» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
34 / 34
»
»»

bodom ::

f*** ej...kaksna razlika je sedaj ko je zunej vrocina, pa se mi je tud soba posteno ogrela na okoli 26°C.
prej sm mel procesor zmer pod 40°C, zdej mi pa cez dan na idle doseze skor 50°C8-O
se ze bojim kakega vrocinskega vala...proca pa odvit tud nocem...za vodno pa ni dnarja, joooj:'(

kako se vam drugim kaj temperature obnasajo?

LP

njok ::

Tudi pri vodnem se temperature dvignejo. Jaz sem ventilator na radiatorju iz 5 dal na 7V. Temperature so narasle do 5°.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

AtaStrumf ::

Poleti mora marsikdo malo odvit mašino ker se temperatura zraka kar močno dvigne. No pri meni je bila centralna že pozimi tako močna da sploh ni kake velike razlike. Mogoče je sedaj celo malo hladneje :D.

_Dejan_ ::

men so narasle za približno 3C na full load mam pa vodno
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

frenk ::

jest mam tud vodno pa je za ene par stopinj višji zdej

Urajmal ::

Dejte mal povedat fantje, če je kdo navijal amd-a 2400+(2GHz) in če, povejte kako se je obneslo, s čem ga hladite in kakšen stepping mate.

AtaStrumf ::

2400+ je bil dolgo časa predrag, sedaj pa ko je AMD opustil politiko pariranja Intelovim cenam, pa je prišel v bolj normalne cene, a posledica je da med nami ni veliko izkušenj s temi procesorji. Načeloma so isti kot 2100+ AIUHB-ji, morda malo boljši. Če ga kdo ima naj le pove kako se obnese.

DjTonic ::

Kolega ma XP 2400+ vendar ga ni mogel naviti za kaj prida ker nima vredu plate, je zatrjeval. Ko ga je navil na 2.1Ghz njegov sistem ni bil več stabilen tudi 3DMark 2001SE se mu je zrušil, itd. Povišanje voltaže ni pomagalo. Pri meni je pa deloval na 2,2Ghz normalno. Drugače pa so izkušnje drugih navijalcev kar podobne tistemu XP-ju 2100+ AIUHB kot je že povedal AtaStrumf. ;)

Urajmal ::

A ma kdo kakšen stepping? Bil sem v Comtronu, kjer so meli en par procov kr tko razstavljenih pa so meli tudi athlona 2400+, ki je bil neke DKV3C serije :\

Še mogoče cena: 25k pa neki malga :D

AtaStrumf ::

To kar si ti napisal (DKV3C) ni stepping ampak je oznaka za procesor in je čist normalna za vsak 2400+. Najbrš te moti ker ni DLT3C, ampak to je logično ker ima višjo privzeto napetost zato ni L-ja (1,5V) ampak K(1,65V) in nižjo maksimalno dovoljeno temperaturo, ki ni 90 (T) ampak 85 (V) stopinj celzija. Dxx3C je pa isto. Stepping je AIUHB ali pa JIUHB, ipd Bartoni imajo pa npr. AQUCA itd.

Urajmal ::

My mistake... nisem mislil na stepping proca ampak sam kaj bi naj DKV3C pomenil. Jasno, da sem moral vprašati saj sem vedel da z novimi frekvencami pridejo tudi nove oznake procov. Tnx za pojasnilo AtaStrumf :D

DjTonic ::

Tad3j v Comtronu v MB imajo razstavljenih kar nekaj procesorjev vendar ima Athlon XP 2100 steping AIUHB
2200+ RIUGA (star steping še iz leta 2002)
2400+ AIUHB
Za Bartona pa nisem videl saj so imeli 2 Box različici.

