» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
31 / 34
»»

gamer ::

mlacom;(( ,bedaki;(( , za proc k mi je delu pol ure sm dau 20k;(( , sm ga nesu ke in so se neki pizdil da ni garancije pa to,... pol sm jih napizdil da se pač ne bom sprjaznu s tem da sm dau 20k za 30minut... in zdej so ga uzel na servis, da ga bojo nekam poslal??? mi sploh ni jasn kam... ampak so rekl da če bo pršu nazaj nov bom plaču 5k za poštnino... mislm da je to tist RMA fora al neki tazga... če pa ne pa pol 20k za novga ampak garant ga ne bom v malcomu nabavu, k se je treba 2ure tm pogajat pa jim razlagat da sploh ni možn da ti proc dela 30 minut... in pol so neki pizdil da sm ga pregreu ampak nej mi en pove kako se to loh zgodi na 1.75v pa volcanotam7+ na 6000rpm...
no ja bom vidu če bom dobu novga... SAM komi čakam da bo vse tko kt v EU da morjo dat nujn garancijo na komponente... pizda če bi mel garancijo bi že dobu novga...
drgač pa ugotavlam da mlacom sploh niso taki bedaki, vse se da zment, sam un grega al kaj je šef servisa je tok neumn da nemorš verjet... zdej že kr ene tri poznak k so kr kul in ne delajo problemov nikol...

drgač pa za stabilnost .... 1uro prime95 pa 3dmark pol poženeš, če gre 3dmark skos pa prime ne pokaže errorjev je stabiln pa če ga pol nevem s čem testiraš se ti nau sesu...

AtaStrumf ::

Jaffa čist odvisno kolk časa maš, kolk ti je pomembno, da zadeva laufa res stabilno in kolk rad gor pa dol kuler daješ (več krogov pomeni več inštalacij/odstranitev hladilnika - za nekatere velik problem) Za moje pojme si raje vzamem malo več časa pa da orenk stestiram kot pa 2 uri pa da pol na koncu ne vem kateri je res najboljši in morm še enkrat testirat al pa igrat loterijo.

V končni fazi mislim, da je še najboljša tista ideja o zgornji meji, torej 2,15 na 1,65-1,7-1,75V oz. 2,25 GHz na 1,75V in če dela karkoli od tega je kar dober(velja za 1700+ U Proce), če ne pa ni, tako da pol samo na tej eni nastavitvi testiraš pa zato tolk bolj. Velikokrat se splača kako igro pognati, saj zna bistveno hitreje sesut mašino kot pa Prime. 3D Mark pa ni dober za stabilnost, vsaj 2001 SE, ker je preveč uizi. Men dela 3D Mark (2001 in 2003) tudi na 2,25 GHz na 1,75V pa ga Prime usuje dobri (al slabi, sej sem že pozabil) urci.

Pa saj ne delaš tega vsak dan ane? No, z izjemo Malecky-ja :D.

@gamer: aaaaaa Mlacom, to so pa problemi ja. Škoda, se res ne splača tam kupovat, sam za procesor si pa človk res ne bi mislil, da bo kar crknu, samo se dogaja tudi to. Jaz vem, da so kolegu v Italiji, zamenjal brez težav, pa ga je po lastni krivdi skuru. Včasih se splača dal kakšnega jurja več, pa da veš da ne bo težav z reklamacijo. Megahit se mi zdi še kar dober kompromis. Majo dost dobro robo, mal dražje, samo vsaj garancija ni problem. Kakih diskov res ne kupvat v Mlacomu, ali pa drugih stvari ki rade crkujejo. Tud une Inno grafične baje rade crkujejo. Jebeš tistih par jurjev pa maš pol samo težave. Ni vredno.

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Ah gamer...se zgodi ti bo Fury povedu k je enga prmen kuplengga 1600+ skuru. Če se ne pozna nč se js že zaborim da novga dobim sam traja res kak teden pri AMD-ju. Intela pa dobiš kuj...

Mlacom je stara zgodba pa itak vsi vedo da se ne kupuje tam če ni nujno...vsak tam kupi le 1x pa konc. Lohk sam nisi imu sreče in je proc umrl..prebiti kontakti znotraj proca, lohk pa da se je malo bolj grel kot si si mislil.

