» »

Približni rezultat 3000+ Athlona

Približni rezultat 3000+ Athlona

«
1
2 3 4

Jure2k ::

Sem navil na 3000+ in stestiral. Verjetno bodo original 3000+ nekolko hitrejši, ampak ne preveč. Zraven sem dal pa še rezultate RAMa na 195MHz. Zalaufa se tudi na 200MHz, ampak se zaradi prenizke voltaže resetira. Z nižjo voltažo pa pridem maximalno do 3000+, z vodnim bo življenje lažje,...



Klemenn ::

kolk je to mhz? :\

Jure2k ::

2333MHz

In prej sem se zmotil ni 195MHz FSB ampa 193MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Alexius Heristalski ::

Sliko iz wcpuid-ja, prosim!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jure2k ::



Trenutno nima WCPUID, pa se mi ga ne da snemat, a je ta slika zadost?

Zoidberg ::

kateri procesor je to v originalu

Jure2k ::

2600+ T-Bred-B

morphling1 ::

Evo bom se jaz pristavil kako naj bi se odrezal vodno hlajen 2600+ tbred B :D





Bremza me ram, ki komaj dela na 200 s najbolj relaxed timingi. To je pri 2V
Zal pa se moram posloviti od tega procesorja, samo ni vrag da ne dobim enega 1800+ ter dosezem nekaj podobnega. :D

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Lepo, lepo Morphling! Svaka čast, moj se lahko skrije.
Kaj mislš, a bom mojga z vodnim lahko še kaj višji prteral al ne? Ma da dela na 2.1 V in 3500+!! >:D :))

Boky ::

Na katerih platah sta izvajala teste? morphling1 vidim, da imas slabsi memory bench kljub visjemu fsb-ju. Memorija ni bila nastavljena na najbolj agresivne timige?
Drugace pa Impresivno!!! :))

morphling1 ::

Epox 8k3a, ker del od 'najbolj relaxed timingi' ti ni jasen :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej morf a to maš ene stare rame k so 256mb modul oz a si un ram k sm ti ga zrihtu prodou? Kje si pa dobu tak procesor oz za kolk dnarja bi se ga dal dobit sam tko informativno glede 1800+ se pa nebi strinju:D moj negre čez 195*9 pa da se ubijem tud če voltažo povečam na 2.1V:| :( Tko da ce dobiš kkšnga 1800+ s hudim stepingom mi prosm sporoč.Aja kaj si pa naredu z unim k je bil 1600+ in si ga spravu res v višave tm nekje 1900mhz?Če ga še maš me poklič pa se zmenva ga rade vole uzamem:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jure2k ::

Jaz sem pa na Abit KD7 plati testeral. Kar lepo se vede mašinca.

rap3r ::

Jz mam to plato doma.Sicer je zadeva supr sam mi je žou da nima nforce2 gor!A jebi ga.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

rap3r, ne ram sem imel en drug, ta ki si mi ga zrihtal v tej plati ne deluje dobro. Ta proc sem dobil na test, za 1800+ se pa mislil tbred B, drugace lahko samo sanjas 2.5 GHz, ze s tem bo verjetno tezko, ker ne verjamem, da bodo na zacetku tako dobre serije kot recimo zadnje palomino da bodo sle vse prakticno enako visoko. Zarad nforca se pa na tvojem mestu ne bi sekiral, tvojo plato se da spravit skoraj na enake hitrosti, prednost nforca2 je najbolj fleksibilen bios, kar sem ga do zdaj videl, samo za res potegnit maximum, moras imet kake pc3500 module.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Kako to mislš fleksibiln bios?
Za tvoj prosc si mi pozabu odgovort:)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jure2k ::

Veliko nastavitev ima predvsem Memory timingov in tega. Poleg tega imaš pa lahko zaklenjen PCI/AGP, tako, da so mogoče visoke FSB frekvence.
Morph, a misliš, da bom lahko kej viši pršu z vodnim? Zanima me ker sploh ne vem več če ga čem narest :\ :'( .

