» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
2 / 34
»»

rap3r ::

Ej morf dela tud 13,5 sam ostajam na 1,95 voltaži kar je premal za 2400mhz in ga resetira ob obremenitvi!Ko mi pa prneseš blok jutr nazaj pol pa bo mot me sam moj kurčev fsb!Kok si jih pa zase uzel?En sodelavc ma unga winbonda sam ga hinauc noče zamenat pa sm mu reku da mu doplačam razliko čeprov je ni on pa ne.Pa model ga fura na 333MHz jz bi ga pa na 400MHz k da mu kej pomaga oz zanga itak ni razlike a ma unga al tega;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

zile ::

Hmmm 8-O . 1000+Mhz overclock. Congrats :D

rap3r ::

Aja pa btw 3d mark skor mam 8400!Prvi na ORB če uzamemo athlone xp in MX 440 k ga mam zdej sposojenga!Aja BTW tele MXi so vredni en drek!Nebi ga uzel pa če bi mi ga dal, no bi sam bi ga prodal:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

BoO ::

RookY: A lahko poveš katera verzija je Abit KT7A?

P.S.: Nekateri imajo pa srečo pri izbiri...Pa tudi veliko znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

kuglvinkl ::

Morph, srčno upam, da ti uspe zbit kralja. Prijava + love do korve :)
Your focus determines your reallity

asPeteR ::

Ok, jaz nisem tolk natekocen s tem trgovinam ... :D

Tko, da ce mi lahko poves, bolj detailno ... ma jutr grem v nakup, a ves ...

Kje ste jih pa drugi kupil?

:O

morphling1 ::

Kuglvinkl, sej pomoje ni vprašanje če se da boljšega narediti, vprašnje je cena, pa enostavnost montaže ter seveda teža. SLK 800 je high end cooler ampak tudi za povprečnega Janeza, montaža preko štirih lukenj takoj odbije vsaj 70% uporabnikov ki mislijo kupovat hladilnik, torej se gleda potem Swiftech, ki se ga pa da še dovolj izboljšat da bi bil boljši od SLK-ja, ker je že zdaj majhna razlika, pač en kos bakra dela svoje v primerjavi z aluminijastimi pini nabitimi v bakreno podlago :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

no tkole...dons sm biu u jae in u agt-ju in nikjer nimajo tbredov b. povost so mi ponujal tbred a 47 teden...
ma kdo xp1700 tbred b za prodat?:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Samo poglej denimo nazloglasnejši HSF vseh časov, Alpha PAL 8045. Stolpiči so šeterokotne oblike, narezani. Swiftec gre na podobne variante. (ki stane med nami, samo rebra okrog 17k SIT v Zagrebu).

Odvisno za kolk bi jijh delal. Zase oz. nekaj primerkov sem prepričan, da bi dosegel več, hej, konec koncev lahko ubereš to varinato, da si narediš stilčno površino iz srebra. Ampak, ta je lame.

Vsaj upam, da ne boš delal kaj takega, zase, ker je IMHO veliko večji iziv, če moraš gledat na vse dejavnike, ki si jih naštel.

Ok, dejva nehat tu o tem, da ne bodo potem govorili, kako ravno midva trobiva, da se je potrebno držat rdeče niti v temi :).
Your focus determines your reallity

the_unborn ::

Dr_M: si vsaj uprasal kdaj dobijo?

Malecky ::

Te Tbread-e mam še na zalogi...za 19500SIT....

ps... v slo naj bi zdaj prišle zelo nove palete čipov! Guess what! AGOIA!!!!! Poberte Tbread-e čene bo malce suše, zgleda da so našli še nekaj stare zaloge za pofutrat sloveniji.

the_unborn ::

Malecky, zakaj si tako drag?:D moas imet bolj konkurencne cene

Malecky ::

sorry ne morem...zdajle bo kmalu mogoče mal drugače....

