» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
32 / 34
»»

gamer ::

axda1800dlt3cxxxxxxx280024
jiuhb0309tpmw
no to je moj nov procesor :D pa ni biu u mlacomu kuplen;(( če koga zanima stane 20k majo pa še ene 3 take v bivšem ringu v kranju zvečer povem več ker zdele ni cajta:D

prehlajeni ::

...a lahko kdo ki ma izhusnje in se spozna na amdje komentira moj procesor, hvala.

OwcA ::

@prehlajeni: ti vsi proci. in njih navijalški potencjali napisani v tej temi ne zadoščajo? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

v prime95 se mi pojavla BSOD, učasih vrže kšno napako in neha delat, dons se mi je pa računalnik ugasnu brez da bi BSOD vn vrgu al pa napako v kšni drugi obliki...al je to že tokovna zažčita na 8rda+ al je to kj druzga...to mi začne delat pri 1.8V ... tud če proc spustim na stabilno napetost se mi to nardi...mam pa dlt3c:\

gamer ::

ok zdele procesor dela na 1.26v 1600mhz (200x8) prime je že ene pou ure tko da je recmo stabiln... čeprou ga bom čez noč pustu... ampak 1.26v je že kr ql:D

frenk ::

gamer: ubrn:D...u narobno smer greš

gamer ::

mam abitko in se bojim temperatur :D že zdej mi kaže 50C 8-O 8-O, pr 1.5v mi idla 58... ne hvala sm že enga skuru... drgač pa pomojem ni nevem kaj k sm pre probu in mi je pršu u windowse pr 2g z 1.5v ampak mi je vrgu prime takoj vn ... ni nevem kaj tale proc...
no ja mogoče je pa za obratno smer narjen...:D :D

frenk ::

gamer:teli proci mau smrdijo...do 2Giga grejo skor brez problemov na 1.5V, poj pa požrejo tolk napetosti da ga nafutrat ne morš, poleg tega se mi pa zdi da se mi overcurrent protection vklop...na 2100 mi dela na 1.65(nism zihr), na 2200 pa niti pr 1.875V ne dela

gamer ::

ne grejo... na 2g že ne... vsaj men ne... pa sm meu že dva... čeprov mislm da mi je un šu na 2g z 1.5:'( :'( , ta pa ne gre...
no sej sam da se zuni spet mal ohladi bom mal probu do 1.7v da bom vidu do kam gre...

frenk ::

>>no sej sam da se zuni spet mal ohladi bom mal probu do 1.7v da bom vidu do kam gre... <<

tole boš pa še kr en cajt čakou, jest ga že prodajam sam se še nism dokončno odloču...mogoče bo pa šu na 2300...najprej pa current protection disejblat pa poj probat

AtaStrumf ::

gamer če je s procem vse v redu pol se nimaš kaj bati. Zaradi 1,65 V NE SME crkniti, ker to je default voltaža za frekvenco 2.0 GHZ in več, tako da naredi en hiter test, ki ti bo precej hitro povedal a imaš dober proc al ne. Iz serijskih zgleda ubijalsko >:D, tako da imaš dolžnost da sprobaš :D.

Ta hiter test pa je 12,5x166=2,08 GHz na 1,6 V testiraj na Prime 95 + občasno kak Super Pi. Če mu tole dela Prime kaki dve urici in kak manjši Super Pi testek pol je to eden boljših procov, če pa recimo Prime 95 hitro javi napako, pol pa se splača še probat na 1,65V in 2,08 GHz, da vidiš če imaš vsaj srednje dober procesor (tak je bil recimo moj 1700+ DLT3C), če pa še to ne zdrži Prime 95 čez noč pol maš pa jajca. Tak testek ni niti veliko dela, niti ni nevaren za proc, tako da nimaš izgovorov, da ne probaš. Tisti, ki sem ga jaz testiral, je preživel še dosti več kot to in še vedno veselo dela (celo v ABIT-ki :)), tako da se ne bat ker si imel pri tistem procu res orenk smolo, ki se ti skor ne more ponovit. Razen, če ni kaj narobe s tvojo ABIT-ko :\. Kurc pa ta ABIT, pojdi na Epox, njihove plošče rulajo.

