» »

Kvaliteten RAM

Kvaliteten RAM

««
«
1 / 12
»»

OwcA ::

Odgovori, ki se nanašajo na nakou kvalitetnega RAMa v tujini iz teme Navijanje Tbred-ov A in B.
Upam, da nisem koga izpustil.

-----

Malecky


Je kdo da zrihta PC3500 Kingstona iz USA tuki?:)

bodom


ja jst sm za to...ce se nas recimo en par, oz. vsaj dva ali trije, odloci za nakup le tega iz USA sm takoj za to.
a bi bil se kdo za, da to nabavimo v vecjih kolicinah in skupno tko, da pride manj postnine na vsakega?

Malecky


bodom: Teh ni malo...že jaz sam bi vzel 2 sticka, kicker bi rabil 2 sticka 256MB ipd...

v Slo je rpostora kuj za 20x256MB sam kje dobit to..pa kdo bo pošiljal..pa kako bodo carinli...sama vprašanja...

dexter_II


evo jest sem tud za 2x256mb

kaj pa iz kake Nemcije ni nic takega za dobiti?

Malecky


overclockers.de

120€ za PC3500 CAS2 Corsair-a...

boštjan


na računalniške komponente ni carine ,le 20% DDV,pa še tega se lahko izognete,če vam nekdo pošlje kot darilo in napiše neko malo vrednost.

Riplix


Hohohho.
bom se jaz pristavil piskrcek...tudi jaz sem za 2x 256MB PC3500.

Pa nas je ze veliko...zdaj pa odgovori na vprasanja :)

LP
Riplix


morphling1

O tem govori Malceky, dva tri module bi mogoče še šlo mimo carinske pošte, dvajset pa sigurno ne. Pa evropa je draga za dobre rame ker so vsi uvoženi. 120 (btw večinoma še več) eurov je ~130$ v US je pa ta ram v neweggu 110$ sam tam ne pošiljajo v evropo, čeprav sem sam pošiljal emaile tud v ene par nemških trgovin, pa tudi ne pošiljajo ali pa na email niso odgovoril kar tudi ni ravno resno.

Malecky

120€ minus davek mij dost cheap...se nebi branil sam bi raje mel Kingstona za 89$...ah ja..k ni nobenga da bi poslal...

Še chonga morm vprašat..a še kj na Xtremu visi morphling?

morphling1

Uf Chonga pa res že dolg nisem videl postat.
Ma z davkom se lahko zezaš sam če jih greš tja kupit, po pošti pa same komplikacije s tem.
btw Kingstona 256 ni več, se mi je zdel da bo to šlo 123, majo še 512 module za tudi super ceno 169$. Kaj bi dal da bi bil newegg tu :)

Tarzan

...al pa essencpu...

AtaStrumf

En moj dober kolega študira v ZDA (mu 100% zaupam) in bi mogoce bil pripravljen kaj zorganizirat. Sem mu glihkar poslal mail pa sporočim kaj bo rekel. ČE bo za (teoretično) bi mi mogli vi vsi prinest dolarje, mu jih jaz pošljem in pol dobimo robo. Za koliko izmed vas je to sprejemljivo - če predvidevamo, da mi zaupate seveda?

Pismo pol bi jaz vzel še R9700 by ATI za 50k, al pa kar R9700Pro za 70k, al pa All In Wonder R9700Pro za 80k. Pismo cene kot da bi prišel v nebesa.

Tito

Kakor vem je računalniška oprema oproščena carine, tako da te pride samo 20% DDV. Morte pa vedet da je cena pošiljanja kar draga npr pri fedex te četrt kilski paket stane nad 50$. Nevem če se splača tvegat, saj cene le niso tako nizke! Če pa najdete kraj, kjer vračajo ameriški davek, potem pa cool!

asPeteR

Hm, jaz takoj povem ce sem za (vzel bi dva modula 256MB) sam, ce bi vedel koncno ceno?
Ata ze ves kej?:D

Aja kdaj bi pa to kej prislo v nase loge?

morphling1

Tito američani ne plačujejo davka, razen bogata Kalifornija mora na vse plačat 7% :)
Poštnina pa tudi ni tako draga če ti to kak kolega pošlje z navadnim USPS air parcel.
UPS pa FedEx sta draga tako kot vse expresne pošte.