Fury je imel V7+ in je bil škart kokr vem...uglavnem pri ene 60°C najmanj je delal enkrat pa samo crknil...ž

Atastrumf: Ja z tem imam pa velllliiiikoo izkušenj in mi je zrastla intuicija za zaznavanje meje:) Se spomnim ko je treba testirat 5KOM naenkrat ali celo več.. Moram pa potrkat na les da še nikoli nisem obkrušil nobenega proca zamenjal sem pa že ene 200x cooler pomoje. Skuril sem le eno žrtev za slo-tech...je umrl pod thermalright AX7 ker sem 1x sporbal zasčitno ploščico..ta je zasmrdel v 1s...več ni rabil. RIP AGOGA 1700+ zračno@1830mhz 1 leto nazaj!

MALJUTKA ::

Ja, najprej pozdrav vsem skupaj in vsem HVALA lepa za zelo izcrpno pomoc.
Druga stvar: A bi bil kdo (po moznosti iz MB) pripravljen stestirati te proce na njegovem sistemu, ker jaz imam se vse novo in bi moral najprej sestaviti celo zadevo, preizkusiti nove RAME itd. ? Saj jaz bi lahko bil zraven, casa pa bi imela cel dan.
Trretja stvar: V igri imam se eno 1800-tko, ki gre pri 1,95V na 2500 MhZ komot, za manjse voltaze pa ne vem do kod gre. A vzamem tudi tega na testiranje?
Cetrta stvar: Na test dobim tudi stiri enake palcke 256/3000 Kingstona HyperX. Ta boljsa dva bom potem kar obdrzal, me pa zanima, ce je kaksna razlika med palckami.Kako naj to razliko najhitreje ugotovim?
In zadnja stvar: Ce ima kdo cas in voljo, lahko pridem po njega, greva k meni in skupaj sprobama vse zadeve. Casa bova imela cel dan, ker sem si za jutri vzel dopust.

LP, MALJUTKA
041 743219

gamer ::

mlaecky: ni se greu bl kt sm mislu... pod 50c z abit nf7s rev1.2 k ma še 10C previsoke temperature...vsaj ko sm primerju z kx7 k jo mam tud doma... no sej bom vidu če mi bojo novga dal... pol pa nevem... ampak procesorja pa ne bom več v mlacomu kupu... sm pa že ene par stvari kupu pr nijih... med njimi tud disk ampak dela... pa grafo tud... ampak sm jo že naprej prodau:D ...
MALJUTKA: ti s kakšnim hlajenjem gre na 1.95 na 2500? z vodnim... je ful razlike med vodnim pa zračnim pr navijanju tko da mal preš kok gre na zrk... razn če nimaš vodnga... pol pa itak skor use na 2500 spravš:D

MALJUTKA ::

Gamer: Z Akvarius 2 gre na 2500 pri 1,95. Mislim pa da tip nima pojma, in bi se dalo se veliko vec ven dobit( jaz sem bil zraven, ko je laufau na 2500, samo nisem imel casa, da bi probal malo nastavitve izboljsat in voltazo spustit, da bi videl, kolko gre na def. voltazi).

Jaffa ::

SNEAKY LITTLE Chimpzilla has been playing the stage magician's game of distracting the eye of those watching the show. In this case, the show was the Opteron launch. It provided a neat distraction from AMD apparently dropping several of the older Athlon XPs. AMD's current price list usually makes fairly dull reading month to month. This processor has dropped in price by that percentage and so on. This time round the XP 1700+ and 1800+ are simply missing. The Athlon XPs now start with the 2100+ as the lowest processor in the series.

Not good...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

boštjan ::

jaz bi bil pripravljen Maljutka,samo kaj ko nimam nForce2 plate in nasploh navijalskega sistema:'( :'(

Clemento ::

Jaffa: Definitivno not good!
Kje so pr nas proco jiuhb 0312, 0310???
To nucamo! 2500mhz zracno pri 1.7V to je pravo.:'(
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Fury ::

ja men je proc res eno bedarijo naredu :) v7+ je dubu pa eno turbo leet brusenje pa zdej fajn dela :)

tnx malecky :)

frenk ::

folk kje so zj teli 1,5V proci?? baje da jih ni:'(

frenk ::

folk kva praute na tole?

