» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
14 / 15
»»

frenk ::

???? kuko, kolkr vem grejo usi negovi na 2100 pri 1.7V...dej ga mau kontaktirej...pa še reč mu nj pride na irca da boma seminarsko nardila:D

OwcA ::

@frenk, Dead Kennedy: em, zasebna sporočila...

@MALJUTKA: v BIOSu imaš višjo temperaturo zato, ker v Windowsih teče program, ki idle-a proc. kadar se le da (zloglasni HALT ukaz).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

no mene pa še kr zanima kuko veš kdaj ce uklop over current protection...:\

OwcA ::

@frenk: zanesljiv bo vedel le če bi meril ustrezne tokove, praktično pa se vidi po tem, da se računalnik pod obremenitvijo samodejno resetira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

moj se ugasne in ne resetira...al je to to:\

Jaffa ::

OVP, če se ti vgasne...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

MALJUTKA ::

Owca: Hvala za pojasnilo; sem že mislil, da imam kaksno čudno verzijo BIOS-a ali pa kaj drugega...

gamer ::

ma kdo že ta nov bios(17) za abitko rev1.2?
sm opazu da se sam kadar spreminjaš fsb kuj ko daš save&exit sej računalnik resetira pol pa pokaže tist "don't turn off...blabla" in se še enkrat resetira in zažene, pa če ni dost stabiln gre avtomatično na 100fsb tud kadar spreminjaš sam multi.
kakšne so še kej prednosti tega biosa?

Tradewind ::

Definitivno so popravili prejšnji bios, da sedaj najprej sproba plata, če so nastavitve vredu, šele potem pa ti posname bios. Glede drugih zadev pa sem opazil razlike v nastavitvah za fsb, da od 210 dalje lahko greš po 1, prej je bilo po 2 se mi zdi.
je pa res, da mi sedaj plata kaže 2 stopinji več v motherbordu, okolje kompeja v katerem je, pa je ostalo enako (temp.) mislim!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

frenk ::

Modifikacija, ki najbi odstranila problem OCP-ja, ne deluje...preizkušeno pred minuto:'(...a je še kdo ki se je tega lotu?:\

morphling1 ::

Ja, jaz sem to naredil že na začetku te teme, ko sem upal na povečanje stabilnosti pri višji voltaži, pa ni pomagalo. Pred ugašanjem pa pomaga samo hlajenje mosfetov in pll kontrolerja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

ja to mam zrihtan, sicer le pasivno...prst loh gor držim max sekundo ali dve...bom probou aktivno zrihtat

frenk ::

vrjatn bo pa treba kr vodno...a poj pravš da hlajenje res pomaga?:\

frenk ::

no zdj vidm da hlajenje pomaga:D...mi gor piha en 80mm vent in so dosežene napetosti višje...zdj je pa tle en drug problem...5V je padl na 4,73V pri Vcore=1.95V...pri Vcore=2V pa ob zagonu prime95 pade na 4.7V in računalnik se ugasne...al to pomen da je napajalc že za u smeti al je kj druzga:\...napajalnik je 420W chieftec in je kr ornk topu pa tud ornk toplo z nega piha>:D

p.s.:sm zdele vidu da tud na 4.7V pade...not good at all;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

OwcA ::

@morphling1:
Pred ugašanjem pa pomaga samo hlajenje mosfetov in pll kontrolerja

PLL? Kje pa je? Sem mislil, da je integriran v SPP.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

morphling1 ::

Ne sem narobe napisal, mislil sem IRU3055 to je pa napetostni regulator. Pač pll so imele VIA plate tam okoli mosfetov in sem avtomatsko pisal, nforce2 ga pa ima v SPPju. Sorry
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Zanima me kolk je loh narobe če 5V linija pade na 4.7V...al je to že možn za kšne napake al ne...al ket piše kašna so max odstopanja in ali lahko uveljavljam garancijo?

OwcA ::

@frenk: tolerirana odstopanja so večinoma +/-5%. Na garancijo ne bi računal, ni njihov problem, če ti preobremenjuješ napajalnik (poglej za koliko je deklarirana +5 V linija in malo zračunaj). Nizka +5 V lahko pripelje do nestabilnosti, saj vsi MOSFETi črpajo iz nje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

@Owca: sej ga ne preobremenjujem...napajalnik je chieftec 420W, tolk pa skor zih ne dobim iz mojga compa...zdj sm dojeu da je zgleda dlt3c proc problem...požre preveč toka:\

Clemento ::

Men je moji 8rda+ spickalo ram slote tko da sem zdej brez kompjutra...;(
...bom probal dobit garancijo...kako kaze kaj z novim beta 8rda+ biosom?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OwcA ::

@Clemento: glede beta BIOSa, zame je še vedno najboljši (omogoča najvišji FSB izmed BIOSov, ki imajo zaščito proti "iznakaženju") 3/5/3.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

WhiteWolf ::

MAtr sm jezn! Sm dal gor na mofeste prilimal(hladilnike), vendar ne morem zec vecjo napetost kot prej! dokler nisem imel voltmoda sem prisel do 1.875, sedaj pa ne morem imeti niti na 1.825! A je mozno, da se mofseti ne hladijo dobr, ker sem samo sekundno lepio gor dal?