Tarzan

Načeloma pri manjših paketih, ki pridejo iz ZDA ni problemov. Lahko se napiše, da gre za rabljeno robo, ampak hardware ne sme biti original zapakiran. Ko sem dobil Aquarius II je bil zapakiran in so na carini (poslano z USPS btw.) težili. Potem smo se pa s pošiljatelji pomenili, in sem dobil list, potrdilo kaj vse je notri in kakšna je bila deklarirana vrednost. Paket je bil vreden šepaše, ampak ker so ga zavarovali za 200$ so mi na to računali DDV. V glavnem Thermaltake Aquarius je bil deklariran kot da je vreden 50$, athlon 2400+ box pa nekaj več kot 100$. Tako se da okol prinašat carinike, drugače je pa težje.
Zdaj vem, da je treba izrecno reči, da naj pred pošiljanjem robo prestavijo iz original embalaže, oziroma jo vsaj odprejo in naredijo "zmahano";)

Alexius Heristalski

Zanimivo tole,... Če boste kej organiziral, prosim, povejte. Me zelo zanima, saj je v Sloveniji težko dobiti dober ram, kaj šele, da bi bil poceni.

bodom

atastrumf: kaj si ze kej poizvedu od kolega? bi se dalo?
  • spremenilo: OwcA ()

AtaStrumf ::

Zaenkrat žal še ni odgovora, ampak po e-mail-u dva dni čakat na odgovor ni nič nenavadnega. Potrpimo še malo, vmes pa:

a kdo pozna varen način denar poslat v ZDA, oz. a bi se dal od tukaj da en plača s kreditno in da se pošlje na njegov naslov, pol nam pa on samo zapakira po vseh pravilih in pošlje lepo vsakemu svoje, al pa vsaj v več pošiljkah, da ne bo en paket poln RAM-ov preveč sumljiv.

njok ::

/me wants 4x256MB too :)

morphling1 ::

Za več denarja se najbolj splača western union money transfer, zato ker ga lahko kdorkoli že dvigne takoj ko mu sporočiš potrdilno kodo, sicer nekaj stane ampak če je več folka se to podeli in je zanemarljivo v primerjavi s tem če bi vsak sam pošiljal.
Najhitreje, najbolj varno, ni pa najceneje :) samo kot sem rekel deljenje stroškov močno zniža ceno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

hmm...a se nebi dalo tko, da bi ti njemu nakazal denar na banko...pa bi on tm dvignu?

jst bi rabu 2x po 256MB...

LP

AtaStrumf ::

Pa saj Westrn Union je nekaj v tem smislu, samo zelo hitro, malo drago a če si razdelimo ni frke. Sem najdu modela tud na ICQ-ju. Mogoče ga bom tako lažje dobil.

dexter_II ::

a bi blo kej cenej ce bi to nekam v Avstrijo poslali pa sli gor iskat

a ma mogoce kdo kake sorodnike bliz meje?

pac razdelimo se te stroske pa je...:D

|ZUTI| ::

ste že oddali naročilo? Sam tako za razmislek. Jaz sem dobil eno elektronsko zadevo iz avstralije. Plačal carino in davek. Sem klical in prašal, odgovor je bil takle: ker je blago neevropskega porakla, se plača carina in davek. Nej grejo u p...

AtaStrumf ::

Mi ne bomo plačal ne enega ne drugega :D, če bo vse po sreči seveda.

|ZUTI| ::

Pol se ne da več uslint zraven?

bodom ::

ja itak da lohk...sej se nismo nc narocili...se samo menimo:D
dej naj eden zacne en post..pa ga pol editira in notr da npr:

username: xx kosov

...pa tko naprej...

LP

MI_KO ::

Kaj je že znana kaka cena?

Sicer pa:
Men tud hm, pa naj bo kr dva po 256mb, če je že tak poceni!

To je res ko novo leto in božič vkup, ko čuješ za take nizke cene! Samo se bojim, da bojo potem cerino pa ddv gor naštemplali in bo krepko dražji!

Kolk pa pride recimo v Avstriji oz EU. Bi se po moje dalo v Spielfeld na Postlager poslat, pol pa brez davka prek pripelat!:D

bf4ed ::

>:D Enostavno se more najt en tip kateremu pošljemo denar on kupi stvari in nam pošlje v navadnem paketu.Nihče ne bo znal kaj je not pa še carine se ne plača.

