» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
4 / 15
»»

VASkO ::

saj verjamem, da bi eni sli tako dalec, da bi na koncu imeli sliko brez slike :), samo zato, da bi meli cim visji score

zato pa se mi 3dmark gnusi, ker vsi po svoje lahko dosti stvari nastavljajo pa test ni objektiven glede na hardware.

Tic ::

Jah.. al pa ce bi usi tako potweakali al pa ce tweakov nebi blo..

What a beautiful world this could be.. al kai je reku tist lui armstrong... >:D
persona civitas ;>

Fury ::

reku je what a wonderful world :)

morphling1 ::

Owca, ti je uspelo ? Sam sem se do sedaj zezal dajal ven pa not plato (ne ravno zabavno s tremi vodnimi bloki) in mi ni uspelo narediti. Trikrat sem vse preveril in vse kar dobim je FF na displayu in ne gre naprej. Potem sem voltmod odlotal in dela.
Pojma nimam tu je slikca.


med rumeno in plavo je 500 ohmov. Zdaj edino kar mi pade na pamet je to da rdeče (vr-zone rjava) ni potrebna in da mi zaradi tega ne dela

OVP sem tudi naredil samo sem čisto pozabil na njega, grem nastavit na 2.15V da vidm če štekne.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Clemento ::

*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

DJroky ::

Kje načrt tega moda morphling?

bodom ::

DJroki: hahahha:D

morphling1 ::

Mal nazaj sem dal link do moda.
Končno mi je uspelo sem šel še enkrat vse preverit in pomerit z multimetrom in je bilo vse ok tako da sem imel samo narobe nastavljene trimerje in to se moraš zezat se tem da ti laufa in meriš vddr in vbt napetosti ter jih nastaviš. Tako da imam po novem pri 2.77V ->3.1V pri 2.9 V pa 3.23V. Tako da sem happy camper.
Prvi test je pa tu: timingi 5,2,2, cas2 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Fury ::

wau >:D

mile ::

Jst bi tud to mel :)

Klemenn ::

morph, si pomislu kdaj, da bi se v krško preselu, polj bi meu dost štroma >:D

morphling1 ::

Juhej prebil 3700 mb/s , kako mi je ta nforce2 platka všeč, samo upam da je ne bo pobralo ob pretiranem obremenjevanju :)


Zdaj moram samo še pogruntat kaj je s tistim OVP, ker odstranitev tistega uporčka mi ni nič prinesla, še vedno ne morem dvigovat voltaže stabilno nad 2.025V
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

fsb? tajmingi? voltaze?

morphling1 ::

FSB točno 239, timingi 8,2,2 2.5 voltaža vdd 1.95V vddr 3.23V
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

morphling1: lepo, lepo...nimam besed. matr bi to imel:D
ma kter ram ze mas? al si ze dobu novga? odlicno ti gre tole, res da brez volt mod-ov nebi prsu tko dalec>:D

aja...btw...jst dobim 2923MB/s v sandri za ram. kako vem kolk je to dobro?

hvala,LP

Clemento ::

morphing1: kuuul!!!! Zakon! Zelo impresivno...ker ram je to da
dela na takih tajmingih in na 230+ fsbju?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Bwaze ::

Hm... Impresivno. Čez nekaj dni postanem (srečni ali nesrečni) lastnik 8RDA+ in me zanima, če priporočate kakšen dober link s članki o overclockanju pri tej plati. Za telebane pa to, sicer dokaj redno berem teste in tale forum, ampak rad bi imel nekje na enem kupu lepo navodila in opozorila in kakšne priporočene postopke... Da ne bom po nepotrebnem klel in na temle forumu potem pošiljal vprašanj, ki so bila že tisočkrat odgovorjena (pa saj takšnih je večina, verjetno tudi tole moje :)) ).

Malce me strašijo novice o težavah z bootanjem in podobne scene... Se takšne stvari dogajajo vsem in jih moram vzeti kratko malo v zakup pri navijanju, ali se to dogaja samo redkim nesrečnežem? In ali je možno reklamirati plato le zaradi nestabilnosti in težav pri minimalnem overclockanju?

Gejmer ::

Bwaze: Klik!
Nanda yo?

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

morphling1 ::

Owca si zmodal ? Jaz sem bil malo v zmoti, mislil sem namreč da ko sem imel nastavljeno na 3.1V pri 2.77V v biosu da mi s nastavitvijo na 2.9V skoči napetost, pa to ni res z modom zgleda vse povoziš tako da je samo tisto kar imaš nastavljeno, tako da sem si malo prej nastavil na 3.19V kar je max. pri meni.
Edino kar me moti je nestabilnost vezja pri več kot 2.025V ker na noben način ne morem stabilno čez to napetost, prime95 zmrzne v trenutku ko ga poženem, tako da to me ful matra, sem videl še en mod od Holicha preveden link zadnja slikca ti je kaj znano, zgleda kot voltmod z vcore
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

morph1: sem zmodal in dela, problem je le v tem, da zvišana napetost ni bila povšeči mojim Samsungom, ki so protestno zapustili bojišče. Zaenkrat životarim na 128 MB PC2100 no-name. čakajoč na Corsairje v JEA.

