» »

Sprej proti psom

Sprej proti psom

«
1
2

Apofis ::

Zdravo. Ma kdo kak nasvet za kako zaščito pred napadi psov. Rad bi mel kak mini sprej k ga lohk npr. zataknem na roko in znucam med tekom. Že 20 let namreč laufam doma po določeni trasi in se lastniki psov v tem času še niso zbrihtali... da niso sami na tem svetu. Jst pa tud nimam vsega časa na svetu, da bi se pred vsakim psom ustavlju in ga miril. Sj se niti nebi tolk pizdil, če ne bi pol ob mojih besedah lastnikom " a bi lahko malo bolj popazili na vašega psa? " dobival odgovore "sej nebo nič, kva maš probleme, kva bi rad " in tako dalje. Hvala Ps. da ne bo pomote, rad imam pse, sem bil tud lastnik dolgo cajta in vem, da se jih da naučiti marsikaj.

DrDre95 ::

Ne vem če pri nas sploh dobiš. Jaz sem solzilec naročil iz Avstrije, samo nimam več pojma kje. Gor vem da imajo manj stroge zakone za samoobrambo kot pri nas kjer bi verjetno tebe zaprli če bi si napadalec okrušil zob na tvoji kosti. So pa take fine majhne piksne, kot kak roll on deodorant in bi ti verjetno prišel super za tek.
Na netu dobiš tudi ultrazvočne odganjalce psov, samo ne vem če kaj učinkuje.

dunda ::

Poglej recimo tukaj.
https://www.kacnje.eu

Apofis ::

No, sm tud o teh "elektronskih" razmišlju sam ja, vprašanje če funkcionirajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

firbec ::

DrDre95 ::

Apofis je izjavil:

No, sm tud o teh "elektronskih" razmišlju sam ja, vprašanje če funkcionirajo...


https://www.amazon.com/Dog-Dazer-II-Ult...

Stikalo ::

S spi je vse skupaj šlo totalno izpod nadzora.

https://maribor24.si/lokalno/zaradi-ugr...

V letu 2018 je v Sloveniji kar 3515 oseb zaradi ugriza ali udarca psa potrebovalo pomoč, a ni potrebovalo hospitalizacije, od tega 120 v Mariboru. Med drugim so obravnavali 43 ran na zapestju, 22 ran na goleni, 16 ran na glavi, 8 ran na podlakti in štiri površinske poškodbe.

Na kratko v Sloveniji 10 ljudi na dan potrebuje zdravniško pomoč zaradi napada psa. Vsak 4. dan je nekdo hospitaliziran zaradi napada psa.

Vsi lastniki jokajo kako je priotehnika grozna tistita dva dni na leto, njihovi cucki pa ugriznejo 10 ljudi na dan in vsak 4 dan hospitalizirajo človeka. Da ne govorim o pasjih iztrebkih.

Če 10 ljudi na dan išče pomoč zdravnika, je govoro še zraven vsaj 20 napadov psov dnevno, ki se ne končajo z poškodbami.

Sicer pa s psi ni šala, dvomim, da bi tazer ali sprej pomagal.

starfotr ::

Psa moraš sunit v gobec, če te napade. Tam najbolj boli. Če potem še napada, ga zbrcaš, ironično, kot psa. Potem je mir.

Apofis ::

starfotr je izjavil:

Psa moraš sunit v gobec, če te napade. Tam najbolj boli. Če potem še napada, ga zbrcaš, ironično, kot psa. Potem je mir.

Sicer bi raje neodgovornega lastnika sam...

Hvala vsem za linke.

   -S\/\/-   ::

Psi so plašne živali in večinoma ga boš odgnal že s tem, če boš nad njim zatulil, če to ne pomaga, mu zalučaš kak kamen oz. to vsaj nakažeš. Klub temu, da mi je kinologija hobij in da menim, da pes za take situacije ni kriv (kriv je lastnik), bi tudi sam uporabil sprej ali kaj podobnega (kar psa ne poškoduje), če bi na javni poti srečal večjega psa, ki bi renčal name in mi kazal zobe. Sam jim nisem zanimiv, ker skoraj nikoli nisem zunaj brez psa, moram pa včasih posredovati na zgoraj omenjen način, kadar želi kakšen spuščen pes meriti moči z mojim.
Sicer pa je zakon jasen: na javnih mestih morajo biti psi na povodcu, če niso, lastnik odgovarja za vse kar povzročijo. Če te na javni poti ovirajo eni in isti neodgovorni lastniki in katerega izmed njih poznaš, podaj prijavo. Isto za iztrebke. V večini mest je predpisana sankcija za lastnike, ki iztrebkov ne pobirajo. S takimi se nima smisla ukvarjati na osebni ravni. Prijaviš in je.