:D

morphling1 ::

Carinska pošta ti bo odprla vsak malenkost večji paket, to je sigutno, razen če bi poslale večkrat v manjših obloženih kovertah na par različnih naslovov da ne bi posumili preveč.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Res bi blo blo fino, da en pove cene, no.

Recimo na newEggu je stanje taksnole:

-CORSAIR MEMORY XMS Extreme Memory Speed Series 256MB 32MX8 PC-3500C2 With Heat Spreader
= 112$ + 10%(recimo) = 123$

-CORSAIR MEMORY XMS Extreme Memory Speed Series, Low Latency 256MB 32MX64 PC-3200LLPT With Platinum Silver Heat Spreaders.
= 118$ + 10% = 130$

Tale je zanimiva!

-CORSAIR MEMORY XMS Extreme Memory Speed Series, Low Latency (Twin Pack) 512MB(2 x 256MB) 2x(32MX64) PC-3200LL With Heat Spreaders.

=220$ + 10% = 242$ !! To je pa ze kr ugodno!

Najbolj ugodno pa je tole:

Blow Out! KINGSTON HyperX Series 184-pin 256MB DDR433 (PC3500) DDR RAM modules, Model# KHX3500/256- Limited Quantity Offer
In stock: YES
=89$ + 10% = 97$ !!! 2x je recmo 200$ !!!


bodom ::

Najbolj ugodno pa je tole:

Blow Out! KINGSTON HyperX Series 184-pin 256MB DDR433 (PC3500) DDR RAM modules, Model# KHX3500/256- Limited Quantity Offer
In stock: YES
=89$ + 10% = 97$ !!! 2x je recmo 200$ !!!

huh...tole izgleda pa zanimivo...sam zdej kter je bolsi? Corsair al kingston?

LP

MI_KO ::

Kaj pa to iz Evrope:

Avstrija

Nemčija

Vprašanje edino kak je poštnina!

asPeteR ::

Ce primerjamo Corsairja in Kingstona pri vrednosti 3500, naj bi bil boljsi Corsair zaradi boljsih nazivnih timingov - v praksi pa pomoje ni bistvene razlike ...

KINGSTON:
Speed 434MHz
Latency: CAS Latency 2-4-4-8-T1

CORSAIR:
Speed 434MHz
CAS Latency 2-3-3-7-T1


Ma vseen je pomoje boljs Kingstona(ce ga sploh kje majo po taki ceni!!!)

Drugace pa corsairja, en(ali dva) low latency, bi bil ZLO kul.

:D

asPeteR ::

MI_KO: Not cheap!8-O

Sam, ce ne bo slo iz USA bo pa EU boljs kt nc ... :|

MI_KO ::

Na to stran pa sem naletel v topicu o digitalcih:

Amerika

Poglejte še druge cene!

morphling1 ::

Razlike med temi moduli praktično ni vsi so zelo dobri, saj uporabljajo enake čipe, pcb je pa vrhunski pri obeh firmah. Razlika med LL 3200 in 3500 je samo v programiranju spd-ja to piše tudi na Corsair strani, ker en folk samo by spd nastavi in pusti, če vse nastavljaš na manualno med tema ramoma ne bo razlik, razen tistih običajniih, saj ne morejo biti vsi moduli popolnoma enaki kar se navijanja tiče, ampak tisti zagotovljeni MHz delajo.
Kingston je sigurno v tem trenutku najboljša izbira, ram je totalna špica nekaterim deluje bolj kot Corsair, je pa tako da je marsikaj spet odvisno od plate do plate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Vidim, da je zanimaje zelo veliko. Super, zdaj se mi mora sam še oglasit, pol ga bo pa kap ko mu povem kolk RAM-ov rabimo :D. Upam, da tipo ne sedi cele dneve za bukvami in nič ne pogleda na internet. Zdaj zna bit kaka izpitna sezona, tako da upam, da ni preveč priden, čeprav vem da je. Letos je do zdaj dubu dve 10-ki in ene 9-ko. Psiho :D. Če bo kriza bom uletu do njegovh sorodnikov kle v LJ, bojo oni že vedel kako da dobim po hitrem postopku.

bodom ::

aha...pol zgleda da je najbols, da narocimo Kingstona...
pol pa res vidm, da ne bo druge kot menjat plato in kupit Epox 8rda+, da bo izkoristek max.

a pol bi se magar splacalo tiste rame v evropi narocit...ce ne bo slo iz USA?