Tisto res zgleda kot vcore mod, samo vprašanje če bo kaj razlike, saj se bo le povod za zvišanje napetosti spremenil.

Si R678 le odstranil ali raje zamenjal? Meni se zdi bolša rešitev ga zamenjati z recimo 4,7K trimerjem in nato nastaviti prag, predvsem pa tako nimaš nekega nedefiniranega stanja na vhodu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fury ::

owca lol :) kako zivo si opisal skuritev rama :)

morphling1 ::

Ja R678 sem odstranil in ni bilo razlike, ker tisto pomaga samo pri ugašanju.
Zdajle sem opazil da mi v boot upu piše vdimm z rdečo in to celo 2.35V >:D
Potem grem pa gledat in mi multimeter kaže 3.07 V (2.77 bios) vbt pa polovico tega. Tako da to zgleda da vseeno deluje premikanje v biosu ker sem še enkrat nastavil na 2.9V v biosu in lepo skoči na ~3.18V. Nevem zakaj je bilo pa prej enako ne glede na spreminjanje, strange. Sploh pa čudno to da mi zdaj z rdečo piše vdimm 2.35V čeprav to ni, winbonda sem zgleda totalno zmešal :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

morphling1 pridi k meni za 1. majske počitnice živet. >:D Mi bos kej predlagu pa še 12km sem od jederske elektrarne tko da lahk kej zaberačiva tam. :D :D
Nanda yo?

Jackal ::

Mene pa zelo skrbi gretje southbridga na tej dami :D .

@Morphling1: V enem postu si omenjal da si mogu tri bloke vn dajat... A pol maš na southbrudgu tut vodno?

Zdaj mam napopana ena hladilna rebra gor, sem pa opažal prej ko jih ni blo, da je velikokrat, ko sem predvajal kako multimedijsko vsebino (beri: divx) :D :Dje kr naenkrat zmankalo zvoka. Pa 100% ni bil kriv film. Pa tut to sem opazil, da predno je vseskup utihnilo je bil zvok kr neki popačen -> razen v media playerju za windows. Tam je sam utihnalo. Pri drugih programih (BSplayer...) je blo pa slišat te anomalije.

Je mel mogoč podobne probleme s tem?

Sem pa opazil da zdaj dela ok ko je hlajen južni most. Svašta:\
Walking the way is something completely different than imagining the way.

rap3r ::

Men se tud to dogaja bom tud probu hladit južni most!Drgač pa morf govori o treh blokih na northbridgu na cpuju in gpuju:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Gejmer ::

Jz bi mel pa tri pumpe zaporedoma pa 4 bloke za southbriđ,northbriđ,gpu in cpu... :D
Nanda yo?

morphling1 ::

Ne vem kako je s plus vezijo, verjetno se bolj greje kot ne plus, ki jo imam sam. Jaz sem samo premaknil hladilnik iz NB na SB
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

Pasivno hlajenje je povsem dovolj tudi za MCP-T. Sam imam Zalmanov NB hladilno rebro (seveda pobrušeno in za AS podmazano) in nimam težav tudi pri dokaj visokem (228) FSBju.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Clemento ::

Uporabni linki za epoxovo 8rda+ plato:
8rdafaq
In pa govorimo ravno o segrevanju je tu en tip
posnel termalne slike komponent tako da lahko vidite kako se kaj greje, zanimive slike, seveda je plosca
spet 8rda+: burn....burn....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tomaz27 ::

Jaz mam pa tezavo ki je nikakor ne znam resit. Mam tudi to Asus a7n8x plato normalno verzijo in noter ram 333 mhz ki mi dela na 266 ker mam pac na sinhrono nastavljeno.
Procesor je xp2000 Tbread. Ko dam fsb na 166 mi sploh bootat ne gre, tak da me zanima kak naj iz rama spravim vun teh 333 mhz? A je boljse potem ce mi na 166 noce delat dat vsaj na 145 recimo? Na kolko bi pol ram delal(290 mhz?)??

hvala

Aja pa timinge sn probal dat full mile 8,3,3,3 pa vseeno ni delalo. Sedaj pa ko mam na 133 fsb pa mi dela z timingi 5,2,2,2. Pa voltazo sn dal na 2,8 od rama in 1,75 od procesorja.

Any ideas:)?

tnx

zile ::

Ouch 8-O

OwcA ::

@Lover22: znižaj množilnik, lahko da z dvigom FSBja na 166 enostavno preveč naviješ procesor.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fury ::

hude slike!

Bwaze ::

Hvala za link (8rda faq) :)) . Sem pomirjen.

Ampak tiste IR slike so pa hude. Kolega (dipl. elektroinžiner) mi je povedal, da se vsak tranzistor, ki deluje na temperaturi, ki je že samo 10 sopinj C višja od sobne, nepopravljivo kvari! Seveda to pač pomeni, da bo (pri zmernem gretju) namesto 30 let deloval le 20 ali celo "samo" 5 - ampak nekatere aparature se pač ne menjajo tako pogosto kot računalniške komponente in za štromarje je to problem. Ampak 60, 70 stopinj in več na čipu? Ojej. :(

P. S.: A je komu žal, da je zašel na kriva pota modanja in navijanja? Da je bil pred tem precej bolj miren in srečen državljan? He he... NOT!