   -S\/\/-   ::

starfotr je izjavil:

Psa moraš sunit v gobec, če te napade. Tam najbolj boli. Če potem še napada, ga zbrcaš, ironično, kot psa. Potem je mir.


Imaš pse različnih velikosti in spretnosti. Tudi če se s psi igraš borbene igre (to psi ves čas počnejo med seboj) in poznaš njihovo logiko napada se ne moreš vedno ubraniti. Sam sem bil v preteklosti žrtev napada takega psa. Pred kratkim je bil tudi odmeven primer, ko so v okolici Kopra žensko napadli štirje večji psi, ki so jo najprej zbili na tla in nato pogrizli.

Ampak do takih primerov ne bi prihajalo v takem številu, če bi se neodgovorne lastnike prijavljajo že prej.

Cruz ::

starfotr je izjavil:

Psa moraš sunit v gobec, če te napade. Tam najbolj boli. Če potem še napada, ga zbrcaš, ironično, kot psa. Potem je mir.
Niti ne, to je slabo, ker ga samo še dodatno sprovociraš. Najboljše ga je prijeti za vrat in ga dušiti(seveda ne do smrti). Tako nimata ne ti ne pes milijon ran in drugih poškodb.

   -S\/\/-   je izjavil:

Psi so plašne živali in večinoma ga boš odgnal že s tem, če boš nad njim zatulil, če to ne pomaga, mu zalučaš kak kamen oz. to vsaj nakažeš.
Jaz sem se ga enkrat znebil na ta način: zatulil, krulil z rokami in nekajkrat močno stopil z nogami in je zbežal. Kamnov pa ne lučaj, ker ga spet dodatno sprovociraš! Beri zgoraj.

Še najboljše pa je, če splezaš na drevo ali na avto, ograjo, če te napade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Miki N ::

Pri nas na Rožniku se mi zdi da se zadnje čase na par hektarjih gužvamo vsi od ljudi, psov, srn, divjih zajcev, lisic ... relativno nov pojav je so "mame" s po 2 ali večimi (tudi 5) cucki največkrat iste pasme v tropu - itak niso na povodcu ker kako bi to sploh funkcioniralo? Sicer miroljubni zaenkrat ampak počasi postaja cela gozdna štala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

HappyPills ::

Imam psa in me gre na kito, ko ostali niso privezani. Od daleč lastnik tuli sej ne bo nič sej ne bo nič. In potem je pretep... Pa moram brcat pse stran itd. Pse je treba imet na povodcu in pika.

sandmat ::

HappyPills je izjavil:

Imam psa in me gre na kito, ko ostali niso privezani. Od daleč lastnik tuli sej ne bo nič sej ne bo nič. In potem je pretep... Pa moram brcat pse stran itd. Pse je treba imet na povodcu in pika.

A ni zanimivo koliko odvezanih psov ima ime "SejNauNčNaredu" ;) Priklic pa 0 odstoten. Sej ko vidiš lastnika, ti je jasno, da pes ne more bit vzgojen, če lastnik ni.

feryz ::

Zakon je jasen. Manj je jasno, zakaj se ga ljudje ne držijo.
Če imajo drugače polna usta o spoštovanju zakonov in bla, bla. Aja, drugi naj jih spoštujejo. Jaz jih bom, ko bo kaj narobe.

HappyPills ::

Seveda, ker tisti psi ki so naučeni na odpoklic se večina jih ne šetka po pločnikih ampak jih lastniki vozjo v naravo. Poslušnost je treba tudi konstatno trenirat. Mojga sem zdaj zanemaril s treningom malo 1 leto, ker sem dobil otroka in je regresiral. In vem da bom rabil nekaj tednov, da se upeljeva nazaj.

jernejl ::

feryz je izjavil:

Zakon je jasen. Manj je jasno, zakaj se ga ljudje ne držijo.

