» »

Prsne mišice. Kako?

Prsne mišice. Kako?

1
2
3

7982884e ::

Blinder je izjavil:

pač shujšat moraš, pa bodo verjetno šle stran joške. z bildanjem ne boš nič naredu.
je pa zanimivo to, da morda boš mel joške tut ko boš mel le 55 kg. odvisno kaj ti je dala narava. ne moreš spremenit razporeditve maščob, lahko vplivaš samo na total količino maščoobe, ki jo imaš.
Če imaš bogate starše jih praši, če ti financirajo liposukcijo al kej takega. Pač so načini za zmanjšat maščobo na točno enem delu telesa ampak tej načini ponavadi stanejo nekaj 1000€ :)
ne govori traparij. "bildanje" je pri takem problemu glih tako pomembno kot aerobna vadba in pravilna prehrana. pa to z liposukcijo upam da je troll.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

tx-z ::

Plavi žabco pa laufi, vsak dan 1 uro eno, 1 uro drugo, pa bo:)
tx-z

Berserker ::

Torej vsi tisti z preveč maščobnimi oblogami naj bi čim več tekli, potili ter delali ?

tx-z ::

Maščobo zgubiš s treningom kjer več kot pou ure aktivno delaš...Recimo tek...Kr šele takrat se začnejo počas maščobne celice kurt...
tx-z

7982884e ::

to je en način. drug način je s tem, da si pohitriš metabolizem. to se naredi tako, da spiš dlje in delaš anaerobne aktivnosti, recimo intervalne športe (šprintanja, timski športi ala fuzbal, basket), treninh tabata in tud navadne treninge v fitnesu z utežmi in lastno težo.

najboljš pa je seveda delat oba načina. ampak medtem ko se da brez problemov pravilno zgubit maščobo samo z anaerobnim treningom, bo zgolj z aerobnim treningom zraven maččobe šla tudi mišična masa, tukej sploh ni debate - mišična masa gre dol tudi, če delaš veliko anaerobne aktivnosti, nič aerobne, ješ veliko beljakovin in nimaš preveč kaloričnega minusa dnevno. če pa samo laufaš in imaš namen izgubit 10 ali 20 kil, je pa to še precej bolj izrazito.

pa še ena stvar je zelo dobrodošla pri tem - beljakovine. beljakovine so najboljša zadeva, ki te z malo (in kakovostnimi) kalorijami precej nasitijo, poleg tega pa minimizirajo izgubo mišične mase. sirotka pa kazein v prahu sta skoraj nuja, tukej ne more noben nabijat o tem kako je to samo za "fitneserje"

Xserces ::

Berserker je izjavil:

Torej vsi tisti z preveč maščobnimi oblogami naj bi čim več tekli, potili ter delali ?


nasploh se temu reče kardio trening.

7982884e je izjavil:

to je en način. drug način je s tem, da si pohitriš metabolizem. to se naredi tako, da spiš dlje in delaš anaerobne aktivnosti, recimo intervalne športe (šprintanja, timski športi ala fuzbal, basket), treninh tabata in tud navadne treninge v fitnesu z utežmi in lastno težo.

najboljš pa je seveda delat oba načina. ampak medtem ko se da brez problemov pravilno zgubit maščobo samo z anaerobnim treningom, bo zgolj z aerobnim treningom zraven maččobe šla tudi mišična masa, tukej sploh ni debate - mišična masa gre dol tudi, če delaš veliko anaerobne aktivnosti, nič aerobne, ješ veliko beljakovin in nimaš preveč kaloričnega minusa dnevno. če pa samo laufaš in imaš namen izgubit 10 ali 20 kil, je pa to še precej bolj izrazito.

pa še ena stvar je zelo dobrodošla pri tem - beljakovine. beljakovine so najboljša zadeva, ki te z malo (in kakovostnimi) kalorijami precej nasitijo, poleg tega pa minimizirajo izgubo mišične mase. sirotka pa kazein v prahu sta skoraj nuja, tukej ne more noben nabijat o tem kako je to samo za "fitneserje"


podpis.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

OrkAA ::

Normalni, mentalno in telesno zdravi ljudje sirotke pa kazeina ne rabjo.