morphling1 ::

rap3r, nimam ti kaj odgovarjat v zvezi s procom, ker ga zal ne prodajam :D
Fleksibilnen bios sem mislil zaradi ogromno nastavitev timingov ki gredo od 1 do 15, ceprav res pa je da nizje kot 2,5,2 tudi tu skoraj nimas kaj iskati, mogoce 4 za tras samo v vsakem primeru rabis zelo dober ram, zaklenes lahko agp bus na doloceno frekvenco med 50 in 99 , pci bus pa ne mores zaklenit je odvisen od fsb-ja direktno, nad 200 je verjetno deljitlj 6 ceprav zaenkrat tega se nihce ni potrdil.
Jure, nevem kako dober proc imas samo ce na zrak prides na okoli 2300 bi rekel da bos z vodo na 2500+ odvisno tudi od voltaze, z vodo si lahko bolj pogumen na tem podrocju;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

To sem hotu slišat. Verjetno bom res sestavu že to hlajenje enkrat (ga že 2 let nameravam;) ).
Voltažo mam na 1.9V

Buggy ::

Jure2k:A ni 1.9v za 0.13 micronca malo veliko? S kaksnim hladilnikom pa hladis to posast in kaksne temperature imas pod max load.

Jure2k ::

Ja precej velik je ja. Ampak ga bom tako al tako sam dan al pa dva, da se mal burn-in izvaja. Temperatura jedra je okol 70°C zunanja temperatura in temperatura southbridga pa 48°C in 55°C.

Morphling Mislim, da je PCI skos zaklenjen na 33MHz in je neodvisen od FSB. Mislim, da sem nekje prebral, da ima PCI samostojen clock generator, zato to nebi smel biti problem. Bom pa probal furat en prastar Seagatov disk na 200+ (kakšnih 210MHz).

Boky ::

morphling1 v bistvu me je zanimalo, kje tici vzrok za to, da imas ti kljub visjemu fsb-ju nizje rezultate pri memori test-u.

morphling1 ::

Jure mas kaksen konkreten link, kjer bi o tem govorili, ker na aoa forumih EpoxTech noce odgovorit na nobeno od teh vprasanj glede pci locka, jaz ne verjamem da obstaja, ker ce ne bi bila skoraj sigurno opcija nastavljanja po zelji, skoraj 100% je to odvisno direktno od fsb-ja ter deljitelja, ki recimo da na tej plati skoraj sigurno je 6 nad 200.
Boky sem ti ze odgovoril, nastavitve spomina so bile na najpocasnjesih moznih, tako da rezultat sploh ni slab, samo plata 8k3a in bios 2815 sta za moje pojme najboljsa kombinacija kar je obstajala na via cipovju, saj novemu nforcu posteno diha za ovratnik ce je znas nastavit. Samo nforce2 v kombinaciji s kakim 3500 ddr ramom je pa boljsa zadeva (pa tudi extremno draga) saj gres lahko s fsb-jem stabilno tudi cez 210 , ker na 8k3a (in tudi ostalih VIA platah) postaja od tam naprej problem s agp tearingom, ter kakimi drugimi napravami zaradi visokega agp in pci busa
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Pri vseh proizvajalcih nForce 2 plat je isto, nobeden ne daje nobenih izjav. Čudna reč je samo to, da ni še noben rekel, da mu disk ne deluje zarad visokega FSB/PCI. Vsi proizvajalci pa zagotavljajo, da PCI lock JE, in da naj folk se ne sekira, če ga ni v biosu za nastavljat.
Mogoče so pa na kak čuden način vse skupej zaklenil, jest nimam pojma. Jaz mam tak disk doma, ki sploh ne prebavlja visokih FSBjev, tako, da bom lahko iz prve roke povedal, ko bom kupil nForce 2 plato. Ampak morm vodno hlajenje prej skup spravt ;)

Boky ::

Ups, morphling1 se opravicujem, sem malce povrsno prebral tvoj prvi post!

planetparty ::

XP 2400+ @ 2304MHz. Kateri XP dela s to frekvenco? 3000+?


