» »

Kvaliteten RAM

Kvaliteten RAM

««
3 / 12
»»

zile ::

PCX pa še ene 2 firme so se (oz.se bodo) združile v eno. Imena ne vem (je pa čudno) :D

AtaStrumf ::

PCX je že en let nazaj kupila Avtotehna + še dve firmi kot praviš in zdaj jih bojo oz. so jih že združili v eno. Ime sem slišal že najmanj 3x pa sem ga vsakič pozabil ker je, se strinjam, čist čudno.

Zgodovina sprememb…

bodom ::

hmm...mogoce tale link kej pomaga?

LP

WhiteWolf ::

Jaz sem to napisal že dolgo nazaj v eni drugi temi, samo jih je zmanjkalo in sedaj dobivajo samo ene ADATA z Samsung čipi TCC4. Trenutno je PCX v LJ v fazi selitve oz. so komercialo in skladišče že preselili na Šmartinsko v LJ, v stegah je ostal samo še servis. Nisem sicer 100% ampak govori se, da PCX ne bo več prodajal posameznim kupcem ampak le še firmam ipd. tako da lahko PCX vsaj v LJ odmisliš. Če pa si želiš tega RAM-a pa ga en moj kolega prodaja. Piši mu na ta mail in ti jih bo z veseljem prodal. Ima nove in iz PCX-a in je bila zadnja stvar, ki jo je še lahko dobil, preden so zaprli vrata malim kupcem.


1. Kaksni so pa kaj ti rami z temi TCC4 čipi? Do kolk kaj gredo pri najbolj agresivnih timingih??

2. A tvoj kolega ima 2*256 DDR 333 al pa 400Kingstone? Ta naj bi bli dobri rami, kupim tkaoj, sm mu poslal mail, pa bom vido kaj bo!

Tnx

WhiteWolf ::

Lejte kaj mi je Mlacom poslal:

Spoštovani!

Glede na kar veliko povpraševanje po kvalitetnejših ramih, bomo v kratkem ponudili Corsairjeve rame in sicer:

256MB Corsair CMX256A-2700LL po ceni cca: 29.000 SIT z vključenim DDV
256MB Corsair CMX256A-3200LL po ceni cca: 33.000 SIT z vključenim DDV
512MB Corsair CMX512-2700LL po ceni cca: 55.000 SIT z vključenim DDV
512MB Corsair CMX512-3200LL po ceni cca: 63.000 SIT z vključenim DDV

lp
Mlacom d.o.o.


A niso te cene mal pretirane???
Še eno vprašanje: ali samsungovi TCC4 rami na Epox 8rda+ res ce imas sva ne gredo na več kot 175??? To mi je dejal AtaStrumfov kolega! Je to res?
Lp

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

Na bolj agresivnih timingih dela do 175MHz ...

Ce pa das mal bolj relaxed timinge, oz. ZELO spustis frekvenco procesorja (ne vem v cem je fora) pa dela tud na 205MHz ... Recimo proc delal mi je na 2,4GHz, s temi rami pa dela samo na 2,25GHz na 205FSB, ce pa recimo spremenim samo multiplajer pa se sistem noro obesa ...

:\

||_^_|| ::

te cene so über pretirane! v nemčiji dobiš corsair PC3500 512MB za 220€.

Boško ::

Charls: Kje je ta štrcuna v ZG?? Ker jaz kr dost hodim dol kupovat sam hodm v Ve-mil, pa vidm, da bi se sm tud splačal kaj it!! Daj sam mal na hitro prosim opiš kje v ZG je to!!

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boško ()

bodom ::

bosko: a bi se dalo zment, da bi ti vzel mal vec ploscic...za en par ljudi tule. ker zal ne zahajamo ravno vsak dan tja dol.
po pravici povedano se nikol nism bil v ZG.
LP

AtaStrumf ::

White wolf RAM je ADATA z temi Samsungovimi čipi in ne Kingston. Kot sem napisal je Kingstonov zmanjkalo in jih ni nikjer več za dobiti. Samo zadeva za svojo ceni sploh ni slaba, če pa hočeš ultra timinge ipd. pa se pripravi na večje stroške in kakega Corsair-ja.

Folk ne kupovat kar v tri krasne nekih hudih RAM-ov, če jih ne mislite RES tudi uporabljati na visokih frekvencah z Ultra timingi (za to rabte še dobro ploščo in procesor BTW) in vam je to zelo pomembno, ker tu se finančna matematika ne izide preveč dobro. Jaz sem si recimo premislil, ker sem ugotovil, da se mi enostavno ne splača, ker 200 FSB-ja ne bom uporabljal še kar nekaj časa, za spodobne timinge na 166 pa ne rabiš kaj hudo posebnega. V skrajnem primeru malo sprostiš timinge pa vseeno prišparaš veliko denarja. Edino v ZDA bi se res splačalo nabavit, drugje pa je enostavno predrago. Malo je treba tudi upoštevat kaj pridobiš za ta denar. Jaz bom 50k za tak RAM raje dodal še malo, pa si kupill Radeona 9700. Bom 1000% imel več koristi.

Zgodovina sprememb…

bodom ::

AtaStrumf: hja, sam nekateri bi pa radi na agressive timingih laufali, pa visokih FSB, krepko nad 200.
jst pa graficne po pravici povedano ne rabim (tole GF4 sm dobu tko poceni, da zdej vem da je to moja zadnja v naslednjih 3 letih, upam).
a pol s tvojo opcijo narocilo iz USA ne bo nic...sej sploh ne vem, al so bli tm Corsair al Kinston rami?

LP

WhiteWolf ::

Boško: bi blo res lepo, ce bi enih par ploscic prnesel! Se priporočam!

Alexius Heristalski ::

Po Formel ceniku stane Corsair XMS 256Mb DDR400 LL CMX256A-3200LL PT 985,92 kun, to je 788 kun brez davka (PDV). Imam prav? Bo treba švercat?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Boško ::

Hja, če bi že šu v to, bi postavu par pogojev, da se zavarujem, če me slučajno dobijo na meji in bi mogu plačat DDV!! Moram se še odločit, pa pr punci na zemljevidu poiskat kje sploh je ta štrcuna!!

L.p.

WhiteWolf ::

Kakšna je razlika med tema dvema ramoma???? Stric bo šel čez kake 3 tedne v Zagreb,
pa me zanima, če se splača vzet 3200 C2 (cenejši) ali 3200 LL PT(dražji)???

Corsair XMS 256Mb DDR400 CL2 CMX256A-3200C2
Corsair XMS 256Mb DDR400 LL CMX256A-3200LL PT

A se splača vzet dražjega (razlika je okol 80 kun)?

S tem ramom ne bi smel imeti problemov pri doseganju hitrosti nad 200 pri najbolj agresivnih nastavitvah na Epox 8rda+??? Je tako?

bodom ::

bosko: ja dej plis sporoci, ce bos mogoce sel8-)
pa itak...povej pogoje pa bo...

LP

AtaStrumf ::

Aaaaa vidim, da ste vsi še vedno zagreti za visoke FSB-je in Ultra timinge. No dobro za vas, jaz sem ugotovil, da sem mal prenatesnem z denarjem za ram IN grafično, tako da mora RAM žal odpasti, pa tudi un kolega je kot, da bi se v zemljo udrl. Ni ne duha ne sluha od njega že cel teden, tako da se raje skoncentrirajte na hrvaško mejo.

Pogovarjali pa smo se tako o Kingsonih kot tudi Corsair-jih, samo je Kingstonov prehitro zmanjkalo tud če bi se kolega javil takoj naslednji dan.

JanimeZZZ ::

Jat mam tale Samsungov TCC4 ram na 200fsbju pri 5,3,3,2.5 tajmingih in 2.9(realno 2.8)V. Epox 8RDA+ valda. Za to ceno k je biu, mislm da zelo solidno(pa vem da se ga da se bl navit).

Alexius Heristalski ::

Po Formel ceniku stane Corsair XMS 256Mb DDR400 LL CMX256A-3200LL PT 985,92 kun, to je 788 kun brez davka (PDV). Imam prav?

Prosim, če kdo odgovori na to vprašanje.
Hvala.

Kdor bo šel v Zagreb po ram, naj pove.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bodom ::

ej nej mi en pove...
jst mam ram Samsung na timingih 4,3,3 CL2.5. pa frekvenco trenutno na 177Mhz, asinhrono delovanje.
Ker mam procesor na 12.5×177Mhz, znese tole 2224Mhz. A se mi splaca recimo znizat multiplayer na 12 oz. 11.5 in pol probat FSB visat tja do 190, mogoce 200MHz ce bo sel?
Al je boljs da pustim dokler je tko stabilno in pocakam na Kingstona oz. Corsaira?
A je sploh pametno laufat na tako visokih multiplayer-jih?

hvala, LP

OwcA ::

bodom: če z zvišanjem FSBja ne žrtvuješ timingov (mislim, da jih ne boš, ker sam tak ram poganjam pri enakih timinigih na 217 MHz), potem se ti gotovo splača. Obvezno pa imej frekvenco RAMA sinhrono s FSBjem, na AMDjevih sistemih skorj nič ne pridobiš, če zvišuješ le frekvenco RAMa.

||_^_|| ::

Še kar ni noben odgovoril:

Kako je možno da na hrvaškem dobiš 10 let garancije, v nemčiji pa doživljensko. (corsair rami)

Pa kaj je bolše met:

1 x 512MB
2 x 256MB
(corsair PC3500)

WhiteWolf ::

1. Hrvati so dal 10 let baje zato, ker se bojijo, da jim kdo cez 30 let prnese ram, ki ni ve uporaben! Baje,...

2. Bojle je imet 2*256 ce imas ploščo z nforce2 čipovjem (dobiš dual DDR) - nekaj pospeška!

morphling1 ::

Ja damn garancija je pa res problem tu, se sploh lahko zamisliš kaj se bo v 10 letih spremenilo, malo se ozri nazaj, pa ne pozabi da je hitrost napredka vedno višja :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

Owca: cak, zgleda da ne vem, kaj pomeni sinhrono in kaj asinhrono delovanje.

ti povem po domace, kako imam...

multiplayer dam na 12.5 in ram je na BySPD oz. na 100%. in pol visam FSB do koder gre. zadnjic nism mel glih prevec casa, pa sm ga pustu na 177MHz FSB in laufa BP.
in ko restartam masino, mi na zacetku izpise "RAM frequency is 177MHz (DDR333)".

a sva se zdej razumela al sm spet jst zabluzil?:D

LP

Alexius Heristalski ::

morphling1, boš šel v ZG? Pa prosim, če mi pojasniš to zadevo z davki, tu je kopiraj/prilepi z njihovega cenika: Corsair XMS 256Mb DDR400 LL CMX256A-3200LL PT - 899 kun. Poleg cene piše SRP. Kaj pomeni SRP, je to cena z davkom ali brez?

Hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

morphling1 ::

Njihov davek je PDV in je vključen v ceni tako da, od tiste cene lahko odbiješ 21% če greš švercat, oz. si praktično na istem če delaš po pravilih in prijaviš naši carini.
Ta cena ki jo gledaš ti, je verjetno brez davka glede na to da je cena v Formelu z PDV-jem 985,92 kun če plačaš z gotovino.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

bodom: ker si opisal je sinhrono delovanje, drugače pa se razumeva.

WhiteWolf ::

Morphling1: Torej ce prav razumem, ce svercas placas 788kun!
Ker na strani pise:http://www.pc-shop.hr/
Napomena: Sve cijene su u kunama s uključenim PDV-om


In ve kdo, kaksna je razlika med tem advema ramaoma?
RAM CORSAIRXMS, DDR400, 256MB,CMX256A-3200LL PT,JAMSTVO 10G.
RAM CORSAIRXMS, DDR400, 256MB,CMX256A-3200C2,JAMSTVO 10G.


OwcA ::

WhiteWolf: misli, da je 1. "low-latency" Platinum serija (torej elita elite), 2. pa "navaden".

Alexius Heristalski ::

Na prvem so Winbond BH-5 čipi (se zelo dobro navijajo), na drugem pa Winbond BH-6.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

Hrvati ful komplicirajo z vračilom davka. Še tablce na avtu morš napisat na formular.

Boško ::

Črtica mož: Od kod ti to??? Glede tablc namreč?

Tic ::

Jst mam sz hrvasko dobre izkusnje. Biu sm tam in kupil mojega kingmaxa ddr400. Sej ram je kul za kakega povprecnega overlockerja (ne da bi se hvlail, sej se res ne).
Jst imam se za na carino jit, smo kupil velik stvari tko da me caka se 15 jurijev tam.

Hotu sm povedat par stvari. Obsaja ena firma k bo to uvazala cez kak mesec. To je internetna trgovina.(beri: ja na s-t bo tut oglas) To bo furou moj dober prjatu in bo iz cele evrope uvazal stvari za moddat in oc stvari.
Na zacetku bo imel za moddat, water cooling, cases use pa zlo zlo pocen. Posiljou bo po posti al pa preuzem u lj. No pa nisem hotu tega nakaladat. S casom, ko bo biznis zaceu laufat bo zaceu uvazat komponente. Ksne hude rame in tako naprej. To bo REVOLUCIJA v Slovenijici. Upam da mu bo uspelo, sej ga usak dan poklicem kuku napreduje...
Z njim sem biu ze vecx v Zagrebu, sej on je s tam doma. In vedno kej domou prnese.
Sam tko :)

Sicer pa zdej druk tedn kupim cruical od morpha in bo do zacetka poletja. Pol pa itak nadgradnja. Ju3 se nova ploca NF2... tko, to sm jst mislu povedat. Upam d sm use:)

Povzetek: Prihaja revolucija.
persona civitas ;>

bodom ::

Owca: ok, thanks8-)

Morphling1: a pol ti mas res namen it v Zagreb? dej ce gres res, mi plis sporoci. pa...a pol mogoce prids ju3 v LJ, da ti dam uno plato?

LP

morphling1 ::

Tisto glede tablic na carini je res, če ti uspe potrditi na njihovi carini potem je cool in greša lahko takoj nazaj ter dvigneš denar. Se pa lahko zadeva tudi zaplete, cariniki tam so namreč najbolj zaj**** ljudje, enkrat sem imel dve grafi eno 8500 zame, ter 4400 za kolega in je ful neki spraševal težil in na koncu rekel da račun no dober ter ni hotel potrditi, ko sem šel enkrat drugič v ve-mil in jim pokazal račun se rekli da je vse ok. In nazaj grede sem se pri istem cariniku ustavil in mu malo zatežil da mi še enkrat potrdi pa ker ni več robe to ni hotel nekaj sanjal da naj mu dokažem da roba ni ostala na hrvaškem, za naslednjič vem da moram vstrajat s tem, čeprav v tej vojni ne dobiš ker je sigurno tako hinavski da bo šel klicat naše. Skratka dvakrat nise imel problemov enkrat sem jih imel in to ravno takrat ko se največ denarja pustil tam.
Kdaj bom pa šel v Zg pa nimam pojma, ko se mi bo dalo, name ne računaj lahko še traja. :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

To pa res nisem vedu! Mi ni nikol nihče zamoril, pa sem na carini dal potrdit več kot 10X, ker kdaj pa kdaj kom sestavim komp pa ponavadi vse razen ohišja in monitorja kupim na hrvaškem! Enkrat mi je en carinik (hrvaški) ponudu nek biznis z računalniško opremo, pa tam ni hotu nč več povedat, je reku da bi se mogla v ZG dobit, pa sem raj odklonu! Še dans mi je mal žal, da nisem reskiral!!

Jutr bom, če spet ne pozabim, pogledu pri punci kje je ta trgovina...

||_^_|| ::

Boško: slišu sm, zdej je pa še morphling potrdil>:D

Tic: ja, sam kr težko verjamem da bojo kakšne normalne cene..bomo vidli, upam da res.

Simulacrum ::

Ho...da ne bom odpiral nove teme...Pozna kdo kaksno dobro in poceni rac trgovinu v Berlinu?:O

boštjan ::

TUKAJ si jih oglej

Tic ::

||_^_||: Don"t worry, just wait :D
persona civitas ;>

boštjan ::

zanima me mnenje o tem RAMU in ceni seveda.

Simulacrum ::

bostjan: Hvala za link samo si ne znam dosti pomagat s tistim kupom trgovin.
Mogoce je ze kdo imel kontakte s kaksno nemsko (berlinsko) trgovino?

lp
Riplix

VASkO ::

danes sem zamenjal mojega Kingstona ValueRAM 256MB DDR333 z infineon 6ns cipi za dva enaka modula (ker mam nforce2) z kingston 6ns cipi pa dela odlicno (glede na ceno).

Memtest na 200mhz dvokanalno dela brez problema, winXP steknejo na zacetku. Na 195mhz FSB, 5-3-2-2.0 delajo stabilno pri 2.63V (dvokanalno). Test Sandre je tukaj

najboljse je to, da ni tako drag kot kaki DDR400 RAMi

kak se RAM burn-in dela, mogoce bo kaj pomagalo?

in ali se to na 8RDA+ plati sploh to da brez voltmoda za Vdimm, ker ma na max 2.9V izbiri efektivno okoli 2.88V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Alexius Heristalski ::

Koliko si dal zanju in KJE se ju da dobiti?
Lepa hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: OwcA ()

Clemento ::

VASkO: Burn-In lahko delas s Sandro mas tam opcijo...
Drugace pa poglej mal stare poste na Icrontic forumih...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

TribesMan ::

Uf zanimiva tema, sm glih zasledil...

Zanima me ali je že kdo pomislil na uporabo Registered RAMa. Jaz sem ha v mojem overclocku spravil na bajnih 184MHz (sicer je 133MHz orig, sam je SDRAM). Bi blo po mojem vredno premislit, še posebej ker so to komponente višjega kvalitetnega razreda (pač serverska uporaba)

Mogoče se pa sam motim, lahko pa da tud preveč nakladam.0:)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gamer ::

tribesman ma ful dobro idejo... k registerd ram pa ni tok drag pa ce se da navit tolk kot tist njegov sdr pol se loh clovk sam:D

no ma kdo izkusnje al usi kupujemo cheap varjante:D

Malecky ::

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

NAJDUUUU!!!! http://www.memoryx.net KOLK rama hočmo tudi za slovenijo!!! Clo na karti jo majo pa šiping je sam 8$!!!!!!!!!!!!

JUHU!!! There is still hope!!!

bodom ::

opa, neki zanimivga disi:D 8-)

sam kje so tile rami tm na strani...ne najdm...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210387 (7188) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151851 (1551) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308751 (6479) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329015 (5478) AtaStrumf

Več podobnih tem