» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
13 / 15
»»

kuglvinkl ::

Kakšne maš pa voltaže?
Your focus determines your reallity

Nigga ::

core je 1.95V- ce dam na manj se zaustavi. agp in dimm nisem spreminjal. vdd je 1.58V, vdd mod hocem naret, samo morem brez prit cez 200Mhz FSB
Too Drunk to Fuck

frenk ::

tud men noče preko 200 it brez moda:(

VASkO ::

ja brez vdd moda pa bos tezko prisel cez 200

Clemento ::

Tle imas pa sledi navodilom in morda ti uspe.
Ways to Achieve 200+mhz FSB :
http://8rda.com/page2.htm
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

bodom ::

jst sm pa uspel celo malce nad 205MHz pridt brez vdd moda...zdej pa z vdd mod-om gre tudi nad 2158-)...sam kaj ko neki se zmeri "zlajfa" vse skup...sam da ni plata kriva, ker bom res pop****

LP

Clemento ::

bodom: jst sem tudi na 210fsb prsu brez VDD ampak s samsungom ddr400 z kingstonom ddr333 in pol tud TwinMosom sem pa mogu VDD mod dat naredit da je stable..
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Nigga ::

ja vi vsaj pridete do 200, meni se že začne pri 190 čudno obnašat. Je možno da je napajalnik?
Too Drunk to Fuck

frenk ::

pomoje da ne ker tle ni nobenega večanja voltaže...kerga pa maš?

Nigga ::

nekega no name 300W, samo je kup ventilatorjev na njega vezanih, pa neonke 0:)
Too Drunk to Fuck

frenk ::

probej proc. napetost zmanšat(izklop vse nepotrebne stvari) in probej še enkrat...če te bo še kr zajbaval je skor zihr nbridge

Nigga ::

Trenutno je na 180*10.5, 2V. če zmanjšam napetost je še slabše. Bom enkrat mod naredil. hvala
Too Drunk to Fuck

frenk ::

jest sm mislu da zmanjšaš napetost proca in da ga daš na osnovno frekvanco...

lukslo ::

ker BIOS pa maš?

jst tudi z Vdd Modom ne pridem stabilno na 200 z ta novim BIOS-om

zdej mam 3305 pa dela lepo na 215Mhz več pa nism probu ni cajta trenutno, si ga bo treba malo vzet, pa še en blok na NB dat.

Tic ::

Ok, moja platka je sla u p****. Tko da grem mogoce ju3 ze po novo. A je pol vazno kaj dobim? A2 A1 Akarkolze A™?
persona civitas ;>

OwcA ::

@Tic: če lahko izbiraš, poskusi dobiti takšno z A1 SPPjem, ker gre za novi Crush 18D.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Em.... too late, sem kupu Abitko, zaenkrat nedela
persona civitas ;>

rap3r ::

Hm tic zakaj ti pa zdej abitka nedela?
A mosfete ma cele:D :D :D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

gamer ::

tic: zakaj ti ne dela?
se zajebavaš s tistimi konektorij za na ohišje?....s tem sm meu jest 1 uro dela:D :D , pol sm pa navodila pogledu:D

frenk ::

folk kok mate kj vdd napetost...jest mam trenutno 1.95V pa se ne greje dost...

gamer ::

mlaecky: js mam nf7s 1.2 in mam temperaturo proca zdele 51C ampak je voltaža 1.31v in se mi zdi mal čudn da volcano(min) ne hladi nč bolš... a je to sam senzor al je treba volcanota zamenat... drgač sam pa zadnč brusu volcanota, me še zdej roka boli:D

Fury ::

na abitkah nf7 seriji so temperature cca 10°c visje kot pri drugih ploscah .. to je pa zato ker so v bios vdelal kompenzacijo da je bl blizu tapravi temperaturi CPUja

morphling1 ::