AMD 2400+ @ 2304MHz, TR AX-7+, Antec Blou led ventilator, Epox 8brda+ (NForce2), 256 DDR 400MHz cl2.5, Leadtek Winfast geforce 4 MX 440, Samsung 24x CDRW, Pioneer 116 DVD, Wd 80GB 7200rpm ata 100, Samsung 755DFX

Jure2k ::

2600+ @ 2335MHz zračno

planetparty ::

saj jaz tudi zračno:\


AMD 2400+ @ 2304MHz, TR AX-7+, Antec Blou led ventilator, Epox 8brda+ (NForce2), 256 DDR 400MHz cl2.5, Leadtek Winfast geforce 4 MX 440, Samsung 24x CDRW, Pioneer 116 DVD, Wd 80GB 7200rpm ata 100, Samsung 755DFX

morphling1 ::

Saj ni treba biti doktor da to izračunaš.
Kot prvo gledaš FSB če gledaš rating za 133 MHz procesorje je potem
2600+ 2133MHz nato ti pa vsakih 66 MHz da 100+ torej
2200 MHz 2700+
2266 MHz 2800+
2333 Mhz 2900+
2400 Mhz 3000+

Če je pa procesor 166 Mhz je pa rating malo premaknjen navzdol
2083 Mhz 2600+
2166 Mhz 2700+
2250 Mhz 2800+
2333 Mhz 2900+
2417 Mhz 3000+

Kot vidiš 133 MHz potem hitreje narašča po + ratingu, kar je seveda narobe in v bistvu moraš gledat samo 166 MHz fsb , ker 133 Mhz bo verjetno 2600+ zadnji procesor od AMD- ja na tem FSB-ju.
Sicer pa nek kvazi + rating ti izračuna tudi SiSoft Sandra , če daš cpu benchmark (model number- estimated) , performance rating je pa vezan mislim da še na original pentium.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Keri hudi kompi se pojavlajo zadnje čase tle na s-t...

Kar neki se dogaja..dost zanimivo:D

Svaka vam čast fantje, so kar impresivni tile OC, sicer me bolj ganejo cheap@excelent zadeve ala morphling1 and me ampk tud tile 100KSIT proci vidim da trgajo...

Bo treba it po enga 1700+ zame:) Tbread 1700+:D

morphling1 ::

Jep , jaz čakam na 1800+ B , samo tega ne bo v Slo pred novim letom...
Čeprav bi pa rad sprobal tega tbred A 1700+. Heh mogoče ga bom pa dobil iz reklamacije Mlacoma namesto palominota, ko tako mečkajo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Kokr js berem tuje forume je moj proc že zbran in to je 1700+ in ne 1800+. Nevem nekako so se zmeri slabo navijali že v Palomino cajtih zj so pa nekje enaki. Sam kar sem videl od 1700+ in pravega steppinga je meni že ogromno in to mislim take številke kot so 2200mhz zračno ipd...

Zdajle sem klical enga tipa, tko da zvečer bom mogoče vedel kakšno je stanje po slo trgovinah, trenutno sploh nevem če jih majo, fora je pa tudi da v sloveniji trgovci sploh vedli naujo a prodajajo Tbread-e al Palominote..to se da izkoristit:D

ferdo ::

Malecky:
:D daj nam najdi takega prodajalca:)

u Mlacomu vedo kaj prodajajo:P kr sm se bau da bodo mene kej nategnil, pa me niso, so mi dal 0.13 Tbred 1700+ tko kot sm reku.
mogoče če bi biu tiho bi me nategnil, samo nevrjamem, pejt probat:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Malecky ::

Nam js šu v Mlacoma! Kvaj stabo! Bi moral na celem svetu zmankat hardware-a da bi šu še kdaj v tisto štacuno... še arctic silver dobim drugje..nikollli ke...

