» »

Sprej proti psom

Sprej proti psom

1
2
»

fikus_ ::

Bolj pravično bi bilo, da bi te razne spreje uporabljaji na lastnikih/vodnikih psov, precej bolj humano. :D

Cruz ::

fikus_ je izjavil:

Bolj pravično bi bilo, da bi te razne spreje uporabljaji na lastnikih/vodnikih psov, precej bolj humano. :D
Šprej za pse, klofuta za lastnike. :D

   -S\/\/-   ::

gruntfürmich je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Nastradali bodo psi, morali bi pa njihovi lastniki.
Res pravično.

ker v sloveniji se nobeden ne želi zameriti nobenemu, zato pa vedno nastradajo ostale živali ali predmeti...


Ja, točno tako. Pri nas raje nekomu popraskajo avto ali mu odnesejo pasje iztrebke na predpražnik.

m0LN4r ::

fikus_ je izjavil:

Bolj pravično bi bilo, da bi te razne spreje uporabljaji na lastnikih/vodnikih psov, precej bolj humano. :D
Lastnikov ponavadi ni blizu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Raptor F16 ::

Solzivec, kakršenkoli bo pomagal. V najslabšem primeru, če te ima pes namen napast pa še največja palica, ki jo ob poti najdeš, da podivjanega cucka nagarbaš. Za nameček pristopiš do lastnika, da ga jasno napizdiš. Ko bo pes videl, da si se postavil nad njegovega lastnika se bo tudi drugače v prihodnje vedel do tebe in drugih. Odvisno kdo je "šef" v tisti hiši.

Večina psov je razvajenih, lastniki pa moteni v glavo, ker jih dojemajo kot otroke.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

ziga1990 ::

^^ in kaj ko udariš psa bo pa lastnik začel groziti z tožbo,policijo,....
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Raptor F16 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ in kaj ko udariš psa bo pa lastnik začel groziti z tožbo,policijo,....


Režiš se mu v glavo in ga pozoveš naj zraven še sebe prijavi, da ma cucka spuščenega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

ziga1990 je izjavil:

^^ in kaj ko udariš psa bo pa lastnik začel groziti z tožbo,policijo,....
Naj ti grozi, ti pa direkt na policijo zaradi napada spuscenega psa. Lahk dvakrat uganes koga bodo ustrelili/uspavali in kdo bo dobil denarno kazen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zavajon ::

gooo je izjavil:

Jooj jaz imam tudi problem z enim psom. Ga ima soseda. Vsakič ko me pes vidi začne skakat po meni, ali pa renči. Pa ni privezan. Ful je neprijetno. Sem ji že rekla, da mi gre na živce. Ampak ne naredi nič. Vsakič ko me pes naskoči reče zelo prijazno oproooosti. In to je to. Enkrat sva šli na sprehod in to je zgledalo tako, da je tekla za psom - ker je sprehod kao za njega. Pes sploh ni hodil ob njej ampak je ona hodila ob psu. Pa neke alternativne metode vzgajanja mi je razlagala. Potem ga je spustila in pes je začel tečt za drugim človekom in ga čisto prestrašil. Prej smo se družli, odkar pa ma tega psa sploh nočem več k njim. Tudi na sprehode ne gremo več.

Tvoja soseda naj pokliče na pomoč Cesarja Millana. Je (vsaj začasno) ukrotil tudi Erica Cartmana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

boogle ::

Navaden žepni solzilec iz lovske trgovine ali army shopa.

Imel podoben problem na trasi kjer sem tekel. Sej enkrat rečeš, dvakrat... se zadereš na psa... ampak da bi pa VSAK TEK moral 3 pse pregnat izpod nog in poučevati iste lastnike - se mi ne da, če si tup si tup in ko se tvoj pes zapodi proti meni bo pošprican - ujami me pa se pogovoriva.

Pika na i ::

Ne pozabimo.
Da pes ni vzgojen, je kriv lastik, posprejajmo lastnika.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Cruz ::

Pika na i je izjavil:

Ne pozabimo.
Da pes ni vzgojen, je kriv lastik, posprejajmo lastnika.
Tudi psa moramo, ker zaradi lastnika ne razume kaj dela narobe in se ga ne more ustaviti na miroljuben način.