Ne držijo se ga zato, ker ni treba.
KOLIKO GLOB IZREČEJO LASTNIKOM PSOV NA OBALI?

gooo ::

Jooj jaz imam tudi problem z enim psom. Ga ima soseda. Vsakič ko me pes vidi začne skakat po meni, ali pa renči. Pa ni privezan. Ful je neprijetno. Sem ji že rekla, da mi gre na živce. Ampak ne naredi nič. Vsakič ko me pes naskoči reče zelo prijazno oproooosti. In to je to. Enkrat sva šli na sprehod in to je zgledalo tako, da je tekla za psom - ker je sprehod kao za njega. Pes sploh ni hodil ob njej ampak je ona hodila ob psu. Pa neke alternativne metode vzgajanja mi je razlagala. Potem ga je spustila in pes je začel tečt za drugim človekom in ga čisto prestrašil. Prej smo se družli, odkar pa ma tega psa sploh nočem več k njim. Tudi na sprehode ne gremo več.

Invictus ::

Kupi poprov sprej in ga pošpricaj po smrčku.

Zadeva opravljena, razen če te soseda potem prijvi na društvo proti mučenju živali...

https://www.amazon.de/s?k=pepper+spray&...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

   -S\/\/-   ::

gooo je izjavil:

Jooj jaz imam tudi problem z enim psom. Ga ima soseda. Vsakič ko me pes vidi začne skakat po meni, ali pa renči. Pa ni privezan. Ful je neprijetno. Sem ji že rekla, da mi gre na živce. Ampak ne naredi nič. Vsakič ko me pes naskoči reče zelo prijazno oproooosti. In to je to. Enkrat sva šli na sprehod in to je zgledalo tako, da je tekla za psom - ker je sprehod kao za njega. Pes sploh ni hodil ob njej ampak je ona hodila ob psu. Pa neke alternativne metode vzgajanja mi je razlagala. Potem ga je spustila in pes je začel tečt za drugim človekom in ga čisto prestrašil. Prej smo se družli, odkar pa ma tega psa sploh nočem več k njim. Tudi na sprehode ne gremo več.


A so začeli že pri psih furati permisivno vzgojo? Tvoja prijateljica o psih in vzgoji nima pojma, zato se je njen pes v "krdelu" postavil nad njo. Če je pes tako velik, da jo bo tudi fizično ogrožal, bo imela resne probleme.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ziga1990 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

gooo je izjavil:

Jooj jaz imam tudi problem z enim psom. Ga ima soseda. Vsakič ko me pes vidi začne skakat po meni, ali pa renči. Pa ni privezan. Ful je neprijetno. Sem ji že rekla, da mi gre na živce. Ampak ne naredi nič. Vsakič ko me pes naskoči reče zelo prijazno oproooosti. In to je to. Enkrat sva šli na sprehod in to je zgledalo tako, da je tekla za psom - ker je sprehod kao za njega. Pes sploh ni hodil ob njej ampak je ona hodila ob psu. Pa neke alternativne metode vzgajanja mi je razlagala. Potem ga je spustila in pes je začel tečt za drugim človekom in ga čisto prestrašil. Prej smo se družli, odkar pa ma tega psa sploh nočem več k njim. Tudi na sprehode ne gremo več.


A so začeli že pri psih furati permisivno vzgojo? Tvoja prijateljica o psih in vzgoji nima pojma, zato se je njen pes v "krdelu" postavil nad njo. Če je pes tako velik, da jo bo tudi fizično ogrožal, bo imela resne probleme.


Kdo pa sploh še pravilno trenira pse te dni?

večina lastnikov to počne po svoje ali pa malo prebere na Googlu in so po njihovo boljši od učiteljev v pasjih šolah. Na vasi imamo kar nekaj psov na žalost en bolj zmešan kot drugi ampak vsaj za ograjo so
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

LightBit ::

Baje deluje tudi sprej za osvežitev ust.

drvo ::

Army shop v btc v hali a ima solzilce(pepper spreje).

Finest ::

Kot vem mora bit pes na povodcu, če je spuščen je pa tudi kazen čez 500 evrov.
Čeprav sem tud sam na podeželju, na kmetih se včas pojav kak pes v gozdu.

   -S\/\/-   ::

LightBit je izjavil:

Baje deluje tudi sprej za osvežitev ust.


Po moje bi deloval tudi parfum ali lak za lase.