Res dobim drago tele procesorje...sm tud sam že mal hut, če hočem pa še mal provizije pa noben ne kup...oziroma kupte še, ker če bom mel srečo jih bom neki pokupil za zalogo pol jih bo pa zmankal:)

K bi blo treba še vsaj odklepat:D AMD zakleni procesorje!

rap3r ::

Ej morf kakšn maš zdele blok gor?K pravš da maš enga novga notr?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::



we dont need no H2O!!! Infact we do but not 4 2.5Ghz:D Ja okn je pa le blo treba odpret....tole je stabilno dokler mi po socket diodi ne frizne pri 55°C ene 15min Prime95...

Volcano7
1.98V višje dela še samo OVP zaenkrat:))
KX7 Raid
R9500@9700 pa 15k 3Dmarku!!! WTF...čist razočaran glede tega...

1700+ as usual0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

GUFY ::

In kje za hudiča bi pa jaz lahko dobil ta 1700+ proc?!:) 8-)

boštjan ::

ja boš moral malo po rač.trgovinah poiskat,al pa kar od maleckega kupit.

Malecky ::

Jap zaenkrat jih še lahko dobim... so pa zabavni teli procesorčki....ubistvu te pride pol proc 50KSIT ker moraš še novo ploščo zraven kupit, ker čene zmanjka množilnikov:8)

Malecky ::

rap3er: kero plato maš ti? Men ne dela 13x ali over...suxxx ko bo vodno bo množilnikov zmankal...2625mhz je pol največ kar js sploh lohk dosežem:O

rap3r ::

KD7!Usi jo tok pluvajo sam seka zadeva!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

ja boš vidu kok seka pri 200mhz FSB.....

bo treba NF7

rap3r ::

Kaj a zarad množilnika?K sm meu ram k je delu pr tem mi je na 195 delal na useh timingih do konca tko da pššš!
Pač je ql zadeva nforc je bolši sam ni take razlike da bi šou menat!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TitanSLO ::

Mam Abit KT/A ver.1.2, a je možn dat ta procesor not (takoj kupim)


rap3r ::

Ja nemorš ga kupt ker jih ni več nikjer:)use ste/smo pobral:)večino pa res!Drgač pa nevem!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

AtaStrumf ::

KT7A verzija 1.2 ne podpira niti Palomino Athlonov XP, kaj šele Tbredov. Palominote podpira samo verzija 1.3, morda tudi Tbrede, samo močno dvomim ker na BIOS strani za KT7A nič ne piše o tem, tako da boš žal moral po novo platko, preden ti bo Tbred kaj koristil.

Če kdo kje najde 2100+ AIUH(G)B procesor naj vzame še enega zame. Ga 100% kupim.

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

Najdu sem ga!!!!

AXDA2100DUT3C
AIUHB 0251 XPKW
rjav

Mi je tipo pomolu 2 pred nos, pa nisem vedel katerega bi, pa sem pol kr oba vzel, tako da, če ga kdo hoče naj mi piše (settled@email.si). Oba imasta isti stepping.

Moja oprema:

Epox 8K3A (po domače zakon)
512 MB 2100 DDR RAM (moja šibka točka)
Zalman 6000 Cu (še ena šibka točka) + TT Volcano 6+ v bližini (ta močen vent) mogoče bo kaj bolje
2100+ TbredB (moja močna točka)
MSI GF4Ti4400 128 MB (no comment)
Zima zima bela skozi okno je uletela...:D

Grem navijat, se slišmo in vidmo s kakimi slikcami :D.

Sam še to: Morphling1, a mi lahko poveš kako pripopaš avatarja na www.xtremesystems.org forumu. Sem si enga ful dobrga naredu :D.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

User cp, edit options. Spodaj maš avatar možnost, 10 postov moraš imet da si lahko zbereš custom avatarja, pa 120*120 je lahko velik.
Me zanima do kam ti bo šel, čeprav zlo daleč s tem ramom na tej plati ne bo šlo ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Evo morf to je nekje zdej

Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Cool, cool stabilno ?
Dej vsaj 3dmark compare url gor vržite ne glede na grafo. Če gre čez tist čez lahko rečeš da je vsaj približno stabilno. Bom pa probal en flash OC naredit da vidim do kje še gre ko je na meji sesutja :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Evo takole:

sedaj ko to pišem ga laufam na 13x145 = 1885 MHz (145 je največ kar mi pusti ta RAM (sicer na ultra turbo), nekaj me že dolgo matra: a grem lahko asinhrono FSB/MEM na tej platki, v BIOS-u te opcije ne najdem) na 1.65 V torej default za 2400+. Več ga ne morem ker mi ne da višjih muti-jev kot 13. A ga morem kako odklent al kva. A niso nad 12,5 odklenjeni tudi na KT333 platkah?