Nima veze s kompenzacijo. Te temperature so višje ker ima Abitka zame enega boljših načinov merjenja temperature. Senzor je dovolj dolg, da se ga da ukriviti navzgor, če pa senzor namažeš še s termalno pasto tako da je kontakt med dnom procesorja in senzorjem še boljši, je zadeva prektično enaka interni diodi, tako po odzivnosti kot po natančnosti. Epox pa po drugi strani kaže dosti manj, saj je senzor nekaj mm nižje od dna, tako da meri samo temperaturo zraka v socketu in zaradi tega se zelo počasi se odziva.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MALJUTKA ::

Fury: A lahko o temu malo vec poves ali pa mi das kaksen link, namrec sam se ubadam z isto stvarjo in iscem informacije o tem povsod, pa nikjer do zdaj nisem nasel nic pametnega... Pravzaprav me kar veseli tvoj zgornji post...
LP

MALJUTKA ::

E, morf, tocno to sem jaz storil: zvil senzor navzgor toliko, da se dotika dna proca. Sedaj mi kaze 47 pri full loadu z SLK 900 in ventom volcano9 na 2300 obratih in 1700@2300. A je to normalna temp.?

morphling1 ::

Ja.
Ne dvomit v SLK, da ne opravlja dela :) Samo V9 vent stran vrži in si kupi kakega kvalitetnega 92mm s krogličnimi ležaji
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MALJUTKA ::

Cakaj. Senzor od V9 sem nalepil zraven senzorja za mer. temperature v socketu in naj povem, da zelo dobro (po moji presoji) opravlja nalogo: pri 40 stopinjah=2000 , pri 45=2200 , pri 47= 2300 itd. A ni to v redu ( beri dovolj dobro ) ? Saj vent se ima rezervo v obratih oz. pretoku.
Imam pa rad tisino in hitrost. Kaj mislis ti kot strokovnjak?
Aja, vodnega se zaenkrat ne bom delal, ztato sem tudi vzel boljsi zracni hladilnik.
Aja, pa se to: Sem hotel dat gor 92mm, pa bi moral na ohisju(zgornji stranici nad plato) zaradi tistih klipsn naredit veliko luknjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

frenk ::

mene pa zanima kako veš da se je vklopil over current protection na 8rda+

gamer ::

zdej kaže s primeom 50C pr voltaži na mbm 1.26v tko da se men mal čudn zdi neglede vse...
no ja usaj proc je dobr da pr 1.26 dela prime že skor pol ure :D
mene že kr skrbi drgač zarad telih temepetatur... ker če dam na 1.5v idle 58C al neki tazga viskokga... čudn ni kej... no sam da je stabiln pa je ql... kok morš tist senzor gor ukrivit? če ga ukrivim dam gor ac3 pa če ga slučajn mal preveč ukrivim navzgor... ga bo proc porinu dol brez da bi se kej zogodl? al je treba bit extra previdn... no sej to itak treba bit ampak... kolk natančn je treba to?

morphling1 ::

Govorim o kvaliteti samih TT ventov, ki niso ravno v vrhu in za enak učinek se da najti boljši vent, predvsem da ti bo dosti dalj časa ostal tih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tradewind ::

Hja, ko se že pogovarjate o temp. na abitkah. Mam nf7 rev.1.2, pa mislim da so senzorji slabo nameščeni sploh tisti za temp. zraka v ohišju, ker ko mojega Vulcanota9 dam na ful, se temp zmanjša kar za 3-4 stopinje, ko pa ga dam nazaj na 3000rpm, pa se temu primerno tud poviša. Drugače imam temp med 46-49 pri setiju in špilih, na idle je 43-44. Mašina je 2100+@2285, voltaža pa na 1,75!

Bi pa bilo zanimivo kaj povedati, kako je res z senzorji na platah, saj ima kolega na zalmanu6000alcu navit cpu 1700+@2317 samo 46, pa to na 2500rpm- v vseh testih pa vulcano9 popapa zalmana!