Unknown_001 ::

7982884e je izjavil:

to je en način. drug način je s tem, da si pohitriš metabolizem. to se naredi tako, da spiš dlje in delaš anaerobne aktivnosti, recimo intervalne športe (šprintanja, timski športi ala fuzbal, basket), treninh tabata in tud navadne treninge v fitnesu z utežmi in lastno težo.

najboljš pa je seveda delat oba načina. ampak medtem ko se da brez problemov pravilno zgubit maščobo samo z anaerobnim treningom, bo zgolj z aerobnim treningom zraven maččobe šla tudi mišična masa, tukej sploh ni debate - mišična masa gre dol tudi, če delaš veliko anaerobne aktivnosti, nič aerobne, ješ veliko beljakovin in nimaš preveč kaloričnega minusa dnevno. če pa samo laufaš in imaš namen izgubit 10 ali 20 kil, je pa to še precej bolj izrazito.

pa še ena stvar je zelo dobrodošla pri tem - beljakovine. beljakovine so najboljša zadeva, ki te z malo (in kakovostnimi) kalorijami precej nasitijo, poleg tega pa minimizirajo izgubo mišične mase. sirotka pa kazein v prahu sta skoraj nuja, tukej ne more noben nabijat o tem kako je to samo za "fitneserje"


Anaerobne???

Si ti zihr, da je to dobro.
Razumeš kaj anaerobno pomeni??

Ob takem se mu bo mlečna kislina začela kopičit po mišicah, ker ne bo več celično dihanje ampak že vrenje, pri katerem se sprosti bistveno manj ATP kot pri cel. dihanju. Verjetnost da bo musklfiber fasu pri tem bo ogromna!
Rad bi da mi malo kemično obrazložiš kako to po tvojem funkcionira.

Looooooka ::

Invictus je izjavil:

Pri meni je ravno obratno, star sem 16 let in imam samo 55kg pa zelo veliko jem, tudi mastno hrano in vse kar bi me poskušalo vsaj malo zrediti pa me ne zredi niti za en kilogram.
Kaj je narobe kam gredo vse maščobe?

carbs dude carbs

7982884e ::

Anaerobne???

Si ti zihr, da je to dobro.
Razumeš kaj anaerobno pomeni??

Ob takem se mu bo mlečna kislina začela kopičit po mišicah, ker ne bo več celično dihanje ampak že vrenje, pri katerem se sprosti bistveno manj ATP kot pri cel. dihanju. Verjetnost da bo musklfiber fasu pri tem bo ogromna!
Rad bi da mi malo kemično obrazložiš kako to po tvojem funkcionira.
nisem kemik in se ne spoznam kej dosti na te zadeve na takem nivoju. ampak to, kar sem napisal, so čiste osnove. torej, da se da izgubit veliko maščobe in malo mišične mase zgolj in samo z recimo intervalnim tekom, dviganjem uteži in vajami z lastno težo (pravilna prehrana je pač samoumevna)

anaerobna vaja pa pomeni vajo, kjer napor traja manj časa in je večinoma razdeljen po intervalih. Anaerobic exercise @ Wikipedia
take vaje nimajo čisto nobene implicitne veze z musklfibrom. tudi pri dolgotrajnem laufanju lahko dobiš musklfiber. sploh če delaš kakršnokoli vajo dlje časa (več tednov), musklfibra pri tistih mišicah nikakor ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Looooooka ::

Anaerobne???

Si ti zihr, da je to dobro.
Razumeš kaj anaerobno pomeni??

Ob takem se mu bo mlečna kislina začela kopičit po mišicah, ker ne bo več celično dihanje ampak že vrenje, pri katerem se sprosti bistveno manj ATP kot pri cel. dihanju. Verjetnost da bo musklfiber fasu pri tem bo ogromna!
Rad bi da mi malo kemično obrazložiš kako to po tvojem funkcionira.

Zakaj bi blo to slabo?
Dobis misicno maso ob kateri zgledas bolje kot s samim hujsanjem. Obenem ti telo zacne kurit mascobo. Beljakovine pa pac rabis zaradi misic. Edino stvar, ki jo lahko zajebes je, da zacnes pretiravat z vnosom OH-jev in mascob. Posledice so pac lepo prikazali v south parku :)


beefcake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

draciel ::

a_se_hecaš je izjavil:

Zdravo.

Star sem 14 let, velik 174cm in tehtam 87kg. Imam joške (ne mišičastih), ki bi se jih rad v pol leta znebil. Poznate kakšne vaje, ki bi hitro pomagale?

Hvala.


Uf. Sam sem pri 171cm imel 85kg. To je debelost fantič moj. To je že debelost prve oz. že druge stopnje. Jaz ti svetujem, da začneš vsak dan tečt vsaj po pol ure , in če se da vsaj v rahel klanec. Z jedilnika prečrtaš oz. omejiš vnos sladkarij ter maščob.