Z Zalmanom pahljačo mam pri zaprtem oknu in pod Prime95 66C :'(. Za zjokat :( Torej zaenkrat sem na max. kot mi plata in RAM omogočata. Se bo treba poslovit od tega RAM-a, pa kej boljšga nabavt >:D. Kaj mi priporočate, pa da lahk v LJ dobim oz. mi lahk kdo od vas zrihta.

AtaStrumf ::

Hvala za navodila za avatar Morph!

Drugače pa sem jaz pametnjakovič™ pogruntal, da lahko RAM-u mal upočasnim timing-e :8) in ga navijem še bolj. Rezultat? 13x~155= ~2015 = 2.0 GHz na 1.65 V Prime 95 stabilen po 40 minutah. Moj cilj je dosežen 2400 za 50% ceneje :D. Kaj več pa če nadgradim hlajenje in kak 166-200 FSB, ko zamenjam RAM in ali platko (KT333 me živcira nad 166, ker pol navijam PCI in AGP pa cvikam za druge komponente) Še slikica:

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

V JAE imajo 2100+ Tbirde B še na zalogi. So izdelani v 52 tedeu v letu 2002. :)

Kje pa bi jaz dobil 1700+ Tbird B?!?!;( saj je veliko cenejši.

AtaStrumf ::

Sej ni tolk cenejši, pa tvegaš da se bo slabo navijal, tako da raje pograb 2100 dokler še lahko.

rap3r ::

Morf dobiš 3d mark v kratkem!
Itak pa da gre skoz edino blok še čaka:D
Pol bom dou pa na 2.0 volta in bom šou do 3000+ se prav 2400!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Evo sam grafična je MX 440 pri 335/600MHz!
Mislm da sm prvi na orbu s to grafično in XPjem:D http://service.futuremark.com/compare?2...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

Waaa rap3r ker hud score s tistim jajcem od Nvidie....res norrrooo...

Nisem verjel da je tisto sposobno clo 10k prebit

morphling1 ::

Malecky 10k ? saj je score 8637, drugače se pa seveda da prebiti sploh s tako mašino kot jo ima zdaj, ker score je dost podoben GF4 4200 če je navita podobno, pač zarad nature testa zgubi ene 2000 pik. Se pravi sam memory do fula wptweaki win2k pa 40.52 driverje pa je čez 10k 100% in to ornk.

Evo zdaj pa neki malega še od mene >:D
Najprej 3dmark pri 2733 MHz, ki je sicer čisto v k**** ampak samo tolk da se vidi, da je sistem sposoben naredit test, btw agp je bil že tak, da je blo tearinga velik in je nature test ful padel. http://service.futuremark.com/compare?2...
Tole pa še več pove ker je zadeva delala že kar lepo stabilno.


Če ma kdo na svetu zdaj hitrejšo mašino za tako malo denarja, sem papež :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tomaz27 ::

A lahko kdo meni pomaga ker se zdaj ne vem zakaj se mi masina reboota ko dam v biosu na 10 x 166 ?
Mam namrec ram 333 mhz pa mi dela na 266 zaradi sinhronega nacina ne.
Procesor ja xp2000+ tbread a, plata pa asus a7n8x!

Aja masina se mi reboota ko se mi winxp skoraj do konca nalozijo ze!

any ideas?

boštjan ::

a tisto ni delalo kot sem ti reko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Tomaz27 ::

Nikak da mi dela. Sn probal pa mi vsepovsod kar zazenem neke errorje javla. Zaj se mi reboota vec nea comp ampak mi napise windows has generated error al pa v explorerju error al pa v igrici,...!
hot persiut je zastekala, age of mythology tudi.