Ja če si že dobil Tbread procesor pol jih jaz lahko začnem dobavljat sam nevem kako se bodo navijali pa kaj lahko obljubim za naprej testirane:) Odklelje pa zdaj malenkost:O škoda zame:\

Za kakšno ceno so ti ga paa dali? Jutri zvem za proce pol pa bomo malo zbirali steppinge:D

ps... zdaj sem mal počital s5 (nimam veliko cajta) pa vidim da so 1700+ res še A verzije jedra...sam morajo bit prekleto dobre še skoz da pridejo na 2100mhz in več zračno.. Bomo kupil enga pa je:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

ferdo ::

če lahko vse stepinge prečekeraš bi lahk tut cenik pr mlakomu:D
dal so mi ga za 18600sit 1700+ tbred A ki ga laufan zdej na 1900MHz "2300+"150fsb zarad preslabih ramov mam pa 8RDA+ plato. s tem 1700+ komot pridem na 2400+ in več.
bolši rami in bolše hlajenje rabm.
zračno hlajenje zalman CNPS6000Cu
v prihodnje bom nabavu bolše rame, te so že večko eno leto stari, ampak še uporabni.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Hmm 2100 na zrak, sej možno je da so zadnje tbred A serije tako dobre, ker takoj ko je ven prišlo to jedro so na nekaterih straneh tudi presegli 2 GHz na zrak, samo večina se je pa gibala med 1.8 in 1,9GHz. Tbred B z nižjimi frekvencami pomoje ne bo še kak mesec pri nas. Ej a ti slučajno veš a pri tbred A v 3dmarku napiše unknown cpu, tako kot pri tbred B, Ferdo ti lahko poveš iz prve roke, dej nared en bench ter uploadaj rezultat na ORB potem mi pa pokaži link. Ker če je unknown potem ga ne bom vzel, hočem v axp kategoriji priti višje, novi tbredi so pa za zdaj zmešani med vsemi rezultati in se jih ne da najti s sortiranjem.
Malecky, je tu sploh kak poseben stepping al so to več al manj vsi enaki ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::




3D mark system info:

Manufacturer: AMD
Family: unknown
Internal Clock: 1.86GHz
Internal Clock Maximum: 1.86GHz
External Clock: 152MHz
Socket Designation: Socket A
Type: Central
Upgrade: ZIF Socket
Capabilities: MMX, CMov, RDTSC, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE
Version: Model 8, Stepping 0
CPUID: 0x00000680


tole mi izpiše.....
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Damn, ne spozna ga pravilno, ah saj bo kmal zunaj nov 3dmark :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja pri 2400+ novih sem zadnjič opazil AUIHB, na večih straneh sem potlej opazil da so res naj naj za tbread B proce. Problem je da neve m če so navoljo tudi pri 1800+ variantah.

drugače pa trenutno ne vem kater stepping bi bil res najboljši, vsi so več ali manj enaki. Pomoje bo sortiranje lažje z tedni vsaj zdajle na začetku...recimo teden naprej od 45 bi moral biti že kr vredu ni važen kter stepping.

Če dobim res dober proc vam sporočim, ker potem lahko pokupimo še vse bratce (cel die istega steppinga, istega tedna sam številka proca se loči za 1).

jutri zvem za 1700 in 1800+ proce, če so na voljo bom kuj enega kupil.

morphling1 ::

Ja to mi je jasno. 1700 in 1800+ B naj bi se začel prihajajati na trg 11 dec. , to je uradno od AMD-ja, samo kot po napovedih naj bi bili širše dostopni šele po novem letu. Mogoče naletiš na kakega samo bi moral pregledat vsako paleto novih procesorjev, to pa vsaj jaz nimam možnosti. Drugače pa Ferdo ima recimo 47 teden, se pravi res zelo zelo svež procesor in se mu zelo dobro navija. Daj če boš kaj našel povej mogoče bo celo kak B vmes, saj veš kakšna je razlika a ne :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Vem kakšna je razlika, sam nevem kako jih kaj sortirajo, tolk vem da osebo s katero se pogovarjam da mi v Lj počekira ne ve oz ne zna ločit:) sicer mi bo vsake anomalije obširno predstavil jutri:))))