Jaz sem iz 85kg prišel na 70kg v cca pol leta. Ne rečem da sem še suh vendar sem dokaj zadovoljen s sabo. Tekal sem pa po pol ure do 40 minut na dan. Omejil sem nekatere vrste hrane. ( ubistvu 1 teden sem jedel samo rio mare 1X na dan brez nič drugega xD. takrat sem shujšal za cca 4kg. S tem da sem porabil vsak dan po 500-600 kalorij ) sam tisti teden je bil pa živ pekel...

Unknown_001 ::

Looooooka je izjavil:

Anaerobne???

Si ti zihr, da je to dobro.
Razumeš kaj anaerobno pomeni??

Ob takem se mu bo mlečna kislina začela kopičit po mišicah, ker ne bo več celično dihanje ampak že vrenje, pri katerem se sprosti bistveno manj ATP kot pri cel. dihanju. Verjetnost da bo musklfiber fasu pri tem bo ogromna!
Rad bi da mi malo kemično obrazložiš kako to po tvojem funkcionira.

Zakaj bi blo to slabo?
Dobis misicno maso ob kateri zgledas bolje kot s samim hujsanjem. Obenem ti telo zacne kurit mascobo. Beljakovine pa pac rabis zaradi misic. Edino stvar, ki jo lahko zajebes je, da zacnes pretiravat z vnosom OH-jev in mascob. Posledice so pac lepo prikazali v south parku :)


beefcake!


Če gremo iz čisto biološko kemijskega vidika je vsak anaerobni proces proces pri katerem kisik ne sodeluje. Če pride do tega, se pri razgradnji C6H12O6 v mitohondriju prične proces vrenja, pri katerem kot stranski produkt nastane (pa ne ravno alkohol) mlečna kislina in razmeroma zelo malo ATP (adenozintrifosfat) 2molekule, medtem ko pri celičnem dihanju nastane 48molekul. Številke ne vem če so točne ampak toliko da imaš predstavo kakšna razlika je.

m0LN4r ::

Zakaj je treba komplicirat. OP bi se moral gibat vsaj 1 uro več na dan kot do zdaj. Pa če bo lovil zajce po gozdu, fitnesiral, plaval, kolesaril ali plesal zumbo.

Ko bo se tega navadil in se mu bo shujšanje ustavilo pa lahko začne komplicirat. Najprej predlagam da telo (srce, ledvice, pljuča mišice) navadi na gibanje.

Po mojem nebo sposoben se vstat iz stola ter šel laufat pol ure pa še fitnesirat, če do zdaj tega ni delal.
Veliko ljudi neha, ker na začetku pretirava. Treba je sproti.

Pejt laufat vsak teden po 3x 1 minuto vmes maš hitro hojo za pavzo kake pol minute. To počneš (pon-sred-čet), svoj tempo. Vsak teden dodaj eno minuto (da bo potem 3x 2 minuti). Ko prideš do 5 minut si že na super poti in dodaj sklece, počepe itd. (torek in četrtek). To delaj 2 mesca. Potem pa lahko začneš hardcore delat, če se ti bo lublo, če pa nočeš pa laufaj naprej.

To zgornje velja, če nisi čisto nič vajen gibanja. To pomeni, da se nisi niti sprehajal do zdaj. Malo bi blo treba vedet več o tvojih navadah in zmogljivostih, da bi ti lahko konkretno svetoval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OrkAA ::

Looooooka ::

Če gremo iz čisto biološko kemijskega vidika je vsak anaerobni proces proces pri katerem kisik ne sodeluje. Če pride do tega, se pri razgradnji C6H12O6 v mitohondriju prične proces vrenja, pri katerem kot stranski produkt nastane (pa ne ravno alkohol) mlečna kislina in razmeroma zelo malo ATP (adenozintrifosfat) 2molekule, medtem ko pri celičnem dihanju nastane 48molekul. Številke ne vem če so točne ampak toliko da imaš predstavo kakšna razlika je.

Ravno zato sportniki jejo magnezij, kreatin, proteine in omega 3 mascobe. magnezij in kreatin se posebej zaradi tega problema.
Seveda majo ze bolj kompleksne dodatke ampak mislim, da jih on trenutno ne rabi. Pa zaradi diete in vadbe zgornjega dela telesa tud ne bo umrl. Plus star je 14 let. Vse gre njemu v plus.
Me bolj skrbi, da ni se nic odpisal. Zgleda kot en troll post pocasi :P

a_se_hecaš ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj je treba komplicirat. OP bi se moral gibat vsaj 1 uro več na dan kot do zdaj. Pa če bo lovil zajce po gozdu, fitnesiral, plaval, kolesaril ali plesal zumbo.