Mogoce bi pa mogo voltazo povecat?

Ker probal sem zaj oboje 10x166 fsb in sinhrono je ram 333
in pa 12,5 x 133 fsb in asinhrono je ram 333 pa tudi steka oboje

no idea

AtaStrumf ::

Kateri RAM mi priporočate za navijanje, do če bog da 200 FSB-ja, pa kje ga lahko nabavim v LJ?

Pa še slikal sem zadevco:


Ni baš najbolša slika, ampak za silo bo. Jutri pri boljši svetlobi mi mogoče rata kaj lepša.

Malecky ::

Če ma kdo na svetu zdaj hitrejšo mašino za tako malo denarja, sem papež

em ja....tvoje vodno stane muchos.... RAM je Xtremn drag...mislim da morphling...mislim da:D

Boško ::

Vodno niti ne stane tolk! Če le imaš orodje zanj!

Malecky ::

Še skoz velik če primerjaš da za to dobiš še en 1700+ Tbread B proc recimo...pa je to šele za njegove 2pumpi...

El cheapo king sem pa ostal bom za zih:D Sam grafične se morm zle znebit:))

GUFY ::

Ej kje pa dobiš te driverje 40.52 morf?! Sem mal gledov po netu pa so sam bol novi.:\ :\

Se pa strinjam s tabo Malecky, da je tista o ;(( papažu;(( , ki jo je napisal morf mal močna:) :) :)

morphling1 ::

Malecky, Corsair me je prišel 110$ kar je 24000 sit, vodno pa mene ni nič koštalo razen pumpe in radiatorja ter materiala kar vse skupaj ne pride več kot 15000 sit, pač veliko vloženih ur pa sebi ne smem zaračunat >:D Tako da malo poračunaj, nisem rekel da ni tvoja mašina mogoče cenejša ni pa niti približno tako hitra, in če bi se hotel približat po brzini te bi prišlo $$$$$$$$$$$$$$$ :D :D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Aja trenutno sem na eni pumpi
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej morf nebi rd moriu sam kako blok kej?Si ga že kej sčekiru?Zdele furam na 12*196 pri 2.0 pa mi notranja pride tko do ene 56 mal več.
Drgač so pa dobil grafično v mariboru in so rekl da jo stestirajo in če res nedela dobim novo:D upam da res.
Drgač pa a si vedu da guillemot oz hercules za svoje izdelke nudta 3leta garancije?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

govori o ceni za mašino tko kot se to preračuna v sloveniji, recmo da ti za vodno priznam tvoje delo ampak za ostalo je bolj tko tko...corsair v Sloveniji veš kok bi pršu...in tko ga tud ceniv, vse kar maš po takih cenah...

Če hočeš kdo ma močnejši komp kuj sprejem in hrati najcenejši...nažalost moram menjat plato sam zgleda da bo nekaj iz 100% navit AMD XP projecta:D

Da nebi omenil da ne zdžiš dolgo pri dpretm oknu in vsem kar potrebuješ da čip obdržiš tam, sicer pa 200mhz ni veliko al se sam meni tko zdi...:) Js pri 2450mhz sedim v kratkih rokavih zraven računala:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

morphling1 ::

Ne nisem še bom danes, poklič popoldne enkrat.

Atastrumf, glede rama Samsung pc3200 dela kar dobro na tej plati, jaz sem tud enega Samsunga pc2700 dobil v Mlacomu s tistim najboljšimi starimi čipi K4H560838C - TCB3 se pravi C revizija pa 256MB na eni strani se pravi pravih gostot, delajo še bolje kot tisti pc3200 cas3 od Samsunga. 200 na 2b01 biosu, z malenkost releksanimi timingi cas2 2,5,3 1t vse ostalo pač default po turbo ter 2.9-3.1V (manj jaz sploh ne dajem ramom)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
2 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342823 (15607) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411983 (7748) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658680 (6405) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593430 (2869) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535091 (4455) krucymucy

Več podobnih tem