problems have already been solved.

M-XXXX ::

Ne, psi morajo biti privezani čisto ves čas. No če bodo sredi enega ogromnega travnika nihče ne bo težil, v vsaeh ostalih primerih pa ja.

RejZoR ::

jype je izjavil:

Misli si, da je hendikepiran. Tudi na tipa v invalidskem vozičku sredi ceste ne boš trobil, ampak razumevajoče počakal, da spoka s ceste.


Nekdo na vozičku nima izbire. Nekdo, ki pa ima psa spuščena, povodec pa obešen čez ramo pa je navaden debil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710127 (7510) WizzardOfOZ
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829192 (24788) Mare2
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955889 (45736) Massacra
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225224 (16415) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452042 (48065) BRBR

Več podobnih tem