Finest ::

Se še svojga Nemškega ovčarja bojim (ni moj je od brata), zadnjič grem okol kmatije peš, pa vem da ko sem od doma šel je bil zaprt v mrež....no čez pol ure je 3km stran prteku mi za hbtom, se ga fejst ustrašu.

gooo ::

Ma ja, ne vem kaj se to gre. Preden si je psa nabavla je gledala yt videe o vzgoji celo leto (ne najde službe in je like samo to delala). Na koncu je bila prepričana, da zna več kot trenerji v šolah. S tem, da prej nikoli ni imela psa. Sej na začetku je bil kar luškan kuža. Ma zdaj je sredje velik pes in totalno pobezljan. Pa npr. ne smem vprašat "kako sta?" (ona in partner) ampak "kako ste?" (ona, partner in pes). Kot da je človek.

Nevem, če bi ga pošpricala. Ker mi soseda zgleda kot da ima neke probleme sama s sabo. Npr. zdaj sta z zgornjo sosesodo skregani in ji konstantno nekaj ušpiči. Pa taka maščevalna je postala. Če ga pošpricam bo drama in me bo sigurno prijavla, ker je tak tip človeka. Samooklican zaščitnik živali. Nato pa mi še poskušala kaj zahrbtno zamorit. Meni se ne da ubadat s to dramo, ker ona ima definitivno več časa... Samo želim, da me ta neumen pes ne naskakuje po trebuhu, ker ful ni prijetno. Ji bom poskusila še enkrat povedat, čeprav to bo spet čez eno uho not in drugo ven.

   -S\/\/-   ::

Zaradi takih res ne bi bilo slabo, da bi bil za psa obvezen izpit, kakor za avto.

Invictus ::

Najprej bi morali uzakoniti obvezen povodec in nagobčnik. Včasih tudi za lastnika >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mailer ::

Za poprov sprej te obravnavajo kot kriminalca, sem kupil za eno, ki ima psa in naleti na druge neodvezane. V primeru napada, ko se ne moreš umaknit pomaga majhen avtomatski nožek.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ziga1990 ::

mailer je izjavil:

Za poprov sprej te obravnavajo kot kriminalca, sem kupil za eno, ki ima psa in naleti na druge neodvezane. V primeru napada, ko se ne moreš umaknit pomaga majhen avtomatski nožek.


Niti ne nožek je majhen in pomeni da moraš priti zelo blizu psu in to pomeni večja možnost da si ugriznjen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

   -S\/\/-   ::

Zakaj raje ne prijavite lastnika?

Glugy ::

Pes mora biti na povodcu in pika. Tud če lepo skrbiš za psa se mu lahk strga. Tud psi imajo lahko enakovredne možganske probleme kot "psihični bolniki" pri ljudjeh in to se lahko pojavi iz nenada: https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

gruntfürmich ::

živaloljubci so že pred dolgimi časi nazaj poskrbeli da so podivjani cucki bolj zaščiteni kot ljudje. to kar gledamo v današnjem času (ekovegifašizem) pa je samo nadaljevanje te politike.

tko da si ne obetat, da bo kdaj v sloveniji povprečen lastnik psa tudi dober lastnik.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

18Jerry18 ::

Najbolj humana bo ta: https://www.amazon.com/Company-Animals-...
Gre za stisnjen zrak, 90% se močno ustraši ko sliši zvok iz spreja. Še boljš bi bil verjetno poprov sprej, se ga da dobit v lovskih trgovinah. Jaz uporabljam za šolanje svojega psa, da se odvadi slabih navad :)

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Evo, ko sem danes šel z mojo psičko na sprehod, sem najprej moral "ustrahovati" enega tečnega psa ki se sam potika (stari znanec).
Kasneje sta še dva spuščena v temi pritekla, sem moral enega brcat.

Bi si tudi jaz moral umisliti nekaj takega.

m0LN4r ::

Bok ne daj, da tu nekatere poste preberejo FB borci, ki na vse pretege zagovarjajo svoja pocetja.

Mene tudi motijo psi, ko tecem. NE VSI. Najbolj me moti, ko je kaka zenska in ima na sebi 2 al tri komade, ki jih ne obvladuje pa jo en vlece v eno smer, drugi v drugo, jaz pa po nasipu hocem mimo nje pa me pes ze od dalec hoce naskocit. Enostavno brezveze. Pa da ne recem, kolko je dreka ob robu vsak vikend, pa na plazi pri jezeru isto.

Po pomoti sem pa zadnjic pri teku poskodoval nekega ful majhnega psa. Nasproti mi je prihajal avto, desno je mama lovila puncko na cesti, ki se je komaj kotalila s tistim biciklom, pa sem se ognil vsej tej kolobociji, pol pa se mi noga zatakne v neko vrv, pa sem samo videl kak sem tistega malega cucka potegnil prek plocnika znogo.
Bogega psa sem videl sele, ko sem ga ze imel med nogami. Matr, da je bil bistveno manjsi od macka.