LP

bodom ::

hmm...kaj pol...a bomo nardili kak biznis al ne?

sm gledu mal v essedi v italiji...se splaca tm kej kupit? imajo Corsair-ja...celo tega;
CORSAIR eXtreme 512MB DDRAM 434MHz (PC3500)CAS2 za 320€ (ze DDV notr).
sam se mi zdi nekam drago vse skup...

LP

AtaStrumf ::

320 evrov je čist prtegnjena cena. Zaenkrat še ni glasu od kolega, žal. Bo treba še mal počakat, ker so tud starci njegovi zdaj v ZDA, tako da šit. Sam se bo oglasil slej ko prej 100%, sam upam, da bolj prej kot slej. Tud v PCX-u ni nič pametnega. Sem klical in imajo nek Hynix DDR333 RAM:

HY5DU28822BT-J
KF03465KB

A je to kaj uporabnega?

bodom ::

huh ne...sm mel jst DDR266 od Hynix-a...totalno off sr**je. res!
bomo pac pocakali...bi blo res fajn, ce bi se tvoj kolega oglasu pa d vidmo, ce se da kej zment...
LP

ssitcm ::

Mogoče še moje izkušnje pri nakupu v tujini.
Naročil sem 2x256MB OCZ PC-2700 rev 3.2 pri www.pc-memory-upgrade.co.uk (v resnici v Irski). Zanju sem plačal s poštnino vred 46700 SIT. VAT so mi odšteli. Carinska pošta mi je zaračunala 10800 SIT. Vse to jnuarja letos.

asPeteR ::

So ze kaksne fresh informacije? Al zadeva stagnira ...;)

piek ::

Alo alo.

Kaj pa RAM-i z Winbond 50 cipi gor. Kolikor je meni znano te zadeve letijo krepko cez 200 MHz (DDR400). Jutri dobim 2 komada, ce bo vse po sreci, pa ce se kdo rab, se bi dal kej zrihtat po 20k SIT/kos. To je pa cist cloveska cena za en kos dobrga RAMa.

Se ga pisemo,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

morphling1 ::

Če so res winbondi bh-5, je to super cena za njih, samo upam da boš dobil dobre, ker sem slišal da so neki remarki na trgu. Recimo twin-mos, ki je po vseh testih dober ram, je zdaj en iz avstralije rekel da mu 8 modulov, ki jih je sprobal ne dela 166 agresivno. Verjetno boš dobil adata module, ki so kar Ok. Na vsak način poročaj. 200 ni problem doseči že s 333 rami, problem je to doseči z najbolj agresivnimi timingi, ter še kakšnimi wptweaki za povrhu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

a pol ce bomo zrtihtali tiste rame od Kingtona, do kje se bo dalo naterat FSB? kolk prek 200mhz?
sej zdej na moji plati itak ne morm vec kot 200mhz...sam ko pade 8rda+ pa...
LP

VASkO ::

morphling1, poglej sem www.komplett.de

tu imajo twinmos RAM z winbond BH-5 cipi, 256MB, kot 512MB razlicico po smesni ceni (80 oz. 133 EUR)!!! tezava je le v tem, da ne posiljajo sploh izven Nemcije. pozna kdo koga v nemciji, ki bi bil pripravljen poslati par teh palck?

morphling1 ::

Vasko vem za to štacuno in ravno zaradi tega sem to rekel ker je bil podoben thread na xtremu o točno tem ramu, ko je en prijavil da so zadnji Twin-mosi remarkani in da nikamor ne grejo. Preden bi šel jaz v kak nakup tega rama, po sicer neverjetno ugodni ceni bi malo preveril njegovo delovanje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

drugace pa sem sam kupil Kingston ValueRAM PC2700 z infineonovimi 6ns rev B cipi in mi trenutno dela na 185mhz pri 2.6V z najbolj agresivnimi timingi na 8rda+ (5-2-2-2.0) in CPU interface na agressive. V sandri dobim pa ookoli 2780/2550

sem zadovoljen, ali kaj, ko bi z twinmosom bil verjetno se bolj...

AtaStrumf ::

Zadeva je trenutno v fazi čakanja, ker ne dobim povratnega mail-a. Ne vem kaj mu traja tako dolgo. Upam, da če že ne bo prej odgovora, da do vsaj čez vikend kaj na internet uletel, pol pa ko ga dobim v roke mi ne uide več :D.

Alexius Heristalski ::

Če bo kaj, bi rad vzel 1 kos ali pa 2.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

Zdaj so pa cene ŠE padle...damn...