frenk ::

a mogoče kdo ve zakva mi dlt3c noče delat na 1.9V, dut3c mi pa BP dela na 2.0V:\

gamer ::

atasmrkc::D "celo na abitki..." js zarad tega ne grem ker mi pr napetosti 1.28v kaže ful load temperaturo 50C... če bi blo z abitko kej narobe bi jo zamenu:D , me prov zanima kakšne so možnosti da bi dobu epox plato, k bi nardila 200fsb iz škatle...:D , abitka usaj dela normaln, ne pa epox, k folk joka da jo čez 185 ne sprau, al pa še niži... no sej bom probu če ni slučajn kej z vulcanotam narobe če bo slučajn zalman bol hladiu, če pa ne... pol pa rajš ne... sej bom kmal vodo
meu... drug mesc... upam
frenk: OVP?
sej dans bom šu še u drugo smer:D

gamer ::

temp66C abitka kaže 1.44v vulcano je na medium 1900mhz(200x9.5) če koga slučajno zanima... :D prime pa laufa rečmo 10-20minut za enkrat....

AtaStrumf ::

Meni pa kaže čez 80C pa ni s procem nič narobe, tako da te meritve so kar nekaj. Raje primi hladilnik, pa boš videl kolk je vroč. Če si ga dal dober gor se nimaš kaj sikerat. Hladi ti čist isto kot vsem ostalim z istim hladilnikom in procom, samo da ti ABIT-ka ne bedaste cifre ven meče isto kot moja Epox-ka, ki ima pač bug.

Kva pa maš to zaenga volcanota? Morda 7+? Saj razumem, da cvikaš k ti je un pregoru, samo to je bila napaka samo in izključno proca in je zelo malo verjetno da si dobil še enega takega. Pozanimaj se kako je z garancijo pri tej firmi kjer si zdaj kupil, pol pa če ne komplicirajo kar probaj, ker če se ti spet skur je al tvoja ABIT-ka kriva al pa si spet dobil zanič proc, ker normalno mora proc preživeti 2,08 GHz @ 1,65V čist uradno in po pravilih, tako da res nimaš kaj cvikat. Magari mal počakaj da pozabiš kako se ti je un skuru, pol te bo pa sigurno premamilo >:D.

Matkurja ::

Plata Abit NF7-S 2.0, CPU XP 1700, jiuhb lanskoletni.
1.65v 2100 javi napako po 45 minutah in preneha z delovanjem, temp na max je 52,5 C. Hladilnik GlacialTech SilentBrezee.

Sedaj furam povsem stabilno 200x10 in pri idlanju je temp okoli 43, 44 C
Full load 52. Vec ne bom sel, ker nima smisla navijat v nedogled, pa tudi za vsakdanje delo ne rabim toliko hitrosti. Dobil sem tih in zelo hiter sistem za razmeroma malo denarja.

Aja te temperature so pri odprtem ohisju..

frenk ::

gamer:kva si mislu z OVP? al si mislu OCP(Over Current Protection)?

gamer ::

fenk: ja:D
atastrumf: ma sej ga bom kmal naviju... sam sm zdej še zarad tega ratu potrt k sm mislu da bom na bolhi dobu gf4 ti4200 64 za mal čez 25k... pa ga nism... bedn... zdej mam pa eno ful staro grafo not k ma 2mb rama in dela v 8bitnem načinu... osvežvenje je pa tak da me glava boli... u soboto grem kupt novo če nau nabolhi kej lepga :D
drgač pa na 1.9g dela stabilno s 1.5v... kej več pa drugič, ja mam volcanota 7+, še zbrusu sm ga k so se pr durončku kazale smešno visoke temperature in se je pol za stopinjo pobolšal... tko da no.... drug tedn al pa mesc... sej k se mi bo dal bom naviu dokonca zdej pa dokler bo stabiln na 1.5v viši pa ne...

VASkO ::

moj 1700 DLT3C dela na 2.1ghz na 1.5V stabilno :)

AtaStrumf ::

Saj ti tanajboljši letijo na 1,5V do cca 2,15 GHz, mal slabši rabjo za to isto frekvenco 1,6V, še mal slabši 1,65V itd., tako da se jih da samo po tem kriteriju zelo hitro okarakterizirati. Velika večina (če ne kar vsi) pa zmore vsaj 2.08 GHz na vsaj 1,7V, tako da je trenutno 17(8)00+ DLT3C ultra best buy.

