» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
15 / 15
»
»»

Jaffa ::

Utilizing all the above options, we were able to take the 8RDA3+ to an astonishing 235MHz FSB as you can see from the screenshot above. The system booted fine into Windows and had no problems completing Quake3 Arena benchmarks, however 3D Mark would not complete. The system was perfectly stable and finished all benchmarks at 225MHz FSB. Although Epox does a good job by slapping a heatsink on the MCP, we feel some active cooling on the SPP might have helped us go a little higher.



Še link.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

asPeteR ::

Ja pr mlacomu jo dobijo naslednji teden ...(8RDA3+)
Sam, jaz epoxa ne bi vec kupi, ze dve plati sta mi crknili ... Zdej jaz mislim, da je Abitka NF7 v2.0 z ultra NF2 cipovjem, prava stvar.
EDINA prednost 8RDA3+ pred NF7 je da se lahko nastavi Vdd do 2V ...

WhiteWolf ::

ABITKA rev. 2.0 je res prava stvar! 8rda3+ nocem vec imet, ker sem na tem Jaffinem linku prebral in tud na AOAforumu, da uprablja slabsi zvocni procesor (C-media)! Nocem pa nobene plate vec modificirat, sedaj morm sam še prodat svojo! Mi lahka en napiše, za kolk bi jo lahka kaj prodal (dela na 218 z voltmodom)!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Točno za tolk, kolkr boš dobu zanjo! ...
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Ti kr kupi NF7-S v2.0 ker je super plata zvočni procesor pa ima hudo dober Nvidia Soundstorm in MCP-T pa še optični out. Jaz jo imam že 2 Dni.
Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Alexius Heristalski ::

8rda3+ ima slabši zvok:
Onboard sound, 6 channel CMedia C9739a Audio Supports Digital SPDIF and software AC-3
Nima MCP-Tja, ampak le MCP.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Clemento ::

DjTonic: Ma dober si mi ti da jo maz ze toooooooliko casa ;) Jst sem "bil" in bom
ce bom dobu garancijo s svojo plato epox 8rda+ povsem zadovoljen...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

_Dejan_ ::

jst sem z mojo 8rda(ne plus) tut zadovojen super plata za navijat dela pa mi do 235mhz Fsb-ja pri Vdd 1.7V drugač pa me samsungov ram zafrkava ker ne prenese nizkih timingov. Tko da tistih 250Mhz pa itak nobenmu pomoje ne dela. zvok pa mi kr dobr dela(mam stereo). Tko da bi mogu še un optični izhod sprobat mam pa inštalirane realtekove driverje. Super plata za mal dnarja.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

_Dejan_ ::

Aja gor pa je A3 northbridge in southbridge.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

mega_n00b:) ::

trenutno je tale plata absoluten bestbuy :
soltek 75FRNL2

moj odgovor zakaj :D

njok ::

mega_n00b:):

pogresam
1.9 V ..... [   ]
2.0 V ..... [  ]

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

mega_n00b:) ::

ja to res samo za 23.700 Sitov je enostavno 8-O

zile ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

rap3r ::

Zile ce se ne motm mamo to plato že v bofu...
cena pa neki čez 60000
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Opa to pa ne, gre za nforce2 plato z IDE raidom, SATA, AGP pro ter dvema 128 bitnima dimm podnožjema, to pa ni imela še nobena n2 plata do sedaj in zgleda da so kar pri Gigabytu dobro zastavili in naredili res pravo workstation nforce2 plato, tudi za zelo resno delo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaffa ::

Nima lukenj okol procesorja...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

TribesMan ::

Hudo se mi je zdel že čudno da Gigabyte ni imel NF2 plate v ponudbi. Tale zadeva pa seka, a ste vidl tist napis pod IDE / Floppy konektorji: Dual View/Dual LAN/Dual Power/Dual Channel DDR400 POŠTENO!!! Pa kakšen hladilnik z ventilatorjem ma na MOSFETih!! I think that we are talking about some serious OC buisness here!!! Cene raje ne vem pomojem bo dražja od Asus Deluxe.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no ja sam glede na asusko vsaj neki dubis za tak kes...dvomim pa da bo kej prida za OC, sej se nobena GB plata ni bla prevec navijaska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rap3r ::

Ja zajebu sm una palata k jo mamo je P4 plata.:8)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

podtalje ::

Mene pa zanima, kje bi pri nas v Sloveniji dobil plato

Soltek 75FRN2-L.


lp

rap3r ::

V bofu smo jih mel, sam...;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

podtalje, pitaj JAE

podtalje ::

No, sem jo dobil v JAE in zgleda, da so jih ravno dobili.