Ko bo se tega navadil in se mu bo shujšanje ustavilo pa lahko začne komplicirat. Najprej predlagam da telo (srce, ledvice, pljuča mišice) navadi na gibanje.

Po mojem nebo sposoben se vstat iz stola ter šel laufat pol ure pa še fitnesirat, če do zdaj tega ni delal.
Veliko ljudi neha, ker na začetku pretirava. Treba je sproti.

Pejt laufat vsak teden po 3x 1 minuto vmes maš hitro hojo za pavzo kake pol minute. To počneš (pon-sred-čet), svoj tempo. Vsak teden dodaj eno minuto (da bo potem 3x 2 minuti). Ko prideš do 5 minut si že na super poti in dodaj sklece, počepe itd. (torek in četrtek). To delaj 2 mesca. Potem pa lahko začneš hardcore delat, če se ti bo lublo, če pa nočeš pa laufaj naprej.

To zgornje velja, če nisi čisto nič vajen gibanja. To pomeni, da se nisi niti sprehajal do zdaj. Malo bi blo treba vedet več o tvojih navadah in zmogljivostih, da bi ti lahko konkretno svetoval.


Žvim na kmetiji, tkoda vsak dan vsaj po pol urce kej naredim okol bajte. Imam tudi psa, pa ga vsak dan zjutri pred šolo pelem na sprehod (popoldne ga pa moj brat).

by00 ::

7982884e je izjavil:

pa še ena stvar je zelo dobrodošla pri tem - beljakovine. beljakovine so najboljša zadeva, ki te z malo (in kakovostnimi) kalorijami precej nasitijo, poleg tega pa minimizirajo izgubo mišične mase. sirotka pa kazein v prahu sta skoraj nuja, tukej ne more noben nabijat o tem kako je to samo za "fitneserje"

Pri štirinajstih letih, kolikor jih ima fant, ne rabi nobenih umetnih dodatkov. Verjetno brez razloga ne piše, da naj se teh dodatkov ne poslužujejo mlajši od 18 let brez zdravniškega nadzora.

Avenger ::

by00 je izjavil:

7982884e je izjavil:

pa še ena stvar je zelo dobrodošla pri tem - beljakovine. beljakovine so najboljša zadeva, ki te z malo (in kakovostnimi) kalorijami precej nasitijo, poleg tega pa minimizirajo izgubo mišične mase. sirotka pa kazein v prahu sta skoraj nuja, tukej ne more noben nabijat o tem kako je to samo za "fitneserje"

Pri štirinajstih letih, kolikor jih ima fant, ne rabi nobenih umetnih dodatkov. Verjetno brez razloga ne piše, da naj se teh dodatkov ne poslužujejo mlajši od 18 let brez zdravniškega nadzora.



Seveda ne rabi. Mimogrede, kazein ni ok, probal, mi ni bil ok, iz večih virov slišal, da whey all the way. Beljakovinskih dodatkov NE potrebuješ nujno niti potem, marsikaj olajšajo in pospešijo, ampak le če resno pumpaš železo, drugače je brez veze. Pri 14 pa je več razlogov proti kot za.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

m0LN4r ::

Če si s kmetije pa si delaven lahko začneš malo bolj strogo. Pol ure okol bajte ni velik je pa bolš kot nč. Jaz sem pri tvojih letih, cepal po pol dneva, nosil vreče krompirja v klet, bale dvigoval, nosil brento itd.

Pol pa deli tak. Ugotovi svoje sposobnosti.

Vsak dan pejt tečt in si izmeri koliko lahk pretečeš v prvi rundi ta čas si zapomni in ga probaj vsak teden izboljšat vsaj za malenkost. Potem pa maš lahko mal sprehoda in tečeš naprej. Da bo vsaj vseskup mal trajalo.
Po teku pejt v sobo pa delaj izmenično sklece, počepe, trebušnjake mešano po 10. Ta cikel pa ponovi vsaj 3x. Kako kero vajo naredit imaš youtube pa ne kompliciraj.

Če mate doma kako štango za katero se lahko primeš se dviguj. Tudi če se boš lahko samo enkrat. (Frendu smo celo pomagal, ko se je prvič dvigoval, ker se ni mogel nobenkrat. Zdaj pa se dvigne brez problema.)

