» »

Motoristična čelada homologirana ?

Motoristična čelada homologirana ?

kratos ::

Lep pozdrav,

Zanima me če je čelada na spodnjem linku homologirana za promet?
Neke verified certifikate ima vendar so veljavni tudi pri nas?

http://www.ebay.com/itm/DCPRICE-Motorcy...

ali pa recimo

http://www.ebay.com/itm/DCPRICE-Motorcy...

Vikking ::

Kopiram iz članka motosvet.com:

Iz preteklosti poznamo več primerov, ko so se čelade (največkrat azijskega izvora) na kontrolnih testiranjih v pooblaščenih inštitutih dobesedno razpadle. Znana je tudi zgodba nekdanjega delavca v tovarni Bieffe, ki je priznal, da so pri homologacijah na veliko goljufali in so za potrebe atestiranja posebej izdelali količino kvalitetnih čelad (tudi za občasno ponovljena testiranja, ki jih predpisuje pravilnik ECE 22/05), za prodajo pa so izdelovali manj kakovostne čelade. Žal se je še enkrat več pokazalo, da polikano zbirokratizirana evropska unija, ki predpisuje kako dolge in ravne naj bodo banane, nima delujočih nadzornih instrumentov. Javna skrivnost je tudi, da so španski in luksemburški laboratoriji zelo popustljivi pri izdaji dokumentov o ustreznosti izdelkov oz. homologacij. Denar pač ne smrdi. Zoprno je le, da tokrat govorimo o izdelkih, ki naj bi varovali življenje.


Nihče ti ne bo preverjal čelado, če je homologirana. Vsaj ne poznam primera v Sloveniji, da bi se to komu zgodilo.

jazbec ::

Dej malo spoštuj glavo pa si nabavi čelado priznanega proizvajalca, po možnosti zaprtega tipa ali pa usaj preklopno, odprte so samo za po mestu. To ti govorim kot motorist, ki spoštuje svojo glavo in ima za njo čelado za neki čez 500 evrov.

msjr ::

Se popolnoma strinjam z jazbecom. Tudi oba z mojo imava dobri čeladi, sicer za 200 eur vsaka ampak vseeno se splača.

Pa še takole je. Ne kupuj čelade preden je ne probaš kako ti stoji na glavi. Sam sem imel neke ideje da bi si kupil vintage čelado in šel probat malo naprej od Benetke in v Beljak. Vse skupaj je bilo tako neudobno, da sem se odločil za ne tako fensi, ampak za čelado, ki mi dobro stoji, me ne tišči in mi ne opleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

kratos ::

Hvala lepa, je bilo treba vprašati kako je s takimi čeladami, sicer izgledajo hude vendar če so tipična kitajska roba bom potem enostavno eno nolan kupil in bo mir :)

scenic16 ::

Right ! TULE si pa še teste malo oglej ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES: BMW-jeva pametna motoristična čelada

Oddelek: Novice / Ostale najave
2612651 (10494) Fritz
»

CPP za motor

Oddelek: Na cesti
132043 (1756) JanK
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458769 (6422) Formula 1
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29348707 (43005) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508658 (7000) Damjan Jagar

Več podobnih tem