Ah kar AMD reče nkol ne drži. V sloveniji so ti proci pomešani med vsemi tko da noben ne ve kaj točno prodaja. Zaenkrat ne verjamem nič...dokler ne držim v roki in ne tlačim v mojo plato ne verjamem nič:D

ps... maš kakšne lepe slike primerov kako zgleda Tbred -a in kao -b? Da pošljem...

morphling1 ::

Najlažje je ločit 1700 in 1800+ po naročniški kodi na nalepki.
Tbred A je recimo AXDA 1700DLT3C
Tbred B pa AXDA 1700DUT3C

Razlika je med L in U tbred A delajo na 1.5V tbred B pa na 1.6V
Potem pa še po steppingu AIUGA je tbred A , AIUGB je pa tbred B.
Pa to da je tbred B nekaj kvadratnih mm večji :) samo to na oko ne bo noben ugotovil, najlažje je po naročniški kodi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

smilyxx ::

Morphling1: Do koliko bi lohk spravil Tbred B 2400+ s Corasirovim DDR400 512mb ramom in ABIT AT7 MAX2. Dobu bom pa Thermaltake SLK 800. Pa se kera DElta bi pasala na ta hladilnik?

Lp
Save water.
drink beer.

ferdo ::

zanimivo zanimivo.
zakaj nisem jaz dobiu 1700+ z oznako c=166
a je to pol B jedro al kaj?.

neki sm zabluzu:D :\
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Ja nevem boš moral sam sprobat a ne :D Taka vprašanja so brezvezna, lahko rečem 2.5G ali pa 2.1G pač odvisno , komponente so vrhunske tako da bi moralo kar iti, ampak na dober zrak se vrti tam okrog 2.4G . Kako misliš katera Delta, ja 80mm a ne :\ modelov pa ne poznam, ker me od ventov zanimajo bolj 120mm variante. Sicer pa tako in tako boš težko kaj izbiral pač 80mm Delta in to je to, saj so vse kvalitetne in glasne :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja sj...mislil sem sliko nalepke...Jedro je postalo odveč:)

Saj veš..slika pove 1000 besed...bom mu pa opisal.

ferdo ::

Malecky: dej ti meni povej, s čim ti povežeš zadni L3 mostiček. kero pasto uporabiš?
zgleda čist na EASY sm tisto pravo pasto rabim.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Malecky ::

Povežem z deffogerjem, sam se ne dobi več tistega ki ej bil meni zelo všeč tko da uporabljam eno prevodno barvo, ki sem jo kupil v AT. Pomoej boš dobil to v kaki elektro trgovini.

Zgleda easy...sam ma folk take probleme z odklenpanjem, da se sam smejim, sicer je za AXP že potrebno nekaj natančnosti in ene 5min za Tbread-a pa minutka pa je narejen...

hm... a bom še kj odklepal če spustim ceno na 1000SIT:)) Smeh:) sicer se pa normalnim uporabnikom ne splača kupit stekleničke laka za 3KSIt:)

drugače pa slišim oz berem, da so in bodo mostički prevlečeni z prozorno snovjo, akr bo otežilo odklep...upam na to:))

Komi čakam...to ni res, s5 kot en otrok čakam na odgovor pa upam da ma kšn dober proc zame...ah ja ta navijaška poptovanja:) s5 bo razna denarnica, s5 nam jedu da bom lohk mhz gledu:) lajf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

ferdo ::

sicer se pa normalnim uporabnikom ne splača kupit stekleničke laka za 3KSIt:)
in kaj je deffoger? kje je ta toporišič?>:D
dej ti ta lak opiši.
je to tist lak za nohte farbat?:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Hehe skoraj kot lak za nohte. To je srebrna prevodna barva za korekture na vezjih, dobiš jo v Conradu za 1500 sit .
Sicer pa če si pravi dedc potem prelotaš L1 mostičke :D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062537 (24960) GaS
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231593 (18420) OwcA
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024581 (16379) bodom
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544032 (3233) asPeteR
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535040 (4404) krucymucy

Več podobnih tem