AXDA1700DLT3C 9809976250206 JIUHB 0307VPMW 1999AMD

Core Thoroughbred-B
CPU Model 8

Manufacturing Process 130 nm
Approximate Transistor Count 37.6 million
Approximate Die Size 84 sq. mm
Performance Rating 1700+
Working frequency 1467 MHz
Package Type OPGA
Operating Voltage 1.5 V
Max Die Temperature 90° C
L1 Cache Size 128 KB
L2 Cache Size 256 KB
Multiplier 11x
FSB Frequency 266 MHz
Stepping Code JIUHB
Manufacture Year 2003
Manufacture Week 07
Production Batch M
Batch Production Number 0206

VASkO ::

kolegov 1700DLT3C 0306 WPMW dela na 2600mhz pri 1.85V :)
sam mam enakega :D :D :D

SkyNet ::

Vasko kje si ga nabavu pa za kolko. A to laufa na zračno?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Aja pa še nekaj. A tle kdo oklepa Athlone? Seveda za tolarsko protivrednost :D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

frenk ::

skynet:malecky-u reč

rfmw ::

tole temo še kar redno berem in ugotavljam, da vedno večkrat pišete o slabšem delovanju overclockanih procov. Tu mislim take, kot npr: 1460 @ 2300+ je delal 24 ur prime BP, sedaj ne pride niti čez prvih 5 min, .........

če se ne motim, je prvo tako prijavil Jaffa, pol Bodom, Clemento in mogoče še kdo?

a je kdo kej takega zasledil tud na tujih forumih al se tukaj ne skriva nič več, kot le nesrečno naključje, hmm?:\ :\ :\

lp,
rfmw

PS: zaenkrat moj 1470@2150 še dela BP
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

bodom ::

ja tudi meni se je to zgodilo...sam ne vidm kej prevec problemov...sam zdi se mi, da masina ne zmore vec tolko kot je...prej mi je stabilno tudi na 2300mhz delal, zdej pa skor 2250mhz ne zmore vec:(
mozno je res, da se ta zadeva kvari pocasi...sam voltazo mam na 1.85V pa niti ni tko viskoka se mi zdi..

@Vasko: kje si dobil tega dlt3c-ja???

thanks, LP

njok ::

Mogoče zaradi povišane temperature okolice? Jaz sem to opažal na GPU-ju pred leti.

gamer ::

js sm na amdforums.com že večkrat vidu tako temo... še najbolš da si sami preberete... k majo res ene čudne razlage...tud z vodnim majo probleme tko da ni zarad okolice...

_Dejan_ ::

jst sem se odločil da si bom nabavil tudi tbred-a B(zdej mam A)
in sem malo gledal po netu po moje se najbolj navijajo naslednji procesorj:
AXDA1700DLT3C
JIUHB0309UPMW

AXDA1700DLT3C
JIUHB0310WPMW

AXDA1700DLT3C
JIUHB0310XPMW
Naj me kdo popravi če se motim in pa jedro naj bi bilo rdeče z belim odsevom čeprav pomoje to nima veze.

Zanima pa me tudi če kdo ve kje se dobi te DLT3C procesorje?Vasko kje si ga ti dobil?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Jaffa ::

To, kje se dobijo, zanima marsikoga... 8-O 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

AtaStrumf ::

Kaj a so res poniknili al kva???

frenk ::

jest mam zmenen in ga dobim kmau...mau pokličte po štecunah, sej ni tko težko...pa tle k sm ga jest kupu ma tazadnga(kakšno naključje) in sm mu reku da nj sporoči če bo meu še kšnga:D...dobu sm ga u eni trgovini k je tip dau reklamo na slo-tech pa ste mu jo poj zbrisal

p.s.:stepping tega proca je 12 postov višje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

VASkO ::

jih itak ni vec tam kje sem kupil

frenk ::

vasko:al ni čudn da pousod kjer jih dobimo, dobimo lih tazadnga...al majo usi sam enga??:\

frenk ::

al kdo ve kva tista pozicija jedra u steppingu pomen...sj vem da če je mj je dobr ampak me usen firbs matra za kakšno pozicijo gre:\

gamer ::

frenk: tak proc sm meu jst :D ... skuru se je :D ... nč pregrevu sam nehu:D ... zdej pa kr veselo nvijej:D drgač pa pomen kje je biu na tisti plošči ko se je proc delu... a je nasred... M... ne tok na sred ampak bol kt K...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gamer ()

frenk ::

gamer...na kolk se ti je pa skuru?(napetost, multiplier, fsb, temperatura)...al se kj vid da je zažgan?