Probaj prit do 1-2 uri mešanega gibanja cel dan + delo doma.

Ko boš to prakticiral vsak dan od pondelka do petka ne glede na to kaj delate doma. V soboto in nedeljo ne rabš tega delat.

Če boš pa šel v srednjo šolo se vpiši v nek šport in ga treniraj pa ne zaradi rezultata, ampak samo to da se gibaš. Probaj na letnem testiranju bit boljši od sošolcev vsako leto. Najdi si sošolce, ki bi šli stabo tečt in telovadit itd. Boljše vzdušje.

Ko boš dosegel 1-2 uri gibanja na dan. Ponavljaj to kake 2-3 mesce in bošshujšal. Na kile pa ne glej vsak dan. Mogoče boš zaradi gibanja postal še bolj lačen. Probaj se malo kontrolirat.

Ko boš dosegel mejo in z gibanjem več nebojo šli dol kg pa še malo porihtaj hrano. Do takrat ne rabiš o tem razmišljat razen, če imaš zelo slabe prehranjevalne navade.

In še eno za motivacijo. Bolj ko boš strog z sabo bolj boš na koncu zadovoljen z rezultatom.

Za sebe ti povem, ko smo imeli testiranje sem bil v 1. in 2. letniku med slabšimi. Nato sem si pošlihtal stvari v glavi pa sem bil v 3. in 4. en izmed najboljših. Poleti pa sem hodil v šolo s kolesom (50 minut vožnje v eno smer). Pa še na atletiko sm hodil zadnje leto.

Pozimi, sem pa med tem ko sem čakal bus hodil tu pa tam v fitnes. Ker včasih sem čakal bus po 2 uri.

Zdaj mi je šport neki samoumevnega in ga obožujem. Pa se splačalo se je. Bolše se počutim. Veliko lažje pomagam doma, če je treba kaj težjega premaknit itd.

Če rabiš konkretne nasvete mi piši na ZS.

In dodal bi še izogibaj se internetu, raznim modnim nišam, naseravanju od raznih dietah itd. Poslušaj ljudi, ki so dali to čez in poskusili stvari na sebi in jim je uspelo. Ostale ne jemat resno.

Dodatke maš čas jest, ko boš več kot 18 in se boš ukvarjal sčim profesionalno. Do takrat pa zelenjava (vitamini), meso tuna skuta (beljakovine). Ostalo pa po potrebi. Pij pa večinoma vodo al čaje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

7982884e ::

Avenger je izjavil:

Seveda ne rabi. Mimogrede, kazein ni ok, probal, mi ni bil ok, iz večih virov slišal, da whey all the way. Beljakovinskih dodatkov NE potrebuješ nujno niti potem, marsikaj olajšajo in pospešijo, ampak le če resno pumpaš železo, drugače je brez veze. Pri 14 pa je več razlogov proti kot za.
sej napisal sem na splošno ker verjetno je troll. če je 14 let star in je debel, naj manj je, bo itak v puberteti zrasel v par letih.

in kako to misliš "kazein ni ok"? pa kako misliš "probal, mi ni bil ok"? kazein je mlečna beljakovina ki se v nasprotju s sirotko sprošča dlje časa, z njim ni nič narobe. se pa slabše meša z vodo pa okus mi je pri wheyu osebno boljši.

M.B. ::

To kar piše v Brain over Brawn drži, al je bulšit?

So tud ideje not da je pametno 5 obrokov na dan ko pa zjutraj nič kaj pametnega pa zvečer na polno.
Pa ideje za vaje. Da naj bi delal sklece pull upe pa počepe, ker pri tem največ mišic sodeluje.

Dieting vs. Exercise for Weight Loss. Wight loss predictor (applet ki pove kolko moraš zmanjšat vnos kalorij da se bo teža zmanjšala) Model zna razložit samo 60% sprememb med ljudmi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

m0LN4r ::

Večja ko je mišiča več kalorij porabi. Posledično največ kalorij porabijo stegna, saj se tam skriva največja mišica. Pravtako velja, če delata počepe lažji in težji človek (če predpostavimo da je težji z več mišicami). Teoretično bo težji porabil za isto število počepov več kalorij, saj premika večjo mišico in dviguje večjo težo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

flameir ::