VASkO ::

kolegu z morphlingovim mk4 enak procesor dela na 2600mhz na 1.85V
solidno, a?

morphling1 ::

Uf to je pa bolj kot moj proc, men dela 2.6 na 1.95V . VASkO dej temu kolegu reč da naj pride v Slo-Tech folding team, pa seveda vsi ostali overclockerji tudi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Morphling:kolk procou si zamenou da si pršu do tega:\

morphling1 ::

Se nimam časa zezat, tako da je bil kar prvi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dualband ::

Jaz na mojem sistemu ne morem nič dvigniti FSB-a. Če dvignem FSB se mi noče več prižgati. Množilnik lohka dvigujem. Množilnik lohka dvignem tud čez 12.5, kar so nekateri na forumu govoril da se ne da. Imam procesor AXDA1700DUT3C JIUHB0309SPBW, in plato NF7 rev. 1,2 , ram je 2x256MB DDR333. Kaj bi bilo lahko narobe za to?

LP

Fury ::

dualband -> ram

dualband ::

fury: pa sej ram je DDR333 torej bi mogu jet na 166FSB, men pa ne gre nč čez 133.

frenk ::

mau dvign napetost procesorja...pomoje da je vdd napetost za 166 dost visoka...probej dt na 166x10 in poj probej...pa napetost proca dvign na cca. 1.7V,...pa povej kašne maš napetosti

AtaStrumf ::

dualband tvoj proc ma dober teden in dobro črko:

AXDA1700DUT3C JIUHB0309SPBW,

tako da me zelo zanima česa je sposben. Daj napiši še serijsko, da vidmo če je tudi tam kaj dobih novic.

Drugače pa glede nestabilnosti pazi da nimaš timingov navitih do konca ko zvišuješ FSB. Če prav zastopim se ti ne zbudi če daš FSB nad 133. To je nenormalno nisko! Osebno sumim plato, lahko pa je tudi RAM. Probaj samo z enim RAM-om (če ne bo delal en probaj še drugega) in če tudi potem ne bo delalo je 99.9999% zanič plata, ker dvomim, da imaš oba RAMčka zanič. Pol pa žal na servis.

frenk ::

no glede dlt3c...moj se pri manjši napetosti kot dut3c greje bolj, poleg tega pa nikakor ne pride čez 1.9V, dut3c pa trenutno dela bp na 2V ampak to še ni vse:D...ko povno obremenim dlt3c(1.9V core) mi 5V napetost pade na 4.73 in tudi 4.7, pri dlt3c(2V core) pa na 4.81...tega jest ne razumem...al to pomen da dlt3c porab tolk več toke zaradi manjše porabe napetosti:\

dualband ::

Frenki jaz sem naredil to kar si ti rekel množilnik sem dal na 10 , FSB sem dal na 166 in napetost na 1.7. Zdej mi je pa rač čist crknu. Sploh se ne pržge več, tud piska ne na začetku. Ponavadi je piskal če se ni hotel pržgati, pa sem pol resetiru bios pa je spet dela, zdej pa resetiranje biosa ne pomaga. Še zmeri tišina. Kaj je zdej crniko? A šel bios po gobe?

AtaStrumf: žal si bil že prepozen, tko da nisme mogu še tvojih nasvetov probat.Razumel si pa prov da se računalnik ni zbuju z FSB-i nad 133. Evo še cela oznaka moja procesorja: AXDA1700DUT3C JIUHB0309SPBW 9746297260873

LP

Fury ::

frenk zato pa mamo nekateri cheap CWT 420W napajalc za 12k in mamo not za stelat 5V/12V in 3.3V linije :) jest sem mel tut probleme pa sem mal navil potenciometre pa mam zdej 5V pod polno obremenitvijo :)

frenk ::

dualband:kero verzijo biosa si pa meu...loh da je šu bios če ni bla tazadna verzija...učas se zgodi tud da stvari pač crknejo brez razloga...al ti diski delajo?...če ti diski ne delajo je možn da je šu napajalnik:\

dualband ::

Računalnik se zalaufa, tud vsi ventilatorji se pržgejo, diskr se tud sliš da neki nardi, dioda na plat tud zagori, sam nič se ne zgodi, čren ekran. Bios sem imel 16.
A če bios crkne, pa si naviju, a to zaston popravjo?
LP

frenk ::

ja če ni nč zažgan in nč mehansko poškodvan ti zaston popravjo, če je v garanciji...sam to traja ponavad, nevem pa kuko je z nadomestilom:\

p.s.:pa ne jim povedat da si navijou:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

SkyNet ::

Oprostite mojemu neznanju, toda kaj je vdd in čemu je tako pomembna?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

OwcA ::

@SkyNet: Vdd je napetost SPPja (in mislim, da tudi MCP(-T)ja in še nekaterih komponent) pri matičnih ploščah z nForce2 naborom. Pomembna je zato, ker SPP pogosto omejuje dvigovanje FSBja (še posebaj v DC načinu).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Boky ::

dualband a si naredil cmos reset?

gamer ::

ok moj proc je ok sm glih zdele testiru pa sm ugotovu da je vulcano zanč, zalman ma zdej skor 20 stopin nižje temperature... še dobr da nism šu u drugo smer, k tega bi pa res po lastni krivdi skuru....

mlaecky: dej mi prosm pošl na mail kak se vulcanota spet usposob al pa še bolš povej mi če boš kdaj drug tedn kej u lublan pa ga kr ti usposob:D
gamer_or@37.com

dualband ::

Sem naredil cmos reset ja.
LP

Fury ::

sam prov more bit klipsna gor... tko da se zgori pr robu plosce zahakla

dualband ::

A če ti na osnovni plošči bios crkne, a ti more pol na začetku še zmer pokazat bios od grafišne.
LP

OwcA ::

@dualband: ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rfmw ::

mogoče sem spregledal kak post o novem 8rda+ biosu 2.4.03... ali sprememba biosa lahko omogoča višji OC? aja, videl sem še, da lahko nastavljaš Vdd 1.6/1.8/2.0, kar odpravi potrebo po Vddmodu, al se motim?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

AtaStrumf ::

@dualband: zgleda, da ti je šla platka po gobe. Nimaš kaj, samo nosi na servis.

@gamer: kako ti lahko Volcano 7+ ne dela??? A se vent ne vrti al je čist konkaven al kaj?

frenk ::

@dualband:če poznaš kerga z abitko probej pr nemu flešat bios...če boš nesu na servis bo trajal

@rfmw:tist spreminjanje vdd napetosti je v biosu, ampak na samo napetost baje ne vpliva...zgleda je bios tud za novejše plate, ki bodo to podpirale:\

dualband ::

Kako se ti pa računalnik obnaša če ti recimo procesor al pa ram crkne, a se pržge pa kej pokaže al nič.
A bi bil gdo tle mi prplavlen sflešat bios, pa če ni glih ful deleč od ljubljane doma. Pa se to kej pozna če sam flešaš, a garancija pol še vela.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dualband ()

Fury ::

dualband:

Ce ti proc crkne so simptomi tut taki kot pr teb.. pac tisina in to je to :) Ce ti gre RAM pol piska.

Ce bos flashal bios pr prjatlu pol to gre tko:
Pr njemu uzges comp, gres v dos, ispuls njegov bios chip ven, das svojga not, flashas, ugasnes zamenas cipe
zdej pr ven/not dajanju cipa lahko kej spraskas al pa kej to eje edin kar se lahko pozna.. tko da mors mal pazljiv bit :)

AtaStrumf ::

Če ti crkne RAM ti nadležno piska, samo glede na to da si rekel da tebi nepiska ne more biti RAM, za proc pa niti ne vem, ker mi še noben ni crknil in močno dvomim, da je tebi ker to se zelo redko dogaja. Dost večkrat ga zaserje plata.

Tarzan ::

Jest mam tud eno tako plato doma. Crknila je po dveh mescih, ampak ker sem na njej naredil voltmod je ne morem nest nazaj;(( . Pa tud mal ma obarvan power konektor.
Simptomi so bli pa isti, ko jo vštekam na štrom, se pri mrežnem adapterju lučka prižge, ampak potem ko prižgem računalnik na diagnostičnem displayu kaže FF. Aja, ventilatorji se vrtijo OK.

««
32 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342826 (15610) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411985 (7750) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658682 (6407) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593431 (2870) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535091 (4455) krucymucy

Več podobnih tem