frenk ::

gamer:al si že uveljavu garancijo?

gamer ::

ne še bojo poklical... oz. k jim bom jest dost dolg težil mi bojo kr sami novga dal:D napetost 1.75v 200fsbx10.0multi... temperatura... največ je blo 52... ampak to je biu prime... po pol 15minut... pol sm pa reku da mam dost in sm šu po netu srfat... pol sm pa ugasnu... še enkrat pržgau... pa ni več delal... bedn ni kej... u pondelk jim bom spet zatežu...

frenk ::

gamer:pa niti tolarja jim ne dat...kr povej jim da ma tehnična roba pr ns 1 let garancije najman...da naujo misll kuko loh nategujejo

gamer ::

sm že zamoru da morjo zamenat zaston... pol so neki pizdil da jim garancije sploh ni treba dat ker prej povejo...bla bla... in skratka ko ga dobim plačam poštnino...

drgač pa dnar za novga... 5k je mn k 16 za novga...

mega_n00b:) ::

meni se to ful čudno zdi zakaj samo mlacom nima garancije na procesorje ;((


evo končno mam nforce2 plato tu, tak da malo sporočim moje navijanje
proc je by @malecy Jiuhb, mislim da je 309 če se še spomnim dobro (pozabo sem prepisat kodo :D)
je pa DUT3c ( torej 1.6 V default)

konfiguracija
Soltek 75 Frnl ( 25 kSIT, zeloo zadovoljen)
166 Mhz (333 DDR) 256 RAM
xp 1.46 Gh (1700)

ok, timinge ramov sem dal na najvišje vrednosti tako da sem izključil probleme s strani ramov

evo:
133 FSB x 13 multi , Vcore default = 1729 Mhz ---> post OK, prime OK
----
do 14x multi deluje na default voltage lepo

---
133 FSB x 15 multi= 1995 Mhz
default voltage = ne posta
voltage 1.7 = post OK, prime failure po nekaj min
voltage 1.75 = PRIME OK
----
133 FSB x 16 multi, voltage 1.75 =2128 Mhz
post OK, po nekaj sekundah bluescreen
voltage 1.80= post OK, windows nalozen, prime takoj failure
voltage 1.85 (max. ), več ne grem z zračnim=post OK, Prime failure po nekaj minutah

nato še par testov z 166 fsb (ram na 166 fsb, timingi by SPD)
sem po 133 fsb testih ugotovil kje je nekje meja, oz kje se mi najbolj splača (torej Mhz vs. voltage)
sem še dau 2 testa -

166 fsb * 12.5 pri 1.8 vcore = post ok prime failure takoj
166 fsb * 12.5 pri 1.85vcore= 2075 Mhz, prime failure po nekaj min

trenutno pa laufam 166 Mhz FSB x 12 multi pri 1.75 voltage = 48 ur prime, OK

temperatura pa je 38° idle, 45 - 48 (odvisno od voltage in Mhz) full load...
mam pa ABS2 antiburn protection nastavljeno na 80° shutdown (samo tak nikoli ne preseže cpu 50°), kr case cpu temperature bi naj bila 90° (vsaj tak so procesor označili pri AMDju :D)

hladilnik je volcano 7+, min obrati (@malecky roba :D) - res super hladilnik... po 24 h prime je spodnji del hladilnega rebra komajda mlačno :D)



AtaStrumf ::

Bolj slabo, ampak če ti ni hudo pražit proca na 1,75V pol še nekako gre.

mega_n00b:) ::

noja, saj ne mislim met 1.75 vedno... to je bil zdaj samo test :D

bom dau rajši kakšnih 100Mhz dol pa bo pol pod 1.7V šlo:))

frenk ::

atastrunf:jest ga mam na 2V>:D...al mislš da je preveč:\

gamer ::

Mlacom so totalni debili! ;(( ;(( ;(( dans sm jih poklicu in so rekl da bo treba za nov proc čakat en mesc! Js grem dans po novga! To je tazadna stvar k sm jo u mlacomu kupi... ;(( ;(( ;((