Res je, na žalost je pes žrtev, ampak v teh primerih mora biti, seveda pa mora dobiti lastnik primerno kazen.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Pika na i ::

Če bi tako nevzgojene LASTNIKE vestno prijavljali, namesto da se jih prijavlja po internetu, bi marsikateri dobro premislil, če se mu splača svojo nevzgojo prenašati na psa.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

MrStein ::

Čak malo. Da bi naredil nekaj, kaj je preprosto in učinkovito?
Kdo pa bo "debatiral" ????

A si mogoče tujec?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cruz ::

Ni ga čez jamranje. 8-)

Saj niti ni potrebno prijaviti, bo najverjetneje zadosti pogovor z lastnikom. Je pa potrebno požreti ponos in ne gledati na potencialne zamere. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Raptor F16 ::

Pika na i je izjavil:

Ne pozabimo.
Da pes ni vzgojen, je kriv lastik, posprejajmo lastnika.


Vešda, pes mi pa lahko nogo raztrga, da me bodo na šivanje peljal.

Braniti se nikoli ni bil zločin.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

Apofis je izjavil:

Zdravo. Ma kdo kak nasvet za kako zaščito pred napadi psov. Rad bi mel kak mini sprej k ga lohk npr. zataknem na roko in znucam med tekom. Že 20 let namreč laufam doma po določeni trasi in se lastniki psov v tem času še niso zbrihtali... da niso sami na tem svetu. Jst pa tud nimam vsega časa na svetu, da bi se pred vsakim psom ustavlju in ga miril. Sj se niti nebi tolk pizdil, če ne bi pol ob mojih besedah lastnikom " a bi lahko malo bolj popazili na vašega psa? " dobival odgovore "sej nebo nič, kva maš probleme, kva bi rad " in tako dalje. Hvala Ps. da ne bo pomote, rad imam pse, sem bil tud lastnik dolgo cajta in vem, da se jih da naučiti marsikaj.
Enostavno, spremeniš traso teka, ker 20 let po isti trasi teči zgleda sila duhamorno.

Mato989 ::

Medtem ko moramo za vsako sranje plačevat državi dajatve, pa država ni sposobna uzakonit, da ima psa lahko samo psihično stabilen lastnik ki da psihološke teste skozi in hkrati da imaš psa lahko šele takrat ko ga spraviš skozi pasjo šolo ki bi morala biti podaljšana in profesionalna, tako za lastnika kot psa.... ne cucke ima lahko vsak ki ima par evrov... druge zadeve pa komplicirajo...

Naslednjič ko se za mano zapodi cucek ko sem na kolesu, sem se odločil da ustavim najprej orenk nalomim psa ki 1 na 1 itak nima šans, potem pa še lastnika... zato imam od zdaj naprej zraven tudi 25cm lovski/survival nož nabrušen ko kolesarim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

korenje3 ::

Apofis je izjavil:

Zdravo. Ma kdo kak nasvet za kako zaščito pred napadi psov. Rad bi mel kak mini sprej k ga lohk npr. zataknem na roko in znucam med tekom. Že 20 let namreč laufam doma po določeni trasi in se lastniki psov v tem času še niso zbrihtali... da niso sami na tem svetu. Jst pa tud nimam vsega časa na svetu, da bi se pred vsakim psom ustavlju in ga miril. Sj se niti nebi tolk pizdil, če ne bi pol ob mojih besedah lastnikom " a bi lahko malo bolj popazili na vašega psa? " dobival odgovore "sej nebo nič, kva maš probleme, kva bi rad " in tako dalje. Hvala Ps. da ne bo pomote, rad imam pse, sem bil tud lastnik dolgo cajta in vem, da se jih da naučiti marsikaj.


Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

Apofis je izjavil:

Zdravo. Ma kdo kak nasvet za kako zaščito pred napadi psov. Rad bi mel kak mini sprej k ga lohk npr. zataknem na roko in znucam med tekom. Že 20 let namreč laufam doma po določeni trasi in se lastniki psov v tem času še niso zbrihtali... da niso sami na tem svetu. Jst pa tud nimam vsega časa na svetu, da bi se pred vsakim psom ustavlju in ga miril. Sj se niti nebi tolk pizdil, če ne bi pol ob mojih besedah lastnikom " a bi lahko malo bolj popazili na vašega psa? " dobival odgovore "sej nebo nič, kva maš probleme, kva bi rad " in tako dalje. Hvala Ps. da ne bo pomote, rad imam pse, sem bil tud lastnik dolgo cajta in vem, da se jih da naučiti marsikaj.


Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?


Saj eni bi tudi prepovedovali rakete in pirotehniko ki jo spuščamo na PRIVAT parcelah ker moti njihove kužke... to pa je ok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LightBit ::

korenje3 je izjavil:

Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?

Govor je bil o samoobrambi v primeru napada spuščenega psa.

Pika na i ::

LightBit je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?

Govor je bil o samoobrambi v primeru napada spuščenega psa.

Ne vem, no. Za spuščene pse, velikosti podgane, ne rabiš spreja.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

pirat ::

Problem pri teku ali (v mojem primeru) hikingu po hribih so spuščeni in nevzgojeni večji psi. Dosedaj imam dve izkušnji, da je proti meni sprintal vecji pes, a se je obakrat koncalo enako. Sam sem obstal na mestu in pes je obakrat prisel do mene, me obvohal in to je bilo to. Je pa zelo neprijeten obcutek in obakrat sem bil na lastnika precej jezen. V primeru, ko se je proti meni zagnal bernski ovčar je potem pes celo nekaj casa hodil ob meni, lastnik ga je zadaj klical nazaj, a ga sploh pes ni uposteval. No, takrat se je lastnik kar nahodil, saj sem sel v precej strm breg, pes pa vzporedno nekaj metrov stran. Je lastnik vsaj malo 'trpel' v breg na racun tega, da ima neposlusnega psa.

LightBit ::

Pika na i je izjavil:

LightBit je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?

Govor je bil o samoobrambi v primeru napada spuščenega psa.

Ne vem, no. Za spuščene pse, velikosti podgane, ne rabiš spreja.

Bolje sprej kot pa da se mu kaj zgodi, ko skače med nogami.
Sicer jaz ne bi uporabil spreja, če ne bi bilo res nevarno. Recimo napad nemškega ovčarja ali kaj večjega. Za manjše je odrivanje in brcanje cenejše.
Aja, pa lajanje ni napad.

Stikalo ::

Evo, tukaj bi potreboval celo gajbico sprejov.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/b...

Tukaj se vidi, ženska je komaj preživelna napad, lastnik psov je pa dobil 200€ kazni. In te psi so pač še vedno na vasi :) Državne inštitucije so zanič, nič ne ukrepajo.

SUPER :)

WizzardOfOZ ::

En CS sprej je dovolj za trop psov.
Dobiš ga pa v vsakem army shopu.

rabelj5 ::

m0LN4r je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

^^ in kaj ko udariš psa bo pa lastnik začel groziti z tožbo,policijo,....
Naj ti grozi, ti pa direkt na policijo zaradi napada spuscenega psa. Lahk dvakrat uganes koga bodo ustrelili/uspavali in kdo bo dobil denarno kazen.

pesa bodo kaznovali, lastnika uspavali?

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

Medtem ko moramo za vsako sranje plačevat državi dajatve, pa država ni sposobna uzakonit, da ima psa lahko samo psihično stabilen lastnik ki da psihološke teste skozi in hkrati da imaš psa lahko šele takrat ko ga spraviš skozi pasjo šolo ki bi morala biti podaljšana in profesionalna, tako za lastnika kot psa.... ne cucke ima lahko vsak ki ima par evrov... druge zadeve pa komplicirajo...