2KOS-a nujno...kaj več se bi tud dalo kupit:)

Ena firma ki ji težim noče uvozit...Bo treba kar naročit sam...

BoO ::

A kdo ve kako je s tem če firma uvozi; kako to poteka?

Malecky ::

Zmeniš se z generalnim uvoznikom, ki zastopa recimo firmo Corsair v Nemčiji AT ali podobno in se zmeniš za uvoz...dajo ti popuste, trademark ipd...

Stvar pošljejo po UPS in podobno in je takoj tukaj...se pravi nič kompliciranega...

piek ::

OK, dobil sem RAM. Barabe niso dobili identicne posiljke, tako da so namesto Winbond BH-5 cipov gor Sasmung TCC4, ampak zadeva se zmeri caruje, saj mi dela na 215 MHz FSB, vec pa mislim, da ze plosca ne gre. Zal. Imam se dva modula viska, ce kdo zeli sta naprodaj za vsega 19.500 SIT po komadu. DDV je seveda vkljucen v ceno, garancija pa je triletna.

LP,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

asPeteR ::

Piek: Dela ti na 215? Na kaksnih nastavitvah? In pri kaksni voltazi?

Drugace pa povej se mail ...

asPeteR ::

Al mi pa ti mail posl, da se zmenva ...

8-)

morphling1 ::

Ah TTC4, ni vreden kaj veliko, definitivne ne več kot TCB3, tole so zelo releksani timingi ali pa nestabilno. Piek malo več povej o sistemu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

piek ::

Jap, dela na 2,8 in 2,9 V, vec pa nisem niti probal, ker sem ze enkrat unicil en RAM z 3,2 V. Silly me. Nastavitve so pa fastest, kar mislim, da je 5-2-3-2-2 ali nekaj zelo podobnega. Vecina je dvojk, vsekakor. :D

Pozdravljeni,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

asPeteR ::

Ej, jaz mam pa zdele na 8-4-4 in cas 3 ... pa se na 209MHz ...

Tko, da se pomoje splaca zamenjava ...

A ne, Morph?



8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

morphling1 ::

Plata piek ? Če je stablino pri teh nastavitvah potem kar dobro zgleda. No jaz ta ram na svoji plati nisem spravil čez 190 prime95 stabilno pri timingih cas2 2,5,3 1t ter 3.1V in je bil original Samsung modul. Corsair 3200 mi dela pa vse na ful pa še wptweaki na 200+

Piek če se ne motim pri nastavitvi fastest, plata že preklopi na by spd nastavitve, kar pomeni cas3 za ta ram oz bolj tko,tko. Daj na turbo 4way cas2 2,5,3 1t 8/2level to so kar hude nastavitve
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

Sam imam tudi Samsunga s TTC4 in nisem ravno izjemno navdušen. Nekako optimalno se mi zdi, da je 217@5/3/3/2.5 pri 2.85V (bolj agresivnih nastavitev ne dopušča vse do 190). Ploša je pa Epox 8RDA+.

piek ::

Glejte, bom pustu jest to cez noc laufat Prime95 in se npr PassMark Burn-in, pa se slismo jutr zvecer, k drgac sem cel dan odsoten. Sicer pa - stay tuned - there is weekend on the horizon.:))

Morph - cist mozn da nastav na "by SPD", bom probu do koliko pride z CAS2 pa turbo. Ceprav sem imel prej Samsung TCB3 pa ni sel cez 192 MHz, tale pa. Aja, pa ni TTC4 kot vsi pisete, ampak je oznaka TCC4.

Lp,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

morphling1 ::

Saj mislimo enak ram, se pravi TCC4 :)
Pri Samsungu TCB3 je bilo važno da si imel rev. C, rev. D je bil dosti slabši kar se navijanja tiče. Jaz mam en modul doma če ga kdo hoče stestirat ali pa primerjat s tem TCC4.
Je pa tako da eni rami ne marajo agresivnih timingov na relaksiranih pa grejo dosti višje.
Ampak vsaj za mene je važno samo popolnoma agresivno oz malenkost spuščeno če se s tem več pridobi kot zgubi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Zaekrat še ni odgovora. Čakamo naprej :D. Saj veste kaj pravijo: kdor čaka, dočaka!
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210414 (7215) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151858 (1558) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308769 (6497) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329040 (5503) AtaStrumf

Več podobnih tem