Cuoresportivo ::

eno vprašanje: imam plato a7v600 in amd athlon tbred b 2100. naredil sem unlock ono z žičko v socket. Po tem mi je začelo v biosu pri izbiri cpu-ja(manual, 1300,1733, 2167, ....) kazat samo od 500 mhz dalje do 1000 mhz. Pa ko hočem dat na prvzeto, to je, 130fsb *13, se mašina noče zalaufat. v čem je fora? ali ima ta plata že avtomatsko odklenjen multiplier?
lep pozdrav(best regards)

Dr_M ::

plata ne more met odklenjenega mnozilnika...lohk ga ma samo procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

2100 ne rabiš nič unlockat ker je že unlockan. Tisto žičko kar lepo odstrani. Lahko, da boš imel probleme ker zaradi 4-bitnega kodiranja delajo samo množilniki do 12,5 ali nad 13 in 2100 je eden tistih ki dela samo nad 13, razen na nForce II platah k plata to nekako zaobide. Mogoče tudi KT600 lahko to naredi, samo ne vem. Boš moral mal probat kateri množilniki delajo. Če zgleda da bolj naključno pol je najbrš plata mal defektna. Lahko probaš kak nov BIOS gor fliknt.

Ne poznam te plate, samo iz imena predvidevam, da je KT600, tako da pomoje ne bi smel imeti problemov. Če ne delajo vsi množilniki in vsi FSB-ji (nad 13 oz. pod 12,5 ali kar vsi) je lahko tudi plata defektna. Tako je bila moja Epox 8RDA3+ (nForce II Ultra 400). Sem odobil novo pa zezajo neke druge kombinacije množilnika in FSB-ja :D pa 200FSB rabi povišanje Vdd-ja. Človk ne ve a bi se smejal al jokal. Samo ne grem še enkrat reklamirat, ker je bilo dober mesec čakanja kar dovolj. Zdaj me itak zezajo z napajalcem, tako da bom imel letos od 12-ih mesecev mojo mašinco aktivno samo 10. Pri tem mi gre kabelski internet za 9k/mesec lepo v P.M. Mah kaj bi govoril.

Zgodovina sprememb…

Cuoresportivo ::

ja maš. tole z reklamcijami zna bit jeba. hvala za odgovor, sem že odstranil. bom pa sprobal kak kaj deluje oz ne deluje. tnx.
lep pozdrav(best regards)

zlajmer17 ::

Mene zanima zakj ima mojprocesor 80 stopinj in kaj mi priporocate da kupim za to!!!!!!!!

Polje Vrednost
Lastnosti senzorja
Tip senzorja Winbond W83697HF (ISA 290h)
GPU Sensor Type Diode (NV-Diode)
Ime osnovne plošče ASRock P4V88 / P4VM8 / P4VM800
Chassis Intrusion Detected Ne

Temperature
Osnovna plošča 37 °C (99 °F)
Procesor 79 °C (174 °F)
GPU Diode 56 °C (133 °F)
WDC WD800BB-00JHA0 35 °C (95 °F)

Ventilatorji
Procesor 3125 RPM

Napetosti
CPU jedro 1.31 V
+3.3 V 3.25 V
+5 V 4.95 V
+12 V 11.36 V
+5 V Standby 4.78 V


;(



Tip procesorja Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)
Ime osnovne plošèe ASRock P4VM800 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Èipset osnovne plošèe VIA P4M800 Pro
Sistemski spomin 768 MB (DDR SDRAM)

Cuoresportivo ::

Preveri kondenzatorje ob podnožju za procesor na matični plošči. Na teh platah so se velikokrat napihnili. Možno pa je tudi , da senzor ne kaže pravilno vrednost.
lep pozdrav(best regards)

zlajmer17 ::

kaj so kondezatorji mi lahko malo opises

zlajmer17 ::

in se me zanima kje bi lahko dobil poceni ventilatorje
za hlajene v com shop sem gledal pa so 7 evro mi priporocate kaj drugega

zlajmer17 ::

in se se mi ugasa racunalnik vcasih ko hocem igrat igrice!!!!!!!!!!!!!!!