K sm ze vidu to temo, mam pa se jst dve vprasanji:
ze ene 3 mesce delam trebusnake in se komajda vidjo 6packi, morm ornk napet. kar se tice moci trebuha, me lahko zdej bratranc (20let) z vso mocjo udar v trebuh, pa me bom udarc zdrzu. tko da ugotavljam, da mam verjetno tud jst neko plast mascobe na seb al kaj? :)
star sem 17 let, na burek grem mogoce 1x na mesec, pijem samo vodo in domaci jabolcni sok, ki.ni dodatno sladkan, kruh jem samo zjutraj en kos, po treningih jem skuto, nogomet igram 2x tedensko po 2uri, tecem dodatno ne, trebusnkov pa naredim 150, vcasih 180.
edino, kar bi bil lahko razlog morda je to, da vsak petek popijem precej alkohola (pivo, vino, vodka)? sam pol itak med vikendom igram nogomet.
no, torej ma kdo kak predlog?
drgac pa visok sm 180cm in tehtam 67-68kg.
drugo vprasanje se nanasa na skuto, zanima me, ce jo vsi jeste brez dodatkov, ker meni namrec ni prevec dobra in me zanima, ce kdo izmed vas kaj zmesa notri recimo? recimo sladkor ali pa marmelado?
hvala in lp :)

za avtorja teme pa zgolj povem, da sem pri 13letih tehtal 70kg imel pa 160cm, tako da vse se da, sam volja more bit. pa se babe si loh zbiras pol :P

Xserces ::

Če bi delal pravilne trebušnjake jih nikol ne narediš 180 v 1 seriji... drugace pa six packa nemore vsak met. Najprej pokuri maščobno oblogo in nehaj piti alkohol. če se neki silš trenirat potem to z alkoholom podreš. zlasti z žgano pijačo. Po fuzbalu , treningu pa lahko spiješ 1 pivo (1).

pjača ---> dehidracija

+ da se telo navadi na samo vajo in ni več napredka. Začni delat drugo vajo.

za skuto : Jst jo jem z indijskimi oreščki in malo jogurta. Jem pa nepasirano (v koščkih). pasirane ne spravim dol pa da se na glavo postavm. Drugače pa imam proteine.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Rias Gremory ::

@flameir
Črtaj alkohol, kakšen pir po treningu lahko (naj bi vseboval več mineralov kot voda).

Visok si približno toliko kot jaz in imaš manj kg, torej mislim, da si suh ko prekla. Ali se ti hitro pozna na kilah če veliko ješ?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

flameir ::

hm ja, bom probal zmanjsat...
sem precej suh ja.
in kaksni naj bi bili pravilni? :)

m0LN4r ::

Tak kot je xserces rekel. Pravilni trebušnjaki so zelo težki, ni bistvo samo da se čimprej dvigneš in čimvečkrat. Trebušne mišiče moraš stisnit in to krepko, da se razvijajo, to pa narediš z pravilno izvedbo. Pravilna je tista, katera se ti zdi najtežja in jo ne delaš.

Za lažjo predstavitev. Če boš z roko dvigoval 1kg po 180x boš mel manj koristi od tega kot če bi 20kg po 3x 10 recimo. Da se ti koža napne okoli trebušnih mišic moraš imet malo večje mišice grudice, ki napnejo kožo. Potem pa še maščoba.Probaj ne pit alkohola za kak mesec, da boš videl razliko. Zaradi alkohola dehidriraš, uničiš določene celice in še dehidriraš, nato pa telo nenormalno veže na sebe stvari (vodo) zaradi šoka. Alkohol ti pravtako vpliva na regeneracijo in proizvodnjo novih mišičnih celic.

Hmm pritrebušnjakih je bolj pomembo da skrčiš trebuh, se malce zviješ in nato dvigneš, ter čim manj pomagaš/mahaš z rokami. Če delaš tiste standardne trebušnje ko se hitro in ravno dviguješ ti jih lahko nardim 300 saj se tam z nogami dvigujem.

Skuto lahko ješ z jogurtom. Lahko pa probaš z sirupom. Jaz ponavad dam skuto v lonček, mleko zravn pa banano in zmiksam z paličnim pa eks. Mleka dam toliko da je dovolj tekoče recimo kot jogurt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

flameir ::

hvala.
mogoce obstaja kak video na youtube, ker jaz si ne predstavljam cist kako to zgleda? delam jih tako, kot nam je profesor rekel ze v prvem letniku. hitro in ne spustim se popolnoma do tal.

bluefish ::

Tisti šolski način je napačen, ker je bolj ko ne mišljen za športni karton, pri katerem se šteje število vaj v minuti.