Naslednjič ko se za mano zapodi cucek ko sem na kolesu, sem se odločil da ustavim najprej orenk nalomim psa ki 1 na 1 itak nima šans, potem pa še lastnika... zato imam od zdaj naprej zraven tudi 25cm lovski/survival nož nabrušen ko kolesarim...
Mato lej vse lepo in prav, ampak tudi ta najboljsim je ze spodletelo, ker pes ni 100% predvidljiva zival. Poznam enga, ki je treniral pse in se je med igranjem zgodilo, da ga je pes z zobmi pri zapestju malo prevec stisnil. Jebiga trajne posledice, palca vec nikoli ne bo uporabljal kot nekoc.

Poznam pa tudi eno punco, ki se je igrala z majhnim kuzekom, zogala sta se in jo je pes neki naskakoval in pomoti ugriznil v ustnico. Pac ni lepo videt 20 letnicu z 3cm dolgo brazgotino na ustnici.

Pa sej ves, nic se ne more zgodit. Taki izpiti bi sigurno pomagali, pa se vedno se bodo dogajale nesrece. Pes je pac zival, ima nagone in se pesu tudi lahko iz nekega razloga vtrga oz. neves kaj bi.

Mojmu fotru pa je enkrat en tudi raztrgal zimske debele hlace, pa psa pozna ze nekaj let in vse. Ocitno je imel na hlacah vonj od prejnjega obiska, kjer so imeli malo bolj pohotnega psa doma. Kako bos vedel? Nemores.

Problem nastane sele po tistem, ko se nekaj nepredvidljivega zgodi. Pol pa je prepozno zal.

LightBit je izjavil:

Pika na i je izjavil:

LightBit je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Sam mal. Ti bi šprical pse, ki so ograjeni na privatni posesti, zato ker lajajo na tebe medtem ko tečeš mimo?

Govor je bil o samoobrambi v primeru napada spuščenega psa.

Ne vem, no. Za spuščene pse, velikosti podgane, ne rabiš spreja.

Bolje sprej kot pa da se mu kaj zgodi, ko skače med nogami.
Sicer jaz ne bi uporabil spreja, če ne bi bilo res nevarno. Recimo napad nemškega ovčarja ali kaj večjega. Za manjše je odrivanje in brcanje cenejše.
Aja, pa lajanje ni napad.
Dosti je tudi primerov, ko se otroci igrajo z majhnimi kuzki, potem pa ko se nekaj zgodi. Jah pa sej mu nic nihotu nardit, ko pa je tko luskan. Too late.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MadMax ::

Pasjeljubci bi za lastništvo oz. sprehajanje psov morali imeti izpit.
Vsi, tudi za tiste "na baterije".
Bi bili tudi psi na boljšem.

Za večje/nevarnejše pasme pa orožni list.


To niso heci, kot jih pasjeljubci radi prezentirajo.
Me zanima kako bi večina pasjeljubcev reagirala, ko bi se jim približal kak kačar z dvometrskim pitonom na ramenih, recimo.

Disclaimer: pod pasjeljubci so mišljeni neodgovorni in neizobraženi ter vase zaverovani lastniki psov.
Vsekakor ni vseh za metat v isti koš. Tistim, žal redkim, ki se teh zadev zavedajo, pa kapo dol.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Cruz ::

m0LN4r je izjavil:

Pes je pac zival, ima nagone in se pesu tudi lahko iz nekega razloga vtrga oz. neves kaj bi.
Točno tako in ravno zaradi tega mora ostati na povodcu med sprehodom.

Kar se tiče nezgod doma: Morebitne posledice sprejmeš, ko se odločiš za psa. Je pa dobro opozoriti na to pred odločitvijo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

m0LN4r ::

Kacam vsaj izpulijo zobe. Boljsi primer bi bil, da bi sprehajal naokoli medveda, kot v rusiji pa bi mali medo raztrgal civavo _slucajno_ pa bi lastniku civave rekel, naj si najde drugo traso.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Stikalo ::

Pes ima zadnje zobe ostre kot britev. Če te ugrizne je kot bi z nožem rezal.