[Sicer občudujem tvoj repertoar kletvic, ampak vseeno, ne hvala. -OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

frenk ::

gamer:se poplnoma strinjam...kup ga ket druget, k boš pa unga od mlacoma nazaj dobu, ga pa prodej...pa še pozanimej se kuko je s tole garancijo...jest bi se boru do konca in jim nebi dal niti tolarja...ravn zarad tega ker so kekci

owca:sj je grdo da kolne sam pr mlacomu je pa že skor nuja:D

AtaStrumf ::

Khm, 2 volta pravš? Čak da mal razmislim. Ja, mislim da je preveč :d.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

mega_n00b:) ::

2V .... kaj pa vem, če maš vodno hlajenje pomoje ni nič posebnega...

eni na overclockers.com gredo tudi do 3V :D
pač moraš paziti na temperature.... samo pomoje kar je npr nad 1.8V se več ne splača (v mislih imam voltage na Mhz), torej prirastek Mhz je premali da bi se splačalo - vsaj jaz tako mislim

ampak če bi meu vodnega bi jaz tud šeu do limita

@atastrumpf
kak pa kaj temperature tvojega proca?
prejšnjič si ja meu 78° 8-O

gamer ::

ovca:se opravičujem za kletvice in se bom drugič zadržal :8)

frenk:
niti pomislu nisem na to da bi še en proc kupu pr nijh, dans sm se mal pozanimu in jutr pokličem eno trgovino u kranju za 1700+ DLT3C če jih bojo slučajno mel jih bom uzel drgač pa 1800+ Dlt3c:D

AtaStrumf ::

Hja tistih mojih 78C. Kaj pa jaz vem. Baje da tale moja Epox-ka 8K3A, ki bere direktno iz on die diode, narobe interpretira signal in zato daje napačno napihnjene številke. Morph pravi da okoli 18C preveč. Pomoe je glih nekaj takega. Zdele recimo na stock frekvenci in napetosti imam 66C. To bi vsi vi že klicali gasilce, samo dela stvar brez problemov in če odštejem 18C dobim 48C kar niti ni tako hudo. Če AMD prav da zdrži 90C, mam še dost fore. Za temp se že dolgo ne obremenjujem več ker so itak vse cifre samo SLABI približki.

Tic ::

mega_n00b:):
Speed Volts Code Motherboard Heatsink/Cooling
2710 3.20 AXDA1700DUT3C EpoX 8k3a Water/own project

8-O
persona civitas ;>

frenk ::

tic: ja sm vidu tole, sam jim tud pod razno ne vrjamm:\

frenk ::

AXDA1700DLT3C 9809976250206 JIUHB 0307VPMW 1999AMD...no zdele sm jest tole dobu in grem mau probat>:D...poročam kmau

frenk ::

Tkole bom reku... Ta procesor z u c k s:'(... Na 200x10 ne dela niti pod 1. 875v... Al ga kdo kup:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Tic ::

frenk: pomoje se je zmotu k je tipku. Da je 2.30 ne pa 3.20. Ker veliko drugih je 2.30, umes ni pa nch.
persona civitas ;>

prehlajeni ::

...men pa na http://mp3.zonebg.com/cpu/cpu.php izpiše tole, nč pa ne napiše s kolk je bil downgradean:

Core Thoroughbred-B
CPU Model 8
Manufacturing Process 130 nm
Approximate Transistor Count 37.6 million
Approximate Die Size 84 sq. mm
Performance Rating 1700+
Working frequency 1467 MHz
Package Type OPGA
Operating Voltage 1.6 V
Max Die Temperature 90° C
L1 Cache Size 128 KB
L2 Cache Size 256 KB
Multiplier 11x
FSB Frequency 266 MHz
Stepping Code JIUHB
Manufacture Year 2003
Manufacture Week 08
Production Batch H
Batch Production Number 0441

je pa:
AXDA1700DUT3C
JIUHB0308RPHW
9306217250441

...a to pomen da ni bil nc downgradean:\

frenk ::

prehlajeni: če bi bil v koraku s časom bi vedu da downgraded ne obstaja...so misll da je to to, ampak so se zmotil...verjetn je pač le del serijske
««
31 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342817 (15601) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411982 (7747) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658675 (6400) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593429 (2868) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem