» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
3 / 15
»»

borchi ::

clemento: in kol dosežeš fsb v sinhronem načinu brez vdd moda in kolk z modom (kakšna voltaža), če si že naredil vdd mod.

js sem skor sigurn, da mam tut A2, ki naj bi se slabše navijal, ker tut z vdd 1.85V ne pridem do 215MHz. bom jutr pogledal in po možnosti probal zravnat northbridge.
l'jga

VASkO ::

jaz se mpozabil pogledat revision, ko sem snel hladilnik
drugace pa sem brez Vdd moda prisel nestabilno na 185mhz v Prime95. Z modom pa na 210mhz, kjer pa RAM zavirati zacne oz. bi moral znizati timinge.

morphling1 ::

Jaz mam A3.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

borchi: v sinhronem brez VDD(voltazo mam 1.58V) moda na max 210fsb,
VDD moda pa se nisem naredil...
Vasko: poglej z programom cpu-z kateri ti pokaze tudi rev....
Morph: ali mislis da ta rev. na kaj vpliva? Pa sva kupila plato iz
iste posiljke...cudno ni kaj?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

bodom ::

morphling1: ej prej si nek omenjal, a je en bios pred tazadnjim celo boljsi kot tazadn. a hocs rect, da bi se dalo z njim prit se mal visje s FSB-jem?
aja...pa a to ga normalno fleshas, tud ce mas eno verzijo biosa prej? ker do zdej sm vedno dal novejse verzije...:\

thanks, LP

rap3r ::

Jz mam steping A2! Eni dosegate 200mhz fsb tud brez volt moda!Men sploh noče delat!Bom pa poisku prag do kje gre brez!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bodom ::

ja meni je recimo delal se stabilno na 206mhz FSB-ja...sam to se proc 1700+. bom probal zdej se do kolk bo slo s tem tanovim 2100+..

LP

Clemento ::

rap3r: Jst sem eden izmed njih....210fsb piece of cake :P
Sedaj rabim pa se samo en boljsi ram ker ta ma tajminge cist v podnu;(
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

borchi ::

js mam tut A2. brez voltmoda gre do cca. 193MHz.

clemento: brez vdd moda je 210MHz super rezultat. a lahko kdo preveri, če cpu-z prav detektira revision nforce2 northbridge-a? morphling, recimo, ti si verjetno pogledal revision na NB, ane? dej še z cpu-z, da vidimo če teb javi A3.
l'jga

rap3r ::

Dej sm plato jz sm ti jo zrihtu:D
Jz mam pa ddr400 notr v 128bit načinu in dobim pri 166mhz dokonca timingih tm nekje 2600 a ni to slabo?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

WhiteWolf ::

Clemento, a mas ti revison chipseta a2 ali a3?

VASkO ::

meni napise rev. A2

(*)_(*) ::

js mam a2 pa default vdd 1.56
na 200x10.5 mi dela pri tajmingih 3 3 3 2.5
če dam pa karkol več kot 200, pa tut najbolj odviti tajmingi ne pomagajo. Mam samsung 2x256 ddr400. Torej če nahitr mal obnovim zadevo kukr sm jaz zastopu:
vdd bi mogu narest, pa nb pobrust pa dat kater drug hladilnik gor, na sb sm pa že dal en zlo zlo majhen aluminij, ki je pa ful vroč. Rev plate mam 1.1 8rda valda :)) proc pa 1700jiuhb 51tedn. Hladim pa z zalmanom 6000AlCu pri 2500rpm.
Kaj je pravzaprav razlika med A2 in A3 ?

Moonman ::

Jaz mam pa A2 pa sem jo gnal na 210Mhz FSB stabilno. Več ne gre, pa če dam na najslabše timinge ramov. Vdd pa se mi giblje me 1.58 in 1.6V

LP

WhiteWolf ::

Še je upanje zame:Moonman ima popolnoma enako plato kot jaz! Vaj kaže tako! Sam da dobim nov proc. pol pa bo,...

Aja, ni mi jasn, kak naj pritrdim en star ventilator, ki sm ga mel na athlonu 900 na NB? Ce sta sam sve luknci in nobenih zatičev? Zanima me se neki? Pa kaj je nujno dodatno hlajenje chipseta, če ga eventuelno ne bi gnal več kot 210?

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Eh folk ne panike zganjat zarad ene revizije preveč...

Jaz sem tud mel A3 Ti4200 pa se je navijal kot hlod..dobim A2 jedro je šlo na 330mhz stock cooled BP...

Vdd mod naredite vsi pa bo kul...

morphling1 ::

Revizija sigurno ne igra kake pomembnejše vloge. Sem pa prebral temo na xtremu o overvoltage varovanju. Kakšna butasta fora, točno tisto kar je Borchi omenjal samo premalo detaljno da bi že takrat postal pozoren. Tudi pri meni se dogaja da vse kar je nad 2.075V dobim v prime95 hard lock. Medtem ko sem na 8k3a brez težal vozil tudi več, tole moram narediti ta vikend, da bo zadeva malo bolj stabilna ker to da sem imel do sedaj praktično samo 2.025V stabilno na voljo me je zelo omejevalo.
Ok plata samo, 3/4 stvari moraš predelat, da jo spraviš k konkretnem delovanju, yep EPOS :) Ampak zaenkrat še vedno daleč najboljša n2 plata hehe.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

no ja, je še prehitro, da bi rekli, da revision ne igra vloge pri doseganju višjih fsb-jev. dost ljudi je, ki imajo A2 in dosegajo dokaj visoke fsbje, še več jih je, ki imajo A2 in nizke fsb-je (vsaj brez vdd moda). skor vsi, ki majo A3 lahko dosegajo visoke frekvence. no, naj kdo, ki ima A3 pove, če ne more prek 200MHz brez vdd moda.

js mam A2 (sem zdej pogledal tut na čipu) in ga ne spravim na 215MHz tut z 1.9V (mam pa hladilnike na vseh mosfetih, voltage regulatorjih, hlajenje NBja, ram z winbond bh-5 čipi itd.,).

morph: se mi je zdelo, da si mal prehitr zavrgu idejo o OVP. baje da je še bolš kot odstranjevanje rezistorja prerezat en trace do nevemčesa (mal poglej, če najdeš dve varjanti kako disable-aš OVP, js sem zgubil link).

aja, pa še en rant: kk je možno, da človek (beri morphling1), ki že itak ma overclockanje in modificiranje v malem prstu, da ma zraven še tako srečo, da kupi npr. axp1700+ in 8rda+ in sta oba top of the crop???!!! :|
l'jga

Malecky ::

Heh Borchi tko je... Vsakemu se kdaj pa kdaj "userje" tud men se je k mam že eno leto ram, ki gre na 210mhz FSB in sem dolgo mel top of the crop score na svetu sam zarad RAM-a oz. pri ramu...

Sej platke so še take..np... sam proca pa ni in ni...tist ma pa Morphling tako srečo da ga je dobu da kr res ni...

rap3r ::

Kot prvo ma morf 8RDA brez plus!
Se strinjam z teorijo! Sam mislm da je moja plata med unimi k so najbl u kurcu ker mi dela sinhrono na največ 182Mhz ram ni omejitev tko tud ne proc!
Borci proc sva z morfom čist iztiga uzela še bla sta en poleg druzga sam on mam volmode in pa seveda vodno hlajen notrh bridge!
Moj proc je delu največ na 2400Mhz pri 2.0V na plati s KT400 čipsetom tko da zdele če mi to plato uspe uštimat:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

8RDA+ A2, brez Vdd moda 205 (1,58 V), z Vdd modom (1.81 V) 228 MHz, RAM je Samsungov DDR 400 s TCC4 čipi.

VASkO ::

ejte, kje se da dobit termalno lepilo, s kerim prilepis heatsinke na MOSFETe?

sem sel v HTE danes pa vprasal po tem pa me je gledal, kot da sem z lune padel in je pravi, da o termalnem lepilu se slisal ni

kje ga naj dobim? kaj pa Chip v MB?

morphling1 ::

@VASkO, vzameš navdno silikonsko pasto, vzameš eno epoxy (jaz uporabljam UHU) lepilo ter narediš mešanico, prevod toplote bo dober, ker tako in tako zelo tenko namažeš, hladlnik pa ne bo nikoli odpadel.
@Borchi, hja mislim da sem skoraj vsak hardwer ki sem ga imel v rokah navil nadpovprečno, včasih pa pride kak primerek ki res izstopa, samo če veš kaj iskati se to kar da najti :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

morphling, najlepsa ti dala :D
sam nisem na to idejo prisel ;(

Clemento ::

Owca: He, he....Vidim kam lahko s VDD modom pridem.....
Kaksen je kaj bandwight tam gor pri 228fsb s temi rami in kasne tajminge uporabljas...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

asPeteR ::

Na 228MHz prinese 3648MB/s BANDWIDTHa!

8-)

morphling1 ::

As, si dobil rame ali kaj :)). Eno zadevo če mi lahko kdo potrdi, OVP se naredi na dva način ali prerezati trace do upora ali umakniti upor, je res ? Se pravi obe varianti sta dobri.
Owca maš že izedelan plan vddr in vbt moda, če ga boš delal po svoje ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Morph zal, ne ...:'( Sem poslal mail unmu digatal logicu, pa bom videl kako in kaj ... Itak, ce je za tak dnar, TAKOJ kupm.

Zakaj sem pa napisal 228MHz... Zato ker je Clemento spraseval kaksen bandwidth je na 228MHz... Sam pol sem sele vidu, da Owco sprasuje, kaknega ma on ...

8-)

morphling1 ::

Ah ne to, od kje ti cifra :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Na 228MHz prinese 3648MB/s BANDWIDTHa!

Tale bandwidth je teoreticen ... Itak!

8-)

(*)_(*) ::

js mam Samsungove DDR 400 TCC4 rame pa 8rda. Trenutno delajo na 400mhz/200fsb pa tut mal več ne. Default vdd mam 1.56
ta vikend bo treba vdd mod narest. A bi blo treba tut vddr mod narest, ker ta plata omogoča pač samo 2.9V ~ 2.85 vdimm ??

OwcA ::

(*)_(*) tvoji rami so bolj ali manj zanič. Vem, ker imam tudi sam take. Če se zelo potrudiš sicer iz njih iztisneš kar visok FSB (228), amapk pri obupno slabih timingih (6/3/3/3), zato nič ne pridobiš na hitrosti (Sandra pravi, da je vseno če imam 3/3/3/2,5@218 ali pa 6/3/3/3@228). Vdimm bom naredil ta vikend, me zanima če je vseeno še kaj življenja v teh čipih (3,2 V bi jih morala biti kar špoštena "budnica" [:D] ).

morph: plan že mam in bo bolj ali manj nekaj takega, kot sem pokazal na sliki nekaj zgoraj. Uporabil bom potenciometer z dvojnimi priključki, tako da bosta Vdimm in Vbt vedno v razmerju. Verjetno se bom "preseraval" ter naredil preprosto TIV, tako da bosta oba moda skupaj in bo vse ljubko urejeno [;)]
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

(*)_(*) ::

me prov zanima kaj bo +0.3V nardil temu samsungu.
a pri 1.8vdd je treba že kej hladilnih reber na une mustaše al kaj so že napopat???
na south bridge sm dal en zlo majhn hladilnik. Bi blo treba tudi north bridge dol odpopat pa un trakc odstrant pa mal pobrust in namazat zadevo ane ???
al ni sile ?? :))

(*)_(*) ::

aja pozabu povedat ....
procesor mi hladi zalman 6000alcu in ventilator tudi okol unih mustašov luft kr lepo meša.

nevem kje sm te mustaše najdu amapk mal podobn se pa res reče ane ? :D

Tic ::

VASkO: tist tvoj score je pa slab. 1. link.
Namrec radeon 300/300 in ram 185 proc 1600mhz in max timingsi na kx7 je prineslo 10249 pik.
persona civitas ;>

Jaffa ::

Mosfete misliš ? :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

morphling1 ::

@Owca, potenciometer z dvojnimi priključki? kako to zgleda, sta to dva variabilna upora ki jih spreminjaš z enim vijakom? Ok se pravi boš dvigal nogico čipa, maš tu kak konkreten hint kako to najlažje izvesti. Kaj pogreješ ter s kako iglo dvigneš malenkost nogico ter potem izoliraš podnožje, tako da nogice v bistvu ostanejo v prvotni legi. Se pravi postopek kot na sliki 10fiksno + 100 trimer ti da 10% povečanje vdimm in vbt kar pride približno 3.2V. Ok 99% mi je vse jasno, 1% me moti še zakaj je na originalnem modu tista tretja nogica povezana s trimerjem to je potem brez potrebe praviš. OK

Aja zakaj se sploh rabi trimer. Tu tako in tako ni kaj za premikat, tako da lahko potem uporabim kar 100 in 10 ohmska fiksna upora in bo vse krasno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

(*)_(*) ::

Mosfete sm mislu ja :D

Tic ::

Jst mam a2, pa mi dela ok 200fsbja. Voltaza cipseta pa niha med 1.6 in 1.654.
Vec nisem probavou. Grem zdej malo, sicer me pa omejuje proc, mam se palominota. Najvec kar sem ga spravu je blo 1400@1840 ali nekaj podobnega voltaza pa do neba.

Morph: dobr nastudirej tist mod.
Pridem jst se na vrsto, tebi pa eno pivo pod nos :)
persona civitas ;>

OwcA ::

morph: ja, dvojni potenicometer sta dva spremenljiva upora na isti osi.
Nožico bom skušal dvigniti z iglo, segreval pa bom podnožje, ne nožice same. Zdi se mi, da je lažje, kot izolirati podnožje, nožico privzdigniti, "v zraku" ponovno vezati in nov spoj izolirati. Tako je potrebno manj premikov nožice in s tem manj možnosti, da se odlomi (daleč največja nevarnost). Trimer bi uporabil v bistvu samo zato, da lahko bolj natančno nastavljaš napetost. Če gre verjeti ljudem po forumih se RAMi različno odzivajo na visoke napetosti, trimer mi tako omogoča večjo fleksibilnost, ni pa potreben, se strinjam.

P.S. če gre vse po načrtu, bom jutri ob takem času že pisal @ 3,2 V... [:D]
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

(*)_(*): če boš delal Vddmod obvezno zamenjaj originalen hladilnik s čim bolšim ali pa ga vsaj zbrusi in ustrezno podmaži. Hlajenje MOSFETov (vsaj ne tistih pri procesorju) ni povezano z modom, je pa vseeno toplo priporočljivo. Ko si že pri hlajenju povezni nekaj še čez regulator napetosti procesorja (IC nad poprej omenjenimi MOSFETi).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

bodom ::

emm...jst ne upam tega volt moda nardit...kdo bi mi to naredu, pa kolk racunal?

hvala, LP

kuglvinkl ::

btw: nVidia bo dala še tretji southbridge ven. SATA in take zadeve.
Your focus determines your reallity

(*)_(*) ::

OwcA: hvala, bom upošteval

Malecky ::

bodom: a boš s5 do mene pršu???:D

bodom ::

Malecky: hahahaha:D sej bom zgleda vec pr teb kot doma>:D

ej ce bom mel kake izlete po SLO upostevaj to, da te bom poklical...velja?

kolk bi pa racunal?

LP

kuglvinkl ::

bodob: PM!
Your focus determines your reallity

bodom ::

kuglvinkl: ups:D

LP

VASkO ::

@Tic
ja, jaz sem mel radeona na 275/275 pa default nastavitve v driverih za graficno, nic tweakanja pa to, ker je brezveze za neki score sliko slabsat.

Tic ::

@VASkO : ljudje se bl nore stvari delajo kt pa da u driverjih nastavijo perormance in u rage 3d tweak optimised 4 3dmark.
Moje menje...
persona civitas ;>
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381545 (1043) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329040 (5503) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995497 (3744) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462033 (1334) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544087 (3288) asPeteR

Več podobnih tem