PS:
Tipicna klasika pa je, tam kjer tecem po nasipu, vzporedno ca. 100m dalec tece se ena potka in vmes je travnik.
Pa spucen pes ze leti proti meni po travniku, lastnik pa samo dere ime psa, psa pa boli kurac in siba naprej.

Joj najbolj epic pa je, ko se srecata dva taka lastnika in imata slucajno oba spuscena psa in se psa potem zgrabita pa trgata, lastniki se pa od dalec derejo in na koncu preklinjajo in klicejo odvetnike. Svasta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Machete ::

Lol jaz sem tekel ene par mesecev nazaj in gredo po precej široki makedamski cesti (dovolj za dva avta) nasproti gospod in gospa (ki štruklje jesta) z malim psom. Tako da so bil čez celo pot, pes pa na moji (zame desni) strani. Dolgo so me videli in sploh niso umaknili ne sebe ne psa, jaz sem šel pa zanalašč naravnost kot da jih ni, je potegnila cucka zadnjo sekundo potem pa fiksala v mene. Nisem slišal kaj, ker sem imel slušalke in samo pozdravil. Sicer sem bil pripravljen da ga preskočim, ampak mi je bilo 'dfak je z vama?'. Drugače pa nimam nekih težav s psi, čudi me statistika o 10. ugrizih na dan, če drži.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Pa se kolko takih egoisticnih vase zagledanih lastnikov obstaja, kot da so boga za jajca prijeli s tem da majo cucka in se jim ostali moramo izogibat in podrejat. V nemciji je to malo bolj strogo pa takoj fases kazen, da ti vec nebo vseeno. Prinas pa se nisem slisal, da bi koga kaznili.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lenovo2 ::

Veliko vas pravi, je treba take primere prijavit, ampak kako? Moraš imet posnetek, da pes nekoga ogroža? Če samo pokličeš občinski inšpektorat in poveš, da x pes lastnika y nekoga ogroža, verjetno ne bo dost?

Groot ::

Stikalo je izjavil:

S spi je vse skupaj šlo totalno izpod nadzora.

https://maribor24.si/lokalno/zaradi-ugr...

V letu 2018 je v Sloveniji kar 3515 oseb zaradi ugriza ali udarca psa potrebovalo pomoč, a ni potrebovalo hospitalizacije, od tega 120 v Mariboru. Med drugim so obravnavali 43 ran na zapestju, 22 ran na goleni, 16 ran na glavi, 8 ran na podlakti in štiri površinske poškodbe.

Na kratko v Sloveniji 10 ljudi na dan potrebuje zdravniško pomoč zaradi napada psa. Vsak 4. dan je nekdo hospitaliziran zaradi napada psa.

Vsi lastniki jokajo kako je priotehnika grozna tistita dva dni na leto, njihovi cucki pa ugriznejo 10 ljudi na dan in vsak 4 dan hospitalizirajo človeka. Da ne govorim o pasjih iztrebkih.

Če 10 ljudi na dan išče pomoč zdravnika, je govoro še zraven vsaj 20 napadov psov dnevno, ki se ne končajo z poškodbami.

Sicer pa s psi ni šala, dvomim, da bi tazer ali sprej pomagal.


Dejanska številka je zagotovo še precej višja, ker zelo veliko ugrizov niti ni prijavljenih.

Tudi sam imam res rad pse, ampak za situacije ki so opisane v tej temi tudi jaz nimam niti malo potrpljenja. Zato tudi z veseljem hitro objasnim morebitnim "saj ne bo nič naredil" lastnikom.

mirkuma ::

Tole preverjeno deluje (dobi se v slovenskih lovskih trgovinah). Curek je fokusiran (ne razprši se kot navaden sprej za mrčes), na 5m brez težav zadeneš psa, rahlo cviljenje in takojšen umik, ni prehuda zadeva, pravno prav, da deluje. Alpiciram kadar res ne gre drugače, kadar me napadejo neprivezani psi, ko kolesarim. Na podeželju, so neprivezani psi vsakdanjik.
Se pa pes dobro zapomni kdaj je vdihnil poper, naslednjič se samo ob pretresanju spreja takoj odmakne stran, sam od sebe, ni potrebe po ponovnem sprejanju.
Počasi sem imel tudi jaz dovolj izgovorov "saj ne bo nič naredil" in " to je pa bilo pa prvič, drugače ni tak" in imam sprej vedno s seboj na kolesu.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

MrStein ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Če te na javni poti ovirajo eni in isti neodgovorni lastniki in katerega izmed njih poznaš, podaj prijavo. Isto za iztrebke. V večini mest je predpisana sankcija za lastnike, ki iztrebkov ne pobirajo. S takimi se nima smisla ukvarjati na osebni ravni. Prijaviš in je.