Upam da je to prava tema za pogovor o temperaturah, saj se tema tiče prej omenjenih plat!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

MALJUTKA ::

Zdaj pa stekam, hvala za pojasnilo.

gamer ::

ej tradewind js mam tud enga zalmana alcu doma... bom probu če bo bolš od volcanota7+ k pa še 9ko poseka:D , ampak to bo jutr prot večeru... spet nč cajta... to pa so počitnce :D

Nigga ::

Zadnjic sem nardil volt mod na 1.95V. Se vedno ne pridem na 200Mhz, niti na 190MHz. Bios mam najnovejši. Samo z originalnim tudi ni slo. vse se dobro hladi. CPU je 40st. load. Problem je nekje drugje. Mogoče zaradi procesorja? Zgornja vrsrica je AXDA spodnja JIHUB. Kaj je mogoce CPU krivec? tnx
Too Drunk to Fuck

MALJUTKA ::

A je slucajno se kdo opazil na NF7-S,rev.2.0 , da ko si v BIOS-u, naraste temp. za cca 4 stopinje vec kot pa je recimo temperatura v vinsih pri idlanju. Ali pa ce sem bolj konkreten: Sem v BIOSU. Temp. mi kaze 44 , tudi obrati venta na procu se mi dvignejo slisno. Grem iz BIOS-a v vinse. Sem na namizju in takoj zacne temp. padati, dokler ne pride na cca 41. Tudi obrati na ventu od proca se slisno znizajo.
A je kdo to opazil, ali sem jaz edini?
LP

gamer ::

dead kennedy: maš epox plato a ne :D, prodej pa zameni za asus al pa abit:D boš kuj do 200 pršu:D ni procesor če si znižu multiplijer tko da ti procesor dela na normalni frekvenci...

frenk ::

dead kennedy:jest mam epox in vdd na 1.93V pa mi na 230 u memtest ne najde napake(10 ur)...prime mi takoj štekne:'(...zdej dela stabilno na 215...dej timinge ramov na optimal in še enkrat probej...ker ram pa maš?...al mislš da je dost dobr za te frekvence?

Nigga ::

timinge mam na optimal. 8,3,3,2, dela tudi na turbo. Mam pa 256MB Kingston HyperX pc3500. Mislim da zaradi rama ne dela problemov.
Too Drunk to Fuck

frenk ::

kva pa hlajenje nbridgea?:\

Nigga ::

Kakšne pa imate CPU voltaze okoli 200MHz FSB?
Too Drunk to Fuck

Nigga ::

Na Northbridgu mam Crystal orb, ki kar dobro opravlja svojo nalogo. Na SB pa imam Zalmanov NB cooler + vent.
Too Drunk to Fuck

Nigga ::

Mislim da je kriv procesor. Ravno zdaj sem pod 200*9 prišo v winse. Samo ni stabilno. A je mozno da je proc?
Too Drunk to Fuck

Jaffa ::

Frenk: Probaj pa boš vido... Napetost daj na malo več še :). Računalnik se sam izklopi in potem morš napajanje izklopit in nazaj vklopit, da se zbudi... Jaz sem mislil, da sem ga (CPU) že skuril :), pa je bil torej owervolt prot.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

frenk ::

probej dat proc na 200x7 in probej, poj pa zvišuj fsb

Nigga ::

zdaj mi dela na 220*7. FSB ni problem, problem je koncna frekvenca, na vse nacine sem ze probal prit cez 2GHz pa ni slo:'(
Too Drunk to Fuck

Nigga ::

Pri 230 pa se ne zbudi vec. A prodaja kdo kakšen ful dober Tb procesor? :\
Too Drunk to Fuck

frenk ::

jest ga prodajam ampak ni ful dobr...pride na 2100 za več pa ne vem

Nigga ::

Kakšen pa je pa za kolko ga das?
Too Drunk to Fuck

frenk ::

mam enga od maleckya in enga dlt3c, ki ga bom še stestirou(sm ga lih dons dobu)...un od maleckya mi gre pa na 2270...un k bo slabši ga prodam

Nigga ::

tale moj je tudi od maleckyja
Too Drunk to Fuck
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381541 (1039) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329013 (5476) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995488 (3735) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462029 (1330) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544073 (3274) asPeteR

Več podobnih tem