Bom poročal, kako se kaj obnese.

lp

rockeye ::

Da ne odpiram nove teme, mam namreč Epox 8rda+, pa me zanima, temperaturo česa kaže v BIOSu Sytem Temperature (chipseta, northbridge, southbridge?). V MBM mi kaže senzor1 40C (procesor), senzor2 26C(mogu bi bit chipset???), senzor3 39C(??Kaj ta kaže)

Thanks!;)

Aja. pa še nekaj! Enkrat je morphling1 govoril, da senzor kaže 10C manj, kot je v resnici v jedru (za proc), pa ne vem a je to fora 8rda al vse plate kažejo manj (logično bi blo, razen pri tistih platah, ki imajo tipalo na kabelčku in ga lahko porineš čisto blizu jedra)!8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rockeye ()

asPeteR ::

rockeye:

Pravilno logicno sklepas.

Teparatura sistema se pa meri nekje na plati ... Odvisno od proizvajalca do proizvajalca ...

8-)

rockeye ::

To se pravi temperatura sistema je nekje na plati, hmm saj se mi zdi, da sem nekje videl tipalo.

Samo še vedno mi je uganka kaj kaže senzor 3??
Pomoje NB, čeprav hladilnik je mlačen na otip, pa vdd voltaže nisem še dvigoval, sem jo raje odvil in bom postopoma po potrebi višal!

Saj vas ma dost 8rda (+), valjda kdo ve?

boštjan ::

Na strani tega programa MBM , bi moralo pisat kaj keri senzor meri

OwcA ::

Še sedemstopetinosemdesetič, 8RDA ima le dva temperaturna senzorja, CPU in sistem. V MBM sta to Winbond 2 in 3, vsi ostali so "duhci". Imate le to nesrečo, da kažejo neko možno vrednost, pri meni naprimer kaže 137 C.
Mislim, da ima 8RDA kar dobro kompenzacijo temeperature procesorja. To se lepo vidi, če nastavite dovolj nizek prag za "warning temeprature" v BIOSu in potem gledate, pri kateri temperaturi (po MBM) se začne plošča pritoževati. Sistem za preprečevanje pregrevanja se namreč poslužuje notranje diode (da je ta sistem karseda učinkovit, je notranja dioda posvečena izključno njemu).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Malecky ::

pri meni naprimer kaže 137 C

Ufff owca teb se pa tole fajn pregreva:)) :D :\ 8-O Pr men je pa -47°C! :D

rockeye ::

Ok! Potem po podatkih na MBM strani bi moral Winbond 2 kazat temp proca(pri meni 26C), Winbond 3 pa case temp(pri men 40C). Kje je pol tuki logika!

Poleg tega mi kaže v Biosu CPU temp 40C, system temp pa 39C, kaj to pol pomen. Ne more bit case temp!

Men ni nič jasno, prosim da mi en to razloži!

boštjan ::

ti si senzor za system in proc zamenjo pri MBM nastavitvah,po moje

rockeye ::

No ja sej vem, da lahko zamenjam, da mi senzor 3 pri MBM kaže Winbond 2 senzor, ampak to še vedno ne reši problema prikaza v BIOSu!

OwcA ::

@rockeye: MBM ti nejverjetnej "prav" kaže, ampak pozabljaš na to, da imajo vsi novejši Windowsi ugrajeno idleing rutino ("softwaresko hlajenje"), zato je temepratura nižja kot v BIOSu. Res pa je, da imaš zelo velik razkorak, nekaj ima pri tem tudi kompenzacija, ki verjetno ni enako dobra na celotnem intervalu. Najlažje ugotoviš katera je katera, tako da procesor pošteno obremeniš in pogledaš katera je narasla.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381545 (1043) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329035 (5498) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995495 (3742) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462032 (1333) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544087 (3288) asPeteR

Več podobnih tem