OwcA ::

@WhiteWolf:
A je mozno, da se mofseti ne hladijo dobr, ker sem samo sekundno lepio gor dal?

Ja, nujno bi moral dati še termalno pasto.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

WhiteWolf ::

HM! Kaj mi je sedaj storiri? CE bom ze dol dobil hladilnike, mi ni jasno, kako bom sekundno lepilo z mofsetov spravu? Kaksna ideja?

Jaffa ::

WW: Ni finta mosfetov (oz. tud je), sam tebe po mojem nekaj drugaj ovira... Finta je v plošči sami (IMO). Sem imel čisto ist primer, bom ju3 kaj več napisal, se mi zdaj ne da...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

WhiteWolf ::

Matr sm jezn na to plato! Po vsej verjetnosti jo bmo prodal in nabavil abit nfs-7 rev. 2.0 in je ne bom nic modificiral, ker kokr zgleda te platke pridejo brez problema cez 220!

Zanima me, ce je tukaj popravljen problem, da ti zmanjka vhodov za zvok! Imam 5.1 sistem in tako vsaj pri Epox plati porabim vse tri audio izhode(vkljucno z mikrofonom, ki se premeni v centerm,,,)! Ali ima Abitka slucajno kaksen vhod(izhod) vec, ker si mislim v bliznji prihodnosti nabavit Tv-Tuner!

Aja, a ma abitka tut take probleme, da lahka brez modificiranja spravis CPU VOLTAGE sam do ene 1.85V?

Za kolk mente, da bi lahka pol prodal EPOX 8rda+ z voltmodom, ki deluje stabilno na 218?

frenk ::

WhiteWolf:abitka 2.0 ma 5 priklučkou na zvočni, glede cpu voltaže je pa pomoje problem pu useh platah:\

asPeteR ::

Pa kaksne probleme imate to z voltazami??

Jaz lahko spravim 8rda+ KOMOT na 2,24v CPU voltaze ...

WhiteWolf ::

Matr, ka si dobu kaksno srecno platko??

asPeteR ::

Hm, ne bi reku ...

Sem ze mel eno 8rda+ plato, k sej jo ze prodal pa je tud podpirala voltazo do konca (i.e. 2,2V)

Jaz ne razumem, kako lahko dela 8rda+ samo do 1,85V?? Al je cudn BIOS al kaj? Al se noce zbudit ce se vec nastavi??
Lahko je problem slabo gor dan hladilnik! Enkrat sem dal slabo gor hladilnik, pa me je tud tkole zezal ...

Edin Asuska ma v biosu do 1,85V pa mi ni bla vsec (nF2 plata) ...

Drugace pa Epox NF2 ali pa Abit NF2 plati rulzz.

Dans bom probal do koliko gre FSB tele moje platke ...

Vdd je ze 2V+.>:D

WhiteWolf ::

Kje naj bi bil hladilnik slabo dan gor? Na procesorju, na chipsetu,..?

asPeteR ::

Aja, valda, da na procu.

V glavnem mel sem V7+ pa sem ga dal enkrat slabo gor ... Potem pa nisem mogel ga nic navit in nic dvigovat voltaze (valda, k se je pa pregreval ...)

Mal pocekiri ...

WhiteWolf ::

To se ni za bat! Mam tud volcano 7+, pa brez skrbi da ga en bi dal narobe gor, stopinj pa mam zdaj tam na navitem na 2300 Mhz in 1.7 voltazi okol 45!

asPeteR ::

Ej, kaksen stepping ma mas?

WhiteWolf ::

Steping je zlo vredu, ker prej mi je brez problema delalo na 2400Mhz pri 1.825, sedaj mam 1.7V na 2300Mhz, drgac pri defaqult voltazi pa dela na 2200Mhz!
Mam pa AXDA2100dut3c 9415637270141 AIUHB 0302 MPMW

morphling1 ::

WW, po čem ti sklepaš da je plata kriva, glede cpu voltaže? Do 2V dela vsaka epox n2 plata brez težav, men se problemi začnejo pojavljat pri 2.05V Je pa problem 100% v plati ker sem imel isti proc v 8k3a na 2.15 V. Moraš se zavedat da nekateri tbredi niti slučajno ne marajo visokinh napetosti. Delajo super pri nižjih potem jih pa naenkrat samo zmanjka.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

ja res je moj dlt3c ni hotu čez 1.8V, zdej mam pa dut3c od maleckya pa gre na 2.2V BP...torej je bl proc kriu kokr pa kj druzga:\

...djte mi mau razložit kuko pomagajo dodatni kondenzatorji na plati...al bi pomagal tud na grafični?:\