Policija nič ne ukrepa, kaj pa bo? Malo opozorijo in to je to. Lastnikom sem dal večkrat vedeti, da pse ne morejo imeti kar spuščene na vasi. Vsakič, ko gremo po vasi pridejo na cesto in hodi okoli in laja. Od nekih drugih pa vedno priteče nek mešan nemški ovčar, da se komaj ustavi in laja agresivno name.
To ne gre, zadnjič še lastniku povem, naslednjič ga pa lepo pošpricam. Mogoče bo pa dal mir potem, pa bomo vsi srečni.

Zadnjič ga je nek drug sosed s kolom namlatil psa ker je skakal vanj. Potem mi je pa lastnik jamral, da ga je pač ta sosed namlatil psa sredi ceste. Ko sem mu pa rekel, kaj ima pes za delati sredi ceste je pa rekel, češ pes se pa ja lahko sprehaja po vasi (in seveda agresivno laja na ljudi)

Vse kar hočemo od lastnikov psov: Pobiranje iztrebkov, psi naj bodo v javnosti na vrvici (vsaj kar je večje kot 30 cm), psi naj bodo pod nadzorom, psi naj ne skačejo po mimoidočih, pes naj se ne sprehaja prosto in laja naokoli. Agresivnejši psi, morajo biti pa ustrezno pod ključem, ne pa da uidejo 3x na teden.

Recimo, kolegico je pes razmesaril po obrazu. Bil je čisto običajen pres, prijazen, se je sprehajal po vasi enkrat jo je ugriznil v glavo in ima brazgotino od ust do ušes.
eplilog: vsakič ko se pogleda v ogledalo ima ogromno brazgotino, lastnik psa pa nič kaznovan za njegovo neodgovornost. Še če sam zgletiš iz ceste plačaš kazen za neprilagojeno hitrost.

m0LN4r ::

 ´´uidejo´´

´´uidejo´´

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Apofis ::

Evo. Odločitev je padla. Za zdej bom probu z elektronko (je moja že neki naročila, @MAT XXL HVALA za ponudbo). Če bo funkciniralo super, če ne pa sprej...kar niti ne bi bla slaba ideja, sploh proti nadutim lastnikom...glede brcanja psov ipd...nevem če mam voljo med tekom, pa še kakšno podganci bi zih hrbtenico s tem zlomu...sem pa enkrat šu v eno smer in me je eno spuščeno pseto preganjalo in sm lastnici reku, da se vračam nazaj in naj ga ma takrat na povodcu, pa je bila itak sam arogantna, pa sm nazaj grede našu en fajn kol in ga za vsak slučaj kak kilometer s sabo nosu in k me je od daleč videla ga je šele takrat nejevoljno privezala...btw, ta moja trasa je v prestolnici na sprehajalni poti ob Savi, dolga vsega skup kakih 20km+...mi je pa fascinantno to, da še nikoli nisem videl kakega redarja tam...glede na "zakone", bi lahko kar lepo kasirali...čudno čudno

gruntfürmich ::

če bi redarji tako zavzeto kaznovali pasjeljubce pri spuščanju psov in sranju po javnih površinah, kot to delajo za napačno parkiranje, bi bil občinski proračun veliko bolj poln...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Stikalo je izjavil:

Pes ima zadnje zobe ostre kot britev. Če te ugrizne je kot bi z nožem rezal.


Kočniki so namenjeni drobljenju kosti.

MrStein ::

Stikalo je izjavil:

Še če sam zgletiš iz ceste plačaš kazen za neprilagojeno hitrost.

Plačaš tudi, če ne zletiš s ceste.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Cruz je izjavil:

Točno tako in ravno zaradi tega mora ostati na povodcu med sprehodom.

Nekateri imamo na sprehodu pse stalno na vrvici (8m dolg flex), spuščeni so samo doma v ograjenem prostoru. Tudi ko gre kdo mimo, se psa potegne k sebi v položaj "poleg" in ko gre človek mimo, se psa šele spusti naprej. Tako nimam nobenih problemov z nikomer.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614900 (9206) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829249 (24845) Mare2
»

Kaj storiti z odvezanimi psi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611958 (9773) RejZoR
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955941 (45788) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452091 (48114) BRBR

Več podobnih tem