Xserces ::

največji problem pri tem je da pjača in trening pač negre skupaj. :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m0LN4r ::

Za foro probaj to:


Delaj točno tako kot na video, skupi z videojem. Poročaj ali je lahko ali težko itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

flameir ::

Xserces je izjavil:

največji problem pri tem je da pjača in trening pač negre skupaj. :)


ampak recimo sosolc, s katerim skupaj hodmo vn, isto pije, pa ma izrazite 6packe, je pa res da on dela treninge ze cca 1 let. tud bratranc, ki ima sicer 20let, hodi ven in velikrat pije, pa ma fitnes postavo cist.

Rias Gremory ::

Jah nekaj je tudi v genih in verjetno tudi uporablja beljakovinske napitke in/ali kazein.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Xserces ::

začni delat celo telo in ne samo trebušnjakov. Da se ti napne koža. Če ne druzga ti zmeraj prov pride pri fizičnih delih :) sploh nevem če poznam kakšnega ki ima six pack ker dela samo trebušnjake. razen anoreksičnih kolegov ki ga imajo in mislijo da so body builderji XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

flameir ::

delam dvakrat po 30 skledc ter po 15 in 10 dvigov.

Looooooka ::

pri six packu je bolj point v mascobnih zalogah.ce se ukvarjas s sportom je velka moznost, da mas pod spehom misice. ce mas ozek pas mas mogoce 4pack ampak v glavnem...ce nisi couch potatoe misice spodaj so. zdej se moras pa sam vprasat ce ti je v interesu zgubit tok mascobe (pod 10 mm gube), da bojo trebusne vidne. ce nisi res nabildan oz genetsko obdarjen znas pri tem zgubit vodo in mascobo se povsod drugje...in potem zgledas kot vecina suhcev na plazi, ki se jim vidi "sixpack".
se pravi bos moral pravilno jest...dovolj omega 3 mascob...junk food ven...kompleksne OH-je(pa se to pred/po telovadbo).
Vecina ljudi se gre stradat in ven zmece vse mascobe(namesto, da bi jih dejansko povecala ampak pac zacela jest zdrave...z orescki in tako naprej).
V glavnem s sixpackom je se vec dela k stemi joskami v postu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Xserces ::

je tako. za six pack moraš res skos delat in pazit na vnos OH. kot je napisano v prejšnem postu (junk food) IN alkohol.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m0LN4r ::

Za paket šestic rabiš ornk dela in discipline, ter ornk časa vloženega. Ne bo šlo to z dans na jutri. Pa prehrano in trening bi mogu tut prilagodit sebi primerno...

Jst sem svoj sikspack iz 4. letnika zgubu v par mescih leta ko sm ga začel po maturi pit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Xserces ::

predvsem moraš vedet da ne dobiš tega iz danes na jutri. Če misliš drugače ti zmanka volje :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

alexa-lol ::

Spet najbolj pametujejo teoretični bodybuilderji... pač poglejte 16 letne mulce ki igrajo nogomet, košarko, rokomet, atletiko, plavajo.. katerkoli šport.. načeloma niso "debeli", imajo nizek odstotek maščobe.

To lahko dosežeš tudi s pravilno prehrano in vadbo... ne gre pa to v 1 mesecu.. vsak dan po malo in gre... težo načeloma še lahko zgubiš... 10 kg v dveh mesecih se da brez večjih težav... problem je pri estetiki, ko tista zadnja maščoba noče in noče iti stran... no tam pa pride zraven vztrajanje pri vadbi...

Primer... http://www.bodybuilding.com/fun/body-tr... Pred vadbo 17% maščobe... ima "joške".. sicer malo ampak ima... no potem se je spucal in jih nima več.

Rias Gremory ::

Kdor se loti maščob se lahko kasneje loti tudi HIIT treninga.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Xserces ::

Spet najbolj pametujejo teoretični bodybuilderji...
ok brihtol :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

M.B. ::

Samo HIIT je pol spet hudič. Ker cilj je da delaš na polno. Pol pa netreniran delaš na polno pa se 2 tedna gibat ne morš. Mogo bi pa 3x na tedn dela.

Sem delal HIIT sklece pa še nekaj. Sem mel prsne "mišice" vlke že po enkratni vadbi, samo da niso ble glih mišice samo oteklo je blo vse.