Tomaz27 ::

Owca:

Aja sn pozabo napisat mnozilnik sn znizal na 10, iz 12,5 kar pomeni da je procesor na istem kot prej, 10 x 166 je 1667 mhz in ravno tolko tudi je 2000xp+.
Sej vcasih mi celo uspe v winse prit ampak prime95 mi javi napako po 5 skundah ce nea prej ze BSOD dobim.
Po vecini mi pravijo da bi naj bil slabi ram kriv ampak a ni 333mhz ram narejn zato da dela pri 166 fsb?

Hvala

Eddy ::

Živjo!

A je že kermu uspel naštimat oz. odpret Nvidia Audio settingse v nadzorni plošči (control desktop) na plati Abit NF7.

Ker me prov zanima kva so ušpičli inženirji pri Abitu...

LP!

OwcA ::

@Lover22: katero napako javi BSOD? Če je IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL je skoraj gotovo problem RAMa.
BIOS imaš seveda najnovejši...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fury ::

eddy ta plata nima soundstorm procesorja... tko da tistega ne bos pognal... lahko pa realtekove driverje nainstaliras in bos dobil ene cheap 5.1 zvoke

Tomaz27 ::

OwcA:

Bom sprobal se ne spomnim tocno kaj ze en BSOD msg sn dobo, zdaj pa ne morem na novo zagnat rac. ker si prenasam ene par stvari in ce resetiram padem vun iz ftpjev:)

Aja samo to mi ni jasno kak je lahko ram problem ce pa je 333 mhz ram. A ne pomeni pol
to da bi mogo na 166 delat cisto normalno ce je za tolko narjen? Sej ce dam jas fsb na 166 in ene normalne timinge je pol to to za kar je bil narjen. Al je tu v cem drugem fora?

Bios pa mam 1002 gor ja, sicer je 1002a vuni ampak pod novosti za 1002a pise da je samo senzor za temperaturo malo boljse narjen oz pac odcitavanje,..

Al bi mogo jas probat z kakim drugim biosom sn vido da se pojavljajo neke modificirane verzije ki jih ni na asusovi spletni strani. A je taksen bios pol boljsi?

Tnx

rap3r ::

Ej folk kdo od vas je dou na mosfhete hladilnike oz rebra gor?In kera oz kej dobu in če ma kdo kkšne slik?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

@Lover22: nekateri RAMi se "ne marajo" z določenimi ploščami, ali imaš možnost preizkusiti RAMe nekje drugje oz. uporabiti druge? Če RAMi nikjer ne bodo delali na 166 MHz lahko mirno poskusiš uveljaviti garancijo.
Si poskusil tud s kakšnim FSBjem okoli 166, npr 167 ali 163, včasih namreč kakšna vrrednost ne deloje dobro, vse okoliške pa.
Čigav je neuradni BIOS? Za ASUSove CUSL2 plošče so bili zelo dobri BIOSi nekega francoza (se mi zdi, da je imel nick theMad).
Po forumu asusboards.com si kaj gledal?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tomaz27 ::

OwcA:

Po vecini vidim da uporabljajo neki 1002uber al pa kere druge verzije Uber biosa. Nevem tocno kaj bi naj to pomenlo verjetno kak fanatik
malo modificiral bios in to je to:)). Bom probal malo se spilat z fsb-ji okoli 166 pa da vidimo kaj bo. Samo mi je full cudno da jas niti do 166 ne spravim sistema ko majo drugi ze brez problema fsb na 200 in vec. Kaj se mi splaca pol vseeno na recimo na 145 met fsb kjer je se stabilno al je pol kr boljse na 133 pustit?

tnx

Eddy ::

...Fury!

kere gonilnike pa morm inštalirat? A nj kr inštaliram najnovejše realtek gonilnike za zvok?

Fury ::

probaj.. nimam jest te plošče.. sem pa bral na abitovmu forumu

morphling1 ::

Eddy, vse kar rabiš instalirat so Nvidia driverji, recimo ver 2.0, nič drugegea.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

lower če maš 333 rame gor bi ti frekvenca rama morala delat BP na 166 in FSB na 133.če pa ti takoj butneš na 166/166 pa mogoče ti proc ne dovoli višje.

Fury ::

ja ne... ce bo NV driverje dal bo mel 2 zvocnika sound ker ma MPC ne MPC-T southbridge... in ne bo mogu niti odpret control panela in 0

rap3r ::

Ej morf si dobu moj mail?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Fury tud jaz mam samo MCP in nisem drugega instaliral, ampak jaz nimam nobenega nvidia control desktopa, ampak samo navaden ac97 codec nastavitve, v sound and audio devices. Posebnih gonilnikov za realtek ni ker to je vse v kompletu nvidia gonilnikov, saj sound še vedno producira south bridge samo da je softwerski po ac97 codecu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381545 (1043) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329035 (5498) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995495 (3742) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462032 (1333) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544087 (3288) asPeteR

Več podobnih tem