PROSIM ZA POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dolenc ::

zlajmer17 ::

Jaz sem zdej nekaj naredi v biosu se sam ne wem kaj in takoj se mije zmanjsala teparatura zakj
Polje Vrednost
Lastnosti senzorja
Tip senzorja Winbond W83697HF (ISA 290h)
GPU Sensor Type Diode (NV-Diode)
Ime osnovne plošče ASRock P4V88 / P4VM8 / P4VM800
Chassis Intrusion Detected Ne

Temperature
Osnovna plošča 37 °C (99 °F)
Procesor 71 °C (160 °F)
GPU Diode 57 °C (135 °F)
WDC WD800BB-00JHA0 35 °C (95 °F)

Ventilatorji
Procesor 2596 RPM

Napetosti
CPU jedro 1.26 V
+3.3 V 3.28 V
+5 V 4.95 V
+12 V 11.56 V
+5 V Standby 4.85 V

dolenc ::

Iz tega kar si podal, si zmanšal napetost procesorju zato je malo hladnejši.


Drugače pa ti ne rabiš nič kupovat drugih stvari, samo dej stran hladilnik, pa ga dodobra spihaj, k je najbrš tolk praha gor se se hladilnika ne vidi, pa spucaj procesor in nanovo namaži pasto. Zlo pogost pojav pri sistemih, ki dolgo niso bli odprti...

Pa če ti plata prav kaže napetosti (čeprov dvomim) imaš tudi bolj švoh napajalc in se ti lahko zaradi tega resetira.

Cuoresportivo ::

@zlajmer17:

Kondezator je:

RAZLAGA


Zgleda pa takole (obkroženo na sliki so kondenzatorji, ki jih preveri, če so napihnjeni, malo rjavkasti na vrhu):




Obvezno pa spihaj hlajenje, ki je lahko tudi možen vzrok za ugašanje računalnika, saj se v tem primeru pregreva procesor.
lep pozdrav(best regards)

zlajmer17 ::

mene sedaj zanimam kako da dam dol prosesor!! da ga lahko ocistim sem ga hotu dat dol pa ni slo a napajalnik pa ima 350w

Tarzan ::

Ga sploh ne dajaj dol. Odpri računalnik, nesi ga na balkon, ali nekam, da ne boš s prahom "zagiftal" celotnega stanovanja in spihaj notranjost. Pihaš sicer lahko z usti, pazi samo, da ne boš popljuval kakega vitalnega dela, boljša rešitev pa je, če imaš možnost, da uporabiš sesalec, ki omogoča tudi izpihovanje. Kompresor toplo odsvetujem, ker bi pomenil za računalnik skoraj gotovo smrt.

Preveri, koliko prahu se je nabralo med rebri hladilnika na procesorju. To je tista zadeva, ki ima na vrhu ventilator. ;) Sem noter lahko brez strahu pihneš z usti, tudi če vse popljuvaš, škode ne bo. >:D

zlajmer17 ::

Kaj morem vzet to pasto za hlajenje procesorja promi powejte mi
hvala!!!!!!!!!!! http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

zlajmer17 ::

mene zanima kako namontirat ventilator na pc sem ga ze probal pa mi njekaj pise da ni v redu
mi lahko kdo pokaze z slikami plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz;(( ;(( ;(( velikost ventilatorja 120x120x25 mm maticna plosca Ime osnovne plošče ASRock P4VM800 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
VENTILATOR ZA OHISJE

Blinder ::

Pasta za boljso prevodnost toplote iz procesorja na hladilnik ni nujna. Meni jo je zmanjkalo :D in zdaj je ne uporabljam vec. Bo pa verjetno res, da je z pasto temperatura procesorja za nekaj stopinj nizja.

Komp lahko ocistis/spihas z kompresorjem, edino bodi malo pazljiv, da ga ne piha premocno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GaS ::

Ti blinder pa si talent. Kot bi rekel da dolocenih gibljivih mehanskih delov ne rabis podmazat.
««
34 / 34
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342696 (15480) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411900 (7665) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658573 (6298) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593389 (2828) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535040 (4404) krucymucy

Več podobnih tem