Kaki mesec 2 sem delal te vaje (NSFW) samo samo 1 serijo pa pol več nisem bil sposobn, pa če si s prave smeri pogledal so se recimo že mišice vidle :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Rias Gremory ::

No saj pravim, da kasneje. Torej mislim, da se mora oseba najprej ogreti in začet iz minimuma 1 in 2 mesec, potem pa začne stopnjevati, pri tem mu pa HIIT pomaga hitreje doseči cilj. Je pa tudi ključna prehrana pred in po takem treningu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Xserces ::

M.B tole je overkill za nekoga ki ne dela nič XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bajsibajsi ::

Ne potrebujes nikakrsnih praskov. Zlasti ne pri 14 letih. Zavedaj se, da si bajs! Zacni migat in bolj zdravo jest.

Looooooka ::

alexa-lol je izjavil:

Spet najbolj pametujejo teoretični bodybuilderji... pač poglejte 16 letne mulce ki igrajo nogomet, košarko, rokomet, atletiko, plavajo.. katerkoli šport.. načeloma niso "debeli", imajo nizek odstotek maščobe.

To lahko dosežeš tudi s pravilno prehrano in vadbo... ne gre pa to v 1 mesecu.. vsak dan po malo in gre... težo načeloma še lahko zgubiš... 10 kg v dveh mesecih se da brez večjih težav... problem je pri estetiki, ko tista zadnja maščoba noče in noče iti stran... no tam pa pride zraven vztrajanje pri vadbi...

Primer... http://www.bodybuilding.com/fun/body-tr... Pred vadbo 17% maščobe... ima "joške".. sicer malo ampak ima... no potem se je spucal in jih nima več.

no ko ze govoris o teoretikih.
ta tip ni mel josk. ta tip ni mel nicesar. to je dalec od visecih josk. dalec od tega o cemer se tle govori.
tok o "teoretikih".
btw...na slo-tech ne hodijo samo geeki. sploh se je pa ta tema ze malo izrodila, ker so res vsi zaceli s praski in dietami. nihce vec ne uposteva dejstva, da je fant star 14 let.

alexa-lol ::

 joške

joške



no to pa so... in un primer k sm ga jaz dal bi bil isti če bi mel še 10-15% maščobe... znižat raven maščobe na normalno raven potem se pa lahko pogovarjamo o kakšni bolezni oz. čemerkoli.

Za znižanje maščobe obstajajo dokaj natančna pravila... npr. bodybuildrji vseh vrst in tudi rekreativci jih uporabljajo z relativno velikim uspehom... sploh pa ta naš objekt noče 4% maščobe ampak zgubiti joške... to je priti na nekje 10% maščobe kar je bolj enostavno kot na 4%. Seveda rabiš čas, pravilno prehrano in vadbo ampak ni pa to nedosegljivo.

To o teoretičnih bodibilderjih sem rekel zato ker sem videl gor dokumentarec o neki študiji, da 12 min na dan izboljša tvoje fizične zmožnosti. Zboljša jih že ampak še vedno boš bil "skinny-fat", to je nič mišic (hipertrofija mišic) in recimo 10-15% maščobe...

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Ce ma ze "joske"...(tole je ze extrem)
 najmanjsa oblika problema

najmanjsa oblika problema



 mal hujsa oblika

mal hujsa oblika



V bistvu, ker je alexa-lol ze pejstu bodybuilding.com...tm majo milijon primerov. Ampak tist forum je tud zadnji forum, ki bi ga moram kdorkoli upostevati. Tam je vsak tretji post namenjen "pravilni" uporabi steroidov...katerih side efekt je ravno ginekomastija.
Ampak again...ce pustimo debate o dietah, praskih in vsem, kar se da zamenjat z normalno prehrano...s povisanjem mascobe se "josk" ne resi. Ker je ravno mascoba, ki jo je fasal zaradi zaradi povecanega estrogena napram testosteronu.
In ravno zaradi tega ima veliko sreco, da je star sele 14 let. Se pravi perfektna leta, kjer bo zaradi pubertete naslednjih par let telo na visku proizvodnje testostorona. Se pravi bo prisel zelo dalec ze s telovadbo in dejansko ne bo rabil nobenih praskov in dodatkov. Plus...fant se raste, kar pomeni, da bo s kombinacijo rasti in razvoja misic brez problema zafilal tisto "viseco kozo". Samo zacet mora pa bo.
Jst se na njegovem mestu ne bi sekiral glede wheya. Kreatina in podobnih stvari pa SPLOH ne rabi. Samo manj junk fooda in sladkarij...pa lepo sportat. Bo mel takoj boljse rezultate kot kdorkoli, ki se spravi na fitness po 18-20 letu starosti.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749130885 (92081) fosil
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222213 (20186) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827720 (24658) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037436 (27841) CleanPower
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618769 (11877) demon#666

Več podobnih tem