WhiteWolf ::

To ze, sam a ni hecno, da mi je pred voltmodom procesor lepo delal na 1.825 in 2400Mhz, ko sem pa voltmod naredil, pa ne morem mev vec 1.825???? Tak da sedaj mam le 10.5 *218 pri 5,3,2,2 in 1.7V!

gamer ::

frenk: na plati dodatni kondenzatorij pomagajo tko, da zmanjšajo "motnje" mislm da uravnavajo napetost al neki tazga, da je bol stabilna... se mi zdi... no js si jih bom dau gor ker sm se z enmu pogovarju k je to naredu in je prdobu dodatnih 30 fsb... za na gafo pa ne vem... vrjetn tud kej, sej če se nemotm je to en tuki na slotech-u naredu na radeonu9100 pa je pol mal več naviu... ampak jih je dodau sam tm k jih je mal mankal...so bla prosta mesta

frenk ::

al kdo ve kam je to treba pršvasat?:\

gamer ::

na hrbtno stran plate al pa na mesto starih... sam zamenjaš stare z bolj kvalitetnimi novimi...
morjo pasat gor... isti premer bolše spesifikacije...

OwcA ::

Če ne veš zelo dobro kaj delaš in nisi ustrezno spreten s spajkalnikom boš z menjavo in/ali dodajanjem kondenzatorjev naredil precej več škode kot koristi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mega_n00b:) ::

fantje:D a je že od vas kdo sprobal novo Soltekovo Nforce 2 plato ?

podpira spreminjanje napetosti VDD v biosu...
seveda tudi vse drugo - vcore, vdimm, v agp...
pa se smart doc overheat protection ma :))

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Morph, WW: Po mojem je nekaj na plati to. Ker jaz sem za kolega kupil isto 8RDA+. Sprve sm naredo VDD mod, dam procesor not (1700+ ko DUT3C), dela vse normalno. FSB 220MHz... Pol sm pa za foro probal moj procesor dat gor (1800+ DLT3C), pa nism mogo voltaže dvignit više od 1,675 V !!! Kao, da voltaže sploh ni shrano in je pri npr. 2200MHz delal na default (1,5), kar je blo očitno preveč. 1,675 je pa špilalo čist brez problema. Pol pa spet vse narazen razmečem, sm mislo, za kolega bo tak dovolj tolko, ker tak procesor ni šel na več. In ko sem skup sestavil, je spet delalo normalno, probal spet moj proc dat not in je tud špilalo... Tak, da ne vem kaaj je to blo. Sam zgleda, da maš WW isti problem. 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

WhiteWolf ::

Presneto sranje! Kolk se lahko dobim za to plato ce je prodam? Voltmod, dela na 218, hladilniki na mofestih,... Sedaj dela lepo na 218*10.5 pri voltazi procesorja 1.7V!
Pa si bom nabavil abitko, ker jo rabim, ker nimam kam TV-Tunerja priklopit (zvoka)!

VASkO ::

WW pa kaj kompliciras s tem tunerom. Saj pa mas vhod AUX na plati pa ga tja priklopis. Le kabel si bos moral sam naredit. Mam sam enako porihtano pa spila. Na eni strani 3.5mm bananica, na drugi pa 4 pinski konektor za AUX vhod.

WhiteWolf ::

Vasko TNX!

Kaj pa kaj menite o plati 8RDA3+, ki jo majo pri Mlacomu in pride okol 35k!

Kaj je bols: 8rda3+ al abit nfs-7 rev 2.0

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

mene pa zanima če lahko Fsb stestiraš tudi tako da fsb procesorja daš recimo na 233mhz rama pa 200mhz. vem da je najbolje sinhrono sam jst mam en poden od rama pa ne dela višje kot 220mhzVdd mam pa na 1.7V original 1.6V pa zdej ko sem spremenu Vdd napetost ne pridem nič višje s fsb-jem.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jaffa ::

Dvomim, da se jo da že dobit pri Mlacomu. Po mojem je sam na ceniku.

Sicer pa je bil nekje en test te plošče (8rda3+) in piše da 225 FSB b/p laufa z default pasivnim hlajenjem, kolk se spomnim so tud pri 235 prišli v Winse, to je pa tud vse. Po mojem z kakšnim boljšim hladilnikom bi moglo kr bit.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

frenk ::

gamer:sj so na levi in desni strani mos-fetov, pa še uspod je en...če so vzporedno vezani(logičn bi blo), bi loh prspajkou kamrkol(seveda jih bom sam dodou in ne nadomestiu(to bi bla bedarija)), če pa niso vzporadno vezani pa ne vem kam...:\

OwcA:jah sm bol vešč kokr mislš(če ti popravilo 4x4 venta kj pomen:D )
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381541 (1039) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329015 (5478) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995488 (3735) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462029 (1330) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544073 (3274) asPeteR

Več podobnih tem