A to deluje? Za iztrebke? V katerem mestu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

gooo je izjavil:

Ma ja, ne vem kaj se to gre. Preden si je psa nabavla je gledala yt videe o vzgoji celo leto (ne najde službe in je like samo to delala). Na koncu je bila prepričana, da zna več kot trenerji v šolah. S tem, da prej nikoli ni imela psa. Sej na začetku je bil kar luškan kuža. Ma zdaj je sredje velik pes in totalno pobezljan. Pa npr. ne smem vprašat "kako sta?" (ona in partner) ampak "kako ste?" (ona, partner in pes). Kot da je človek.

Nevem, če bi ga pošpricala. Ker mi soseda zgleda kot da ima neke probleme sama s sabo. Npr. zdaj sta z zgornjo sosesodo skregani in ji konstantno nekaj ušpiči. Pa taka maščevalna je postala. Če ga pošpricam bo drama in me bo sigurno prijavla, ker je tak tip človeka. Samooklican zaščitnik živali. Nato pa mi še poskušala kaj zahrbtno zamorit. Meni se ne da ubadat s to dramo, ker ona ima definitivno več časa... Samo želim, da me ta neumen pes ne naskakuje po trebuhu, ker ful ni prijetno. Ji bom poskusila še enkrat povedat, čeprav to bo spet čez eno uho not in drugo ven.

Saj je prej povedal : prijaviti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Krele ::

Po mojih izkušnjah je večina lastnikov še ponosnih, da se njihov pes zapodi vate, sicer se igrajo presenečene ("še nikol ni tega naredu, drgač je prjazen") in oproščujoče (niso pa redke izjeme, ki ti začnej sikat, če opozoriš, da to ni vredu), pes pa seveda zaznava resnično intenco lastnika in ga to seveda tudi spodbuja.

Na kolesu me sicer ne ujamejo, naj tečejo za mano, me ne vznemiri več, komaj še opazim, pozimi, ko tečem, mam pa povprečno dve konfrontaciji na mesec, parkrat na leto pa lastnik začne žalit in grozit, če mu rečem, da bo psa treba pripet.

Jest se psom začne režat in jim kazat, da jih ne jemljem resno, kar večinoma kr vredu deluje, sem se navadil (skoraj) popolnoma prekrit strah, psi kar nekako užaljeno odnehajo.

Bi blo pa obče koristno, če vsakič, ko se v vas zapodi pes, krepko naderete lastnika, če bi vsi to redno počeli, bi tudi lastnikom psov ta stres počas začel presedat.

Za nekatere je to res že prav teror, znanka je enostavno nehala hodit na sprehode, ker jo skoraj čist vsakič zajaga kak pes, kamorkoli že gre.

Hmm, mogoče tale sprej deluje tudi proti volkovom, me dostikrat ujame noč, ko kolesarim čez Pokljuko, baje da zdaj tam kroži en trop, bi imel nekaj čist za pregnat neprijeten občutek (v Slo. se napadi na kolesarje še niso zgodil, ni pa težko zgooglat primerov napačne identifikacije drugod po svetu).

Pika na i ::

Nastradali bodo psi, morali bi pa njihovi lastniki.
Res pravično.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

mat xxl ::

Obupna tema, pomaga neškodljivo Dazzer 2, po želji ga avtorju teme posodim za teden dni z neko varščino, da ga stestira.

Kaj je to, pa googla vprašajte. Deluje in je neškodljiv na psa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Nastradali bodo psi, morali bi pa njihovi lastniki.
Res pravično.

ker v sloveniji se nobeden ne želi zameriti nobenemu, zato pa vedno nastradajo ostale živali ali predmeti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614899 (9205) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829231 (24827) Mare2
»

Kaj storiti z odvezanimi psi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611957 (9772) RejZoR
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955932 (45779) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452080 (48103) BRBR

Več podobnih tem